Wireless antena

poruka: 121
|
čitano: 87.936
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless antena

a mozda i postoji neka privatna mreza u okolici pa se pridruzis njima u lan prek wlana Cool

npr neka udruga il nesto. npr http://www.wifihr.net/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=21

pa ti krađa nece bit potrebna a imas peer to peer svega

16 godina
offline
RE: Wireless antena
netko,netkovic kaže...

kantena , za neke manje udaljenosti, Grid za vece...Btw, grid je 600kn ako se dobro sijecam...Btw, assasin znam jednog covjeka koji se spaja 8 km sa wirelessom...i radi mu savrseno...

Onda izgleda da ja jako lose procjenjujem sta je 8 kilometara...

 

Bilo bi presmjesno da sad on to sve postavi,a ovi ugase hot spot ili sta je vec :D

Nothing is true, everything is permitted...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 15:24 (Assassin).
14 godina
neaktivan
offline
Wireless antena

Jesu repeater i AP ista stvar ?Možete mi preporučiti neki wireless range extender tj. repeater koji bi spojio na svoj router kako bi signal bio jači ?Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wireless antena

imam problem, imam wireless, prije mi je bio onaj noise level mal,oko 15% i sada mi odjednom 70% pa ako itko zna kako da to bar djelomicno uklonim,i sto mi moze pomoci. hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless antena
Možda ti se pomakla antena, na kaj se spajaš?
Provjeri da su sve žice dobro zategnute
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless antena

Naletio na temu tražeći pomoć pa ako može netko uputiti na najjednostavnije rješenje. Podstanar sam i nemogu uzeti net jer je gazda papak i neće ugovor na svoje ime, tako da sam zvao frenda sa laptopom da provjeri okolicu i ima par nezaštićenih t-comovih thopsona, čak dva sa 3play uslugom, znaći flat rate automatski, neće im smetati ako neš sitno surfam preko njih.

 

Ja imam kantu ne laptop i to naravno na drugom kraju kuće od svih tih mreža, znači znam da nemogu do suprotne strane sa usb stickom jer je nekih 7-8 metara minimalno usb kabela a to ne ide radi napona itd, znači što da radim? Wireless kartica u komp, pigtail do nekakve najobičnije vanjske antene na tu udaljenost od kompa može raditi? Netrebam ništa usmjereno, ako na laptopu na toj strani kuće pored prozora hvata 85-100% signal valjda meni treba ista stvar sa kabelom od kompa do te strane kuće.

 

Što mi treba?

 

Hvala unaprijed.

 

 

(edit):

 

Netko je linkao Edimax WLAN EW-7128g PCI Card 54MBps ranije u postu, jeli mi to dosta uz neki duži kvalitetniji kabel?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2009 21:08 (50lipa).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless antena
Nebi ti preporučao edimax, dosta su jeftini ali ako misliš zamijeniti defaultnu antenu uzmi neki Linksys ili D-link jer je edimax rađen da bude jeftin, a ne da daje jak signal.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Wireless antena

Ako vam vec treba nekakav dobar router jeste mozda razmislili o Mikrotiku?

 

npr...

 

http://www.mikrotik-hrvatska.com/routerboard-411ar-p-404.html (integrirana Wifi kartica) ili nesto?

 

 

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Wireless antena

ovaj router je dobar : AIR LIVE WL-5460AP - 2 lan connectora

AIR LIVE WL-5470AP - 4 lan connectora.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless antena
max1919 kaže...
Nebi ti preporučao edimax, dosta su jeftini ali ako misliš zamijeniti defaultnu antenu uzmi neki Linksys ili D-link jer je edimax rađen da bude jeftin, a ne da daje jak signal.

Znaci neka wireless kartica, i dlink antena, no mene zanima onaj dio sa 7-8 metara izmedu kabela za antenu?

15 godina
neaktivan
offline
Wireless antena
netko će reči da to možeš napraviti bez značajnih gubitaka ali ja iz vlastitog iskustva govorim da se javljaju gubici i nakon 5 metara, osobito ako imaš slabi AP ili karticu.
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Wireless antena
max1919 kaže...
netko će reči da to možeš napraviti bez značajnih gubitaka ali ja iz vlastitog iskustva govorim da se javljaju gubici i nakon 5 metara, osobito ako imaš slabi AP ili karticu.

Gubitci su svakako, ali mali... Ja imam 15 m kabel i sve je ok...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2009 15:22 (netko,netkovic).
14 godina
neaktivan
offline
Wireless antena
Cisco 12000 series 16 sonet\dsh 1310nm .... evo vam pa gledajte i plačite a ne te vaše antenice i kantice svaka čast na volji za izradu takve.......ima i jačih od ove navedene i mnogo su veče ali za stavit na kuču super.... hvataju do 90km nju vam neću pokazat :P

ova navedena gore hvata do 45 km.... imaš cjeli grad na dlanu hehee......inaće sam pomorac i putujem non stop... da neman wireless antenu neznam šta bi, nebi nikad bio na internetu jer nisan nikad kući a da ču uzet neku preplatu u nas hahhaahha i to plačat dok sam vani nema šanseeee ja mislim da bi mi račun bia 20000kn mjesečno... evo i sad sam spojen na nekog pa šta ne buni se... njegova stvar šta se nije zaštitija kako triba... uostalom mislim da je u nas internet preskup jer vani je za siču flat i to brži nego u nas 3 puta...

Eto pozdrav svima s Tajlanda.....od starog lopova



http://www.bizrate.com/networking-products/cisco-aironet-network-adapter-bridge-other-antenna--pid5199995/



Cisco is committed to providing not only the best access points, client adapters, and bridges in the industry - it is also committed to providing a complete solution for any wireless LAN deployment. That`s why Cisco has the widest range of antennas, cable, and accessories available from any wireless manufacturer. Cisco Aironet bridge antennas allow for extraordinary transmission distances between two or more buildings. Available in directional configurations for point-to-point transmission and omnidirectional configuration for point-to-multipoint implementations, Cisco has a bridge antenna for every ap...plication. This Solid dish, outdoor long-range directional connections antenna has 21 dBi gain and 12.4° H 12.4° V beam width. Approximate range at 2 Mbps 25 miles (40 km). Approximate range at 11 Mbps for Access Point is 11.5 miles (18.5 km).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Wireless antena

90 km :) mos mislit... da mi je bilo vidit 90 km bez zakrivljenja zemljine povrsine, bez ikakvih prepreka i slicno, da ne kazem kako bi bilo (kad bi stvarno zemlja bila ravna ploca bez prepreka) bilo pogoditi jednu tocku na 90 km  :) tih 90km je marketinski trik... A cijena... cijena prava sitnica jer antene koje dodju 3x manje mogu istu stvar kao i te. Vecinu novaca koju bi potrosio na ovu antenu bi potrosio na ime Cisco!

 

Takodjer to da imas cijeli grad na dlanu: i tu pokazujes da nemas pojma o cemu pricas jer takve antene imaju jako veliku usmjerenost (oko 1o) tako da ne pokrivaju nikakvo podrucje, nego sluze kao linkovi. Za pokrivanje podrucja se koriste sektor antene, te omni antene.

 

Dakle, kad vec googlas da bi bio pametan proguglaj i malo sire osim "cisco wireless antenna"

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2009 9:04 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless antena

Mogli su napisati i 900 km, pisalo na plotu..

Antena ima 21 dB i točka, kakve gluposti i kakvi bakrači. Ja sam s dvije 24db (znači jače) ostvario 15 km i to jedva. I zaboravljaš da je to komunikacija a ne samo primanje, baš će ti tako raditi kad se namjeriš na štap antenicu od routera s tom usmjerenom. Pitanje je i izlazne snage wireless adaptera, ako natandrčiš npr. 10W (neko pojačalo) i dvije usmjerene antene možeš i 100 km, ali po našim propisima je to nelegalno i ako si u zakonskim okvirima, nema tih antena koje će preko 20 km..

15 godina
offline
Wireless antena

Ima ali po nasim pripisima tesko... Sto se tice tih udaljenosti mislim da idu jedino radio-linkovi (za radio i tv postaje) legalno... ostali ne... zamisli koji bi to bio gulash u eteru da svaki krelac siba sa 1W + 29+dB vani i to sa nekakvom antenom koja ima kut rasprostiranja na 45o. Eter bi se napunio dok kazes keks. Zato se na te udaljenosti koriste jaaako usmjerene antene. Ne smetas nikom osim ovima koji su ti na putu...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wireless antena
pa tko priča o propisima i legalnostima uahahahahaha jaki ste.......... :P
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Wireless antena

ovo se zove kantena, (googlaj za detalje) kupi je negdje, daj je napraviti ili je izradi sam, spoji ju LMR kablom na wifi karticu i svi susjedi su tvoji... malo se trebaš igrati sa lemljenjem konektora ali ništa strašno

http://www.saunalahti.fi/~elepal/horn1.gif

 

Nema bombe do napalm bombe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Wireless antena

S dvije sat-kantene je uspješno uspostavljen link Šibenik-Vodice, što baš nije zanemarivo.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wireless antena

koju bi opremu trebam nabaviti, odnosno jos bolje napraviti, da ulovim signal s min 20 km

kaj ce nam sve nase znanje o informatici, racunalima, tehnici i programirannju kad je ovaj narod preljen da ga iskoristi...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Wireless antena

dali bi ovo radilo:

 

kupim wireless antenu (onu malu plasticnu s koje mozes skinut onu malu crnu plasticnu antenu, i u njen utor ukopcam sobnu antenu za tv???

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Wireless antena
1337Code_breaker kaže...

dali bi ovo radilo:

 

kupim wireless antenu (onu malu plasticnu s koje mozes skinut onu malu crnu plasticnu antenu, i u njen utor ukopcam sobnu antenu za tv???

ne.. wireless antena radi na 2.4 ili 5.8 GHZ a antene za tv oko 800MHZ..

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..
14 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless antena
a kolko bi me kostala antena da moze loviti jedno 200-300m ali ne ona sta ju moram usmiriti jer mi prozor o sobe gleda u drveće i to, nikakve kuce (s moje strane)
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
15 godina
offline
RE: Wireless antena
1337Code_breaker kaže...
a kolko bi me kostala antena da moze loviti jedno 200-300m ali ne ona sta ju moram usmiriti jer mi prozor o sobe gleda u drveće i to, nikakve kuce (s moje strane)

mozda ova..

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..
14 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless antena
nece otvorit link
nasao sam za 350 kn 1000mW i za 400kn 2000mW
dali se isplate i koliko moze biti njihov domet
http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/no-1-alfa-awus036h-1000mw-wireless-usb-kartica-wifi-oglas-1871192

i dali postoji neki program s kojim mogu tocno odrediti koliko cu struje poslati u wifi karticu u laptopu da joj pojacam snagu?
50Niggas
16 godina
offline
RE: Wireless antena
1337Code_breaker kaže...

koju bi opremu trebam nabaviti, odnosno jos bolje napraviti, da ulovim signal s min 20 km

Ako ti treba minimalno 20km najbolje da pitas hrt jer ima neki satelit za prodati pa spojis na to pa ces loviti i 100km {#}

14 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless antena
hahaha
to sam mislio sa optickom udaljenosti, posto mi frend zivi na medvjednici, a ja mu sa teleskopom mogu vidjet kucu, opticka je vidljivost, manje od navedene duljine... :)
50Niggas
14 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless antena
moze preporuka neke omni directional antenu da ima dojam od oko kilometra, ali da je ispod tristo kn, posto lovim desetak mreza, ali nijedna nije iznad jedne crtice...

takodjer, dali je u backtracku moguce koristiti integriranu wifi karticu u laptopu, posto imam samo jeftinu usb wlan karticu slabije snage od integrirane...

kupio sam jednu jeftinu antenu od 5dbi ali spaja se jedino na router, dako da sad i to moram kupiti

znaci, neka antena, omni directional, ili ako je jako dobra, usmijerena, ispod tristo kuna
Aint no man above the crew
14 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless antena

pozz.. da ne otvaram zasebnu temu vidim da je ova jos uvijek u funkciji..

 

nemam nikakvog iskustva s izradom wlan homemade pomagala pa dajte mi preporucite sta mislite za ovu situaciju :

 

 

imam vikendicu di nema telefonskog prikljucka, pa si ne mogu ni net sredit, udaljenost od centra pule nekih 2,5-3 km.

 

net bi mi trebao za bazno surfanje, eventualno youtube. ako bi dobio sta vise tim bolje.

 

imam doma  u centru wireless svoj od tcoma, pa neznam jel se isplati radit veza izmedju te 2 lokacije ili cu se prije spojit nekom obliznjem susjedu..

platio bi ja i 150 kn udruzi pula wireless godisnje kad bi znao da se na to mogu spajat nekako od tamo.

 

uglavnom sta mi preporucate da probam napraviti?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless antena
Malo sam se nasmijao kad sam citao ove tvoje komentarali ali valjada ces mi oprtosititi! Treba da znas da ta omni antena zraci 360* i ona se koristi za AP ,i nju nikako nemozes da svrstas u usmjerene antene. Vidim da ti pokusavs da uspostavis vezu sa svojim frendom koji je neki 20 ili manje km udaljen od tebe,to sa ovakvim antenama ces vrlo tesko uspjeti.Za takve udaljenosi se koriste sasvim drugi tipovi antena kao sto su Dish antene ili za malo manje udaljenosti kao sto su Grid antene. Uz ove antene naravno ide i nesto jaca oprema to jest da je nazovemo profesionalna ,kao sto su MikroTik RouterBoard. Moguce je i sa nesto jacim adapterima u kombinacija sa ovim antenama da se uspostavi veza ,ali to ni priblizno nebi bio kvalitetan link.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice