Kompjuter se pali ali nema slike

poruka: 190
|
čitano: 222.178
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Kompjuter se pali ali nema slike

Hehh...zato što dobro briše...naime uvjek prstima dodirujemo sve i svašta i prsti su najprljaviji dio tijela, a i znojimo se pa to može stvarati probleme elektronici.

EDIT:Ako nemaš gumicu uzmi vatu i alkohol pa pažljivo obriši.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 0:12 (Mile 74).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Teško da će pomoći to čišćenje kontakata...ipak je nova memorija iz kutije i još ju je par puta stavljao i vadio iz utora, sigurno bi se skinilo i to malo šporkice što se moglo nakupit.

Po opisu izgleda si sve dobro spojio, al za svaki slučaj provjeri još jednom.

Predpostavit ću da je grafička radila normalno na staroj ploči, tako ako nju isključimo kao krivca ostaje samo matična.

 
3 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
bradonja_85 kaže...

Teško da će pomoći to čišćenje kontakata...ipak je nova memorija iz kutije i još ju je par puta stavljao i vadio iz utora, sigurno bi se skinilo i to malo šporkice što se moglo nakupit.

Po opisu izgleda si sve dobro spojio, al za svaki slučaj provjeri još jednom.

Predpostavit ću da je grafička radila normalno na staroj ploči, tako ako nju isključimo kao krivca ostaje samo matična.

Slažem se. I meni se čini da je do nove matične, ali treba sve prvo probati i isključiti kao moguće krivce te onda donjeti zaključak.

12 godina
online
Kompjuter se pali ali nema slike

Ako ništa nepomogne, probaj sve izvaditi van iz kućišta i spoji ponovo na stolu. Izvadi i CPU iz socketa, pripazi kad ga stavljaš da dobro sjedne i nepretjeruj sa stezanjem hladnjaka.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: U čemu je problem?
Cevi kaže...

Može li mi netko pomoći oko problema sa slikom?  Naime, kupio sam cpu, ram i matičnu, onda sam krenuo sa nadogradnjom, spojio sam atx 24 pinski i 8 pinski, zatim ram, stavio grafičku i zakačio joj dodatno napajanje, front panel sam spojio i spojio stari sata2 disk i napajanje. Dali sam nešto fulao? ploča je ASUS M5A97 R2.0 AM3+, proc: Phenom II 955BE i ram: 4GB DDR3 1333MHz KingMax.

nbsp; Naime, kupio sam cpu, ram i matičnu, onda sam krenuo sa nadogradnjom, uredno stavio proc i hladnjak, spojio sam atx 24 pinski i 8 pinski, zatim ram, stavio grafičku i zakačio joj dodatno napajanje, front panel sam spojio i spojio stari sata2 disk i napajanje. Dali sam nešto fulao? ploča je ASUS M5A97 R2.0 AM3+, proc: Phenom II 955BE i ram: 4GB DDR3 1333MHz KingMax.

 

Jesi li siguran da je memorija dobro "sjela"?

 

Jesi li spojio zvučnik na matičnu? Ova stvarčica ti može puno pomoći u detekciji problema.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 9:29 (Vojnik).
15 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Probaj resetirati bios od matične.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Po svemu navedenome izgleda da je otišla matična. Vidio sam 3 identična slučaja u zadnjih mjesec dana, u sva tri slučaja je matična bila problem. Možda je i do procesora ali ne vjerujem.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
bradonja_85 kaže...

Teško da će pomoći to čišćenje kontakata...ipak je nova memorija iz kutije i još ju je par puta stavljao i vadio iz utora, sigurno bi se skinilo i to malo šporkice što se moglo nakupit.

Po opisu izgleda si sve dobro spojio, al za svaki slučaj provjeri još jednom.

Predpostavit ću da je grafička radila normalno na staroj ploči, tako ako nju isključimo kao krivca ostaje samo matična.

  Probao sam staviti drugu grafičku i opet ništa.

Mile 74 kaže...

Ako ništa nepomogne, probaj sve izvaditi van iz kućišta i spoji ponovo na stolu. Izvadi i CPU iz socketa, pripazi kad ga stavljaš da dobro sjedne i nepretjeruj sa stezanjem hladnjaka.

  jel moguće da cpu ne sjedi dobro?

Vojnik kaže...

 

Jesi li siguran da je memorija dobro "sjela"?

 

Jesi li spojio zvučnik na matičnu?  Ova stvarčica ti može puno pomoći u detekciji problema.

 

To je pod speaker? Ako je, to sam spojio

dejo6 kaže...

Probaj resetirati bios od matične.

  Jesam i ništa se ne mjenja :(

=▲<
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 10:13 (Cevi).
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Zaboravio sam reći da je novi cpu prljav, jel to normalno?

=▲<
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Cevi kaže...

Zaboravio sam reći da je novi cpu prljav, jel to normalno?

Prljav na koji nacin,ako je ljepljiva masa na njemu to je ok to je samo preapplied pasta s coolera.

Inace daj molim te reci jesi li spojio konektore s kucista a najvaznije case speaker,ili ako imas eksterni speaker prikljuci ga na maticnu pa reci ima li beepova.

Ne mogu ti sada tocno reci kakav je pattern beepova jer ne znam koji BiOS imas zato navedi maticnu,no najcesce je je ako je cpu kontinuiran high pitch beep onda je on los ako je sekvencija brzih beepova onda se cpu pregrijava,znaci da cooler ne sjeda dobro,nije dobra pasta,slomljena nozica ili nedaj boze ostecenje na nickel-copper plated heatspreaderu no to bi defintivno primijetio.

 

Dok su naprimjer intervali od prvo kratkih pa dugih ili jedan kratki pa jedan dugi najcesce ram,al nemrem to 100 posto tvrdit jer nitko ovdje ne zna tvoj bios,reci koja je maticna i obavezno spoje case speaker,dakle tam ti je neka strelica to strelicu prikljuci na +. Samo reci jer ti Maticna ova iz MOJ PC i pogledaj na kraju prirucnika beepcodes

.

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 10:42 (Ikarus01).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Ikarus01 kaže...
Cevi kaže...

Zaboravio sam reći da je novi cpu prljav, jel to normalno?

Prljav na koji nacin,ako je ljepljiva masa na njemu to je ok to je samo preapplied pasta s coolera.

Inace daj molim te reci jesi li spojio konektore s kucista a najvaznije case speaker,ili ako imas eksterni speaker prikljuci ga na maticnu pa reci ima li beepova.

Ne mogu ti sada tocno reci kakav je pattern beepova jer ne znam koji BiOS imas zato navedi maticnu,no najcesce je je ako je cpu kontinuiran high pitch beep onda je on los ako je sekvencija brzih beepova onda se cpu pregrijava,znaci da cooler ne sjeda dobro,nije dobra pasta,slomljena nozica ili nedaj boze ostecenje na nickel-copper plated heatspreaderu no to bi defintivno primijetio.

 

Dok su naprimjer intervali od prvo kratkih pa dugih ili jedan kratki pa jedan dugi najcesce ram,al nemrem to 100 posto tvrdit jer nitko ovdje ne zna tvoj bios,reci koja je maticna i obavezno spoje case speaker,dakle tam ti je neka strelica to strelicu prikljuci na +. Samo reci jer ti Maticna ova iz MOJ PC i pogledaj na kraju prirucnika beepcodes

.

 

  Ploča je ASUS M5A97 R2.0 AM3+ Kako da uključim case speaker, pod kojom oznakom je najčešće na matičnoj? Proc je prljav na jednom djelu, liči mi na zaljepljenu prašinu.

=▲<
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Cevi kaže...

Zaboravio sam reći da je novi cpu prljav, jel to normalno?

Zanemari ovo zalijepio sam ti beepove Gigabytice evo sad idem po Asus codove.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 10:50 (Ikarus01).
11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

To je pod speaker? Ako je, to sam spojio

 

Na ovo sam mislio:

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Cevi kaže...

 

  Ploča je ASUS M5A97 R2.0 AM3+ Kako da uključim case speaker, pod kojom oznakom je najčešće na matičnoj? Proc je prljav na jednom djelu, liči mi na zaljepljenu prašinu.

Dakle case speaker je prikljucak na kojem pise speaker ide na pinove ispod plavog PCI porta +SPKR-. Trebao bi biti s crvenim i crnim zicama.Vazno je razlikovati front panel speaker i case speaker.

 

Browser mi se stalno nesto gasi i vec sam cetiri puta pisao ovu poruku,u prijasnjim verzijama je bila puno duza i opsirnija sad sam vec malo ljut pa sam sto brze natipkao.Nemoj se ljutit.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 11:09 (Ikarus01).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Vojnik kaže...

To je pod speaker? Ako je, to sam spojio

 

Na ovo sam mislio:

 

 

Vojnik to kosta 15 kuna i tesko je u Hrvatskoj nabavit,a dobro je da si stavio tako da vidi zice,pa ce tako sa speakerom iz kejsa.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

spojen je front panel speaker, ima žuto crne žice a ne vidim ništa pod oznakom +SPKR

=▲<
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Cevi kaže...

spojen je front panel speaker, ima žuto crne žice a ne vidim ništa pod oznakom +SPKR

Citam malo manual i izgleda da ti je speakear 4 pin.

Ak te zanima imas manual ovdje http://www.manualowl.com/m/Asus/M5A97-R2.0/Manual/295318

Btw to je isti manual koji i ti imas stoga ga koristi tam ti skoro pa sve pise o toj temi. Tuzno je to no katkad i muskarac mora procitati upute i pitati za smjerove mjesta.

Stranica je 1-25.

 

 

Dakle na system panelu imas PLED,IDE LED,4 pin SPEAKER,2pin PWRSW i RESET,front panel ti ne treba osim ako sluske ne ukjucujes naprijed,no vrijedi i to spojiti.

No USB 3.0 front panel e to je must to jest ako mozes.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 11:37 (Ikarus01).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Cevi kaže...

spojen je front panel speaker, ima žuto crne žice a ne vidim ništa pod oznakom +SPKR

Prvo i osnovno pravilo kod ugradnje processora prije kupnje treba vidjet dali matična podržava za taj tip i model.

Drugo kod ugradnje CPU obavezno resertirat BIOS jer kod novog CPU obično ne proradi i radi zbog toga matična buni. 

Treće obavezno postaj slike konfiguracije da vidim jel šta dobro spojeno a šta ne. 

 

Ako si stavio Cpu a i spojio molex za grafu ako podržava, ako na grafi ima molex a nije spojen obično ne dobiva sliku.

A ploča svakako mora bepat i po broju treba znat. Bepanje se javlja dali je sve ispravno ako bepa više znači da neki dio nije spojen ili je neka kartica neispravna.

 

Ponovno sve rastavi i na stol (nikako na deki jer se elektricet uništi). I uzmi više vremena sve polako pregledaj i sastavi sve pomalo. ako uz matične došla manuale tj knjižnica pa si lijepo sve tamop piše kako i na koji način spajaš.

 

Čovjek obično prvo čita manuale tek onda krenuti sastavit n apravilan način i obično proradi odprve.

Nenad
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Nello kaže...
Cevi kaže...

spojen je front panel speaker, ima žuto crne žice a ne vidim ništa pod oznakom +SPKR

Prvo i osnovno pravilo kod ugradnje processora prije kupnje treba vidjet dali matična podržava za taj tip i model.

Drugo kod ugradnje CPU obavezno resertirat BIOS jer kod novog CPU obično ne proradi i radi zbog toga matična buni. 

Treće obavezno postaj slike konfiguracije da vidim jel šta dobro spojeno a šta ne. 

 

Ako si stavio Cpu a i spojio molex za grafu ako podržava, ako na grafi ima molex a nije spojen obično ne dobiva sliku.

A ploča svakako mora bepat i po broju treba znat. Bepanje se javlja dali je sve ispravno ako bepa više znači da neki dio nije spojen ili je neka kartica neispravna.

 

Ponovno sve rastavi i na stol (nikako na deki jer se elektricet uništi). I uzmi više vremena sve polako pregledaj i sastavi sve pomalo. ako uz matične došla manuale tj knjižnica pa si lijepo sve tamop piše kako i na koji način spajaš.

 

Čovjek obično prvo čita manuale tek onda krenuti sastavit n apravilan način i obično proradi odprve.

Sve se slazem osobito za manuale,ali mislim da mu flesh ne bu puno pomogao jer su skoro svi cpu ovi na listi podrzani jos od 0208 koji je i ujedno prvi BIOS jedino kaj su stavili podrsku za neke FX-ove u 1006 i tu i tamo koji stability tweak.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 11:53 (Ikarus01).
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Uspio sam! Ram nije dobro stajao,više puta sam ga stavljao i uvjek loše{#}

=▲<
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Nello kaže...

Prvo i osnovno pravilo kod ugradnje processora prije kupnje treba vidjet dali matična podržava za taj tip i model.

Drugo kod ugradnje CPU obavezno resertirat BIOS jer kod novog CPU obično ne proradi i radi zbog toga matična buni.

Treće obavezno postaj slike konfiguracije da vidim jel šta dobro spojeno a šta ne.

 

Ako si stavio Cpu a i spojio molex za grafu ako podržava, ako na grafi ima molex a nije spojen obično ne dobiva sliku.

A ploča svakako mora bepat i po broju treba znat. Bepanje se javlja dali je sve ispravno ako bepa više znači da neki dio nije spojen ili je neka kartica neispravna.

 

Ponovno sve rastavi i na stol (nikako na deki jer se elektricet uništi). I uzmi više vremena sve polako pregledaj i sastavi sve pomalo. ako uz matične došla manuale tj knjižnica pa si lijepo sve tamop piše kako i na koji način spajaš.

 

Čovjek obično prvo čita manuale tek onda krenuti sastavit n apravilan način i obično proradi odprve.

  Čitao sam manual nego eto, jedna sitnica pa toliko živaca pojede :)

 

=▲<
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 17:47 (Cevi).
12 godina
online
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Cevi kaže...

Uspio sam! Ram nije dobro stajao,više puta sam ga stavljao i uvjek loše{#}

Da, osim što treba paziti na zarez kad se stavlja RAM, treba poprilično upotrebiti snage da RAM pločica sjedne u utor i "štipaljke" škljocnu. Nevolja je što je sam profil RAM pločice tanak te ako teško ulazi u utor, onda nam se dešava da se taj tanki profil RAM-a usjeca u prste, a steknemo dojam da smo ga dovoljno gurnuli u utor. Osobno sam imao takav slučaj i od onda ako pločica teško ulazi u utor, uzmem komad kartona i stavim na RAM pločicu tako da mogu snažno gurati a da mi se ne usjeca u prste. I da, procesor se može krivo staviti u socket, zato i ima uvjek na jednom ćošku mali trokutić na procesoru i na socketu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 19:42 (Mile 74).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
Cevi kaže...

Uspio sam! Ram nije dobro stajao,više puta sam ga stavljao i uvjek loše{#}

Ajde drago mi je da si rijesio problem.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Da ne otvaram novu temu....

 

Znaci usisavam ja oko kompijutera i uzmem onu zicu da sve one kablove zavezem zajedno i zavezem ja njih i upalim ga i on se super upali dodje do desktopa, i kad ja vidim napet mi je mis i povucem ja njega malo jace da se oslobodi koliko toliko i odjednom mi se komp resetira i vise nema ni da se BIOS ucita jednostavno se vrte svi ventilatori i ona lampiza od HDD-a gori cijelo vrijeme i mogu ga ugasit na tu tipku i upalit, pomislio sam da je do grafe jer je rasklimana posto mi se pojeo onaj sarafcic gdje pricvrscujem ali nije do nje ja mislim... Probao sam i monitor i on radi, i te zice sam razdvojio i opet isto...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

aaa sta da radim,poludio sam
ploca 4core dual vsta.775
procesor dual core
hmm pokusavam samo sliku da dobijem,spojim osnovne dijelove: procesor,ram,graf...
i pri paljenju napojne:sve pocinje da radi i graf kuleri.... ali nema slike nista
onda spojim i hdd  i cd-rom
opet sve radi gore obije lampice i crvena i zelena,hdd kao nesto titra iz pocetka i onda normalno radi
sve radi kako bi trebalo,ali nema slike
nema sta nisam pokusavao
ps.
ne mogu na dugme da upalim niti ugasim,4 sec ne reagje, kako se upali napojna tako sve i radi,moram ici na I-0 da palim gasim
dali je do maticne? ili do mene? hehe 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Kompjuter se pali ali nema slike

Jesi li spoijo monitor na grafu?Smijeh Možda na grafi moraš uštekati dodatno napajanje.....ajde ispuni "Moj PC" ili napiši točno koje komponente imaš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
smak321 kaže...

aaa sta da radim,poludio sam
ploca 4core dual vsta.775
procesor dual core
hmm pokusavam samo sliku da dobijem,spojim osnovne dijelove: procesor,ram,graf...
i pri paljenju napojne:sve pocinje da radi i graf kuleri.... ali nema slike nista
onda spojim i hdd  i cd-rom
opet sve radi gore obije lampice i crvena i zelena,hdd kao nesto titra iz pocetka i onda normalno radi
sve radi kako bi trebalo,ali nema slike
nema sta nisam pokusavao
ps.
ne mogu na dugme da upalim niti ugasim,4 sec ne reagje, kako se upali napojna tako sve i radi,moram ici na I-0 da palim gasim
dali je do maticne? ili do mene? hehe 

 Jel ti ploča podržava procesor?

14 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

ovako ljudi..ja imam problem s nekim gadnim virusom..pocelo mi je sa black screen-om..ispocetka se htjeo upaliti ali se ubacivao black screen..sada se pocme paliti ali se monitor ne ukljucuje i tipke ne funkcioniraju..cd rom mi nesto steka.. nece mi ucitati da stavim nove windowse...sta da radim..kako da rijesim taj problem..

Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
0verlord kaže...

ovako ljudi..ja imam problem s nekim gadnim virusom..pocelo mi je sa black screen-om..ispocetka se htjeo upaliti ali se ubacivao black screen..sada se pocme paliti ali se monitor ne ukljucuje i tipke ne funkcioniraju..cd rom mi nesto steka.. nece mi ucitati da stavim nove windowse...sta da radim..kako da rijesim taj problem..

ako kada upališ komp, uopče ne pali monitor vec je stalno crni. Onda nije do windowsa, vec nešto do HW...a tu moze biti xxx stvari

 

problem ako ne znas sam,a čim pitaš ne znaš...nosi negdje na servis pa neka on utvrde šta mu je, ovako ces izgubiti zivaca,vremena i ostalog

 

Edit: ček ti imaš laptop!? ili? Ako je laptop,onda grrr...i ako ne pali monitor,prvo spoji externi da vidis hoce li s njime raditi,jer ako ne radi ni s njime najvjerojatnije grafička gecrk, garancije nemas?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 14:09 (FakeDeath).
14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

da o laptopu je rijec..nemam garanciju..laptop je star 4 god..kad sam ga uspio upaliti krenuo sam preko safe moda ali virus i njega blokira..tako da nisam nista uspio napraviti..a sad pogotovo nemogu kad monitor ne reagira..probao sam dosta stvari da ga ponovno pokrenem ali bezuspjesno..

Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice