Računalo teško pali (ponekad se pali sam od sebe)

poruka: 15
|
čitano: 4.213
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Upomoć!

Pozdrav svima!

Dakle imam problem sa kompom,a popriličan sam tutlek šta se toga tiče {#}.

Komp mi se teško pali,tj stisnem gumb i ništa se ne događa,nego se zna upalit nakon nekoliko minuta sam od sebe.

Kad se upali komp radi normalno,nije usporen ili da se gasi sam od sebe,tako da pretpostavljam da nije hlađenje,pa da se gasi zbog vrućine,kad radi i kad ga resetiram na wind.  on se najnormalnije digne.

Jedino to kod prvog paljenja.

Jel to meni odlazi napajanje?

Hvala svima unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Upomoć!
evang kaže...

Pozdrav svima!

Dakle imam problem sa kompom,a popriličan sam tutlek šta se toga tiče {#}.

Komp mi se teško pali,tj stisnem gumb i ništa se ne događa,nego se zna upalit nakon nekoliko minuta sam od sebe.

Kad se upali komp radi normalno,nije usporen ili da se gasi sam od sebe,tako da pretpostavljam da nije hlađenje,pa da se gasi zbog vrućine,kad radi i kad ga resetiram na wind.  on se najnormalnije digne.

Jedino to kod prvog paljenja.

Jel to meni odlazi napajanje?

Hvala svima unaprijed.

Možda je napajanje, možda je nešto drugo.

Koje su komponente unutra?

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
11 godina
offline
Re: Upomoć!

A ispadam mutav ali nisam siguran,trenutno sam na poslu pa ne mogu pogledat.

Komp je star 3-4 godine,i kao sto sam rekao nisam primjetio da se nesto drugacije ponasa osim tog paljenja.

Pogledat cu kad dodjem doma pa napisem komponente kad cu moci.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Upomoć!

Mogući uzrok:

1. napajanje

2. matična ploča

3. memorija

 

Memoriju testiraj sa memtest, a probaj zamijeniti napajanje. Ako u oba slučaja bude isti problem kupi drugu matičnu ploču. Na njoj možeš resetirati CMOS.

11 godina
offline
Re: Upomoć!

Posudio sam iz firme napajanje i komp radi znaci do toga je,hvala svima na pomoći.

Pozdrav!

15 godina
offline
Upomoć!

Pozdrav, muči me sličan problem.
Dakle računalo se ponekad upali normalno,a ponekad se samo gasi i pali (ne dođe to one početne slike).

RAM sam testirao prošao je 12+ h bez errora na memtestu, najviše sumnjam na napajanje. Matičnu mi je teško mjenjat kao i procesor pošto je na njemu Mugen 2 pa moram sve skidati.
A maloprije sam promjenio grafičku, stavio HD4650 koja netreba nikakvo dodatno napajanje i računalo je se upalilo, dok je obično u njemu HD4890 koja zahtjeva dosta jako napajanje.

U kompu je Corsairovo TX650W 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upomoć!
markoal kaže...

Pozdrav, muči me sličan problem.
Dakle računalo se ponekad upali normalno,a ponekad se samo gasi i pali (ne dođe to one početne slike).

RAM sam testirao prošao je 12+ h bez errora na memtestu, najviše sumnjam na napajanje. Matičnu mi je teško mjenjat kao i procesor pošto je na njemu Mugen 2 pa moram sve skidati.
A maloprije sam promjenio grafičku, stavio HD4650 koja netreba nikakvo dodatno napajanje i računalo je se upalilo, dok je obično u njemu HD4890 koja zahtjeva dosta jako napajanje.

U kompu je Corsairovo TX650W 

Vjerovatno je isto problem u napajanju. Ja sam imao prije koji tjedan sličan problem sa svojim kompon. Ispostavilo se da je napajanje  problem. Dobio novo napajanje (bilo pod jamstvom) i sada radi kak treba. Probaj zamijenit napajanje.

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
14 godina
neaktivan
offline
Upomoć!

Probaj s drugim napajanjem ako možeš, prije kupovine novoga.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Računalo teško pali (ponekad se pali sam od sebe)

A znam, napajanje je još pod garancijiom pa ću ga vjerojatno poslati nazad, pokušat ću još vidjeti.
Samo me sada interesira jeli ima ikakav program kao da testira dali napajanje radi ispravno, da optereti računalo ili nešto.
Jer trenutno mi je unutar slabija grafička koja netreba dodatno napajanje.

A imam drugo napajanje Corsairovo VX450, samo HD4890 nemože na to napajanje pošto nema još jedno 6 ili 8 pinsko kablo. 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Računalo teško pali (ponekad se pali sam od sebe)

Oprostite što otvaram staru temu ali ja imam slican problem !

Znaci gledao sam jedan film na nekoj stranici i avast mi je skenirao virus kao od tih pluginova ali nisam se obazirao i mislio sam da to lazno prepoznaje.

Sljedece jutro kad sam se probudio vidio sam da se komp upalio sam i tako mi se dogođa nekoliko dana veca ako ga ne isključim iz struje.

Skenirao sam ga sa superantispywareom i avast-om ali nisu nasli virus.

Sada jel mi moze neko pomoci jel me fakat brine ov

PewDiePie
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Računalo teško pali (ponekad se pali sam od se
facamen kaže...

Oprostite što otvaram staru temu ali ja imam slican problem !

Znaci gledao sam jedan film na nekoj stranici i avast mi je skenirao virus kao od tih pluginova ali nisam se obazirao i mislio sam da to lazno prepoznaje.

Sljedece jutro kad sam se probudio vidio sam da se komp upalio sam i tako mi se dogođa nekoliko dana veca ako ga ne isključim iz struje.

Skenirao sam ga sa superantispywareom i avast-om ali nisu nasli virus.

Sada jel mi moze neko pomoci jel me fakat brine ov

 Resetiraj bios.

Za zahvalu klikni na Hvala
10 godina
neaktivan
offline
Računalo teško pali (ponekad se pali sam od sebe)

Ok ne kuzim se bas u taj dio kako to napraviti tj kako uci u bios i koraci ako mozes reci ?

PewDiePie
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Računalo teško pali (ponekad se pali sam od se
facamen kaže...

Ok ne kuzim se bas u taj dio kako to napraviti tj kako uci u bios i koraci ako mozes reci ?

 Kad upališ PC, pojavit će se logo matične i pisat će što stisnuti (F2, Del ili F10). Kad uđeš u BIOS, pronađi nešto kao: Reset BIOS settings to default ili Load default. Ne znam koju MB imaš pa ne mogu detaljnije reći.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
10 godina
neaktivan
offline
Računalo teško pali (ponekad se pali sam od sebe)

OK budem probao to !

PewDiePie
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Računalo teško pali (ponekad se pali sam od sebe)

OK iskljucio sam neku opciju u biosu wake on lan  tako se zove ja msm i plus jos sam iskljucio u device manageru ove dvije na slici.

Valjda ce pomoći ako ne onda neznam stvarno što je ovo ? 

PewDiePie
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice