Problemi s misem

poruka: 8
|
čitano: 1.259
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Problemi s misem

Poz!

 

Dakle....debilni problem s misem, stvarno nemam ideje koji mu je.....

 

Radi se o skrolu...dakle, kotacic....skrolam prema dolje, on prvo odskrola malo prema gore, a tek onda  krene prema dolje...bez obzira sto ja kotacic vrtim tako da bi morao skrolati samo dolje..... ista stvar u suprotnom smijeru - skrolam gore, on prvo odskrola tri reda prema dolje, a tek onda krene gore...

 

Mis novi, radi se o trust gxt108, nikakav poseban mis.....

 

Driveri? Skrol neispravan? Nesto trece? neko nekakvu ideju ima?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 22:29 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problemi s misem

meni je to radio nakon što je dao svoje ..listam pa kak mu dodje malo gore malo dolje odskrola..moguce da je faličan DOA

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Problemi s misem

Ok, nije on bas toliko nov novcat, radi vec mjesec dana....

 

pokusat cu ga rastaviti, mozda da se nije sto nakupilo, pa da ga to zeza...

 

stalno si mislim, da nije nesto u postavkama, driver, windowsi.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problemi s misem

moguće da je pokupio neku dlačicu na senzoru i tak se ponaša ...

 

otvaranje i malo čišćenje puhanjem pomaže :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Problemi s misem

imam i ja slično smeće od miša TRUST GXT 101.

Već nakon prve dodine korištenja svaki drugi put kada želim pobrisati dio citata npr..preskoči, pobriše redak bez smisla, kotačić kao da je već izlizan, nekada mš sam od sebe poblesavi pa trelica leti bez smisla, moram uvijek jako pritisnuti desnu tipku a za gejming nema šanse da u SP igri pogodite bilo što, osim slučajno.

Ima još godinu dana garancije pa ću ga vratiti u Links a sebi kupiti Logitech MX 518 koji me je besprijekorno služio 8 godina.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problemi s misem

Najčešći "kvar" miša je prekid žice u kablu odmah na izlazu iz  miša. Drugi problem je otkazivanje rada mikro-prekidača neke od tipki.

Prvi problem se može rješiti nekad i bez lemilice samo se uvuče 2-3cm kabla unutar miša i zatvori.

Problem sa prekidačem se mora otvoriti miš i zamjeniti prekidač (zalemiti) a nađe ih se uvijek na starim mišonjama od tipki koje se rjeđe koriste. Inače te iste prekidače koriste svi proizvođači miševa od onih što koštaju 30 - tak Kn do onih od cca 500Kn.

 

ps:

Meni kad  nemogu opraviti i treba kupiti siđem do knjižare i uzmem ga za 30kn i dura minimum  godinu dana :D ..dakle za taj MX-518 kupim desetak .

6 godina
protjeran
offline
Re: Problemi s misem
AF139 kaže...

 

 

ps:

Meni kad  nemogu opraviti i treba kupiti siđem do knjižare i uzmem ga za 30kn i dura minimum  godinu dana :D ..dakle za taj MX-518 kupim desetak .

 Zahvalio sam ti se na savjetu,  no imam taj stari MX 518 i uopće ne vidim sistem kako ga otvoriti i doći do scroll kotačića. Inače, ostale funkcije rade top...

Nema nikakve šarafčiće za otvaranje ili ih ja ne vidim... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
offline
Re: Problemi s misem

Obično je samo jedan ispod naljepnice ...

 

....evo edit jer sam zaboravio spomenuti točkić koji kao i oni na autu imaju "na felgi" prolaz za zrak a kod miša za svjetlo jer radi sa IC fotoćelijom/diodom pa njihovim naginjanjem se može dobiti pravilan rad . Normalno ako ima prašine oko tih dioda i proreza da ih očistiš.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 17:56 (AF139).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice