PC se stalno boota u BIOS?

poruka: 9
|
čitano: 2.033
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
PC se stalno boota u BIOS?
Pozdrav svima,

imam problem s PC-jem
Naime,PC se stalno boota u BIOS i nikako ne mogu ući u Windowse.
Može li mi netko reći zašto?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
PC se stalno boota u BIOS?

Nešto je pogrešno podešeno u BIOSU. Kakav je boot order?

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC se stalno boota u BIOS?
softwaremaniac kaže...

Nešto je pogrešno podešeno u BIOSU. Kakav je boot order?

 Nisam siguran što misliš pod boot order,ali sam u BIOSU stavio sve na default.

Sad sam otvorio kučište i isključio i uključio kablove,i sad mi se boota normalno.

Samo mi se to događa već neko vrijeme,ali sam mislio da će se kvar sam riješiti ako ga održavam s Glary Utility,ali se očito nije.

 

14 godina
offline
Re: PC se stalno boota u BIOS?

Pod Boot Order mislim na to koji je uređaj podešen kao primarni uređaj za boot u BIOS-u? Ima više uzroka ovakvom ponašanju: nepravilne postavke memorije, nestabilan OC, krepana baterija, pa BIOS ne pamti postavke i traži postavljanje svaki put...

15 godina
odjavljen
offline
Re: PC se stalno boota u BIOS?

Rekao bih da se tebi ne boota u BIOS, već zapne u nekoj fazi boota. Drugi put snimi ekran da vidimo poruku. Ako nema poruke, moguće da imaš boot screen preko. Trebale bi pisati upute kako ga sakriti, obično tab.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
offline
Re: PC se stalno boota u BIOS?
softwaremaniac kaže...

Pod Boot Order mislim na to koji je uređaj podešen kao primarni uređaj za boot u BIOS-u? Ima više uzroka ovakvom ponašanju: nepravilne postavke memorije, nestabilan OC, krepana baterija, pa BIOS ne pamti postavke i traži postavljanje svaki put...

 Mislim da je primarni uređaj hard disk,ali nisam 100% siguran,ako se bude ponavljalo,onda ću uslikati i staviti ovdje.

MrBlc kaže...

Rekao bih da se tebi ne boota u BIOS, već zapne u nekoj fazi boota. Drugi put snimi ekran da vidimo poruku. Ako nema poruke, moguće da imaš boot screen preko. Trebale bi pisati upute kako ga sakriti, obično tab.

 Moguće,jer kad upalim PC piše ASUS (logo) i onda mi samo uđe u BIOS.

Ako ponovo dođe do toga onda ću staviti sliku.

12 godina
neaktivan
offline
PC se stalno boota u BIOS?

Testiraj napajanje kod nekoga.Čitava konfa vuče maksimalu pod biosom.Možda koja grana/pin neradi.Poigraj se s RAM memorijom,prebacuj iz kanala u kanal.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2017 22:56 (Igor150).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC se stalno boota u BIOS?
Igor150 kaže...

Testiraj napajanje kod nekoga.Čitava konfa vuče maksimalu pod biosom.Možda koja grana/pin neradi.Poigraj se s RAM memorijom,prebacuj iz kanala u kanal.

 Za sad  PC normalno radi,i normalno se boota.

Nisam siguran kako sam to postigao,ali vjerojatno ili to što sam izvatio bateriju,i ištekao u uštekao skoro sve priključke u PC-ju.

Također sam prebacio RAM iz kanala u kanal,moguće je da je i to riješilo problem.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se stalno boota u BIOS?

Hoće to s RAMima..treba pogoditi redoslijed kako procesoru štima.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice