Ne pali racunar sa grafickom

poruka: 16
|
čitano: 2.180
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Ne pali racunar sa grafickom

ovako imam napajanje 450w biostar maticna ploca core 2 duo 8500 4GB rama i imao sam graficku msi 450gts i ona je trazila 6 pin napajanje ali moje napajanje nije imalo tog konektora pa sam ga ja napravio tako sto sam presjekao dva moleksa i napravio 6 pin i prikljucio sve i normalno radilo i izvadio sam je tako da ocistim i kada sam vratio mnogo se grijao dio na kojem pise R68 tj. neki dio u obliku kocke na grafickoj i nisam htjeo tako da koristim naravno izvadio sam graficku i vratio i tada mi se racunar uopste nije htjeo paliti sada sam kupio 8800gt od gainward proizvođaca i radila je normalno isto tako na tom 6 pin koji sam ja napravio i usao sam u far cry 3 i uvodni dio je normalno prosla dok nisam poceo ja da igram tj da trcim u igri racunar se odjednom iskljucio i nece se upaliti sa grafickom karticom isto kao i sa ovom 450 gts znaci 100% je napajanje ispravno i maticna i graficke sam provjerio i ne rade pa me zanima da li ikako mogu da ih popravim? I zbog cega su uopste crkle je li do tog 6 pin napajanja ili do neceg drugog?

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Ne pali racunar sa grafickom
Čekaj, ako sam dobro shvatio ti si odrezao 2 molexa i njihove žice ugurao u 6pin priključak na grafičkim karticama?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Ne pali racunar sa grafickom

Desetak sam se minuta pitala odakle dolazi intenzivan smrad gluposti, a onda sam otkrila ovu temu.

frajerica
 
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne pali racunar sa grafickom
Ovo dugo nisam citao, ajde probaj sa trecom grafickom da vidimo ako je do molexa ili napajanja
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Ne pali racunar sa grafickom

Sa dva molexa nisi mogao složiti 6 PIN-ski konektor za grafičku ...

 

Jesi li barem pogledao koji je raspored žica ...

 

Daj stavi sliku tog tvog konektora ...

 

 

CCCCCC,zašto ljudi ne stavljaju adaptere od kablova,barem danas ima svakakvih za nać i kupiti,a pogotovo sa molexa na 6 PIn za grafulju ...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Ne pali racunar sa grafickom

Jel ovo troll post ili kaj? Kak je kolega gore napisao ti nisi čuo za faking molex to 6-pin adapter?

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ne pali racunar sa grafickom

Dva moleksa su spojena isto kao i na adapteru plus na plus minus na minus i grafika je normalno radila u racunaru i samo se ugasio kada sam igrao far cry 3 ali sam sa druge napojne koja je crkla uzeo 6 pin konektor i spajao zute na zute i crne na crne 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 15:35 (Adoxxxxxsdi).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ne pali racunar sa grafickom

Off topic pitanje za autora: Jesi mozda razmišljao da si kupiš ps4 ili xbox one s? Ionako s ovom konfom danas ne možeš ništa od igrica ni pokrenuti, a kamoli igrati. Ili si složiti možda malo moderniju konfiguraciju i s malo kvalitetnijim napajanjem? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ne pali racunar sa grafickom

Ma imam ja i7 8700k konfiguraciju ali me zanima zasto se ovo desava sa grafickom nekako mi je bas cudan kvar

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ne pali racunar sa grafickom

Isprobaj grafe na drugom napajanju.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ne pali racunar sa grafickom

Ne rade na napajanju od 700w koje ima 6 pin konektor

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne pali racunar sa grafickom

Može slike napajanja i tog improviziranog adaptera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Ne pali racunar sa grafickom
Normalno da ne rade kad si ih spržio svojim stručnim spajanjem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ne pali racunar sa grafickom

Inače nemora biti da si napajanjem skurio grafičku,možda su temperature prelazile limite grafe,i došlo je do odlemljivanja kuglica ispod čipa ...

 

Možda se može riještiti reflowom,ako su neke solidne grafe,da se isplati,ako su neki jeftilen,onda po novu ...

 

Takitak su u danasnje vrijeme grafe jeftine do bola ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ne pali racunar sa grafickom

Nije mi toliko stalo da popravim to ali me zanima uzrok znaci dva moleksa imaju zutu +12v dvije crne i crvenu +5v eh ja sam uzeo dva moleksa tj. 2x zutu i 2x crnu a i vezao sa 6 pin konektora 3x zute na dvije zute sa moleksa i 3x crne na 2x crne sa moleksa

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ne pali racunar sa grafickom

To je OK,ako nije modularno,jer onda sve žute idu sa istog pina na ploči od napajanja ...

 

Jesu li molexi sa različitog kabla ???

 

Ako jesu,moguće da se ta dva napajanja kose ...

 

Bilo bi puno bolje da si uzeo sa jednog ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice