Problem sa kompjuterom

poruka: 20
|
čitano: 6.107
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompjuterom MOLIM ZA POMOĆ

Molim dobre ljude da mi pomognu. Stvarno vise ne znam sta da radim, naime imam sledeci problem. Kad igram bilo koju igricu sjecka,lag-a,steka ne znam vise kako da nazovem to. Znaci bilo koju igru, od onih manje zahtjevnih da onih malo zahtjevnijih. Procesor, maticnu plocu i HDD sam zamjenio prije dva mjeseca, a konfiguracija mog racunara je sledeca

 

-Operativni sistem Windows 7 Ultimate 32 BIT SP1

-CPU Intel pentium 4 560 3.6 GHz (2 CPU-s) Prescott 90nm Technology

-RAM 1,00GB Single-Channel DDR2 @ 400MHz (5-5-5-18)

-Maticna ploca ASUSTeK Computer INC. P5Q SE/R (LGA775)

-Graficka karta ATI Radeon HD 4300/4500 Series 1024mb (ASUStek Computer Inc)

-HDD 298GB Western Digital WDC WD3200AVJS-63WDA0 ATA Device (SATA)

 

Stvarno vas molim za pomoc, jer vise ne znam sta da radim. Kad bih ovo rijesio bio bih presretan! Unaprijed hvala..

 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa kompjuterom MOLIM ZA POMOĆ
tada48 kaže...

Molim dobre ljude da mi pomognu. Stvarno vise ne znam sta da radim, naime imam sledeci problem. Kad igram bilo koju igricu sjecka,lag-a,steka ne znam vise kako da nazovem to. Znaci bilo koju igru, od onih manje zahtjevnih da onih malo zahtjevnijih. Procesor, maticnu plocu i HDD sam zamjenio prije dva mjeseca, a konfiguracija mog racunara je sledeca

 

-Operativni sistem Windows 7 Ultimate 32 BIT SP1

-CPU Intel pentium 4 560 3.6 GHz (2 CPU-s) Prescott 90nm Technology

-RAM 1,00GB Single-Channel DDR2 @ 400MHz (5-5-5-18)

-Maticna ploca ASUSTeK Computer INC. P5Q SE/R (LGA775)

-Graficka karta ATI Radeon HD 4300/4500 Series 1024mb (ASUStek Computer Inc)

-HDD 298GB Western Digital WDC WD3200AVJS-63WDA0 ATA Device (SATA)

 

Stvarno vas molim za pomoc, jer vise ne znam sta da radim. Kad bih ovo rijesio bio bih presretan! Unaprijed hvala..

O kojim je točno igrama riječ? Ovo i nije baš neki stroj za igranje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa kompjuterom MOLIM ZA POMOĆ

Neznam točno na koje igre misliš...
Ali ono što se da zaključiti, procesor je pentium 4, neznam točno što si mislio pod ovim 2-cpu jer P4 su imali jednu jezgru i prilično su stari, ovo što je clock 3.6Ghz nije baš toliko važno kada imaš tako star procesor (i oćeš igrati igre)
Radne memorije (RAM-a) imaš 1GB, ne želim ni pomišljati kako ti se vrti samo OS na tome jer on sam po sebi traži u najboljem slučaju 1GB, a kada se još tu zavrti neki program i igra, to nemože ići glatko.
Grafička je još ok i mogla bi pokretati nekakve "novije" igre ali naravno na jako slabim postavkama, hard kao hard ništa specijalno, bitno da radi.

Zanima me koliko si platio, ako uopće jesi, taj procesor, matičnu i HDD prije dva mjeseca?
Ako igraš igre generacije Pentiuma 4 to bili neki naslovi stari +/- 10 godina i to ti ne šljaka onda bi za početak stavio Windows XP jer vjerujem da bi to puno bolje radilo i ako možeš ubaci pločicu RAM-a.
Ako pokušavaš igrati igre koje su < 5 godina stare onda mislim da imaš nerealna očekivanja od ovakve konfiguracije, koja je prilično zastarjela, a ako imaš želju igrati te igre i neke koje izlaze mislim da bi ti bilo najbolje kupiti novo računalo.


 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa kompjuterom MOLIM ZA POMOĆ

HDD nov 40 evra, a procesor i maticnu polovno 75 evra. Duduk sam za kompjutere, prije sam igrao nfs carbon sve na high i islo je glatko, ali od nedavno haos, igram neku auto simulaciju sve na low, ubija koliko sjecka.

14 godina
offline
Re: Problem sa kompjuterom MOLIM ZA POMOĆ
tada48 kaže...

HDD nov 40 evra, a procesor i maticnu polovno 75 evra. Duduk sam za kompjutere, prije sam igrao nfs carbon sve na high i islo je glatko, ali od nedavno haos, igram neku auto simulaciju sve na low, ubija koliko sjecka.

To je stvarno slabo osim grafičke koja još ajde koliko toliko može pokretati neke naslove. Ako želiš igrati nešto novije ili na višim postavkama, nadogradi ili najbolje kupi novi stroj, javi se dečkima u temu za slaganje i složit će ti fenomenalnu gaming konfu.

12 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompjuterom

Nema se tu što više reči,do onog što su ti več kolege preporučile.Riješi se te konfe i uz dogovor s nekime,tko se bolje kuži ili pitaj ovdje na forumu,nabavi bolju.A imaš i po oglasima comp-ova koliko želiš.Jer ako si gamer,nečeš se sa ovim nešto naigrati.Mono jezgreni procesori su povijest.

 

- kupuj dual core,triple,quad... procesor(ovaj tvoj jjezgreni vrijedi 40 kn,možda ni toliko)

-u najmanju ruku bar 2gb ram

-grafa npr neka iz serije ati hd 5770 ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 16:48 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problem sa kompjuterom

75 eura za pentium 4 i 775 plocu...idem ja kod njega prodavati krameraj za dobru lovu.

 

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa kompjuterom MOLIM ZA POMOĆ
tada48 kaže...

HDD nov 40 evra, a procesor i maticnu polovno 75 evra. Duduk sam za kompjutere, prije sam igrao nfs carbon sve na high i islo je glatko, ali od nedavno haos, igram neku auto simulaciju sve na low, ubija koliko sjecka.


NFS Carbon bi trebao i dalje vrtiti normalno http://www.videogamer.com/pc/need_for_speed_carbon/system_requirements.html

Mislim da si malo previše dao za tako stare komponente, ja bi ti definitivno preporučio da ti netko stavi Win XP (ako neznaš sam) i friške drivere.
Inače ako si pri nekoj lovi i želiš igrati i novije igre, može se uzeti nešto polovno pa bi ti sve glatko išlo. 

10 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompjuterom

provjeri temperature

Only 3 things are infinite - the Universe,human stupidity and WinRar's trial period.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem sa kompjuterom
kivic15 kaže...

provjeri temperature

Ma moze on provjeravati temperature koliko god hoce ali njemu Win 7 plače,jeca,pati se na ovih 1GB od 400 Mhz.

Pa njemu samo Aero theme popapa gigu...

Ma to je samo patnja!

XP-majka za takvu pilu!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa kompjuterom
Milka30 kaže...
kivic15 kaže...

provjeri temperature

Ma moze on provjeravati temperature koliko god hoce ali njemu Win 7 plače,jeca,pati se na ovih 1GB od 400 Mhz.

Pa njemu samo Aero theme popapa gigu...

Ma to je samo patnja!

XP-majka za takvu pilu!

nisam vidio da je win7...vidio sam da je rekao da mu je prije radilo normalno,pa sam mislio da je termalnoj došao kraj :)

Only 3 things are infinite - the Universe,human stupidity and WinRar's trial period.
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompjuterom

Evo imam problem znaci kada udem na battlefield 4 kompjuter mi pocne naglo raditi jako buci .Isto tako kada npr radim nes na kompu kad sam na internetu ili tako nes buci ali ne tako jako.

Mislim to mi se nije dogadalo prije cak ni bf 3 kad sam imao mi nije to uzrokovao .

Sory ako ne pratim temu nisam mogao nigdje drugdje metnuti.

Moj komp:

AMD Athlon(tm)II x4 640 processor 3.00 GHZ

4GB RAMA

Windows 7 64 bitni

AMD Radeon HD 6700 Series

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.4.2014 18:59 (facamen).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa kompjuterom
facamen kaže...

Evo imam problem znaci kada udem na battlefield 4 kompjuter mi pocne naglo raditi jako buci .Isto tako kada npr radim nes na kompu kad sam na internetu ili tako nes buci ali ne tako jako.

Mislim to mi se nije dogadalo prije cak ni bf 3 kad sam imao mi nije to uzrokovao .

Sory ako ne pratim temu nisam mogao nigdje drugdje metnuti.

Moj komp:

AMD Athlon(tm)II x4 640 processor 3.00 GHZ

4GB RAMA

Windows 7 64 bitni

AMD Radeon HD 6700 Series

Izgleda da je vrijeme da procistis cooler na procu {#}

10 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompjuterom

Mozes mi bolje objasniti nerazumijem bas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa kompjuterom
facamen kaže...

Mozes mi bolje objasniti nerazumijem bas?

Cooler-hladnjak(na procesoru)

Proc-procesor(amd athlon)

Pročistiti-??? što ne razumiješ,ako je cooler pun prašine,a procesor se kroz rad grije,cooler ga treba držati u nekoj normali,veči broj okretaja coolera,

veča buka,logično.Skini cooler,dobro ga ispuši,promjeni pastu  i to bi bilo to.

10 godina
offline
Re: Problem sa kompjuterom
ima ovdje pogledaj ....
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompjuterom

Pozz gospodo imam jedan mali problem sa kompjuterom imam core2 duo 2.66 2.5 gb ram nvidia gforce 9600 gt sve igre koje podrzava moj pc rade dobro osim ets 2 do pre mesec dana sam igrao i ets 2 dobro od tada pa ovamo koci se ne radi dobro da li moze neko da mi pomogne hvala unapred

 

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Problem sa kompjuterom

Nažalost, mislim da previše pomoći u ovom trenutku nema osim ako nisi u stanju kupiti jače računalo. Igra je dosta neoptimizirana, a tvoje računalo nije nešto previše jako tako da je u tome stvar.

 

Igrao sam ETS2 do prije par mjeseci na laptopu bez problema (srednje grafičke postavke, neke stvari isključene) i vrtilo se solidno, bilo je igrivo. Unazad zadnjih par updateova postalo je totalno neigrivo (čak i na minimalnim postavkama užasno trza).

 

Pokušaj smanjiti postavke na minimalno, pa vidi dal će ti se poboljšati što. Isto tako, probaj obrisati igru i ponovno je instalirati (ali prije toga naravno napravi backup save mape) jer se ponekad zna nakupiti smeća u mapi, pa i to nekad zna biti razlog gubitka performansi u igri.

 

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
7 godina
neaktivan
offline
Problem sa kompjuterom

Pozzzz gospodo imam jedan problem sa kompjuterom cesto mi se desava da kad ga ukljucim jednom zavrti ventilatore onda stane kad mu maknem sve ramove onda krene da radi da li moze neko da mi pomogne hvala unapred

alsen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa kompjuterom
557 kaže...

Pozzzz gospodo imam jedan problem sa kompjuterom cesto mi se desava da kad ga ukljucim jednom zavrti ventilatore onda stane kad mu maknem sve ramove onda krene da radi da li moze neko da mi pomogne hvala unapred

 Pa ako radi bez rama, nemoj ih ni stavljati, provjeri koji je ram neispravan, stavi pojedinačno svakog, pa vidi koji neće da pokreće.

Za zahvalu klikni na Hvala
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice