Xp zamrzavanje

poruka: 10
|
čitano: 1.785
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Xp zamrzavanje

 Ovaako nakon rusenja xp (koji je radio okej ali su neki dijelovi registry bili osteceni) srusio sam i ponovno instalirao i nakon instalacije koja je bila sve uredu krene ponovno rr se komp i ucita se sve super krene da desktop i tu se slika zamrza ekran se zacrni monitor pocne naracasto kao da je u standbyu, par puta mi je uslo cak i na desktop(jednom pola sata cca izdrzalo ja uso u device manager i gotovo) i onda zamrzne mis i slika... sve sam pregledo hiren programom(hdd cist bez errora, rami takoder,udem preko hirena na minixp znaci graficka i monitor nisu problem, maticna na njoj svi kondenzatori uredu, nije spaljena nigdje koliko vidim, premjesto rame opet isto (jednom kad sam izvadio vecu plocicu i ostavio sam kracu koju sam prebacio u zadnji slot tad je radila onih pola sata i nakon toga opet onako do desktopa i zamrzne, ocistio napajanje taman isti dan prije rusenja, jedino ako ima preko hirena da se pregleda nekako maticna, win mi ne ide na tu konfiguraciju monitor je 800 600 jer mi je origanl otisao negdje prije ali ne vjerujem da je to problem. Ima ko kakvih ideja? OSim kupnje novog i bacanja para jel se da kako sredit jel moze biti do windowsa?

Znam da je hardver star ali da mi jucer normalno radi komp igram igricu surfam, danas nakon rusenja ovo i ima slicnih ideja ali nije isti problem

768 mb rama

soltekova ploca

128 mb grafa

samo za cs 1.6 je sluzio i dalje bi sluzio da mi steam nije izbacivao steamui.dll error i ucp anticheat nesta sa kernel32.dll...

kondezatori su svi u redu na maticnoj jedino nisam probam restirat win vadenjem baterije i drugi sistem staviti, cini mi se da je problem hardverski ali nez... ima ko kakvih prijedloga sta da pokusam osim kupnje

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xp zamrzavanje

Nitko da nema prijedlog, rijesenje?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xp zamrzavanje

...da nisi prilikom čišćenja pomakao hladnjak sa procesora pa se pregrijava...vidi kad upališ u bios-u temperaturu CPU

9 godina
neaktivan
offline
Xp zamrzavanje

Jel pod hladnjak mislis ventilator( njega sam skinuo i ispuhao od prasine, kolika bi trebala biti temp?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xp zamrzavanje

Hladnjak je rebrast aluminijski a ventilator upuhuje zrak među ta rebra koja se znaju začepiti prašinom, pa vidim da si to i sam ventilator čistio. Taj "blok" aluminija naliježe na CPU preko malo paste vodljive za temperaturu . Ukoliko je to skidano i opruga ga ne drži čvrsto i ravno na procesoru može doći do pregrijavanja koje već na temperaturama iznad 70'C mogu "zamrzavati " PC.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xp zamrzavanje
znam znam, nisam ga skidao niti dirao, tempertura je oko 30stupnjeva, sad sam promjenio hdd i stavio novi bacio windowse i sve opet super prode rr se dode do windowsa i ono windows xp please wait, sakcekam bude ono za rezoluciju hocu li zadrzati stinsem da i zacrni se, a kompjuter radi kao da ucitavan, probam enter i ono se pojavi slika plava kao da ce uci u desktop i opet se zacrni i zamrzne ekran i tjt a kompjuter radi normalno bez restarta samo stoji zamrznut ekran? ekran je 800 600 moze li biti da rezolucija nesta ne dopusta ili monitor?
12 godina
offline
Re: Xp zamrzavanje
800x600 je ako se nevaram default rezolucija dok se gpu driveri ne instaliraju
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xp zamrzavanje
pa do cega bi vise onda bilo probao sam drugi hdd ista stvar...
9 godina
neaktivan
offline
Xp zamrzavanje

Skini memtest na cd i botaj ako nisi vec :) , smrdi mi na rame .. odvrti 4-5 pasova

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xp zamrzavanje

vec sam mem testom pregledo 3,4 passa tak da do memorije nije, update sam 4 drivera internet i jos neka 3 sa free lic(u safemodu) nakon toga odem rr udem normalno u desktop sa full verzijom iobit nade mi od graficke drivere adobe flash kao komponentu i jos neke drivere i sve se instal eo dva sata vec radi, jedino me zeza monitor koji ima minimalnu rez 800x600 i kad udem moram onak lutat po slici jel se ne prikaze cijeli desktop kad prebacim na vecu rezoluciju jos gore, to je ugl znalo se desavat a popravljao se ili samo ili ja odem u postavke graficke i tamo naredim 800 600 a sada nemam uopce postavke iste graficke samo u folderu imam za uninstal a prije sam imao na desnom kliku da udem... to me sad muci i kako trenutno radi na jednoj plocici rama stavim onu drugu vecu i ona ni na jednom slotu ne ocitava pa je vjv otisla...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice