Problem RAM

poruka: 18
|
čitano: 2.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem RAM

Formatirao sam PC nakon par godina, sada je 7ica na njemu, imam problem kada upalim PC i pokrenem chrome nakon minute dvi rami rade na 100 % pri cemu je nemoguce raditi i onda nakon kratkog vremena oslobodi se 1GB za rad. PC je star cca 10 godina i ima 4 DDR2

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem RAM

Chrome pokrene višestruke taskove pa nije čudo da ram varira.. Posebno ko je loš cpu, pa ih slabo učitava, onda nastane kaos.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem RAM
PirateX kaže...

Chrome pokrene višestruke taskove pa nije čudo da ram varira.. Posebno ko je loš cpu, pa ih slabo učitava, onda nastane kaos.

 To mi se nije nikada dešavalo dok nisam formatirao nedavno, uvijek je bio chrome

14 godina
offline
Re: Problem RAM

Evo, i ja imam probleme s RAM-om, pa i CPU-om.

CPU: Intel G4400

RAM: DDR4 4GB (2133MHz) Corsair Value

GPU: integrirana od g4400

 

Trenutno je upaljen firefox s 4 kartice, od cega je jedna yt. CPU varira 50-70% iskoristenosti, a ram je na 3,5 GB.

Ne znam dali je bitno, ali nemam HDD, vec samo SSD (kingstone UV400 240GB) na kojem je frisko instalirani W7 64bit.

Na drugom kompu gdje je slicna konfa, zapravo par % slabija, nemam takve probleme:

G3258 (njegova gpu) i 4 GB DDR3, isti OS, samo nema SSD-a vec prastari 250GB HDD...

15 godina
offline
Re: Problem RAM
elander kaže...

Formatirao sam PC nakon par godina, sada je 7ica na njemu, imam problem kada upalim PC i pokrenem chrome nakon minute dvi rami rade na 100 % pri cemu je nemoguce raditi i onda nakon kratkog vremena oslobodi se 1GB za rad. PC je star cca 10 godina i ima 4 DDR2

 Chrome inače pravi veće zauzeće RAM-a i ne znam zbog čega zahtjevniji je za CPU, posebno starije dual core i sl.. Probaj koristiti drugi browser da vidiš da li je zauzeće RAM-a samo zbog Chrome, npr. Vivaldi, Opera ili Firefox. 

Također isključi Windows Update jer njegov svchost.exe zna bezveze popati preko 1 GB rama. Kada budeš htio provjeravati da li ima ažuriranja uključi, ažuriraj i nakon toga isključi. 

x360gamer kaže...

Evo, i ja imam probleme s RAM-om, pa i CPU-om.

CPU: Intel G4400

RAM: DDR4 4GB (2133MHz) Corsair Value

GPU: integrirana od g4400

 

Trenutno je upaljen firefox s 4 kartice, od cega je jedna yt. CPU varira 50-70% iskoristenosti, a ram je na 3,5 GB.

Ne znam dali je bitno, ali nemam HDD, vec samo SSD (kingstone UV400 240GB) na kojem je frisko instalirani W7 64bit.

Na drugom kompu gdje je slicna konfa, zapravo par % slabija, nemam takve probleme:

G3258 (njegova gpu) i 4 GB DDR3, isti OS, samo nema SSD-a vec prastari 250GB HDD...

 SSD nema veze sa time, pogledaj u procesima koliko ti baš pravi Firefox zauzeće CPU-a i RAM-a. Možda još neki pozadinski procesi prave zauzeće RAM-a i procesora?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Problem RAM

ja yadnja dva dana imam isto problem sa ramom, imam 8gb i stalno je na 100% sad bas skeniram sa malwareom da vidim da ne radi nesto u pozadini. ne mogu koristiti sve trza

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem RAM
boxer kaže...
elander kaže...

Formatirao sam PC nakon par godina, sada je 7ica na njemu, imam problem kada upalim PC i pokrenem chrome nakon minute dvi rami rade na 100 % pri cemu je nemoguce raditi i onda nakon kratkog vremena oslobodi se 1GB za rad. PC je star cca 10 godina i ima 4 DDR2

 Chrome inače pravi veće zauzeće RAM-a i ne znam zbog čega zahtjevniji je za CPU, posebno starije dual core i sl.. Probaj koristiti drugi browser da vidiš da li je zauzeće RAM-a samo zbog Chrome, npr. Vivaldi, Opera ili Firefox. 

Također isključi Windows Update jer njegov svchost.exe zna bezveze popati preko 1 GB rama. Kada budeš htio provjeravati da li ima ažuriranja uključi, ažuriraj i nakon toga isključi. 

x360gamer kaže...

Evo, i ja imam probleme s RAM-om, pa i CPU-om.

CPU: Intel G4400

RAM: DDR4 4GB (2133MHz) Corsair Value

GPU: integrirana od g4400

 

Trenutno je upaljen firefox s 4 kartice, od cega je jedna yt. CPU varira 50-70% iskoristenosti, a ram je na 3,5 GB.

Ne znam dali je bitno, ali nemam HDD, vec samo SSD (kingstone UV400 240GB) na kojem je frisko instalirani W7 64bit.

Na drugom kompu gdje je slicna konfa, zapravo par % slabija, nemam takve probleme:

G3258 (njegova gpu) i 4 GB DDR3, isti OS, samo nema SSD-a vec prastari 250GB HDD...

 SSD nema veze sa time, pogledaj u procesima koliko ti baš pravi Firefox zauzeće CPU-a i RAM-a. Možda još neki pozadinski procesi prave zauzeće RAM-a i procesora?

 evo slike, mozda nesto ne vidim, posto se meni sve cini normalno. Trenutno otvoren samo firefox s bug.hr forumom

11 godina
offline
Problem RAM

Vi koji radite format na friški win7 trebali bi ste instalirat ovaj update https://support.microsoft.com/en-us/kb/3050265 jer vjerovatno vas otepe memory leak tokom skeniranja za win update. Isprobano na dva kompa i tri laptopa svaki je imo problem sa memory leakom kad bi windows update krenuo radit svoje.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Problem RAM
x360gamer kaže...

 evo slike, mozda nesto ne vidim, posto se meni sve cini normalno. Trenutno otvoren samo firefox s bug.hr forumom

 U Task Manageru klikni na "prikaži procese svih korisnika" da ti otvori potpunu listu svih procesa. Tu ćeš viditi koji procesi zauzimaju RAM. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
neaktivan
offline
Problem RAM

svchost.exe 100%, odnosno windows update i njihov onaj iritantni leak koji je vec kolega spomenuo...

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Problem RAM
boxer kaže...
x360gamer kaže...

 evo slike, mozda nesto ne vidim, posto se meni sve cini normalno. Trenutno otvoren samo firefox s bug.hr forumom

 U Task Manageru klikni na "prikaži procese svih korisnika" da ti otvori potpunu listu svih procesa. Tu ćeš viditi koji procesi zauzimaju RAM. 

 Kada otvorim mjesto datoteke, baca me na C (OS) disk, u mapu sytsem32? Ne znam sta bi to bilo, a i W7 je od 64 bita gore...

 

edit: problem je kao sto su dvoje kolege gore naveli, kad pogasim taj proces s slike, odmah RAM padne na 1,2 GB (30%) dok se CPU krece 0-7% ... Problem je sto se ubrzo taj proces opet upali...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 14:18 (x360gamer).
15 godina
offline
Problem RAM

Ne diraj to, idi ovako Start, u search upiši windows update pa odaberi change settings i klikni Never check for updates. 

 

Kada budeš htio instlirati ažuriranja promijeni na check for updates i instaliraj ih i ponovno vrati na Never check for updates.

 

To je najvjerojatnije taj memory leak u svchost.exe procesu pod kojim radi i windows update, također možeš probati i update koji ti je koelga breader postavio pa vidi da li će on riještiti problem sa zauzećem memorije. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2016 14:17 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Problem RAM
to mi je bilo postavljeno na "never check update" ... Kako god, kad stavim da provjeri ima li novih updata ili cak skinem i pokusam instalirat ovaj od kolege, samo se vrti "provjera azuriranja" i nikako da nesto nade...
15 godina
offline
Re: Problem RAM
x360gamer kaže...
to mi je bilo postavljeno na "never check update" ... Kako god, kad stavim da provjeri ima li novih updata ili cak skinem i pokusam instalirat ovaj od kolege, samo se vrti "provjera azuriranja" i nikako da nesto nade...

 Ta provjera ažuriranja nekada zna potrajati, ostavi 20-tak minuta da vidiš hoće li šta pronaći ako želiš instalirati ažuriranja. 

 

Ako ti ažuriranje nije bitno i imaš već postavljeno Never check for updates (inače kada se instalira Win po defaultu je uključena automatski update) to znači da si već od ranije isključio. 

 

Moguće je da problem pravi neki drugi proces pod svchost.exe i to će morati provjeravati ručno eliminacijom jednog po jednog. 

 

Klikni na taj scvchost.exe koji koristi puno rama desnim klikom miša i odaberi Go to Services, tada će ti otvoriti te servise i provjeri u google za što je koji i možeš onda laganom eliminacijom jedan po jedan gasiti (desni klik miša stop service) i vidi da li će ti gašenjem tog servisa osloboditi memoriju, ako ne, upali servis, pa idi na drugi i tako redom sve dok ne pronađeš servis koji zauzima memoriju.

 

Inače i ja sam prije 2-3 dana friško instalirao Win 7 i Windows update mi je zauzimao puno rama a PC ima svega 2 GB RAM-a i dual celeron pa je kompjuter štekao dok nisam ugasio win update. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
neaktivan
offline
Problem RAM

Drugo rjesenje je ostavit komp da trazi updateove par dana, pritom ga par puta restartat svakih 10ak sati, i problem rjesen, to sto ima taj leak ne znaci da jednom nece proradit.

 

 

i ovo je 100% od win update-a, pogledaj koliko mu memorije uzima.

 

rjesenja:

 

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3161647

 

ili

 

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3138612

 

ili pod "fix":

 

http://superuser.com/questions/944574/windows-update-doesnt-work-and-consumes-100-of-cpu-win7-sp1

 

idi redom pa sto proradi, jednom sigurno bude. Inace cak i kad instaliras dobar update jos ce ti neko vrijeme hoggat dok ne nade sve updateove. Onda jos 24h dok ne poinstalirava sve zive i mrtve updateove i tad si miran. stvarno bi trebali neki SP2 smislit za tu sedmicu, al ovo je ujedno i nacin da ljude tutnu na win10... tuzit!

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Problem RAM

Hvala svima na pomoci, samo da kazem da sam uspio rjesit sve sam (nadam se trajno i bez nekih posljedica) pomocu ovog LINKA (ako ce ikad kome trebat).

Sve korake sam pratio, nisam trazio posebno po google-u koji je proces za sta, nego sam ubio onaj koji je pisao update i koji je najvise uzimao CPU-a i RAM-a. Odmah kako sam ga pogasio je sve se stabiliziralo, pocistio sam te Wins logse i restartao.

Nakon restarta CPU i RAM stabilni, pa sam odmah rucno skinuo i instalirao update koji je kolega gore rekao (sada je odmah instaliralo i pronaslo UPDATE, a ne kao prosli puta kada je trazilo 30 min i nista dok nisam pogasio).

Nakon toga sam pogasio update i nadam se da ce sada sve biti uredu!
Puno Vam hvala kolege!

12 godina
neaktivan
offline
Problem RAM

Ja stvarno nikad nisam imao probleme sa update-om pošto ga u većini slučajeva ne radim. A instalirao sam Win 7 bar 100 puta na razne konfiguracije. U Services.msc disable-ati windows update servis i sve će biti ok ako je nova instalacija. Nema pozadnskih procesa da kradu CPU time, a update je ugašen, znači all clear. Windows 7 je stabilan poprilično. Kod task managera u Win 7 je bitno pogledati overall zauzeće procesora i korištenje RAM-a ili CPU-a kod jednog procesa. Znači može se dogoditi da je jedan proces na 100 posto, ali da je overall PC na 10 posto, što znači da taj jedan proces koristi 100 posto od tih 10 posto iskorištenih ciklusa na procesoru. Evo nekih guidelineova kojih se ja držim kod instalacije Win 7 i Win 8.1...

 

 

AUTOPLAY

 

gpedit.msc\Computer Configuration\ Administrative Templates\ Windows Components\ Autoplay Policies\ Turn off Autoplay

 

 

 

INTERNET

 

Disable LLMNR

gpedit.msc > Group Policy Computer Configuration\Administrative Templates\Network\DNS Client\Turn off Multicast Name Resolution = Enabled

 

Disable IGMP

regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters > New – DWORD (32-bit value) and set its name as “IGMPLevel” and set it to the value 0 (0 = Disable Multicast support)

 

Disable 6to4, Teredo and ISATAP

1)

netsh interface ipv6 6to4 set state disabled

netsh interface teredo set state disabled

netsh int ipv6 isatap set state disabled

 

2)device manager>view>show hidden devices>network adapters>microsoft 6to4 adapter>disable

 

Disable IPv6 in registry (host)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\tcpip6\Parameters\

 

Create the following registry value (DWORD type): DisabledComponents. Note that “DisabledComponents” is case sensitive and should be typed exactly like that. DisabledComponents is set to 0 by default. To disable IPv6 support on all interfaces, set the value to FFFFFFFF. Restart the computer for the changes to the DisabledComponents registry value to take effect.

 

The following table lists some common configuration combinations and the corresponding value of DisabledComponents. Configuration DisabledComponents value:

Disable all tunnel interfaces 0x1

Disable 6to4 0x2

Disable ISATAP 0x4

Disable Teredo 0x8

Disable Teredo and 6to4 0xA

Disable all LAN and PPP interfaces 0x10

Disable all LAN, PPP, and tunnel interfaces 0x11

Prefer IPv4 over IPv6 0x20

Disable IPv6 over all interfaces and prefer IPv4 to IPv6 0xFF

 

 

Disable IPv6 on LAN (network adapter)

 

properties of LAN>disable IPv6

 

 

Disable Link Layer Topology Discovery

 

properties of LAN>disable Link-Layer Topology Discovery Mapper I/O driver

properties of LAN>disable Link-Layer Topology Discovery Responder

 

 

Disable LMHOSTS lookup

 

properties of LAN > IPv4 properties > General > Advanced > WINS > LMHOSTS lookup untick

 

 

SERVICES TO DISABLE

 

 

 

DISABLE THE TASKBAR PREVIEW

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced

Create a new DWORD (32bit) called ExtendedUIHoverTime and set the value to 20000 (that's 20 seconds) or value of your wish.

 

 

FIX WINDOWS FORGETS FOLDER VIEW SETTINGS

Open regedit and navigate to the following registry key:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell

In the right side pane, rightt click > New > DWORD (32-bit) Value > Name it BagMRU Size.

Next right click BagMRU Size > Click Modify.

Select Decimal and type 10000 (or in Hexadecimal base type 2710). Click OK. Reboot.

 

 

DISABLE WINDOWS 8.1 ASKING FOR THE ADMINISTRATOR ACCOUNT DURING DISK ACCESS

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

In the right pane look for EnableLUA and modify its value to 0. Close regedit.

 

 

 

DISABLE THE "OPEN FILE SECURITY WARNING" MESSAGE

  • Fire up the Control Panel
  • Select "Internet Options"
  • Security
  • Custom Level
  • Under the "Miscellaneous" branch
  • Find "Launching applications and unsafe files"
  • Set it to "Enable (not secure)"
  • Save your way out of there.

Now the security warnings are gone. However, Internet Explorer will complain everytime you open it by displaying an error page with a yellow information bar.

To get rid of it:

  • Run "gpedit.msc"
  • Under "Computer Configuration"
  • Select "Administrative Templates"
  • "Windows Components"
  • "Internet Explorer"
  • Change "Turn off the Security Settings Check feature" to "Enabled"

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem RAM

To je to, hbvala. Inace, instalirao bih WIN 10, ali nisam moga na internet jer nisam mogao naći drivere za AirLive WL-1600 USB Wi-Fi antena preko kojeg se spajam na internet

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice