Problem sa dizanjem sistema

poruka: 5
|
čitano: 1.005
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa dizanjem sistema

Na kompu imam dva sustava. 7-icu i xp. Jedno tjedan prije crkavanja na xp-u mi je nakon dizanja javljao da nedostaje neki dll da ga ne može učitati. Juče kod paljenja su se pojavile neke črčke na monitoru i ima zvuk, sve radi, odjednom slika savršena sa trakicom i odjednom nema slike, čuje se zvuk windowsa, ali slike nema i lampica na moniru blinka. Ista stvar na sedmici. Te črčke su kao puno slovo U samo što ima okomitu crtu po sredini. Kod rušanja i dizanja novih sistema u biosu su okomito poslagane šarene točkice, dalje kod dizanja su opet črčke i lijepo se restartira dok ne stavim drivere, a onda po starom. Znam da je asusova matična, atijeva grafička, 4 gb rama i tako dalje. Kupio sam ga u Alesu prije tri godine i zove se MSG HOME ALLES i102. Bio bih jako zahvalan na pomoći jer petero klinaca čeka na popravak. Eh, da, u safe modu radi dobro.

Rakijash
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa dizanjem sistema

Puno bi značilo da si napravio "screenshot" s mobitelom i stavio da vidimo sliku.
Al pošto monitor pokazuje čudne znakove (predpostavljam artifikate) i u biosu predpostavljam da je defektna grafička

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 10:50 (IBER).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa dizanjem sistema

Moguće, ali kod dizanja novog xp-a, slika je savršena dok ne restartiram nakon posavljanja drivera i to audio drivera.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa dizanjem sistema

Graficka ti prisla u ustase XD. A ono probaj sve po redu. Drugi driver za graficku, drugu graficku, pa drugi monitor. 95% je nesto od tog

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa dizanjem sistema

Hvala. Nesto ću valjda napraviti. Samo što u safe modu radi dobro.

Rakijash
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 12:55 (Rakijash).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice