Racunalo se ne zeli pokrenuti

poruka: 54
|
čitano: 22.074
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Racunalo se ne zeli pokrenuti

Pozdrav!

 

Evo ovako, sestricna ima problem sa racunalom, naime kad ga upali ono radi par sekundi, cuje neko pistanje (dugi "beeeeep") i racunalo se tad ugasi...

 

Ne znam konfiguraciju.. znam samo da je AMD proc (neki stari, jedna jezgra), 512mb rama, ATI grafa(128mb)... Uglavnom konfiguracija je starija..

 

Hvala na brzim odgovorima!

|| MBO: Asus P5Q Pro || CPU: Intel Core 2 Duo E8400 || GPU: Sapphire Radeon HD4870 || RAM: DDR2 4Gb (2x2Gb) PC8500 Corsair || HDD: WD 640GB || PSU: CORSAIR 650W TX Series || Case: Gigabyte 3D Aurora
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Racunalo se ne zeli pokrenuti

A ako čuješ jedan kontinuirani beep onda ti je problem  u matičnoj ploči, napajanju ili tastaturi. Ja bih prvo "pucao" na napajanje.

14 godina
neaktivan
offline
Racunalo se ne zeli pokrenuti

Pozdrav

 

Imam problem sa racunalom. Nakon pokretanja računala očita mi tip matične ploče i nakon toga ništa. Ne mogu uopće ući u bios. od tipaka na računalu mi samo radi tipka TAB koja mi samo prikaže da je RAM ispravno očitan. Interesira me da li u slučaju vađenja baterije na mat. ploči radi resetiranja BIOSA se gube podaci u SATA kontroleru koji je integriran na njoj, pošto imam 4 diska spojena u RAID 0?

Što bi uopće mogao biti problem?

 

 

siroki
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Racunalo se ne zeli pokrenuti

Jesi sta mijenjao od komponenata u zadnje vrijeme?

Meni je bio isti slucaj kad sam stavio novi procesor umjesto starog.

Otica maticnu i dalje nece. Rješenje je bilo flashanje BIOS-a.

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Racunalo se ne zeli pokrenuti
HubbaBubba kaže...

Pozdrav!

 

Evo ovako, sestricna ima problem sa racunalom, naime kad ga upali ono radi par sekundi, cuje neko pistanje (dugi "beeeeep") i racunalo se tad ugasi...

 

Ne znam konfiguraciju.. znam samo da je AMD proc (neki stari, jedna jezgra), 512mb rama, ATI grafa(128mb)... Uglavnom konfiguracija je starija..

 

Hvala na brzim odgovorima!

Moj frend je imao takav problem,procesor mu je bio krivo pričvršćen,pa provjeri to pa javi

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
14 godina
neaktivan
offline
Racunalo se ne zeli pokrenuti

Evo i ja imam sličan problem.Danas sam nabavio polovne dijelove i to MBO-Gigabyte 8S648-RZ sa procom IntelCeleron 2,4 256/xxx sa nekim no name kučištem i napajanjem.U to sam dodao Gainward 7600GT AGP,2GB DDR i TV tuner.Komp se pokrene nakon drugog klika na power,očita koja je MBO,provjeri memoriju(dakle dođe i do dijela kada mogu ući u BIOS,ušao sam ali nisam ništa dirao jer neznam što)i na kraju pokazuje opet dio gdje su očitani Master disk i Slave disk gdje piše da su disabled,a na mjestu gdje inače piše boot from cd(donji lijevi ugao)piše NTLDR is mising.Što napraviti?Da ugrađena su i 2 HDDa jedan 40GB Seagate i drugi 30-neki Matron ili tako nešto.Diskovi su prazni nema ni Win a neće ga ni učitati.Molim za pomoć...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2009 22:59 (General Zed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Racunalo se ne zeli pokrenuti
General Zed kaže...

Evo i ja imam sličan problem.Danas sam nabavio polovne dijelove i to MBO-Gigabyte 8S648-RZ sa procom IntelCeleron 2,4 256/xxx sa nekim no name kučištem i napajanjem.U to sam dodao Gainward 7600GT AGP,2GB DDR i TV tuner.Komp se pokrene nakon drugog klika na power,očita koja je MBO,provjeri memoriju(dakle dođe i do dijela kada mogu ući u BIOS,ušao sam ali nisam ništa dirao jer neznam što)i na kraju pokazuje opet dio gdje su očitani Master disk i Slave disk gdje piše da su disabled,a na mjestu gdje inače piše boot from cd(donji lijevi ugao)piše NTLDR is mising.Što napraviti?Da ugrađena su i 2 HDDa jedan 40GB Seagate i drugi 30-neki Matron ili tako nešto.Diskovi su prazni nema ni Win a neće ga ni učitati.Molim za pomoć...

da li ti se ovako nešto pojavi :

 


NTLDR is missing

Press any key to restart

 

Boot:Couldn't find NTLDR

Please insert another disk

 

NTLDR is missing

Press CTRL ALT DEL to restart

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
15 godina
neaktivan
offline
RE: Racunalo se ne zeli pokrenuti
General Zed kaže...

Evo i ja imam sličan problem.Danas sam nabavio polovne dijelove i to MBO-Gigabyte 8S648-RZ sa procom IntelCeleron 2,4 256/xxx sa nekim no name kučištem i napajanjem.U to sam dodao Gainward 7600GT AGP,2GB DDR i TV tuner.Komp se pokrene nakon drugog klika na power,očita koja je MBO,provjeri memoriju(dakle dođe i do dijela kada mogu ući u BIOS,ušao sam ali nisam ništa dirao jer neznam što)i na kraju pokazuje opet dio gdje su očitani Master disk i Slave disk gdje piše da su disabled,a na mjestu gdje inače piše boot from cd(donji lijevi ugao)piše NTLDR is mising.Što napraviti?Da ugrađena su i 2 HDDa jedan 40GB Seagate i drugi 30-neki Matron ili tako nešto.Diskovi su prazni nema ni Win a neće ga ni učitati.Molim za pomoć...

..prvo otpoji hard disk maxtor s matične ploče..
..uđi u BIOS i podesi seagate kao master i podesi boot s CD-roma..
...ubaci CD s windowsima i instaliraj ih..

..nakon instalacije prikopčaj hard disk  maxtor i označi kao slave u BIOSU(cabele select)..

..ako ne radi podesi jumper na hardu..
..restartaj windowse i instaliraj drivere od matične ploče i grafičke kartice..

 

..u bios uđi s tipkom del

14 godina
neaktivan
offline
Racunalo se ne zeli pokrenuti

Evo sve je ok.IVO rekao samo treba u BIOSu namjestiti boot from CD i to je to.Hvala svima na pomoći...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Racunalo se ne zeli pokrenuti

Ja imam jedan sličanproblem . Kada upalim svoje računalo ono radi  ali neće da mi se ništa pokrene ,  na monitoru mi je sve crno pa ako bi neko mogao reći zbog čega je to i šta trebam uraditi.

Chipo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunalo se ne zeli pokrenuti
Chipo kaže...

Ja imam jedan sličanproblem . Kada upalim svoje računalo ono radi  ali neće da mi se ništa pokrene ,  na monitoru mi je sve crno pa ako bi neko mogao reći zbog čega je to i šta trebam uraditi.

Vjerojatno napajanje....Takav slučaj sam vidio na svoje oći prije tjedan dana....Ti češ vjerojatno sada reći kako napajanje radi ali napajanje je oslabilo i nemože to više izdržati...

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
14 godina
neaktivan
offline
Racunalo se ne zeli pokrenuti

Pitanje je jel si mijenjao matičnu?Ako jesi i čipset ti je SISov onda treba nakom minut-dva resetirati na tipku reset i onda se sve pokrene.SIS čipset je navodno poznat kao jako spor.Ja sam znao čekati da se pokrene po 10ak minuta da se pokrene al ništa...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunalo se ne zeli pokrenuti

Nisam mjenjeo matičnu ploču.

Chipo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Racunalo se ne zeli pokrenuti

Evo problema:Tokom rada na računalu,računalo jednostavno stane,miš ne radi,tipkovnica ne radi čak se ni lampica na tipkovnici ne upali.Jedino što mi preostaje je resetiranje.Onda nakon nekog vremena sve super radi i onda opet odjednom stane.Šta je to?

Pomozite.

14 godina
neaktivan
offline
Racunalo se ne zeli pokrenuti

izvuci van kabal od   napajanja. otvori komp , izvadi ram i 1put ga poreni bez rama. vrati ram i trebalo bi radit. ak ne radi i ak je stvar kod bootanja onda formatirajte particiju s winom i instalirajte novi. ak vam to neće s win cdom onda formatirajte killdisk i onda win i sve bi trebalo radit

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
Prije nekoliko dana na ASUS 550VB serviser je stavi Win 10.
Prije tog sam imala hard od 1TB i Win 7. Hard je mrtav! Laptop radio 2dana. Samo sam otisla na FB i YT nest malo google. Sad je stavio Win 10 na hard od 600 MB od Toshiba. U startu TOUCH PAD nije radio... dali je moguce da je Win 10 srusio sustav? Laptop je koristen cca 3 mj prije ovog popravka sada... novu sam tipkovnicu trebala...
Laptop se upali na sek i ugasi... nekuzim nakon 2dana servisa...
Tnx na svakoj info 😊
P.S. ako netko zna da se prodaje kuciste za isti laptop... Display nije potreban... Tnx ☺
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
Prije nekoliko dana na ASUS 550VB serviser je stavi Win 10.
Prije tog sam imala hard od 1TB i Win 7. Hard je mrtav! Laptop radio 2dana. Samo sam otisla na FB i YT nest malo google. Sad je stavio Win 10 na hard od 600 MB od Toshiba. U startu TOUCH PAD nije radio... dali je moguce da je Win 10 srusio sustav? Laptop je koristen cca 3 mj prije ovog popravka sada... novu sam tipkovnicu trebala...
Laptop se upali na sek i ugasi... nekuzim nakon 2dana servisa...
Tnx na svakoj info 😊
P.S. ako netko zna da se prodaje kuciste za isti laptop... Display nije potreban... Tnx ☺
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Racunalo se ne zeli pokrenuti

Pozdrav, imam problem sa konfiguracijom pod moj pc pa vas molim za pomoc.

1. upalim ga normalno kao i svaki dan, ali ne radi mi mis (svijetli ali kursor se ne mice)
2. iskljucim ga iz jednog porta i ukljucim u drugi, sad vise ni ne svijetli. iskljucim sve usb kablove i ostavim samo mis, opet isto.
3. vratim nazad sve usb uređaje redosljedom portova kako su bili dok je sve radilo i ugasim pc.
4. pokusam ga ponovo upalit nakon par minuta i vise nece ni da se upali.
5. otvorim stranicu kucista, lampice na maticnoj svijetle, sve izgleda normalno. pokusam upalit preko maticne (ima na sebi power i restart tipku) i ne desava se doslovno nista (nikakvi zvukovi ni nista).

sto mislite u cemu je problem? puno hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
Icefox kaže...

Ili napajanje ili matična vjerojatno.

Probaj izvaditi bateriju s matične na par min. pa probaj ponovno, a možeš izvaditi RAM i staviti ga u drugi utor, probaj drugoga miša.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
Valentin17 kaže...
Icefox kaže...

Ili napajanje ili matična vjerojatno.

Probaj izvaditi bateriju s matične na par min. pa probaj ponovno, a možeš izvaditi RAM i staviti ga u drugi utor, probaj drugoga miša.

Probao sam sa baterijom i ramom ali opet se nista ne desava. Lampice na maticnoj svijetle ali pc se ne pali.
Takoder sam primjetio da je kuler chipseta osjetno zagrijan iako pc ne radi (ukljucen u struju i napajanje ukljuceno).

Sto jos mogu probati?

13 godina
neaktivan
offline
Racunalo se ne zeli pokrenuti

Pokuišaj ovo
Treba uzeti spajalicu,ili nesto drugo metalno a u obliku zice i tih dimenzija,na ATX konektoru,onom sto ide na maticnu treba pronaci zelenu zicu,i nju spojiti sa bilo kojom crnom zicom,posto pored te zelene sa obe strane imate po crnu logicno je da spojite sa njima,a i spajalica ce dohvatiti .

Ovaj postupak ce zavarati napajanje i regovat će kao da da je kompjuter ukljucen. Kada se napajanje priljuci na struju i ukljuci na dugme pozadi  pocece da radi ventilator i sve grane ce biti pod naponom. Ako ventilator ne radi to je prvi pokazatelj da nesto nije u redu

kada si rekao ovo 'Takoder sam primjetio da je kuler chipseta osjetno zagrijan iako pc ne radi (ukljucen u struju i napajanje ukljuceno)'
da li si rekao time da ti ventilator na napajanju radi, ili ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 18:32 (jigsaw5063).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
jigsaw5063 kaže...

Pokuišaj ovo
Treba uzeti spajalicu,ili nesto drugo metalno a u obliku zice i tih dimenzija,na ATX konektoru,onom sto ide na maticnu treba pronaci zelenu zicu,i nju spojiti sa bilo kojom crnom zicom,posto pored te zelene sa obe strane imate po crnu logicno je da spojite sa njima,a i spajalica ce dohvatiti .
Ovaj postupak ce zavarati napajanje i regovat će kao da da je kompjuter ukljucen. Kada se napajanje priljuci na struju i ukljuci na dugme pozadi  pocece da radi ventilator i sve grane ce biti pod naponom. Ako ventilator ne radi to je prvi pokazatelj da nesto nije u redu

kada si rekao ovo 'Takoder sam primjetio da je kuler chipseta osjetno zagrijan iako pc ne radi (ukljucen u struju i napajanje ukljuceno)'
da li si rekao time da ti ventilator na napajanju radi, ili ?

 Ne, ventilator na napajanju ne radi. 
Pokusat cu sa spajanjem zica pa javim.

EDIT: Nakon spajanja zica napajanje se upalilo, takoder su se upalili i svi ventilatori od kucista (spojeni su na prekidac na kucistu kojim mijenjam brzinu). 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 18:43 (Icefox).
13 godina
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
Icefox kaže...

 Ne, ventilator na napajanju ne radi.

Napajanje ti je kaput.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
Valentin17 kaže...
Icefox kaže...

 Ne, ventilator na napajanju ne radi.

Napajanje ti je kaput.

 Evo nakon spajanja zica, kako je kolega predlozio, napajanje se upalilo, ventilator mu radi, kao i svi ostali ventilatori spojeni na kuciste.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
Icefox kaže...
Valentin17 kaže...
Icefox kaže...

 Ne, ventilator na napajanju ne radi.

Napajanje ti je kaput.

 Evo nakon spajanja zica, kako je kolega predlozio, napajanje se upalilo, ventilator mu radi, kao i svi ostali ventilatori spojeni na kuciste.

 Ako su ti ventilatori spojeni na molex to je onda normalno da su proradila jer je napajanje upaljeno
Tako da sad radi računar/ventilator na cpu ili je problem i dalje ostao ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 18:57 (jigsaw5063).
15 godina
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
jigsaw5063 kaže...
Icefox kaže...
Valentin17 kaže...
Icefox kaže...

 Ne, ventilator na napajanju ne radi.

Napajanje ti je kaput.

 Evo nakon spajanja zica, kako je kolega predlozio, napajanje se upalilo, ventilator mu radi, kao i svi ostali ventilatori spojeni na kuciste.

 Ako su ti ventilatori spojeni na molex to je onda normalno da su proradila jer je napajanje upaljeno
Tako da sad radi računar/ventilator na cpu ili je problem i dalje ostao ?

 Kad je zica spojena na zelenu i crnu ventilator od napajanja se vrti.

Nakon sto napajanje spojim natrag na maticnu plocu nece da se upali (nista se ne pali osim ledica na maticnoj, nijedan vent ne radi ni od napajanja ni na kucistu, doslovno nista se ne desava).

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 19:02 (Icefox).
12 godina
offline
Racunalo se ne zeli pokrenuti

Napajanje se mora opteretiti necim da bi se moglo znati da je napajanje problem.Napajanje moze izgledati da je funkcionalno bez opterecenja ,a kada se optereti sa nekih 50W ne moze se upalit jer je crklo,najcesce odu kondenzatori.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 19:08 (ivanzu).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
ivanzu kaže...

Napajanje se mora opteretiti necim da bi se moglo znati da je napajanje problem.Napajanje moze izgledati da je funkcionalno bez opterecenja ,a kada se optereti sa nekih 50W ne moze se upalit jer je crklo,najcesce odu kondenzatori.

 Mogu li to nekako provjeriti?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
Icefox kaže...
jigsaw5063 kaže...
Icefox kaže...
Valentin17 kaže...
Icefox kaže...

Kad je zica spojena na zelenu i crnu ventilator od napajanja se vrti.Nakon sto napajanje spojim natrag na maticnu plocu nece da se upali (nista se ne pali osim ledica na maticnoj, nijedan vent ne radi ni od napajanja ni na kucistu, doslovno nista se ne desava).

 

Provjeri onaj prednji panel gdje su ti dugmadi za power/reset možda nije dobro priključeno, ako imaš na matičnoj power dugme probaj preko njega upalit, također neke mbo neće da funkcioniraju ako ventilator od cpu nije pravilno priključen ili je pokvaren

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 19:25 (jigsaw5063).
15 godina
offline
Re: Racunalo se ne zeli pokrenuti
jigsaw5063 kaže...

Provjeri onaj prednji panel gdje su ti dugmadi za power/reset možda nije dobro priključeno, ako imaš na matičnoj power dugme probaj preko njega upalit

 To je prvo sta sam probao i nece da se upali preko ploce.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2016 19:29 (Icefox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice