Nvidia 1050 ti FPS

poruka: 22
|
čitano: 2.641
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Nvidia 1050 ti FPS

Pozz..

 

Uzeo sam Nvidia 1050 ti, dok se ne skupi novaca za nesta ozbiljnije, prije nje sam koristio 780 ti. Pa nisam nesta pretijerano gledao na FPS ni na detalje uvijek mi se cinilo da ljepo vrti.

 

Znam da ova 1050 ti nije ni blizu 780 ti.

 

Al je problem sto , recimo kad udem u fortnite sve na LOW , lock FPS 120. Onda dropa do 60 fpsa pa se vrati na 120 i tako u krug, probo sam novi metro instalirani, na medium postavkama dobijam od 30 do 50 FPSa -.-" I tako stalno  u krug, a na high 25-40 ... Al stalno dropa, i dosta utijece na gameplay, dali ima neka fora zasto je to tako, CPU temparature su dobre, GPU ode do 50 cak i vise a ventilator se ne pali vise od 30+ % Kad stavim na max ventilator na GPU , dobijem mozda 3-4 fpsa... fc new danw, na high 50+ isto tako dropa dosta. Igram na rezoluciji od 1680x16050

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nvidia 1050 ti FPS

Imas bottleneck s tim procesorom, gpu je neiskoristen pa kad je neka intezivnija cpu scena cpu nema snage(bez obzira na cpu usage) da fila graficku pa ti gpu usage drasticno padne a ti to vidis normalno kao low fps..za 780ti ti treba neki malo noviji cpu jer je ta kartica 40-50
% jaca od te 1050-tke, shodno tome ces nadogradnjom cpu-a imati toliko cak i veci postotak povecanja perfomansi.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
Stjepanj kaže...

 

Ti nisi uspio ni shvatiti da je zamjenio 780 Ti sa 1050 Ti, a ne obrnuto 

12 godina
protjeran
offline
Nvidia 1050 ti FPS

A svejedno, taj fx 6xxx je drlog, nek pogleda gpu usage i sve ce mu biti jasno, to njegovo bacanje fps brojeva odokativno je isto kao moj previd o grafickoj koju koristi

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Nvidia 1050 ti FPS

780 ti zamijenjena sa 1050 ti 4GB jer je 780 ti vrisnula.. 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
razermario kaže...

780 ti zamijenjena sa 1050 ti 4GB jer je 780 ti vrisnula.. 

 Cpu ti je BN. 1050Ti, je "low end" gaming kartica, ali daleko od toga da bi je taj FX podnio.

Nazalost moraš upgrade raditi, preporučam neki ryzen, ovisi sad koliko para imaš.

Imaš pripadajuču temu ovdje:
https://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/savjeti-o-nadogradnji-racunala/164263.aspx?page=654

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
Luka123 kaže...
razermario kaže...

780 ti zamijenjena sa 1050 ti 4GB jer je 780 ti vrisnula.. 

 Cpu ti je BN. 1050Ti, je "low end" gaming kartica, ali daleko od toga da bi je taj FX podnio.

Nazalost moraš upgrade raditi, preporučam neki ryzen, ovisi sad koliko para imaš.

Imaš pripadajuču temu ovdje:
https://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/savjeti-o-nadogradnji-racunala/164263.aspx?page=654

 Sve mi je jasno, al za sada nebi nista dirao, dali bi pomoglo oc CPU da kolko tolko bude bolje ? 

Finger Up :)
9 godina
neaktivan
offline
Nvidia 1050 ti FPS

Promijenit proc i otici na vecu rezoluciju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
Da, imao sam fx 6300 i nije ni rx460 mogao gurati kako treba.
Ja sam svog klokao na 4.5ghz i iz prve ruke ti mogu reći da ti overclock neće donijeti neku korisnu razliku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
razermario kaže...

 Sve mi je jasno, al za sada nebi nista dirao, dali bi pomoglo oc CPU da kolko tolko bude bolje ? 

Nitko te nije pitao najvazniju stvar, dal si prije imao znacajno visi fps, pogotovo minimalni? Ako da, onda nije problem u cpu-u...

8 godina
odjavljen
offline
Nvidia 1050 ti FPS

Cpu je smeće

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
ansha kaže...
razermario kaže...

 Sve mi je jasno, al za sada nebi nista dirao, dali bi pomoglo oc CPU da kolko tolko bude bolje ? 

Nitko te nije pitao najvazniju stvar, dal si prije imao znacajno visi fps, pogotovo minimalni? Ako da, onda nije problem u cpu-u...

 Nisam siguran, jer metro recimo nisam imao prilike isprobati jer mi je riknula stara 780 ti. 

 

fc new dawn. Je od prilike bilo isto, odnosno tamo sam na ultra igrao vamo na high sto je logicno.

 

Al u fortnitu 100% sam siguran da nije bilo tolko intezivan FPS drop. I ako kad gledam na ytb-u znaci lock na 240 FPS drop na 100 + I ne mogu se skontati dali je do mene ili nije, al u task menageru, prilikom igranja metra, kad izadem van gotovo na 100% bude proc. 

Finger Up :)
11 godina
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
darkborg kaže...
Da, imao sam fx 6300 i nije ni rx460 mogao gurati kako treba.
Ja sam svog klokao na 4.5ghz i iz prve ruke ti mogu reći da ti overclock neće donijeti neku korisnu razliku.

 Ne ocekujem ja boost na fpsu, samo da nema tolko dropa, to me zanima, dali ti je pomoglo oko toga, ako si imao fps dropanje. 

Finger Up :)
12 godina
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
razermario kaže...
darkborg kaže...
Da, imao sam fx 6300 i nije ni rx460 mogao gurati kako treba.
Ja sam svog klokao na 4.5ghz i iz prve ruke ti mogu reći da ti overclock neće donijeti neku korisnu razliku.

 Ne ocekujem ja boost na fpsu, samo da nema tolko dropa, to me zanima, dali ti je pomoglo oko toga, ako si imao fps dropanje. 

 općenito nije pomoglo, nit mi je donijelo relevantno veći fps nit se smanjilo dropanje kojeg je naravno bilo. Doduše kod mene su u pitanju bili battlefield 1 i 5 koji su vjerojatno daleko "teži" za cpu od fortnitea.

 

Fps je bio poprilično bolji i stabilniji kad sam probao svoju rx460 na ovom ryzenu koji sad imam.A vjerojatno bi i do daljnjeg ostao na rx460 da se nisam zajebao i prvo kupio ovu gtx1060 pa tek onda prešao na am4 i ryzena.

8 godina
odjavljen
offline
Nvidia 1050 ti FPS

Cpu je 100% kriv zbog tih dropova 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
meni je cak fx 6300 dobro drzao sa 1060...no bilo je dropova, nakon promjene na i5 8400 kud se udvostrucio fps , i drop je prestao
battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Nvidia 1050 ti FPS

Al mi nije jasno kako je taj FX 6300 3.5 Ghz drzao moju staru grafu 780 ti... Koja je 100% jaca od ove malene i jadne 1050 ti 4GB -.-" I bez tolkih dropova ... ? Sad saam gledao bios je iz 2014. Jer sam PC dao na popravak kad nisam siguran sta je bilo, i onda je lik reko da je flash bios i svasta pokusavao , i nije uspio, kad bi stavio noviju verziju biosa dali bi to sta pomoglo, odnosno zadnja za moju plocu je mislim 2016. 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Nvidia 1050 ti FPS

dok sam imao i5 2500k bez overclocka je taj cPU bio taman za tu grafičku.. a evo ti tablica usporedbe.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-2500K-vs-AMD-FX-6300/619vs1555

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
razermario kaže...

Al mi nije jasno kako je taj FX 6300 3.5 Ghz drzao moju staru grafu 780 ti... Koja je 100% jaca od ove malene i jadne 1050 ti 4GB -.-" I bez tolkih dropova ... ? 

 držala je ta katica taj CPU a ne obrnuto.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
Anđeo bez falinge kaže...

dok sam imao i5 2500k bez overclocka je taj cPU bio taman za tu grafičku.. a evo ti tablica usporedbe.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-2500K-vs-AMD-FX-6300/619vs1555

Svidja mi se ta stranica, Threadripper ima dosta bolji gaming score od 8700K 

11 godina
offline
Nvidia 1050 ti FPS

Jos jedno pitanje, znaci kad bi sad rijesio svoju maticnu i proc. I uzeo nazalost radi ogranicenja polovno sa njuske. Intel 2500k i odgovarajucu maticnu nebi trebalo, biti tolkih FPS dropova... I mozda koji FPS UP bez obzira na 1050 ti ? 

 

Malo sam gledao , taj proc sa maticnom do 800-900 kn se nade ? 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia 1050 ti FPS
Nemoj kupovati 2500k. Možda se i ne bi loše držao, ali to je prastar procesor i mrtva platforma. Cijene matičnih su ajme

Ima na njuškalu ryzen 1200 i a320 ploču za 750 kn i nađi 8gb rama za kakvih 250 kn. Po meni puno bolja kupovina
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice