Zamjena termalne paste (How to)

poruka: 99
|
čitano: 69.864
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)
Ag008 kaže...

Da ne otvaram novu temu, prije 2g, kada sam kupio procesor i termalnu pastu. Budući da sam poptuno zaboravio na nju, a uočio sam da imam visoku temperaturu procesora, hoće li ova pasta, iako je stara 2g biti dobra (Postoji li kakav rok trajanja)?

Pasti nije ništa od stajanja ako je zatvorena, no svejedno ju nemoj stavljati (tu Spire BlueFrost) zbog ovoga http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1605&pageID=7137 .

Ja sam ju neki dan kupio (drugih nisu imali) i onda na internetu fino pročitao; u svim testovima je najgora. Gdje drugdje drže ispod 60 stupnjeva, ona iznad 70...

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
16 godina
offline
RE: Zamjena termalne paste (How to)

Temperatura mi se s njome s 65C spustila na 44C u idleu, tako, nije toliko loša.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
moderator
online
RE: Zamjena termalne paste (How to)
Ag008 kaže...

Temperatura mi se s njome s 65C spustila na 44C u idleu, tako, nije toliko loša.

probaj neku AC pa ćeš vidjet kolko nisko ide...spustila se jer stara nije više ništa vrijedila očito...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
12 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)
aceton mi nemoze pasti, ako ga stavim na vaticu zar ne ?
odgovor na ovu temu ; m.bug.hr/forum/topic.aspx?to=130509
15 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Evo jedan dobar video o nanosenju termalne paste

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Pozdrav, moze mi neko rec iz iskustva koja bi temperatura core i7 2600K na tvornickoj frekvenciji trebala biti sa thermalright silver arrow. kuciste je thermatake soprano dx, modano tako da je protok puno veci nego prije.
Zanima me jer nisam siguran da sam dobro stavio pastu (puno sam stavio), a i ova koja se dobije u thermalright-ovom pakiranju je poprilicno tvrda bila. Trenutno u idleu je 30 celziusa.

edit. temp ploce je 24

extreme life
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2011 14:10 (Icefox).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)
dinos3 kaže...
aceton mi nemoze pasti, ako ga stavim na vaticu zar ne ?
odgovor na ovu temu ; m.bug.hr/forum/topic.aspx?to=130509

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)
Icefox kaže...

Pozdrav, moze mi neko rec iz iskustva koja bi temperatura core i7 2600K na tvornickoj frekvenciji trebala biti sa thermalright silver arrow. kuciste je thermatake soprano dx, modano tako da je protok puno veci nego prije.
Zanima me jer nisam siguran da sam dobro stavio pastu (puno sam stavio), a i ova koja se dobije u thermalright-ovom pakiranju je poprilicno tvrda bila. Trenutno u idleu je 30 celziusa.

edit. temp ploce je 24

Idle nista ne govori, uprzi Prime95 20-ak min i onda gledaj temp.

Ofc.
12 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)
Evo link http://bit.ly/t4D2Kz ako imate problema s mobilnim linkom.
15 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)
mate960 kaže...
Icefox kaže...

Pozdrav, moze mi neko rec iz iskustva koja bi temperatura core i7 2600K na tvornickoj frekvenciji trebala biti sa thermalright silver arrow. kuciste je thermatake soprano dx, modano tako da je protok puno veci nego prije.
Zanima me jer nisam siguran da sam dobro stavio pastu (puno sam stavio), a i ova koja se dobije u thermalright-ovom pakiranju je poprilicno tvrda bila. Trenutno u idleu je 30 celziusa.

edit. temp ploce je 24

Idle nista ne govori, uprzi Prime95 20-ak min i onda gledaj temp.

Sta mislite? Dali je ova temperatura ok ili je ipak problem u necemu?
Testiran proc i memorija

extreme life
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2012 19:48 (Icefox).
14 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Ljudi imam pitanje. Skinuo sam hladnjak i procesor sa matične i vidim da ima termalne paste na procesoru koju moram ocistit alkoholom ali mi nije jasno sto je ovo na zadnjoj strani coolera. Da li i to moram sve ocistit?

 

Hvala unaprijed!

...train hard, feel good, never give up...
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Zamjena termalne paste (How to)

Na koju zadnju stranu coolera mislis? Jel mozes to poslikat da vidimo ? Na cooleru isto moras ocistit staru pastu !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)

aj sad uslikam pa stavim...samo sec...

 

inače ovo je stock cooler ovo je strana ona donja tj ona koja ide na procesor...sto je ova donja strana toliko sira od procesora. to neka naljepnica ili to sve maknem?

...train hard, feel good, never give up...
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 18:28 (deelight).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)
Icefox kaže...
mate960 kaže...
Icefox kaže...

Pozdrav, moze mi neko rec iz iskustva koja bi temperatura core i7 2600K na tvornickoj frekvenciji trebala biti sa thermalright silver arrow. kuciste je thermatake soprano dx, modano tako da je protok puno veci nego prije.
Zanima me jer nisam siguran da sam dobro stavio pastu (puno sam stavio), a i ova koja se dobije u thermalright-ovom pakiranju je poprilicno tvrda bila. Trenutno u idleu je 30 celziusa.

edit. temp ploce je 24

Idle nista ne govori, uprzi Prime95 20-ak min i onda gledaj temp.

Sta mislite? Dali je ova temperatura ok ili je ipak problem u necemu?
Testiran proc i memorija

Malo je prevelika što je to stock cooler ili?

Don Believe The Type
13 godina
online
Re: Zamjena termalne paste (How to)
WrongType kaže...

Malo je prevelika što je to stock cooler ili?

Nije stock ,  ima Thermalright silver arrow !

 

EDIT: to je ovaj cooler , iako je na stocku mislim da je to malo povisena temp s obzirom na cooler !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 18:02 (Haf932).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)
Haf932 kaže...
WrongType kaže...

Malo je prevelika što je to stock cooler ili?

Nije stock ,  ima Thermalright silver arrow !

Ok al ipak to je malo prevelika temperatura.

Don Believe The Type
13 godina
online
Zamjena termalne paste (How to)

Da , slazem se. Trebao bi ponovno nanjeti pastu ,a mozda mu i cooler nije dobro sjeo !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Da nesto tu nevalja kako si oc jer taj i7 mora na 4 ghz na stock voltazi i stavlja se jako malo paste tako kad stisnes cooler napravi ti se krug od 1.5-2 CM ili je razmazes na tanko po cjelom cpu razmazivanjem sam ja dobio nekih 2-3 C nize temp.

Don Believe The Type
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 18:11 (WrongType).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)
deelight kaže...

aj sad uslikam pa stavim...samo sec...

 

inače ovo je stock cooler ovo je strana ona donja tj ona koja ide na procesor...sto je ova donja strana toliko sira od procesora. to neka naljepnica ili to sve maknem?

moraš očistiti sa colera i sa procesora.znači ovo sa prve i druge slike mora biti čisto

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 18:37 (jura).
13 godina
online
Zamjena termalne paste (How to)

Evo da ti i tu stavim !

 

Ocisti proc i ocisti tu foliju na cooleru, onda samo na proc stavi pastu i na proc onda stavi hladnjak !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)

sad sam skinuo to al jedva...nikada nije mjenjano nikada...jedva vatom skinuo....toliko se zapeklo

...train hard, feel good, never give up...
15 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)
WrongType kaže...
Icefox kaže...
mate960 kaže...
Icefox kaže...

Pozdrav, moze mi neko rec iz iskustva koja bi temperatura core i7 2600K na tvornickoj frekvenciji trebala biti sa thermalright silver arrow. kuciste je thermatake soprano dx, modano tako da je protok puno veci nego prije.
Zanima me jer nisam siguran da sam dobro stavio pastu (puno sam stavio), a i ova koja se dobije u thermalright-ovom pakiranju je poprilicno tvrda bila. Trenutno u idleu je 30 celziusa.

edit. temp ploce je 24

Idle nista ne govori, uprzi Prime95 20-ak min i onda gledaj temp.

Sta mislite? Dali je ova temperatura ok ili je ipak problem u necemu?
Testiran proc i memorija

Malo je prevelika što je to stock cooler ili?

Instalirao sam nove biose, smanjio voltazu procesora i povecao mu frekvenciju, pogledajte rezultate testa (prime95):

http://www.bug.hr/_cache/c00b36f11e0d2fee7e04091abc4ebbb6.jpg?rand=968763963

extreme life
14 godina
offline
Zamjena termalne paste (How to)

  Eto samo da velim da sam upravo s kompresorom ispuhao ventilator, i funkcionira 100% bolje.

 A ako se zaljepi ili nejde - odkvaći ga i malo jaće (s osjećajem), zarotiraj u bilo koju stranu, ne ga vuć prema sebe ko idiot (provijeri da nešto ne smeta).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zamjena termalne paste (How to)

Prije svega da vas sve pozdravim!

 

E ovako, imam jedan problem sa procesorom i maticnom plocom...Naime lik koji mi je mjenjao termalnu pastu on je i namazao procesor sa donje strane...i sad naravno ne radi ploca..moje pitanje je kako da ja to sve ocistim a da ne pokvarim maticnu plocu i procesor???? Hvala svima unapred ako mi pomognete :)))

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Zamjena termalne paste (How to)

Probaj s kompresorom ispuhat !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Zamjena termalne paste (How to)

jedno pitanje... idem slozit prijatelju pc... da li da mu kazem da uzme termalnu pastu jer je uzea BOX proc ali je uzea i bolje hladenje pa ce to trebat mijenjat ... hoce li vrijedit već nanešena termalna pasta?
P.s. Da, prvi put slazem komp

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Zamjena termalne paste (How to)

Inace ti s aftermarket hladnjacima dolazi pasta , tak da nemora nist uzimat ! O kojem je hladnjaku rijec ?

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Zamjena termalne paste (How to)

eh nemam pojma, znat cu sve kad odem kod njega... znaci ako je box proc onda moram odvojit taj hladnjak i stavit ovaj drugi?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Zamjena termalne paste (How to)

Nemors ga odvajat ( naravno ako vec nije stavljen ) , odmah stavis taj drugi !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: Zamjena termalne paste (How to)
Aha ok, mislio sam ako je box proc da je hladnjak vec namontiran, hvala
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice