Rastavljena tipkovnica - ne radi

poruka: 8
|
čitano: 3.786
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Rastavljena tipkovnica - ne radi

 

Evo, iz nekog razloga(Šutim) rastavio sam tipkovnicu. Ništa nije palo po njoj, ni sok, ni voda, ni brašno. Htio sam jedino malo pročistiti unutra, no ispalo je čak da nema potrebe za tim. Naziv tipkovnice je Unitek, ne znam sad točno koja serija i to.

 

Uglavnom, kad sam ponovo vratio sve šarafe, red slova qwertz... mi nije radio, dok ostale sve tipke jesu.

Ponovno sam ju rastvorio, ovaj put sam i malo više petljao po onoj plastici na kojoj je nacrtan tj. na kojoj se nalazi krug (circuit), namještao sam itd.

Nakon toga, više nikako nije radila.

 

 

Kompjueter normalno detektira tipkovnicu pri startanju, sve tri tipke zatrepere pri paljenju (num lock, caps lock, scroll lock) no kad se sustav podigne, num lock mi stoji upaljen i nijedna tipka ne radi niti ga mogu izgasiti.

 

Rekao bih da je problem u kontaktnom spoju između te plastike i onog procesora ili kako se već zove. On radi rekao bih.

 

E sada, da li je problem u tome da nisam pažljivo tj. dovoljno dobro namjestio tu plastiku unutar i na tom kontaktu, ima tri sloja plastike, ne znam točno kako namjestiti,  da li je plastika oštećena izgrebana i krug prekinut,j. da li se to inače ne smije dirati pa da se ne zamaram s tim ako ne radi i da se ne živciram uzalud, ili se može srediti iako sam nešto sj.....?

 

Kako vam se čini?

 

I, ako treba kupovati nešto novo, može odmah preporuke. Izlanuo se

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rastavljena tipkovnica - ne radi

Meni se na staroj tipkovnici nakon nekog vremena prestalo palit num lock caps i scr ali sve norrmalno radilo, daj probaj jos potrazit ako nades koja je serija.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Rastavljena tipkovnica - ne radi
wital kaže...

Meni se na staroj tipkovnici nakon nekog vremena prestalo palit num lock caps i scr ali sve norrmalno radilo, daj probaj jos potrazit ako nades koja je serija.

 

ma nema veze koliko je stara, par godina mislim, ali radila je normalno dok ju nisam rastavio. ne znam zasto je serija bitna, sve su one iste otprilike iznutra, taj noviji tip...krugovi na plastici, tri sloja plastike..kako se to spaja s onim pri vrhu, to ne mogu pronaci..da li se onaj dio stalvja izmedju plastike, ili sva tri dijela plastike idu s jedne strane?

mislim da je mozda u tome problem.

 

ili sam ostetio krugove na plastici.

 

 

unitek kb-2225

 

http://www.ingrossocomputer.it/images/Unitek/KB2225.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2009 20:19 (Manojlo).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Rastavljena tipkovnica - ne radi

 

Sad čitam neki članak na netu neki tip je ovu plastiku na kojoj su krugovi prao vodom...ne mogu vjerovati da sam ja onda svoju uništio samo običnim rastavljanjam i sastavljanjem. Iznenađen

14 godina
neaktivan
offline
RE: Rastavljena tipkovnica - ne radi

Molim ako bar netk zna neke linkove ili forume gdje bih mogao pitati isto ovo, ako ovdje nije pravo mjesto..vidim da su većinom eksperti za softver na ostalim temama. :p

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2009 22:20 (Manojlo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rastavljena tipkovnica - ne radi

Vjeroajtno nisi ništa uništio, već samo nisi dobro namjestio pa nnije dobar kontakt između plastike s circuitom i čipovlja. E sad, nemam pojma kakav je sistem spajanja na tvojoj tipkovnici...

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
15 godina
odjavljen
offline
Rastavljena tipkovnica - ne radi

Što se tiče neispravnih tipkovnica postoji jedno zgodno pravilo - ako na radi, baci. Imaš tipkovnice od 30kn pa na dalje.

 

A što se tiče tih kontakta.... Taj tiskani dio "krugova" nije tako osjetljiv. Malo bolje gledaj kako poravnavaš te slojeve plastike jer po nekoj logici oni bi trebali imati neke kontakte na sebi koj zatvaraju krug sa tiskanom pločicom i tipkama. Ugl, gledaj da je sve poravnato.

Stick to the shadows....
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Rastavljena tipkovnica - ne radi

Isprobavao sam, uspjelo je, hvala na savjetima. Namigiva

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice