Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?

poruka: 11
|
čitano: 5.005
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?

Imam jedno pitanjce.

Naime, zaželio sam se igrati starih igara Far Cry 1, COd 1,2 PA itd i sedmica ima s većinom igara problema. (jedino sam pokrenuo doom 3 i Quaqe 4)

E sad, imam SSD i pored njega "klasični" HDD.

Hoće li bit problema ako instaliram XP na (jednu particiju) klasični hard a sedmicu na SSD (znam da XP ima problema sa SSD-om pa ne bih na njemu pravio particije.)

 

Hoću li pri dizanju sistema imati opciju Dual Boot ili će SSD sebe nametnuti kao nekakvu dominantu pa neću imati mogućnost izbora i može li se to ispraviti.

Znam da su postojali alati za te ispravke no ne znam kako bi u ovom slučaju sve izgledalo ?

 

Hvala i LP

 

 

Das Herz hat seine Grunde, die der Verstand nicht versteht
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?

imati ces dual boot ako prvo instaliras xp onda win7 (ako radis obratno, imati ces zahebancije).

 

mislim da u biosu narihtas s kojeg hdd-a (ili ssd-a u tvoj slucaju) zelis da prvo pretrazi boot, pa stavi na prvo mjesto hdd. kada ces rusiti windowse na njega ce staviti boot.ini. (nisam siguran da li moras formatirati ssd u instalaciji windowsa ako je na njemu trenutni boot)

 

cek, naisao sam na bas takav primjer na internetu nedugo. cek da nađem link...

 

dok ne nađem link: na videu je lik (Linus Tech Tips) instalirao jedan sustav na disk, zatim u biosu promijenio redosljed diskova te na ssd stavio win 7. e sad, u njegovom slucaju nije bilo opcije za biranje u koje windowse zelis uci (mene ta opcija inace smeta), vec je on opet ponovnom selekcijom sa kojeg ce mu diska najprije traziti boot, sa toga su se podizali windowsi...

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2013 21:57 (Idealist).
12 godina
protjeran
offline
Re: Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?
Idealist kaže...

imati ces dual boot ako prvo instaliras xp onda win7 (ako radis obratno, imati ces zahebancije).

 

mislim da u biosu narihtas s kojeg hdd-a (ili ssd-a u tvoj slucaju) zelis da prvo pretrazi boot, pa stavi na prvo mjesto hdd. kada ces rusiti windowse na njega ce staviti boot.ini. (nisam siguran da li moras formatirati ssd u instalaciji windowsa ako je na njemu trenutni boot)

 

Znam da prvo ide XP. (u "normalnoj" dual boot instalaciji na jedan HDD to je jednostavno i razumljivo).

Mislio sam s HDD prebaciti podatke na vanjske diskove i formatirati i tog Samsunga F3 na kojeg bi instalirao XP. Napravio bih jednu particiju za XP a ostatak za podatke.

Mislim svakako rušiti i win7 s SSD-a pa neće imati gdje staviti boot.ini.

 

Dakle, čista instalacija na oba formatirana diska.

 

Prvo na jednu particiju Samsunga F3 HDD XPSP3, pa nakon njega sam mislio na SSD instalirati WIN 7. {#}

 

Vidim da nitko još nije probao takvu egzibiciju pa ću pokušati sutra to izvesti.

Baš me zanima što će biti. {#}

 

Volim sve moderatorice i administratorice !
14 godina
offline
Re: Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?

dobro, ja sam te krivo skuzio... mislio sam da ne zelis da ti boot.ini i ostale stvari vezane za boot budu na ssd-u. ne moras formatirati cijeli hdd

 

P.S. e sad, za ono gore sto sam pisao da sam vidio u videu. postoji mogucnost da je on prvo imao samo jedan disk pa na njega stavio jedne windowse, te zatim njega iskljucio i stavio drugi disk i na njega druge windowse pa ih kasnije tek u biosu mijenja. ne mogu se sjetit tocno, a video ne mogu naci. mislim da je ipak iskapcao diskove (jbg, ja nisam nikad tak radio pa ne znam)

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2013 22:09 (Idealist).
12 godina
protjeran
offline
Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?

Nema problema. Svejedno, hvala na trudu.

Volim sve moderatorice i administratorice !
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?

Imam win 7 ultimate 32 bit instaliran. ne prepoznaje grafiku tj. daje onaj minimum od sebe.grafika nije kompatibilna sa win 7....može li se preko usb-a instalirati xp sp3....imam samo c particiju na pc-u. zelim da grafika bude prepoznata a to može sa xp-om..kakve su šanse da to uradim a da ne diram win 7???

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?

imam win 7 na jednoj particiji pa sam pokušao instalirati drugi os xpsp3 na drugu particiju....kad je završio i restartao sistemi pojavio se samo plavi prozor sa imenom moje matične i dva uputstva press del to enter setup i press tab to se nešto..sada nemogu ući u bios niti u safe mode...provjerio sam napojnu i ona je ok...UPOMOOOOOOOOCCCCC!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?
subasa kaže...

imam win 7 na jednoj particiji pa sam pokušao instalirati drugi os xpsp3 na drugu particiju....kad je završio i restartao sistemi pojavio se samo plavi prozor sa imenom moje matične i dva uputstva press del to enter setup i press tab to se nešto..sada nemogu ući u bios niti u safe mode...provjerio sam napojnu i ona je ok...UPOMOOOOOOOOCCCCC!!

Evo slike koje se pojave na bootanju= plava i kad pritsnem f8= crna sa slovima

14 godina
neaktivan
offline
Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?

Hej imam par pitanja, na PC (CPU - Intel Core2 CPU 6600 @ 2.40GHz, RAM -DDR2 SDRAM 4 GB, Motherboard Intel DG965RY,Graphics XFX ATI HD 4870 Series) ću staviti "Kingston 60GB SSDNow V300 SATA 3" 

Kakva je procedura za stavljanje SSD-a? Ako napravim migraciju Win7 na SSD moram li klonirati cijeli hard ili mogu samo particiju C sa win7?

Inače imam dual boot (Win7 i XP). Hoću li moći na SSD staviti Win7 a na hardu ostaviti XP a da to radi kao do sad sa dual boot-om?

Ima li kakvih kvakica na koje moram pripaziti?

Hvala

Cvite
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?

 

Prvo na jednu particiju Samsunga F3 HDD XPSP3, pa nakon njega sam mislio na SSD instalirati WIN 7. {#}

 

Vidim da nitko još nije probao takvu egzibiciju pa ću pokušati sutra to izvesti.

Baš me zanima što će biti. {#}

 

Sumnjam

Bios buta sa jednog uredaja, diska i ako ti instaliras sedmicu na drugi disk, on nece sa prvog diska na kom je xp moci butati sedmicu. Sretno s tim ali mislim da nece ici

Morat ces svaki puta odabrati u biosu s kojeg diska hoces butati pa tako ces i birati u koji os hoces butati.

Ne vjerujem da ces uspijeti butati HDD u biosu pa sa HDD-a (ako i bude windows 7 entry) butati SSD.

Pokusaj ali sumnjam

10 godina
protjeran
offline
Dual boot Xp-Win7 SSD>HDD ?

Ispricavam se sto odgovaram na staru poruku, tek sam sada primjetio datum.

Ali me bas zabima je li kolega uspio butati windows na jedanom disku sa vec predhodno butanog diska ?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice