Problemi sa stabilnosti sustava....

poruka: 23
|
čitano: 6.203
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problemi sa stabilnosti sustava....
pitanje

Mozda se neki od vas sjecaju kada sam trazio savjete u vezi kupovine racunala:

na poslijetku sam kupio

1 x Gigabyte MA790X-UD4, AMD 790X+SB750, S. AM2, 6xSATA RAID, DDR2
1 x Procesor AMD Phenom II X4 940 Black Edition, socket AM2+, BOX
2 x DDR2 2048Mb ( 2Gb ) PC8500 Kingmax , 1066MHz, KLEE88F-B8KO6
1 x Napajanje CORSAIR 650W, TX Series CMPSU-650TXEU, 12cm vent,ATX2
1 x XFX HD4870 1Gb DDR5 XXX 775MHz, Dual DVI, HDTV out, HD-487A-ZDDC
1 x

Frontier Shinobi ExtraMidi Tower 400W P4 ATX, LCD display, Black

 

 

 

Problemi nastaju kada sam danas pokusao instalirati GTA4 Warhammer2 i Rise of the Argonauts

naime prilikom instalacije dolazi do smrzavanja sustava(jedino warhamer sam uspio nekak instalirati)... U igrama nisam to primjetio makar se nisam uopce igrao na njemu (svega 2-3 sata i to ne u komadu nego kroz nekoliko dana). Ja osobno sumnjam na RAM posto da 2 gb modul nije bio na supported listi. Pitanja u vezi rama postavio sam prilikom slaganja konf, ali nitko se bas nije previse obazirao pa sam i sam osobno smatrao da nije bitno. Trenutno sam upogonio stabillty test. Sto se temperature tice Sys je na 42 trenutno CPU 51(prikazuje easy tune6) GPU 50 sa fanom manual na 35% rada(prikazuje ATI CCC)... Kasnije budem pokusao sa mem testom.Cak sam mislio da je i nod u pitanje (nije orig) pa sam disableao zastitu ali prob se i dalje javlja.

 

OS je WIN XP PRO SP3 svijeze instaliran nakon quick formata na c particiju

Event viewer ne pokazuje nikakve greske.

 

Poprilicno sam izgubljen... Trebam pomoc...

 

ispod je system scan napravljen pomocu hijack this programa

 

Prvi dio scana Prvi dio scana
Drugi dio scana Drugi dio scana
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2009 0:46 (Yunfy-man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problemi sa stabilnosti sustava....

Tko ti je to složio?Da li je ukopčano dodatno napajanje graf. kartice?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....
batly kaže...

Tko ti je to složio?Da li je ukopčano dodatno napajanje graf. kartice?

 kakve veze ima dodatnoi napajanje grafe? da nije ne bi mu se ni upalio, a i svejedno, čovjek ne može INSTALIRATI A NE POKRENUTI!!!!!!!
Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! |^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa stabilnosti sustava....

Imam tu matičnu ploču i na njoj 2x2GB Kingmaxa, ali ovoga na 800Mhz i sve radi bez problema.

Koristim 64-bitnu Vistu.

Ostatak konfiguracije se razlikuje od tvoje - grafička je nVidia i procesor je Athlon.

 

Pokušaj, ako već nisi, instalirati najnovije drivere kako za grafičku, tako i za matičnu ploču.

 

Ove za matičnu ploču možeš pronaći na Gigabytovim stranicama ili s ove adrese, s koje sam ih i ja skidao, jer na DVD-u koji dođe s matičnom, koliko se sjećam,  nisam imao sve drivere (SATA i chipset):

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx 

 

Za drivere za matičnu odaberi Motherboard/Integrated Video Drivers - >Individual Drivers (Motherboard/Chipset) i tu odaberi svoj operativni sustav.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....

Vjerovatno je memorija neispravna. Izvadi jednu pločicu memorije i probaj pokrenuti instalaciju, ako na uspije zamijeni je sa onom koju si izvadio a ako da onda znaš u čemu je problem. Preporuka za ubuduće, izbjegavaj KINGMAX.

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro http://www.dailymotion.com/video/x44dz_chernobyl-ghost-town-for-1000-years_creation?from=rss
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....

Ja sam na dotičnoj konfi ispočetka bar jednom na dan imao slučaj: pokrenem winamp i kliknem na stvar,samo crni ekran i restart. Ovo je bio primjer samo,bilo je toga i na ostalim stvarima. GPU Recovery više puta na dan. Formatirao sam sustav i stavio 9.3 catalyst i uopce nema problema vise.

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
15 godina
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....
autorov komentar

Jucer sam skinuo i odvrtio Burn In test i napisao je da je problem u ramu. Danas sam ponovio isto i dobio sam sljedecu poruku( visi sliku). Sad planiram napraviti opsezno ispitivanje s mem testom. Da vidim tocno o kojem modulu je rijec. Nekak mislim da nije rec tu o driverima...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2009 18:25 (Yunfy-man).
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa stabilnosti sustava....

Stari, napajanje ti je preslabo! 400W je definitivno premalo za tvoju konfiguraciju. Sama grafička ti troši oko 200W, a još drugo.... Moj savjet ti je da zamijeniš napajanje sa jačim, barem od 600W.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....
Curle kaže...

Stari, napajanje ti je preslabo! 400W je definitivno premalo za tvoju konfiguraciju. Sama grafička ti troši oko 200W, a još drugo.... Moj savjet ti je da zamijeniš napajanje sa jačim, barem od 600W.

 Pa ima odlično napajanje pogledaj dobro 1. post pa buš vidio kakvo napajanje ima
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....
Curle kaže...

Stari, napajanje ti je preslabo!

 Stari,čitaj pažljivije i videl budeš da ima jače napajanje od tvojih 400W.
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa stabilnosti sustava....

Sorry, moja greška.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....

Posudi ili kupi 1gb keks neke kvalitetnije meme,stavi u prvi utor pa onda probaj kako radi.

doktor za grafe i ludosti
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa stabilnosti sustava....

Da. I ja bi rekao da je memorija u pitanju 96%.

1. Provjeri jesi li ubo ram kako treba (znam, glupo je, ali desi se). Baci oko u knjižicu od matične, ako nisi siguran.

2. Pokreni memtest. Znači skini ga sa neta, sprži kao boot cd i pokreni ga nakon restarta računala.

3. Ako javi grešku problem riješen. Ustanovi koji je (Mislim da ti memtest sam kaže..npr DIMM1)

Možeš i isprobavanjem svakog pojedinog keksa, ali šta ako su oba neispravna?!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problemi sa stabilnosti sustava....
autorov komentar

ovako....

Memtest vozio sam na standardnim postavkama 5 passeva. Nije bilo errora. Onda sam se odlucio poigrati s njim jel nakon 5 sati da nema niti jenog errora mislio sam da nesto u OS-radi dar mar. Onda sam ukljucio bit fade test i do 30 sekunde nasao sam 5888 errora (bilo bi i vise vjerojatno ali se program zblesirao).

 

Postavke mem testova:


Std test

5 passes

0 Errora

 

Bit fade test

addres range: all

mem sizing bios all

errors 5888

failing address 000e0000000-3584mb

good ffffffff

 

Opet bit fade test

addres range: all

mem sizing: probe

istog trenutka ne samo da se je zblokirao nego se je i cijelo sucelje raspalo

 

Std test

0 passes

addres range: all

mem sizing bios all

errors 5888

failing address ovo nisam zapisao ali je isto -3584mb

 

Po svemu sudjeci: 2 keks ili slot... mislim

 

 

EDIT:

Pokusao sam malo izrotirati module rama.

 

I svaki puta kada uzmem

mem sizing bios all

addres range: all

dobijem error range od 4*** (ne uspijem vidjeti) do 3584 MB

nakon toga sustav se smrzne

 

kada izaberem mem sizing: probe

onda odmah sucelje se raspadne i sve stane.

 

Mislim da cu sada keksove zasebno testirati.....

 

EDIT

 

Koji god slot rama da stavim

 

uvijek dobijem u mem testusa ovim postavkama ovo

mem sizing bios all

addres range: all

dobijem error range od 4*** (ne uspijem vidjeti) do 3584 MB

 

jedan sam testirao u burn in ram testu i pokazao se je ok...

sad vise ni sam sebi ne vjerujem

 

EDIT

 

Vec 2 put testiram drugi modul rama pomocu burn in testa(prvi sam jedan put i bilo je ok) i govno prolazi test?!

 

Neznam pokusat cu nest instalirati ali stvarno sam izgubljen....

 

 

EDIT

 

 

Testirao sam ram ( drugi modul) pomocu instalacije Rise of the Argonauts i instalacija se smrzla kao i cijeli sustav...

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 3:07 (Yunfy-man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problemi sa stabilnosti sustava....
autorov komentar

Uptade...

 

Dosao mi je frend s plocicom kingmaxa 800 Mhz 1 gb rama( ne i taj nije supported) i racunalo se je opet smrznulo.

 

Trenutno skidam vistu pa cu pokusati s njom napraviti testove sustava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....

jesi li probao posaviti više latencije i /ili niži fsb za RAM? Zbog direktnog kontrolera u procu jako je osjetljiv na memiće... Ako bi se i tad blesirao onda je moguća greška u CPU ili MBO... (zanimljiv proc... možda je prošao neku torturu u testovima)

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 20:05 (ihush).
15 godina
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....
autorov komentar

Sve je u BIOSU postavljeno na automatski, a bios je Flashan.

Takodjer racunalo se smrzlo tijekom burn in cpu testa. A bio je sabilan tijekom everest stability testa doduse test je trajao samo 8 min (kolegi sam morao vratit RAM).

15 godina
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....

... postavi na ručno, jer automatika ponekad pretjera tj. može rezultirati upravo ovim problemima. Izlanuo se

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 20:32 (ihush).
15 godina
offline
Problemi sa stabilnosti sustava....

probaj sa ovim postavkama u biosu:

htlink- 1GHz (x5)

memorija - 667MHz

nb frequency - 1000MHz (x5)

downclockaj proc na 2,6GHz (x13)

cpu vid - stock(1,325V)

graficku downclockaj na najnize vrijednosti u ati ccc i vent na 38-40%.

 

sad probaj instalirat ili sta vec.

 

Nisi trebao xfx hd4870 uzimat jer ima referentni cooler, trebao si onu nereferentnu u adm-u za 1450kn 512MB, pa kasnije jos jednu.

 

 

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....
autorov komentar

Ovako HT sam stavio na 1 ghz. Ram stavio na 800. Opet isto krenem instalirati Rise of the argonauts (po jedno 20 put) i naravno nakon nekog vremena se smrzne.

15 godina
offline
Problemi sa stabilnosti sustava....

cudno!


Jesu to friški windowsi stavljeni na hdd ili je to od starog compa jos ostalo?

Najprije bih rekao da je do cpu-a ili harda.

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,4GHz 1,35V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 1066MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Asrock 790gx/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 21:12 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Problemi sa stabilnosti sustava....
autorov komentar

friski XP 32 stavljeni na c particiju nakon quick formata

skenirao sam hard s tune up-om 2008 i dobio sam 0 gresaka

budem probao detaljni check napraviti sam za to treba vremena

15 godina
offline
Problemi sa stabilnosti sustava....
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Stavio sam 64 bit Vistu gore. Za sada sve radi. Sporije je nego s XP om ili barem se meni tako cini. Instalirao Rise of the Argonauts Warhammer 2 i Fallout 3 bez problema. Nadam se da ce ovo nekome pomoci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice