8800GT problemi s driverima (Vista)

poruka: 11
|
čitano: 4.139
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
8800GT problemi s driverima (Vista)
pitanje

Imam problem sa driverom za grafu, instaliram najnoviji nvidijin driver i restartam komp i podigne se vista, pojavi se desktop i nakon 2 sek ugasi se monitor i ona lampica na monitoru mi počne blicati kao kad je komp ugašen, samo što komp nije ugašen i sve radi. I tako je sa svim driverima osim sa driverom koji sam dobio s grafom 169.02.

E sad zašto ja ne ostavim taj 169.02 driver kad on radi, pa zato jer je ne radi kako treba. Kad pokrenem CoD 4 zacrni se ekran i izbaci mi nešto kao program not responding i izađe, kad ubacim dvd film i idem ga gledat u windows media centar ne želi ga pokrenut nego zablokira i ugasi se.

E sad taj problem mogu riješiti tako da odem u driver, update, choose from list i odaberem taj isti driver i on se kao updata, ne restarta komp i nakon toga sve radi kako treba, mogu igrat Cod i ostale igre koje imaju isti problem, ali kad ugasim komp sljedeći put kad ga palim moram opet updatati driver da bi sve radilo kako treba.

I da tu i tamo kad palim komp pojavi mi se i taskbara poruka Display driver nvlddmkm stopped responding and has successfully recovered.

 

To i nije neki problem ali već 5 mjeseci to radim i više nemam živaca, pokušao sam svašta, brisao driver s driver cleanerom i ponovo instaliravao drivere i neznam ni sam više šta.

Molim za odgovor.

Ako treba još informacija samo pitajte.


Athlon64 3200+ @2450 (245×10),1.46V 2×1gb Transcend@490, Asus8800gt, AsusA8N SLI,
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 8800GT problemi s driverima (Vista)

Navedeni problem je u posljednje vrijeme vrlo čest, pojavljuje se na Visti i XP-u; češće na 64 bita. Trenutno je službeno nerješiv tj. rješiv je samo ako ste sretni da vam upali nešto od dalje navednog.

 

Nekoliko stvari koje pospješuju problem (a ispravak može reducirati pojavljivanje):

 

- overclock memorije

- overclock procesora

 

- dual monitor konfiguracija povećava šansu za grešku za duplo (dva izlaza)

 

- više od 2 keksa rama ili 1 ili 2 keksa overclockana

 

Problem se najviše dešava na Visti jer Vista forsira VSync, a novi driveri imaju problema s frekvencijama i VSyncom. Problem se najčešće pojavljuje na overclockanim računalima, prvenstveno memoriji i procesoru.

 

Rješenja:

- ne-overclockanje uklanja problem u 90% slučajeva

- smanjenje memorijskih modula na 2 komada

- korištenje jednog monitora

- fiksiranje frekvencije gpu-a i ventilatora na grafičkoj

 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2008 13:12 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
8800GT problemi s driverima (Vista)
autorov komentar

Potpis nisam prije promjenio ali već jedno mjesec dana imam drugi proc koji nisam oc-ao tako da nije ni memorija oc-ana, a grafu nemam potrebe oc-ati.

 

Znači nema rješenja. Samo nije mi jasno zašto updatom uspijem privremeno riješiti problem.

Pretpostavljam da instalacijom SP1 ne bi niš postigao.

 

Hvala svejedno, nadam se da kad nađu rješenje da će to netko i napisati na forumu.


Athlon64 3800+ @2400, 2×1gb Transcend Asus8800gt, AsusA8N SLI,
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 8800GT problemi s driverima (Vista)

Ja imam isti problem na ATi kartici, na Visti 64 i XP-u 32, ali problem sam riješio gašenjem Aera čime sam natjerao grafičku da ne trottla frekvencije (jer radi u 2D modu). Od tada nemam problema.

 

Inače, s obzirom da je problem ogroman, imaš i ovaj sajt:

 

http://www.repairyourpcnow.com/resources/atikmdag-has-stopped-responding.php

 


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
offline
8800GT problemi s driverima (Vista)

Po tom ispada da su sve kartice pogodjene. Jel to slucaj ili samo neki modeli? Meni je sistem na 150% originalne frekvencije, 4 plocice rama takodjer oc-ane, cak je i kartica oc-ana, koristio sam i dva monitora pa svejedno mi se driver nikad ne rusi.

Ja prvi put cujem za to iako je cest problem. Jesu li neka izdanja drivera osjetljivija po tom pitanju od nekih drugih (ja sam na 8.3)?


Opinion is like an as*hole, everyone has it!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
8800GT problemi s driverima (Vista)

Ne znam da li sam ja jedan od sretnika, ali Instalirao sam Vistu 64, skinuo driver za 8800 GT sa Nvidia stranice i instalirao ga.

Sve radi bez ikakvih problema.

Konfiguracija u potpisu - nista nije oc.

Nisam niti imao pojma da se tako nesto moze pojaviti kao problem. Sada sam zabrinut da bi se isto moglo pojaviti i kod mene.


E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 8800GT problemi s driverima (Vista)

Nažalost, ovo je jako nezgodan problem. Naime, na Visti se češće javlja jer ljudi koriste 3D za desktop.

Problem je što Vista preživi rušenje drivera, dok bi se XP srušio. Tada poruke nije ni bilo jer po pojavljivanju greške, nebi bilo ni sistema.

 

Najgore je što jednostavno nema pravila za pojavu problema. Problem je jako teško reproducirati u testnim uvjetima, zato još nije nađeno ni rješenje. ATi je malo dalje odmakao od nVidie, ali problem i dalje postoji.

 


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
8800GT problemi s driverima (Vista)
autorov komentar

Evo još sam malo prosurfao po netu i pregledao milion foruma i svugdje se vrte ista "rješenja" koja ili ne valjaju ili traju dan dva.

Mislio sam da postoji neko jednostavno rješenje od strane microsofta ili nvidije ali očito je "stručnim" ljudima proljeće u glavi, pa izgleda da ćemo morat ćekat neke ljepše ili manje ljepše dane za to.

 

Jednostavnije mi je ručno updatati svaki put kad budem neš igrao nego komplicirati sa nekakvim rješenjima koje ne razumijem u potpunosti.

 

Ako jednog dana naprave fix za to neka ga netko stavi na forum, bio bih jako zahvalan a vjerujem i svi ostali koji imaju isti problem.

 

 


Athlon64 3800+ @2400, 2×1gb Transcend Asus8800gt, AsusA8N SLI,
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 8800GT problemi s driverima (Vista)

Nije njima proljeće, nego je problem jednostavno nemoguće namjerno proizvesti i naći uzrok.


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
neaktivan
offline
8800GT problemi s driverima (Vista)
autorov komentar

Ok, ok, kako god, ali rješenje ne postoji i jedino šta preostaje je čekati.

 

Samo jedna stvar mi nije jasna, prije godinu dana koristio sam 6600GT i istu ovu vistu i nije bilo nikakvih problema sve je radilo kako treba, komp mi je bio oc-an, aero je bio uključen....

Dali je to možda zbog dx jer to bi bila jedina nekakva veća razlika između njih, neznam?


Athlon64 3800+ @2400, 2×1gb Transcend Asus8800gt, AsusA8N SLI,
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 8800GT problemi s driverima (Vista)

Sve nove generacije:(


If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice