Proširenje na WiFi s domenom

poruka: 1
|
čitano: 835
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Proširenje na WiFi s domenom

Trenutno su računala spojena u žičnu mrežu, na domeni, a trebalo bi omogućiti bežično spajanje.

E, sad, trebalo bi mi par savjeta i smjernica što mi sve treba i kako to najelegantnije konfigurirati.

 

1. Na router spajam novi router s antenom ili access point?

 

2a. Budući da je na serveru nije uključen DHCP kao role, da li ga treba uključiti na AP-u?

2b. Pretpostavljam da je DHCP uključen na routeru, jer mašine automatski i dinamički dobivaju IP adrese, s tim da ne mogu to provjeriti. Naime, iako upišem "ipconfig / all", i saznam default gateway (routerov IP), kad ga upišem u chrome/iexplorer kaže "This webpage is not available". Ideje?

 

3. Želio bih da se računala (bežično), i pogotovo smartphonei mogu spojiti na mrežu samo ako upišu domensko korisničko ime i lozinku, dakle kako su uvedeni u AD-u. Tako da imaju ovlasti kao domenski korisnici, a da ih se više odjednom može spojiti na mrežu s istim korisničkim imenom/lozinkom.

Čitam da se to nekako može preko RADIUS-a, ali to se treba fino namučiti s certifikatima i ostalim, pa me zanima ako neko ima iskustva u malčice jednostavnijem pristupu.

 

Eto, ne tražim da me netko vodi za rukicu, korak po korak, :) nego više smjernice i iskustva. Hvala unaprijed svim WiFi majstorima. ;)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice