Mikrofon problemi

poruka: 14
|
čitano: 1.529
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Mikrofon problemi

Pozdrav ! 

Ovako, imam problem oko slusalica. Zvuk mi reproducira, ali mikrofon ne radi. Preko realteka mi izbacuje da je mikrofon ustekan i naprijed i zada na portove,a ustekan je samo zada. Kako rjesit taj problem ? Monitor koji ima zvucnike u sebi spojen je na hdmi i cim ustekam slusalice one rade al mikrofon ne.

Burky
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mikrofon problemi

Instaliraj baš drivere od realteka, a ne ove kaj windowsi sami instaliraju.

Odi u device manager i kopiraj hardware id pa googlaj.

 

Inače, isto moraš radit od doma, a mikrofon ne radi, kao kolegi jučer?

Predlažem novu temu: krizni IT stožer.

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrofon problemi

jesam,skinio sam nove drivere i opet ne zeli. Ne moram radit nego nemogu s nikim na discord/teamspek kad igram... :'(

Burky
9 godina
neaktivan
offline
Mikrofon problemi

Jesi probao iskljuciti zvucnike iz monitora?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrofon problemi

ma jesam i evo sad pogotovo ni zvuk ne reproducira na sluske,a prije je. imam nvidia i realtek sound drivere. Sinoc sam nesto sjebo kad sam instaliro nove realtek drivere i samo na monitor zvuk ima.

Jel mi moze tko poslat drivere za win10 ? ja sam jucer nesto skida al nije to to,ko zna sta sam ja navuko 

Burky
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 17:57 (Burky1950).
16 godina
moderator
offline
Re: Mikrofon problemi
Burky1950 kaže...

Monitor koji ima zvucnike u sebi spojen je na hdmi i cim ustekam slusalice one rade al mikrofon ne.

Jesi nakon toga odabrao mikrofon preko Realtekove kartice kao ulazni uređaj? Daj screenshotaj Sound Settings od Windowsa, rubriku Input.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrofon problemi

nemam realtek,izbrisao sam i sad nmg nac onaj koji mi treba,koji god instaliram nevalja il je neka falša. sad mi samo monitor zvuk radi...

Burky
7 godina
offline
Re: Mikrofon problemi

U device manageru nađi zvučnu, i bude imala ikonicu i uskličnik, desni klik i properties, i onda u zadnjem tabu kad otvoriš imaš izbornik, tu biraj hardware id i kopiraj ga pa na google i onda vidiš koja je to zvučna.

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrofon problemi

evo instalirao sam nazad u realtek i tamo mogu prebacit na monitor ili zvucnike al mi sluske uopce ne reagiraju kad prebacim,probam sam na portovima naprijed i nazad

 

edit: evo rjeseno,trebalo je uc u settings,privacy,microphone i tamo omogucit 

Burky
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 16:43 (Burky1950).
7 godina
offline
Re: Mikrofon problemi

Instalirao si prek windows updatea ili si skinuo i ručno instalirao?

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Mikrofon problemi

skinio ručno

Burky
7 godina
offline
Re: Mikrofon problemi

A u device manageru u propertiesu od zvučne piše da je vendor drivera microsoft ili proizvođač?

Uslikaj screenshot.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
offline
Re: Mikrofon problemi
nema veze driver mene je ovo nedavno satralo audacity izbacuje neku cudnu gresku a sve u redu, jedva nasa sta je problem stvarno ovaj privacy i cak kad se koristi bilo kakvi ulaz na zvucnoj kartici doli u taskbaru je mali ikon mikrofona da se koristi.
16 godina
moderator
offline
Re: Mikrofon problemi
Burky1950 kaže...

edit: evo rjeseno,trebalo je uc u settings,privacy,microphone i tamo omogucit 

dabar_solta_V2 kaže...
nema veze driver mene je ovo nedavno satralo audacity izbacuje neku cudnu gresku a sve u redu, jedva nasa sta je problem stvarno ovaj privacy i cak kad se koristi bilo kakvi ulaz na zvucnoj kartici doli u taskbaru je mali ikon mikrofona da se koristi.

Super da ste riješili problem.

 

Sad se samo postavlja pitanje zbog čega vam je pristup mikrofonu uopće bio isključen. Možda neka aplikacija. Možda ste koristili neki program koji onemogućava Windowsima špijuniranje ili nekakav drugi sigurnosni program? U svakom slučaju, zanimljivo. Dobro je da je Microsoft uveo takve stvari - vidim da postoji i Camera privacy, znači da onemogući pristup webcamu ako osoba to ne želi dozvoliti, ali dosad nisam bio svjestan da takva opcija uopće postoji u Windowsima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice