No networks found problem

poruka: 11
|
čitano: 2.599
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
No networks found problem

Dakle, problem je sljedeći: Radi se o Asusu X550VB, OS Windows 8.1 Pro. Wifi je radio bez problema međutim nakon što je router restartan na tvorničke postavke (usporen internet), wireless ne pronalazi niti jednu mrežu (No networks found). Reinstalirala sam ponovno drivere, wifi uključen, IP adresa automatska, provjerila local services međutim ne mogu naći problem. Da napomenem, na drugim kompjuterima i mobitelima doma wifi radi bez problema a kad se spojim na žicu imam internet tako da sam isključila problem s routerom. Molim za pomoć ako netko zna u čemu bi mogao biti problem.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: No networks found problem

jesi li provjerila jel wifi ukljucen na samom ruteru ?? 

Probaj na mobu napravit hot spot  pa vidi jel to vidi laptop.

12 godina
neaktivan
offline
Re: No networks found problem

Wifi je uključen na ruteru, velim da se mogu preko svih drugih uređaja spojit na wifi, osim ovog nesretnog laptopa.

Laptop ne vidi apsolutno ništa, probala sam već s hotspotom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: No networks found problem

Koji je standard ukljucen na roteru B/G ili je B/G/N  , probaj B ili G ... Mozda imas problema sa N standardom.

12 godina
neaktivan
offline
No networks found problem

Radi se o Mediatek MT7630E 802.11bgn Wi-Fi Adapteru. Ustanovila sam da su mi bili postavljeni krivi channeli (0-11), sad sam ih stavila na 1-13 a roaming sensitivity na highest (bilo je disabled) i dalje ništa....

 

Update: Uključen je b/g standard, promijenila sam ga u b....i dalje nema odgovora.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 18:51 (boomslang).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: No networks found problem

- popravljanje na ćoravo nije popravljanje...

- pošto je bio spojen na tu konkretnu mrežu, vjerojatno se ne pojavljuje unos podataka koji su sad pogrešni. To je uobičajena posljedica resetiranja. Obriši postoječu konekciju u win.networkingu.. (''zaboravi mrežu'' i slični infaltilni nazivi).

- dali wlan na notebooku radi? led indiraktor, avio mod, itd.? Postoje tipke ili soft koji to kontrolira, upali-ugasi..

 

btw

- kanali nisu pogrešni, to odrađuje automatika (zato je raspon od-do).

- vrati defaultne postavke, g itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: No networks found problem

Forget network sam napravila na samom početku. Problem je u tome što ne hvata niti jednu mrežu (inače pokazuje i okolne mreže). 

Wlan je uključen, lampica svijetli, nije u air modu.

Javim rezultate kad vratim sve na default.

15 godina
offline
Re: No networks found problem
boomslang kaže...

..

Problem je u tome što ne hvata niti jednu mrežu (inače pokazuje i okolne mreže). 

..

 prevedeno, sad ne vidi ni jednu mrežu? Crko, isključen, pogrešan driver.. npr ako je updatean BIOS, možda tamo provjeriti postavke ili obrnuto, updateati..

-drugi način, deinstalirati drivere za wlan (uobičajeno upakirano s BT..) i vidjeti dali će win preko žice sam povuči potrebne drivere.

-moguć malware (pa čak i anitmalware npr MBAM ako je aktivna zaštita).

 

-pošto su novi modeli ugl bindani na win8 (razni interesi..) mala šansa je da može uopće bootati npr ubuntu, zatim dali supporta chip-wlan.., ali to je inače preporučljiv quicktest.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: No networks found problem

Tako je, niti jedna mreža na vidiku. Drivere nisam dirala niti sam updeatala BIOS i drivere.

Malware također isključen jer sam provrtila dva antivirusa (jedan od njih MBAM).

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: No networks found problem

UPDATE: Napravila sam system restore nakon kojega wireless i dalje nije radio međutim napravila sam roll back wlan drivera i sada normalno radi.

Hvala svima na pomoći  .

Nakon svega ovoga, mene sad zanima što je moglo uzrokovati da mi driver ode (inače nije prvi put, samo su drugačiji simptomi- zadnji put se nisam mogla spojiti samo na svoj ruter ali to sam riješila reinstalacijom drivera)?

15 godina
offline
Re: No networks found problem
boomslang kaže...

Tako je, niti jedna mreža na vidiku. Drivere nisam dirala niti sam updeatala BIOS i drivere.

Malware također isključen jer sam provrtila dva antivirusa (jedan od njih MBAM).

 

 

 -ako si 'prosječan korisnik' tad si ipak updateala.. jer win8 ima svoje postavke (obrnuto, potrebno je dosta podešavanja da automatika to ne obavi). Tako da to vjerojatno ostaje kao mogući uzrok..

-MBAM nije 'pravi' AV, tj treba ga koristiti kao čistač, ne kao zaštitu. Ima i problema.. deinstaliraj (također problem s defaultima, tj ako nisi u instalaciji podesila ..). To dvoje kad se zbroji može upravo dati ovaj rezultat, update drivera kojeg mbam blokira ... jer se i sam postavlja kao parazit na mrežni driver.

 

naravno, možda nisi 'prosječan juzer' .. tad su ovo pogrešne predpostavke i neće pomoći.

 

edit:

boomslang kaže...

UPDATE: Napravila sam system restore nakon kojega wireless i dalje nije radio međutim napravila sam roll back wlan drivera i sada normalno radi.

Hvala svima na pomoći  .

Nakon svega ovoga, mene sad zanima što je moglo uzrokovati da mi driver ode (inače nije prvi put, samo su drugačiji simptomi- zadnji put se nisam mogla spojiti samo na svoj ruter ali to sam riješila reinstalacijom drivera)?

 .. upravo zato je rollback drivera pomogao, jer je autoupdate nešto napravio/pokušao ali nije uspješno prošao.

To je najlošiji način fixanja.. tj stvar sreće. Idući put bar znaš da ne popravljaš na pogrešnim mjestima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2015 19:56 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice