Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BSOD

poruka: 21
|
čitano: 4.964
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BSOD

Već 2 dana se borim s ovim problemom. Stigle mi sve komponente novog komp-a iz adm-a. Sve sastavim, uključim, BIOS se upali, sve dobro izgleda.

Uključim USB sa win 10, ponovno upalim komp, kad ono se sve zamrzne i dobijem BSOD sa stop kodom: system thread exception not handled.

Mislim da je do USB-a (šta je na kraju i bia problem), pa ga prištekam na laptop. Laptop ga pokrene bez problema. Pokušam s drugim USB-om. Isti problem na novom kompu dok na laptopu opet radi.

Mislim valjda je neka komponenta neispravna pa zamjenim komad po komad, ali uvik isti problem.

Za zadnji korak odlučim posudit SSD sa instaliranim windows-ima od prijatelja. Gle čuda sve se pokrene.

Sad već mislin sigurno je do matične, možda je neispravna (iako miš i tipkovnica pravilno rade ,a bootable USB je prepoznat).

Za kraj, ko last ditch effort, odlučim napravit bootable USB uz pomoć službenog Media Creation Tool-a, a ne ISO fajla i Rufusa. I naravno odjednom USB se pokrene.

Istražia san sva moguća mista po internetu, raspitiva se po forumima. Nisan naša ništa slično.

Matična(B450M S2H) ima F50 BIOS, ne može bit noviji.

Stvarno san osta bez ideje. Bar neću morat vračat matičnu za Zagreb, ali mi svejedno nije drago šta ne mogu ovo rješit.

 

Je li ko ima sličnih iskustava ili ideja?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS

- To sa Rufusom je ISO bio sa Microsoft stranice ili neki divlji ?

- Podešeno na Rufusu MBR i FAT32 formatiran ?

9 godina
offline
Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BSOD

Možda je baš u tome bio problem, da mu je Rufus automatski stavio MBR, a na ploči isključen legacy mode.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS

Plus mozda neki USB 3.1 port. Instalacija ide uvijek sa 2.0 USBa ko je moguce....

3 godine
neaktivan
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS

- ISO je divlji. Uvik ga koristim kad stavljam nove windowse i ka šta san reka druga računala ga uredno pokreću pa san bia uvjeren da nije do njega

- Fromatiran na FAT32, a Rufus je automatski postavia partition scheme na GTP. Moram priznat nisam upućen u njegovo značenje

3 godine
neaktivan
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS

Ma testira san svaki port sto puta. Nazalost nije do toga

5 godina
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS
TheTypa kaže...

- ISO je divlji. Uvik ga koristim kad stavljam nove windowse i ka šta san reka druga računala ga uredno pokreću pa san bia uvjeren da nije do njega

- Fromatiran na FAT32, a Rufus je automatski postavia partition scheme na GTP. Moram priznat nisam upućen u njegovo značenje

 A zasto divlji ISO kad ti MS daje besplatno windows i tool da ih instaliras... JA koristim rufus iz navike i nikad problema i jer mogu naknadno napraviti bootabilan usb ali nema nikakvog razloga da izbjegavas kegakne alate...

9 godina
offline
Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BSOD

E onda sva naša naglabanja padaju u vodu, skini ISO s Microsoft stranice i stavi ga rufusom u gpt ntfs i ići će 100%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS

Besplatni windows 10? Al to nije bilo samo za nadogradnju osmice na desetku? Uvik te pita key kad ga instaliras

13 godina
offline
Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BSOD
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS

Nisan nikad mislia da to može bit problem. Pogotovo u 2020-oj godini kad je sve olakšano. Aj fala znan za ubuduće

9 godina
offline
Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BSOD

Nisu Windows besplatni, iso je dostupan svima, ali Windowsi nisu aktivirani. Imaš na ebayu ključeve po 2 dolara koji provjereno rade, tako da je neisplativo se zezati s nekim kms toolkitovima itd.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS
TheTypa kaže...

Nisan nikad mislia da to može bit problem. Pogotovo u 2020-oj godini kad je sve olakšano. Aj fala znan za ubuduće

 -što nisi mislio.. da neroiginalni-modificirani zdelanac-pirat vs čistog originalnog bez posebnih ograničenja-razloga.. radi jednako? pa vidiš, ne svaki put. + win su skoro free, tj skinuti w10 i instalirati možeš bez keya-aktivacije, ako želiš aktiviraš, ne moraš.

+ jednom aktiviran w10 na nekom računalu (mbo) je trajno aktiviran, dovoljno je spojiti se na ms server i to je to.. besmisleno je uopće posmisliti na pirata već par godina.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2020 22:27 (ihush).
10 godina
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS

Radi toga što Microsoft nezna koju MBO i BIOS  imaš i ima li podršku za GPT  svaki put korištenjem MCT dobiješ MBR i FAT32.

Tako ćeš za MBR imati sigurnu podršku BIOS-a  , a normalno prilikom instalacije Win10 na SSD ili HDD  dobiješ ga u GPT jer ga forsiraju

pa makar ti priključio disk koji je već bio MBR .

3 godine
neaktivan
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS
ihush kaže...
 -što nisi mislio.. da neroiginalni-modificirani zdelanac-pirat vs čistog originalnog bez posebnih ograničenja-razloga.. radi jednako? pa vidiš, ne svaki put. + win su skoro free, tj skinuti w10 i instalirati možeš bez keya-aktivacije, ako želiš aktiviraš, ne moraš.

 

Al je tako strašno ako san to mislia? Do sad nikad nisam ima ovakvih problema pa me dosta iznenadilo. Pogotovo šta je problem bia tako fatalan. Pitan jer ne znan. Fala na odgovoru

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2020 23:03 (TheTypa).
13 godina
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS
TheTypa kaže...

 Al je tako strašno ako san to mislia?

Instalacija koju si imao je tko zna koliko stara jer Windows 10 je do sada već Windows 20, samo se zove i dalje isto,

tvoja vjerovatno prastara instalacija nije kompatibilna sa novim dijelovima, zato se uvijek koristi orginalna instalacija

koja je uvijek i zadnja verzija dostupna, onda problema nema sigurno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS
TheTypa kaže...

Besplatni windows 10? Al to nije bilo samo za nadogradnju osmice na desetku? Uvik te pita key kad ga instaliras

 Ides na skip i sta onda? NE mozes promijenuti wallpaper ;)

6 godina
protjeran
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS
Posmatrač kaže...

Plus mozda neki USB 3.1 port. Instalacija ide uvijek sa 2.0 USBa ko je moguce....

 može bez brige i s USB 3.o ili 3.1...

windows sebi prilagodi pri instalaciju brzinu koliko god on brz stick ili u koji port stavio.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2020 15:20 (Anđeo bez falinge).
5 godina
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS
Anđeo bez falinge kaže...
Posmatrač kaže...

Plus mozda neki USB 3.1 port. Instalacija ide uvijek sa 2.0 USBa ko je moguce....

 može bez brige i s USB 3.o ili 3.1...

windows sebi prilagodi pri instalaciju brzinu koliko god on brz stick ili u koji port stavio.

 Nije problem u brzini vec u kompatibilnosti USB 3 sa biosom... Nekad bude problema ili ne rade uopste dok ne instaliras drivere u windowsima....

6 godina
protjeran
offline
Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BSOD

Moguće, no zadnjih 6 mjeseci sam digao win 10 na dva nova AMD računala i jednog Intela s USB 3.0 i niđe problema...

Možda je premali uzorak... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bootable USB stvoren pomoću Rufus-a izaziva BS
Anđeo bez falinge kaže...

Moguće, no zadnjih 6 mjeseci sam digao win 10 na dva nova AMD računala i jednog Intela s USB 3.0 i niđe problema...

Možda je premali uzorak... 

 -nema problema jer je 3.0 unazad kompatibilan s 2.0/1.1 .. tj stikić bez drivera koji omogućuje 3.0 brzinu tj bez win .. nema tu brzinu tj radi u modu 2.0 tj brzini 5-30mbps.. ovisno o stikiću-jeftikaner ili brži.. a to je ekšli nevažno jer je install osim dijela izbora-particioniranja.. zapravo copy-dekompres upakiranog esd-a.. tj u nekoliko minuta na 2.0 brzini recimo prosječno 10MB/s..

-mada o tome postoje svakakve priče, većinom su lovačke tj razni juzeri, razni stikići, (ne)ispravno) + konekotri (fizički kontakti..) ili sto godina staro računalo.. itd, pa do tog da ni stikić nije ispravan ili da install nije pravilno napravljen, gpt-mbr itd itd. itd... tj nije problem usb ili 2-3 nego sve ostalo, no juzeri za sve okrive stikić ili windowse ili kog već.. pa se takve priče prenose uz logorsku vatru i nakon x-ponavljanja su 'činjenice' .. lovačke :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice