Stari racunar novi monitor "no signal"

poruka: 25
|
čitano: 5.201
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Stari racunar novi monitor "no signal"

Pozdrav, imam stariji racunar i kupio sam novi drugi monitor da povezem sa racunarom (prvi je isti model kao i drugi koji sam nedavno kupio). Na monitoru ima samo hdmi i dp, a na racunaru dvi i vga (i dp preko kojeg radi prvi monitor), probao sve moguce opcije sa kablovima i uvijek stoji "no signal" na monitoru. I na monitoru sam namjestao hdmi 1,2, dp. Probao prvo ukljuciti "drugi" monitor , pa tek onda prvi koji koristim od ranije, ali nema razlike. Prvi radi uredno, bez problema. Da li je moguce da graficka ili matricna ploca ne podrzava dva monitora i gdje bi to mogao provjeriti? Hvala unaprijed.....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"

To je i očekivano jer ne možeš spojiti DVI ili VGA iz računala izravno u monitor koji ima HDMI i DisplayPort zbog razlika u tehnologiji i signalima. Da bi spojio VGA ili DVI izlaz na HDMI ili DP ulaz, potreban ti je odgovarajući adapter ili konverter koji može prevesti signal iz jednog formata u drugi, npr. VGA na HDMI ili DVI na HDMI, ovisno o tome koji konverter uspiješ nabaviti.

Have you tried turning it off and on again?
9 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"

Ma u šta si uključivao 2. monitor ako imaš samo jedan DP na grafičkoj ili ploči?

Ako koristiš video izlaze na ploči, probaj naći neku polovnu/jeftinu grafičku i uštekaj u nju jedan monitor.

9 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"

Naravno, probao sam i sa konverterom  hdmi (monitor) na vga (racunar). U pitanju je jako stara graficka  AMD HD Radeon 5450, sad pored odgovora da treba staviti novu znam, iako maticna je isto stara, znaci treba sve mijenjati, a sad nemam vremena za to. Da li moja graficka podrzava dva monitora? 

11 godina
offline
Stari racunar novi monitor "no signal"

jel ti monitor ima neku postavku da možeš manualno odabrati digitalni ili analogni signal? probaj to (ako spajaš u VGA port na grafičkoj - onda odaberi analogno na monitoru)

neki monitori imaju to automatski, ali kod tebe je možda ugašena ta opcija prepoznavanja signala

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
Stari racunar novi monitor "no signal"

Trebalo bi da podržava i više od dva. Da li si pokušao da utakneš novi monitor umesto starog? Isti port na grafičkoj, isti kabl.

 

Rekao si da si probao i pomoću konvertera, šta si još pokušao? Možda imaš i neke grafičke priključke na matičnoj, ali ako nemaš integrisanu grafiku, oni neće raditi (a ako imaš, možda treba nešto podesiti - bilo bi dobro da si nam dao pune specifikacije).

 

Konverteri mogu biti problematični, nisam više u toku, ali neke kombinacije uglavnom zahtevaju skuplje konvertere sa eksternim napajanjem da bi radile ("pasivni" konverteri obično postoje i za te varijante, ali neretko prave probleme). Lično sam koristio samo DVI na VGA i DP na VGA i ti su radili dobro, ali nisam siguran za ove koji treba da digitalizuju analogni signal (VGA na HDMI, što si ti pokušavao), mada vidim da ih ima u prodaji.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"
Ivan(4) kaže...

Konverteri mogu biti problematični, nisam više u toku, ali neke kombinacije uglavnom zahtevaju skuplje konvertere sa eksternim napajanjem da bi radile ("pasivni" konverteri obično postoje i za te varijante, ali neretko prave probleme). Lično sam koristio samo DVI na VGA i DP na VGA i ti su radili dobro, ali nisam siguran za ove koji treba da digitalizuju analogni signal (VGA na HDMI, što si ti pokušavao), mada vidim da ih ima u prodaji.

 

meni je s vga na dvi i obratno radio običan takav kabl koji ima s jedne strane dvi, a s druge vga (čak i na prastarim grafičkim karticama unazad 15 godina)

bilo bi ok da malo bolje navede što ima, priloži fotku ako treba da vidimo što je probao točno, malo je nerazumljivo napisan upit

16 godina
online
Stari racunar novi monitor "no signal"

DVI na VGA je nekad bio trivijalan jer je, osim digitalnog, deo pinova na DVI-ju zapravo nosio i analogni signal. Kod kasnijih kartica, koje uopšte nisu imale analogne izlaze ni RAMDAC, to više nije bio slučaj. Konkretnom ovde, pošto kartica ima i VGA, gotovo sigurno da bi ta konverzija radila, ali na žalost to ne igra Bojanu, njemu treba konverzija na DP ili HDMI.

 

Uzgred, da monitor slučajno ne podržava daisy chaining? Moja Iiyama ima na sebi i DP izlaz, pomoću koga bi se na taj monitor mogao nastaviti sledeći, koristeći samo jedan izlaz na grafičkoj.

 

EDIT: Još jednom, OP, bilo bi dobro da imamo sve specifikacije, ili makar grafa, ploča, procesor i monitori.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 10:11 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"
bojaann1986my kaže...

Naravno, probao sam i sa konverterom  hdmi (monitor) na vga (racunar). U pitanju je jako stara graficka  AMD HD Radeon 5450, sad pored odgovora da treba staviti novu znam, iako maticna je isto stara, znaci treba sve mijenjati, a sad nemam vremena za to. Da li moja graficka podrzava dva monitora? 

 Dakle, novi monitor je istovjetan starome, s identičnim ulazima?

Radi li novi monitor ako ga spojiš na isti način kao stari?

9 godina
offline
Stari racunar novi monitor "no signal"

Jako je bitno da li je kabel bio HDMI na VGA ili je bio VGA na HDMI ....

 

Ti kablovi nisu dvosmjerni, pa tako rade samo ili kao HDMI to VGA ili kao VGA to HDMI ...

 

Inače trebao bi dobiti sliku na tom drugom monitoru preko te grafe ...

 

Kako kolege iznad vele, jesi probao taj DP uštekati u drugi monitor da vidiš da monitor kao monitor radi ispravno ???

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.7.2024 11:21 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Stari racunar novi monitor "no signal"

Čekaj, kažeš da imaš DVI port na kompu?

Pa uzmi si DVI na HDMI kabel i gotovo.

HDMI je u suštini moderni DVI kabel. (malo pojednostavljeno, ali su 100% kompatibilni) te ćeš i dalje imati 1080/60 sliku bez beda.

 

Do relativno nedavno sam pogonio DVI monitor sa HDMI grafikom, te sam testirao i obratno i radi bez problema.

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
online
Stari racunar novi monitor "no signal"

i dvi i hdmi i DP su digitalni signali i ne bi trebal imat problema sa spajanjem.

Mani se starog vga porta.

Kako su ti kolege rekli, nabavi hdmi to dvi ili neki adapter dvi-hdmi i poveži hdmi kablom i bok, najlakša i najjeftinija solucija.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"
9 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"

Da, drugi monitor ej isti kao i stari u pitanju je AOC 25G3ZM  i graficka AMD Radeon HD 5450 muzejski primjerak znam, ali bolje ne ide na ovu maticnu plocu. 

Probao sam HDMI sa monitora na dvi i dp sa monitora na VGA racunar....svaki put stoji da nema signala na monitoru. Stavio sam i ovaj "novi" monitor na mjesto starog  DP na DP i radi. Ali nemam 2 dp ulaza na racunaru. Naravno mijenjao sam i na monitoru postavke HDMI1,2 DP

9 godina
offline
Stari racunar novi monitor "no signal"

Ovako izlgeda kuciste

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Stari racunar novi monitor "no signal"

to na slici nije kućište već stražnja strana istog, točnije "backplate" matične ploče... 

nema fotke izlaza s grafičke, a ako si štekao u ove na matičnoj (dvi\vga) - naravno da ti ne radi jer to služi za situaciju kad imaš procesor s integriranom grafičkom

 

ps: komentiram i sudim iz priložene fotke i dosadašnjih informacija

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"

-loš kadar.. ali ono što se da vidjeti-zaključiti..

-ti gledaš-priključuješ na pogrešno mjesto, onboard-matična, automatski isključeno kad se koristi dodatna grafička (mada mogu ovisno o bios-opcijama raditi obje..).

-koliko se da vidjeti, hdmi (?) kabel je u dodatnoj grafičkoj.. na nju trebaš spojiti dodatni monitor, ovisno što ima od izlaza, npr dvi.. ako nema dvi na monitoru, tad bilo koji adapter, npr dvi-na-hdmi, najjednostavnije, najjeftinije ili ako nemaš hdmi kabel, tad kupiš kabel s tom kombinacijom konektora na jednoj dvi na drugoj hdmi..

 

-ovisno o starosti-driveru i automatici, nije uvjek sve omogućeno, npr ako je spojeno za vrijeme paljenja (dok nije učitan win-os-driver).. slika bi automatski trebala biti na svim monitorima vidljiva.

-kad se uđe u os, win.. tad ovisi o postavkama drivera, prvo da je omogućeno-uključeno, zatim način rada, dodatni-extended, clone i sl. .. za početak stavi clone-dupliranje, u opcijama grafičke, nvidia-ati.. potraži. Ako nemaš 'pravi' driver nego generički tad u samom win.. ili instaliraš 'pravi' driver + može biti potreban i driver za audio-hdmi (kao nova audio kartica-izlaz..).

 

-dvi izlaz na grafičkoj, može biti dvi-i, oboje, može biti dvi-d, digital, ili skoro nepostojeći dvi-a analogni (samo 'plavi' analogni vga izlaz) i to bi trebalo biti označeno na dvi konektoru-portu tj ne moraju oba biti za sve kombinacije, prvi možda dvi-i, drugi moguće samo d-digital no tad bi za hdmi normalno radilo, ali ovisi koje sve pinove-raspored konektor ima-nema jer u to vrijeme dvi nije korišten za audio, tj počelo je na divlje svaki proizvođač za sebe i tad može biti problem koji adapter imaš pa i to da uopće ne propušta audio (a starije nvidia grafičke su neko vrijeme imale i žicu-audio-cd kao prolaz-izlaz, kao za cd..) a sve jer dvi standard nije uključivao audio dok se višak pinova koristio naprosto jer je tu.. bez standarda. To je važnije za jako star hw, preko 15 god.. pa ako ima problem i tog se prisjetiti, dok ako je ovo s hdmi portom tad to ne bi trebalo biti problem generacije-grafičke..

 

-u to vrijeme grafičke su dozvoljavale recimo dva-tri aktivna izlaza ili neku kombinaciju-par.. moguće da jedan od dodatna dva dvi porta dijeli signal s hdmi-jem.. to primarno ovisi o generaciji pa o klasi-cijeni, skuplje-je moglo više i o samom driveru, dok možda u generičkom win driveru nema sve kombinacije-opcije a za stariji hw možda ni nema noviji driver za win10, certificiran i sl. .. (ako bi o bio problem, ako treba driver, potražiti prvi sličan, ako nema za win10, tad unazad 8, 7.. ili ms-katalog u kojem se mogu pronaći svi odbačeni driveri ali moraš znati nešto od oznaka-serije-branda.. + najvjerojatnije koristiš 64bitnu winver, tad driver mora biti 64bitni kao najvažniji kriterij).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"
bojaann1986my kaže...

Ovako izlgeda kuciste

 Ovaj DVI na slici je DVI-D dual linki i omogucava 2560×1600 at 60Hz ili 192x1080 na 144 Hz i nema analogni signal......

9 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"

Slika izlaza sa graficke, prvi monitor radi preko Dp, a drugi sam probao preko DVi (na grafickoj)  HDMI (monitor)  i nema signala.

11 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"
bojaann1986my kaže...

Slika izlaza sa graficke, prvi monitor radi preko Dp, a drugi sam probao preko DVi (na grafickoj)  HDMI (monitor)  i nema signala.

 

posudi/nabavi drugi sličan kabl pa probaj, čisto da eliminiraš da je do kabla

 

btw, kad odeš u display settings (desni klik na desktop > display settings), da li ti tamo prikazuje 2 ili 1 monitor?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2024 14:20 (60nine).
9 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"

Prikazuje dva monitora, cak mogu i staviti drugi monitor kao glavni, s tim da na prvom vidim samo desktop praznu sliku, a na drugom i dalje crn ekran....tako da i u tom slucaju nema signala.

5 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"
bojaann1986my kaže...

Slika izlaza sa graficke, prvi monitor radi preko Dp, a drugi sam probao preko DVi (na grafickoj)  HDMI (monitor)  i nema signala.

 Ovaj DVI je DVI-I dual link i i omogucava 2560×1600 at 60Hz ili 1920x1080 na 144 Hz i ima i analogni signal......

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2024 20:35 (Posmatrač).
16 godina
online
Stari racunar novi monitor "no signal"

Nisam uhvatio u prethodnim komentarima, jesi li probao da povežeš novi monitor preko DP porta i kabla (istih koji koristi onaj stari)?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Stari racunar novi monitor "no signal"

Jesam , radi sve normalno.

9 godina
offline
Stari racunar novi monitor "no signal"

Nisam stigao ranije odgovoriti, hvala svima na savjetima, pomoci. Radi, spojio sam preko DVI graficka i HDMI monitor, ne znam sta sam sje.... kad sam pokusao prvi put, ali ocigledno nesto nije bilo ok. Hvala !

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice