Kompjuter se pali ali nema slike

poruka: 190
|
čitano: 222.178
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

pa čekaj jel ti se pojavi štogod na monitoru?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

ne monitor vise ne reagira niti malo..samo se pocme paliti i tako stane na tome..ventilatori vrte i nista se vise ne desava..

Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.
12 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

onda to nema nikakve veze sa virusom!

 

ili je problem do lcda,ili inventera ili flat kabla ili do grafičke ili sama matica

 

1. spoji externi, pc monitor na vga izlaz od laptopa i vidi da li ce se on paliti

1a. ako plai externi i sve radi ok, grafa je ok i nešto je do lcda ili spoja do njega

1b. ako ne pali ni externi, grafička ili ploča i ukratko slabo isplativ popravak

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 14:31 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

ok..ali prva stvar koja mi se desila je bila blokiranje laptopa i black screen..znaci monitor je radio..i nakon par pokusaja paljenja monitor je opet radio windowsi se dizali i onda opet u jednom trenutku black screen(monitor radi), ali laptop blokira i sam se resetira..nakon 3-4 pokusaja laptop se upalio radio  neko vrijeme i onda opet black..i od tog puta monitor vise ne reagira..niti se windowsi pocmu dizati..znaci samo zasvjetle lampice i ventilator vrti i to je sve..

Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.
12 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

grafička ili matična

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

ok..hvala ti na ne bas radosnoj vijesti.. :(( 

Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.
14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

ok..hvala ti na ne bas radosnoj vijesti.. :(( 

Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.
12 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

kazem spoji vanjski monitor pa ces vise znati

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

ok budem..

Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.
14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

spojio sam vanjski monitor..i opet nista ne reagira..mislim da mi je otisao BIOS..el imas koji prijedlog di da nabavim maticnu plocu za HP 6830s...

Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.
12 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

šta je to 6830s??? nije lenovo u potpisu??

 

kako znas da je bios? ili matična?

 

mozda je samo grafika riknula,jer ako je to 6830s to je externa Radeon HD 3430 i prije ce biti da je ona rikavela...

 

odakle si inače?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike

to mi je acc. od prijatelja..ja imam hp 6830s..iz našica.moze biti da je i graficka u pitanju..jer je ona termalna pasta malo pocrnila..

Chance of winning a battle is inversely proportional with the amount of polish players on team.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2012 17:17 (0verlord).
11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

treba mi pomoc oko kompjutera ja ga upalim i on radi ali monitor je upaljen i crn je zaslon snista se ne pokazuje samo radi tako i kompjuter ??????? bio bi vam zahvalana kad bi mi pomogli , neznam cuo sam da probaba dic sistem ponovo al neznam jer nemogu ni u bios uc ni u safe mode jer kad upalim komp sam je crno dal postoji mogucnost da izvadim hard i stavim ga u drugi komp pa da ga preformatiram ?? :SS

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Pozdrav svima,

Imam Asusovu ploču P5GD1-VM VINTAGE.Uključim računalo pojavi mi se slika s očitanjem procesora,memorije i porukom CMOS settings wrong,system halted,fatal eror.

Mijenjao bateriju radi reseta ,prespajao jumper (clear cmos),mijenjao memoriju,skinio sve osim cpu  i memorije,mijenjao memorijske utore ne može se ući u bios.Pri paljenju napravi 1 beep iza toga 2 kratka,može se resetirati ,gašenje(5 sec), na kraju probao sa slabijim cpu ista stvar.Konačno sve sastavio van kućišta opet isto.Ventilatori se vrte, čipset i procesor se normalno griju.

Ima li  ko kakvu zamisao ili ploča crkla ,bios čip?

 

Molim pomoć

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
stipara kaže...

Pozdrav svima,

Imam Asusovu ploču P5GD1-VM VINTAGE.Uključim računalo pojavi mi se slika s očitanjem procesora,memorije i porukom CMOS settings wrong,system halted,fatal eror.

Mijenjao bateriju radi reseta ,prespajao jumper (clear cmos),mijenjao memoriju,skinio sve osim cpu  i memorije,mijenjao memorijske utore ne može se ući u bios.Pri paljenju napravi 1 beep iza toga 2 kratka,može se resetirati ,gašenje(5 sec), na kraju probao sa slabijim cpu ista stvar.Konačno sve sastavio van kućišta opet isto.Ventilatori se vrte, čipset i procesor se normalno griju.

Ima li  ko kakvu zamisao ili ploča crkla ,bios čip?

 

Molim pomoć

http://www.computerhope.com/beep.html pogledaj ovo sto se tice beepova tih :) 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
12 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Pregledao sam te "bepove", po tome ispada grafika ili memorija ,međutim provjerio sam na drugom  računalu ispravni su oboje.Negdje van foruma sam pročitao da je ta greška reletivno česta za tu seriju ploča,navodno pinovi za chasis  nisu ispravni pa je lik pin za ground sa ploče prespajao na  ground na molex-u i riješio problem.Pokušaću još i to pa ako ne ide, sve u kantu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 10:26 (stipara).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Najprije bi bila memorija.Koju imaš?Nebi bilo na odmet da napraviš memtest,možda ti je koji slot ili pločica neispravni-a.Probaj paliti pc sa samo jednom pločicom,u svaki slot,pa vidi.

 

-mislim da češ se morati onda pozabaviti jumperima,da središ bios i da možeš uči u njega,kako se to radi,to bi trebao nači valjda na stranicama mbo

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 18:40 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Probao sam sa tri vrste memorije,mijenjao slotove,ostavio samo procesor od svih komponenti na ploči (mislim da nisi pročitao ranije postove).Najgore od svega (kupljena polovna) sve radilo, da nije, rekao bih čovjeku da nije ispravna, ovako čitajući po forumima čini se da je to  čest problem  ove serije asusovih ploča.U čitavoj priči problem je što uopće ne mogu ni priviriti u bios (da mi poruku CMOS SETTING WRONG ,CHASIS INTRUDED ,SYSTEM HALTED ,FATAL ERROR) a ne još i mem test raditi.Pokušao sam s  cd hirens boot ali cd ne pokreće programe za dijagnostiku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 18:26 (stipara).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

U ovim se postovima govori da se je problem"chassis intruded" riješio.

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/230501-12-chassis-intruded-error

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2013 18:47 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Pokušat ću ovo ,treba mi baš mikro ATX ploča (HTPC).Hvala na pomoći,  bez obzira na rezultat.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

 

 

Pozz
Dobio sam jedan kompjuter da vidim zašto ne radi pa sam zapeo i sad mi treba vaša pomoć.

 

Simptomi:

Znači upalim ga, bios napravi provjeru komponenata učita win logo xp i sada kada bi trebalo pisati welcome on ostane na crnom ekranu. Mogu ući u safe mode i to je jedino što mogu. 

 

Komponente:

CPU: Intel Celeron 2.40 GHz Socket 478

MB: Asus p4sc-ea (P4 533A) Manual

RAM: 2GB 

HDD:WD3200AAJB
GPU:GeForce FX5200 128MB 

 

Dijagnoza:

1.Testirao sam rame sa Memtest86+ i ram-i su OK.

2.Preko live usb sam skenirao sa 4 antivirusa i nisu našli nikakvu gamad na windows-ima.

3.Testirao sam hdd sa hd tune i sa Data Lifeguard Diagnostic od WD. Hard je ispravan nema nikakvih bad sektora.

4.Više ne želi prikazati sliku preko grafičke kartice. Isprobao tu karticu na mom kompjuteru  normalno radi. Zamjenjujem karticu i prilikom zamijene čistim agp utor od prašine ali sve jedno ne želi prikazati sliku. Prebacujem se na integriranu grafičku karticu ona radi ali ne želi ući u windowse. Stavim PCI grafiku ni onda ne želi ući u windows.

5. Izvadio bateriju i resetirao BIOS.

6. Izbrisao windowse instalirao ponovno i prilikom 3 puta resetiranja kompjutera opet se pojavi crni ekran i ne želi ući u windowse ali može ući u safe mode.

7.Zamijenio IDE kablove,  uštekao u drugi utor ali sve jedno ne želi ući u windowse.

 

Zaključak: 

Mislim da je matična otišla jer ne znam što bi moglo biti drugo. Ako imate bilo koju ideju ili prijedlog kaj da napravim samo napišite. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 19:15 (zagi55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
zagi55 kaže...

 

 

 

Itko?

12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Znači dopušta ti "safe mode".A kad ga pritisneš,podiže li onda wndwse?

 

-jer tada kad odabereš "no",vrača računalo u prijašnje radno stanje,ili

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2013 20:53 (lukabo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se pali ali nema slike
ja bi najprije probao sa drugim HD-om, jer jedino njega nisi mjenjao...
amir sivac
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

@lukabo
Probao sam i vraćanje sutava ništa se nije desilo osim što su windowsi napisali da vraćanje nije moguće ako odaberm da ili yes onda mi ude u windows ali nakon resitiranja mi opet pokaže crni ekran. 

@ami25 
Probat ću s drugim hardom iako na ovom hardu kaže da nemam nikakvih grešaka.

Osim što sada bios kaže da se napajanje pregrijava cca 85 - 90 C kada mu je kućište otvoreno. Pošto napanje nema ventilator niti pasivni hladnjak jer ako se pogledali manual vidi se da je napajanje nasuprot hladnjaka od cpu + što taj komp ima dodani ventilator što ispuhuje zrak iz kućišta. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Nakon akrobacija s ovom pločom sve je riješio jedan jumper na pravom mjestu,za ne vjerovati.Hvala kolegi lukabo na pomoći i pravom linku.Ploča radi uredno.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
stipara kaže...

Nakon akrobacija s ovom pločom sve je riješio jedan jumper na pravom mjestu,za ne vjerovati.Hvala kolegi lukabo na pomoći i pravom linku.Ploča radi uredno.

{#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se pali ali nema slike
zagi55 kaže...

 

 

A dali si ostavio ili stvorio "system restore" za hdd, kad si instal nove wndwse?Jer onda bi trebao u safe modu,kad pritisneš na "no",vratiti na tu stvorenu restore točku.Ako neče,problem je softwerski.Probaj ti njemu spičiti w7 ultimate ×32.

 

-znači pregrijavanje napajanja je radilo probleme{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2013 14:12 (lukabo).
13 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

Napravio sam odmah točku za system restore ali nije pomoglo. Sinoć sam ponovno instalirao windows xp ali ovaj put sam stavio jos jedan ventilator da puse u napajnje i hdd imas sliku na manual str 14. zbog toga što mi se napajanje pregrijavalo. I odkad ima dodatni ventilator koji puse na PSU i HDD komp normalno radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kompjuter se pali ali nema slike

pozdrav,evo da ne otvaram novu temu pisat cu ovdje

prije tjedan dana kada je grmilo iskljucio sam racunalo iz struje,kad se smirilo usteko sam ga nazad no isocio mi je sobni osigurac te sam ga ja prisilno upalio,nakon toga racunalo racunalo se uapli ali bez slike,svi ventovi rade,unutar kucista sve normalno,nakon 5min resetiram racunalo i sve normalno radi kao prije,i eto nakon tjedan dana opet isti problem stim nije bilo ikakvog istekavanja i iskakanja osiguraca,sve je radilo normalno do danas,znaci upalim ga i nema slike,opet sam probao sa restartom ali ovaj put bez ucinka

konfa:intel i3 2120

          radeon hd6870

          asrock h77m

          ocz 500w

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice