Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

poruka: 16
|
čitano: 3.598
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

Pozz

 

Imam veliki problem. Danas kada sam isprobavao betu wildlandsa mi se komp ugasio i sada ga vise ne mogu upaliti. Radi se o kompu iz moj PC. 

 

Prije toga nije davao nikakve znakove da bi se to moglo desiti,nego se samo usred igre iskopcao.

 

Zamjenio sam napajanje sa starim 500w chieftecom i ne pali, otisao sam do pc shopa i uzeo novo napajanje iz kojeg opet ne pali,niti peko gumba na maticni (start). Usput,izvadio sam graficku te izvadio baterijicu da resetiram bios.

 

Napravio sam paperclip test. Novo napajanje i chieftec rade,tj. Zavrte im se ventilatori,dok na mom corsairu ne. Pa mi sada nije jasno sto bi moglo biti...

 

Imam cam software na kompu i tabletu s kojim pratim sve parametre. I u tenutku iskopcavanja je cpu bio na 50 stupnjeva s 40% loada,a graficka je bila na 100% i na 70 stupnjeva. Tako je odprilike bilo cijelo vrijeme dok sam igrao cca 20 min.

 

Sto da radim? Ima li jos netko ideju? Sumnjam na cpu i maticnu. Maticna na sebi ima ledice i one svijetle trenutno.

Nemam maticnu ni cpu tog socketa. Racualo bi mi preko vikenda trebalo za posao. Pa mi je hitno. Ima li neki pc servis koji radi subotom i da je dobar? Neka ideja? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

imas u kutu maticne mali display koji ti prikazuje trenutno stanje ploce! pogledaj u manual od mbo sta znace!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

Display se ne pali uopce. On se inace upali kod paljena kompa. Ali ne dolazi uopce do toga. Svijetle samo ukrasne ledce i gumbici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

ak ti to ne radi nemozes ni znati stanje ploce, izgleda da ti je krepala ploca.

Jesi probao vaditi rame van pa probati svaki posebno?

ak nista drugo barem odnesi cpu kod nekoga pa probaj..lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali
izvone kaže...

Display se ne pali uopce. On se inace upali kod paljena kompa. Ali ne dolazi uopce do toga. Svijetle samo ukrasne ledce i gumbici.

 Izgleda da ti je crklo napajanje, i za sobom povuklo i matičnu ploču :(

Nadam se da sam u krivu.

 

Imaš bilo kakav komp u blizini, po mogućnosti isti socket?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

Rame nisam,probam. 

 

Nemam bas nikog sa plocom il cpu-om istog socketa pa nemogu provjeriti. Gledam po njusci da uzmem neki pentium da vidim jel cpu. Maticne tog socketa su dosta skupe za isprobavat.

Vidimda ni jedan servis ne radi sutra u zg. Koje sam ja srece....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

Meni  su bili isti simptomi kad mi je crkla ploča.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali
izvone kaže...

Rame nisam,probam. 

Otpoji napajanje i kratko spoji npr. spajalicom zelenu i bilo koju crnu žicu sa 24 pin kabela, ukopčaj u struju i pogledaj da li će

se napajanje pokrenuti, ako imaš kakav molex ventilator, spoji i njega na napajanje za test.

ps. po meni 99% matična ploča, svakako pogledaj po ploči vizualno kondenzatore, jesu li se napuhnuli i procurili.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 7:30 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali
Valentin17 kaže...
izvone kaže...

Rame nisam,probam. 

Otpoji napajanje i kratko spoji npr. spajalicom zelenu i bilo koju crnu žicu sa 24 pin kabela, ukopčaj u struju i pogledaj da li će

se napajanje pokrenuti, ako imaš kakav molex ventilator, spoji i njega na napajanje za test.

ps. po meni 99% matična ploča, svakako pogledaj po ploči vizualno kondenzatore, jesu li se napuhnuli i procurili.

 Vidim rano ti je još. Paperclip je napisao da je napravio u 1. postu.

13 godina
offline
Re: Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali
softwaremaniac kaže...

 Vidim rano ti je još.

Bome da.

ps. a subota je, vikend je tu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

paperclip je potvrdio da corsair ne radi,ja bi ga stavio na staru konfu al stara konfa ima za napajanje cpu 4 pina a ovaj moj ima minimum 6 za cpu.

 

Jel ima neki nacin da se potvrdi da je maticna gotova? Kao sto je ovaj paperclip za psu.

 

I je li moguce da je sa sobom povukla jos i CPU i RAM? 

Da pitam jos i ovdje,jel ima netko u zg i okolici ovaj socket pa da se nađemo i u 20 min ,pola sata provjerimo jel komp pali na promjenu cpu,tj jel i on dead. U protivnom sam prisiljen cekat ponedjeljak da odem na servis po potvrdu.

 

Mi moze netko objasnit kako se to desilo? Dakle usred igre,gpu na full,a cpu na 50%,jel bio preopterecen il nesto? Kako je samo doslo do toga da rikne napajanje i povuce maticnu sa sobom?

 

Na netu nema vise ovakve maticne,a sve slicne su 1k kuna sto nedam ni da je zadnja,radije sacekam ryzen pa vidim sto ce ponudit i uzmem novu konfu,jer sad uzimat 7700k nema smisla jer ce mu past cijena nakon ryzena.

 

 

EDIT: Svi kondenzatori ok,nista od lotanja 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 13:59 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali
Past ce mu cijena? Od kud ti to?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

Rekla mi pticica .

 

ak ce amd bit jeftiniji a jednako jak,intel mora malo spustit cijene. Al tu ovisi ryzen cijena. Samo moja predpostavka.

 

A sad,dat mi 1200eura za i7 7700k i ostalo mi se ne daje,radije sam mjesec dana na laptopu i cekam ryzen. Il uzet neku z77 plocu na njemackom ebayu za 140eura (opet puno previse po meni).

 

 

Jos uvijek cekam da mi se netko javi ak ima koju ideju za pomoc ili isprobat,al sve je izglednije da cu u ponedjeljak cekat servis da odkljuca svoja vrata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

kad nije očigledno (ili MBO kvar) tad kreneš od nule, minimum. SVE van, sve odspojiti (sve znači sve..). Minimum, MBO + PS, pališ na jumper.. i gledaš-slušaš (beep, mali pc-zvučnik..), CLR-CMOS, ponovo, dodaš cpu, ponovo itd.

ako do CPUa nema nikakvog beepa-paljenja ničega, crkla MBO (ili PS). Bez RAMa mora beepati (upravo errorcode za ram..). .. ako je nešto dalje crklo, npr USB, skužit ćeš postupnim dodavanjem, posljednji spajaš HDD (jer nema smisla prije eliminacije kvara, rizik.. + provjeriti datum-postavke u BIOSu prije).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

Ja neznam sta se desilo,ja ni neznam sta sam napravio,no počnem komp spremat u kutiju i reko idem ga zadnji put upalit i čudo se upali. Ulazi u BIOS,prepoznaje rame i cpu. Što je najgore,radi i napajanje staro,probam paperclip test i ventilator se ne vrti,al ono raaaaadiiiii. 

 

Sad je novi problem. Imam code AE što znači boot into legacy mode. I s time ne želi ni bootat SSD sa windowsima.Kaže da odaberem neki bootabilni disk. Kad stavim bootabilni USB sa instalacijom Windowsa mi prepozna ,al mi neda da instaliran Windowse jer je ssd gpd file system. Kako da sad bootam u uefi mod? Il mi ne preostaje ništa drugo nego formatirat SSD?

 

I još ono važnije pitanje,koji se to vrag dešava??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Racunalo se iznenada ugasilo i vise se ne pali

Evo da javim,windowsi promjenjeni i sve readi normalno. OC je stavljen ko i prije na 4.2 bez problema kaj se tice cpu-a. Sve radi na starom napajanju.

 

Jedino je to sto se rami nedaju OC vise od 1600mhz te mi je ispravan samo jedan modul od 4gb,ostale kad stavim dobim error 55 koji nije specificiran,al dok je on na displayu neda mi uopce u bios.

 

Makar se sve rijesilo,nije mi jasno zasto nije palio,kako se rijesilo,te zasto je opce doslo do shutdowna. Malo cu sada vise pratiti neke parametre pa cu vidjeti ako se opet desi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice