Problem sa neonskom lampom

poruka: 12
|
čitano: 3.249
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa neonskom lampom

Imam problem sa neonskom lampom.....

Dakle, jucer sam kupio lampu i stavio je u racunalo, normalno ju prikopcao i sve radi, ali onda kada ju idem ugasiti ugasi mi se i cijeli komp, ista situacija kada ju idem ponovo paliti, opet se ugasi cijeli komp....

Kaj ju to muci??? Prikopaco sam molex konektore, jedan od neonke i jedan iz napajnja i spojio prekidac koji sam dobio uz lampu....

CPU: AMD ATH 64 X2 5200+ @ 2X 2,9Ghz MBO: Asus MSN-XE GPU: Ati Radeon HD 4550 PWR: MS 450W HDD: Western Digital 250Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa neonskom lampom

Pa zar se ne bi trebala paliti sa kompom, ja je imam i pali se i gasi sa kompom.

 

Možda taj prekidač kojim pališ neonku pali i komp, ali to mi je nekako čudno.

E7200,8800GT OC,EP35-DS3,4GB Ram,Soprano,VX450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa neonskom lampom

možda radi kratki spoj Izlanuo se

Bolje ispasti budala nego iz aviona | C'est la vie
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa neonskom lampom

meni sve radi normalno mozda si ti nekako krivo spojio....meni iz prekidaca crveni kabel ide u jednu plavu kutijicu a zuti kabel ide u napajanje....spoje se ona 4 kabla itd...iz kutijice mi jedan kabel ide za neonku i to je to....i meni je jos spojen na kabel od neonke vent za chipset

AMD Athlon 2.6 GHz 1mb L2 Cache // 1gb DDR2 Buffalo 800MHz // Ati Radeon HD4350 512mb 64bit GDDR2 // 80gb HDD Maxtor (Vratio se na xp :D) // Gigabyte M61PME-S2 // MS 400W :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa neonskom lampom

Iz neonke mi idu 2 zice bijele u neku kutijicu i onda ide crvena zica na prekidac, a crna na moleks konektor i onda iz moleksa opet ide zica jos jrdan crvena na prekidac....

Dal se moze kaj desiti ako se doaga kratki spoj????

CPU: AMD ATH 64 X2 5200+ @ 2X 2,9Ghz MBO: Asus MSN-XE GPU: Ati Radeon HD 4550 PWR: MS 450W HDD: Western Digital 250Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Problem sa neonskom lampom

Može ti se desiti da ti crkne disk ko od šale, nije za igrati se. Ako samo jedna žica prolazi preko prekidača, onda je čak vjerojatnije da je sama elektronika od neonke neispravna. U tom slučaju pri gašenju šalje prenapon prema napajanju, što je još opasnije od kratkog spoja, čak i ako ne gasiš neonku na prekidač već normalno s kompom.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Problem sa neonskom lampom

Vjerojatno imaš preslabo napajanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa neonskom lampom

Konfa iz potpisa......

 

EDIT: citiran: Može ti se desiti da ti crkne disk ko od šale, nije za igrati se. Ako samo jedna žica prolazi preko prekidača, onda je čak vjerojatnije da je sama elektronika od neonke neispravna. U tom slučaju pri gašenju šalje prenapon prema napajanju, što je još opasnije od kratkog spoja, čak i ako ne gasiš neonku na prekidač već normalno s kompom.

 

Iz prekidaca mi idu 2 zice, jedna u elektronku, a jedna na moleks....

CPU: AMD ATH 64 X2 5200+ @ 2X 2,9Ghz MBO: Asus MSN-XE GPU: Ati Radeon HD 4550 PWR: MS 450W HDD: Western Digital 250Gb
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2009 20:41 (Trop).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa neonskom lampom

takv slučaj je meni kad kad gasim i palim ventilator koji je također spojen na molex i ta neonka vjerojatno radi kratki spoj

MBO GIGABYTE GA-946GM-S2 CPU INTEL PENTIUM DUAL CORE E2180 @ 2,00Ghz GPU SAPPHIRE RADEON HD 4670 512MB GDDR4 RAM 2*512MB, 1 GB
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa neonskom lampom

Di se dogada taj kratki spoj????

Dali u prekidacu ili di????

CPU: AMD ATH 64 X2 5200+ @ 2X 2,9Ghz MBO: Asus MSN-XE GPU: Ati Radeon HD 4550 PWR: MS 450W HDD: Western Digital 250Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa neonskom lampom

Kako može biti kratki spoj?

Zna li itko od vas što se dogodi kad bude kratki spoj?

Uzmeš voltmetar nađeš di je plus i minus i spojiš i to je to, a ako nebude radilo onda imaš problem

Ne ostavljaj ništa nedovr
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa neonskom lampom

Znam ja di je plus di je minus..... Kaj je onda znaci problem u prekidacu???? Budem sutra probao bez prekidaca, sada idem  van pa javim.....

 

LP

CPU: AMD ATH 64 X2 5200+ @ 2X 2,9Ghz MBO: Asus MSN-XE GPU: Ati Radeon HD 4550 PWR: MS 450W HDD: Western Digital 250Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice