Kompjuter se nezeli upalit

poruka: 29
|
čitano: 8.938
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
kompjuter se nezeli upalit

ljudi ovako imam problem tj moj buraz ga ima...kad upali komp samo se cooler pokrene i necuje se onaj uobicajeni bip na pocetku kao za potvrdu da se pali...prvo mi je sumnja pala na procesor pa sam ga stavio u svoj komp pa radi...zatim na graficku ali i ona radi...hard sam zamjenio i on isto radi...dal to znaci da je maticna otisla ili???

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: kompjuter se nezeli upalit
Nocio kaže...

ljudi ovako imam problem tj moj buraz ga ima...kad upali komp samo se cooler pokrene i necuje se onaj uobicajeni bip na pocetku kao za potvrdu da se pali...prvo mi je sumnja pala na procesor pa sam ga stavio u svoj komp pa radi...zatim na graficku ali i ona radi...hard sam zamjenio i on isto radi...dal to znaci da je maticna otisla ili???

isti sam problem i ja imao prije god. dana

Crkla je matična

Čim se nečuje bip na početku (zvuk koji daje matična) znači da nešto ne valja s njom

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
14 godina
offline
RE: kompjuter se nezeli upalit

hmm a cudno...jucer kad sam mjenjo pastu na njemu sve je normalno radilo...a danas bump...nezeli se upalit

15 godina
offline
RE: kompjuter se nezeli upalit
Nocio kaže...

hmm a cudno...jucer kad sam mjenjo pastu na njemu sve je normalno radilo...a danas bump...nezeli se upalit

ako imaš garanciju odi zamijenit ili barem da procijene kvar

meni je isto bilo jako čudno radio komp, odjednom nestalo struje dok sam bio na moru, vratio se i ne želi upalit

POMOĆ ZA HAITI - kopiraj u potpis //// Ako sam nekome pomogao stisni hvala a ne radi spam :) !!
14 godina
offline
RE: kompjuter se nezeli upalit

nema garancije komp je od 2003 god...a nista izgleda da je burazu preostalo kupit novu maticnu il bar novi komp

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2010 11:05 (Nocio).
14 godina
neaktivan
offline
RE: kompjuter se nezeli upalit

Pa odnesi u servis  barem nek procjene štetu ,pa moraće novu matičnu kupovat Namigiva

RIDER
14 godina
offline
RE: kompjuter se nezeli upalit

ma on je tvrdoglav ko govno...tocnije receno ko i ja...ni ja ni on nevjerujemo ovima u servisu...on ce radije kupit novu maticnu nego nosit tamo nekome koji ce ga uvjerit da se moze popravit i duplo vise naplatit nego novu maticnu...imo je takav slucaj vec jednom i zajebo se s parama jer je novi dio mogo kupit za tolke pare,pa nezeli nosit u servise

16 godina
offline
Kompjuter se nezeli upalit

Nemoj odustati tako lako.

 

Kazes da si mjenjao pastu i da od tada ne zeli upaliti?

 

Moj savjet ti je da sve rastavis i ponovo sastavis polako i pomalo, provjeri jel ti dobro legao onaj konektor struje na maticnu, probaj reset cmos pa javi sta je i kako je. Imas li kakvu sliku na monitoru ili ostaje ugasen? predpostavljam da je ugasen, ali samo pitam.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: kompjuter se nezeli upalit
Nek rade kupi novu,da nema nikakve brige...
14 godina
offline
RE: Kompjuter se nezeli upalit
goodye kaže...

Nemoj odustati tako lako.

 

Kazes da si mjenjao pastu i da od tada ne zeli upaliti?

 

Moj savjet ti je da sve rastavis i ponovo sastavis polako i pomalo, provjeri jel ti dobro legao onaj konektor struje na maticnu, probaj reset cmos pa javi sta je i kako je. Imas li kakvu sliku na monitoru ili ostaje ugasen? predpostavljam da je ugasen, ali samo pitam.

ne ne upravo sam to prvo provjerio jer sam perfekcionist kad stavljam pastu...stavio sam proc u svoju maticnu i radio je...zatim sam graf stavio i ona je radila...hard je isto isproban i radi...na monitoru samo narandasta lampica svjetli

 

EDIT:probao sam restartat cmos i nista

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2010 11:13 (Nocio).
16 godina
offline
Kompjuter se nezeli upalit

Onda se vjerovatno mozes pozdraviti s njom Plač

 

Mozda mozes jos samo probati, za svaki slucaj, ubaciti svoje napajanje i svoje komponente, a njegovu maticnu, eto onako za svaki slucaj da bude da se sve probao.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se nezeli upalit

Ošla je matična ploča,mom prijatelju je tako isto bilo!

Ako ti je netko pomogao klikni HVALA (ispod potpisa)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter se nezeli upalit

Evo da pitam, vidim da je najvjerojatnije do matične, al evo da ispričam bratovu priču.

Konfiguracija mu je:
Proc: Intel C2D E8400 3.0 Ghz
Grafa: Sapphire HD4670
MBO: Asrock P43DE (najlosiji dio u konfi)
RAM: Kingmax 800 mhz 2 GB
HDD: mislim Hitachi 500 GB
Napajanje: Corsair VX450 (450 W)

I on je nabavio jos 2 GB ram, iste marke, isto 800 mhz, ali nisu upotpunosti iste.
I taj novi ram nije radio, ni sam, ni u drugim utorima, ni kad je zajedno sa starim(cuje se samo beep i izgasi se).
Komp. mu se u zadnje vrijeme bio teze palio(gasio se) i zadnja 2 dana uopće se nepali, prije dok je bio novi ram u njemu cuo bi se onaj zvuk beep pa bi se izgasio, sad se ni to nečuje kad je samo stari ram, koji bi trebao raditi.

Sve je pocelo od tog novog rama, sad to je najvjerojatnije do Maticne cim se necuje onaj beep.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se nezeli upalit

@Markoal - Pokušaj premjesti pločice RAM-a ili izvadi neku. Imao sam in+dentican problem.

 

 

 

 

@Nocio -

 

Provjeri jesu li kondezatori na MBO napuhani?

Danas Pobrao 2x zuti karton ,ufff :| Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kompjuter se nezeli upalit
xZero kaže...

@Markoal - Pokušaj premjesti pločice RAM-a ili izvadi neku. Imao sam in+dentican problem.

 

 

 

 

@Nocio -

 

Provjeri jesu li kondezatori na MBO napuhani?

Napisao sam gore, da sam pokusao premjestat ram u razne utore, zajedno sa starim i bez njega, radio je prije samo sa starim, novi nesto nije htio, a sada nece uopce da se upali ni sa jednim RAM, niti se cuje onaj beep(kratki zvuk pri paljenju) a prije je se cuo kad je bio taj novi ram i sl.

14 godina
protjeran
offline
Kompjuter se nezeli upalit

pa ako si stavio krivi ram velika je mogučnost da ti je izgorila matična ili nešta na njoj... jer ima svijetla, ikakvih znakova života, jer boota makar bios menu ?

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se nezeli upalit

Moguće. Probaj eventualno resetirati CMOS...

Danas Pobrao 2x zuti karton ,ufff :| Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se nezeli upalit

sve je sredeno nedavno...sve sam pokuso i mislio da je matina otisla pa sam bio odustao i taman prije neg kaj je kreno da kupi novi reko sam mu da saceka malo...i izvadio jumper pokjar baterije da resetira CMOS i proradilo je....a prije toga sam vadio bateriju i ostalo i nije pomagalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kompjuter se nezeli upalit
mindstorm kaže...

pa ako si stavio krivi ram velika je mogučnost da ti je izgorila matična ili nešta na njoj... jer ima svijetla, ikakvih znakova života, jer boota makar bios menu ?

Ramovi su stari i novi Kingmaxovi od 2 GB 800 mhz, samo ovaj noviji je malo drugaciji izgledom(pa je moguce da su mozda latencije drugacije ili napon za jedan i za drugi)
Nemoze se uopce upalit, nedođe do biosa, tj. onog texta pri paljenju, samo se vrte ventilatori unutar i opet se sam pali i tada kao stoji upaljen ali nema slike ni nista na ekranu, samo se vrte ventilatori od coolera, grafe i sl. nepali se.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se nezeli upalit
Nocio kaže...

sve je sredeno nedavno...sve sam pokuso i mislio da je matina otisla pa sam bio odustao i taman prije neg kaj je kreno da kupi novi reko sam mu da saceka malo...i izvadio jumper pokjar baterije da resetira CMOS i proradilo je....a prije toga sam vadio bateriju i ostalo i nije pomagalo

Zato sto ostaje napona u kondezatorima i to odrzava CMOS "zivim" neko kratko vrijeme...

Zato kad premjestis jumper pravis spoj izmedju 2 pina na CMOS-u.

Danas Pobrao 2x zuti karton ,ufff :| Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se nezeli upalit

Gle'aj. Čim matična "pišti", znači da je s njom sve u redu i da ona ustvari zna o čemu se radi. Taj beep je možda jedan od njenih zvučnih kodova koji upozoravaju da neš' ne valja. Je li beep baš onaj početni beep koji obično čuješ pri paljenju mašine ili je bar malo drukčiji nego do sada?

 

I kažeš da koristiš matičnu iz 2003. godine u kombinaciji sa DDR-om od 800 Mbps. A to može biti samo DDR2 modul. Ne sjećam se baš da DDR2 ide toliko u prošlost. Ili si ti na silu ubacio DDR2 komponentu u DDR slot ili je, a ako matična kojim sličajem i koristi DDR2 RAM, ovaj modul na 800 Mbps jednostavno prebrz ili se matična ne snalazi sa njegovim malo višim latencijama prema proc-u. Tako daaavno je bio korišten DDR2 od 400 i 533 Mbps.

 

Preporučujem ti da najprije resetiraš CMOS i zatim, ako uspiješ upaliti komp, u BIOS-u (ako ima mogućnosti) podesiš brzinu RAM-a i malo se poigraš latencijama. Ali ne mora značiti da će ovaj modul podržavati niže latencije koje podnosi matična. Dakle, resetiraj CMOS pa probaj. Ako ne uspije, izvadi taj DDR2 komad, opet resetiraj CMOS i sa srećom.

 

- Kako koristiš novije komponente sa starijom matičnom, ni flash-iranje BIOS-a najnovijom verzijom koju nađeš ne bi bilo na odmet.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2010 12:24 (DruGabrieL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se nezeli upalit

lol

Jesi li ti pri sebi??? Kakvih 800Mbps??? Iznenađen

 

Misliš valjda 800MHz

 

Nije mogao ubaciti silom jer bi time sprzio RAM a i MBO. (filmski efekti)

MBO nemoze RADITI s DDR2 memorijom ako ju ne podrzava,jer DDR2 je drukcije "gradjen" nego DDR1

 

 

Danas Pobrao 2x zuti karton ,ufff :| Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se nezeli upalit
xZero kaže...

lol

Jesi li ti pri sebi??? Kakvih 800Mbps??? Iznenađen

 

Misliš valjda 800MHz

 

Nije mogao ubaciti silom jer bi time sprzio RAM a i MBO. (filmski efekti)

MBO nemoze RADITI s DDR2 memorijom ako ju ne podrzava,jer DDR2 je drukcije "gradjen" nego DDR1

 

 

Nijedan DDR2 modul ne radi na 800 MHz. Maksimalna brzina (bez overclocka) DDR2 a brzine prijenosa podataka od 800 Megabita po sekundi je 400MHz.

 

I ne razumijem zašto se čudiš što se čiko mogao za'ebati i ugurati DDR2 u DDR slot. Naravno da se pinovi ne bi posložili ali zato sam i pitao da to nije pokušao izvesti "na silu".

 

Na kraju krajeva, ipak se radi o matičnoj sa podrškom za sporiji DDR2 od ovoga koji je on ubacio, zato sada sistem neće da boot-a. Ne vidim na kakav si ti problem naišao u mom postu iznad pa se bezze pjeniš. 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se nezeli upalit
DruGabrieL kaže...
xZero kaže...

lol

....

 

 

Nijedan DDR2 modul ne radi na 800 MHz. Maksimalna brzina (bez overclocka) DDR2 a brzine prijenosa podataka od 800 Megabita po sekundi je 400MHz.

 

I ne razumijem zašto se čudiš što se čiko mogao za'ebati i ugurati DDR2 u DDR slot. Naravno da se pinovi ne bi posložili ali zato sam i pitao da to nije pokušao izvesti "na silu".

 

Na kraju krajeva, ipak se radi o matičnoj sa podrškom za sporiji DDR2 od ovoga koji je on ubacio, zato sada sistem neće da boot-a. Ne vidim na kakav si ti problem naišao u mom postu iznad pa se bezze pjeniš. 

OMG,ne lupetaj Nevinašce

Danas Pobrao 2x zuti karton ,ufff :| Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter se nezeli upalit
xZero kaže...
DruGabrieL kaže...
xZero kaže...

lol

....

 

 

Nijedan DDR2 modul ne radi na 800 MHz. Maksimalna brzina (bez overclocka) DDR2 a brzine prijenosa podataka od 800 Megabita po sekundi je 400MHz.

 

I ne razumijem zašto se čudiš što se čiko mogao za'ebati i ugurati DDR2 u DDR slot. Naravno da se pinovi ne bi posložili ali zato sam i pitao da to nije pokušao izvesti "na silu".

 

Na kraju krajeva, ipak se radi o matičnoj sa podrškom za sporiji DDR2 od ovoga koji je on ubacio, zato sada sistem neće da boot-a. Ne vidim na kakav si ti problem naišao u mom postu iznad pa se bezze pjeniš. 

OMG,ne lupetaj Nevinašce

Oooo, Tita ti, ako baš nisi upućen e'o ti pa slušaj. http://en.wikipedia.org/wiki/DDR2_SDRAM

Potraži specifikacije raznih tipova DDR2-a. Ali nema veze, ja lupetam.

15 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se nezeli upalit

Presli smo u offtopic. Iznenađen

Danas Pobrao 2x zuti karton ,ufff :| Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kompjuter se nezeli upalit
markoal kaže...

Evo da pitam, vidim da je najvjerojatnije do matične, al evo da ispričam bratovu priču.

Konfiguracija mu je:
Proc: Intel C2D E8400 3.0 Ghz
Grafa: Sapphire HD4670
MBO: Asrock P43DE (najlosiji dio u konfi)
RAM: Kingmax 800 mhz 2 GB
HDD: mislim Hitachi 500 GB
Napajanje: Corsair VX450 (450 W)

I on je nabavio jos 2 GB ram, iste marke, isto 800 mhz, ali nisu upotpunosti iste.
I taj novi ram nije radio, ni sam, ni u drugim utorima, ni kad je zajedno sa starim(cuje se samo beep i izgasi se).
Komp. mu se u zadnje vrijeme bio teze palio(gasio se) i zadnja 2 dana uopće se nepali, prije dok je bio novi ram u njemu cuo bi se onaj zvuk beep pa bi se izgasio, sad se ni to nečuje kad je samo stari ram, koji bi trebao raditi.

Sve je pocelo od tog novog rama, sad to je najvjerojatnije do Maticne cim se necuje onaj beep.

 

markoal kaže...
mindstorm kaže...

pa ako si stavio krivi ram velika je mogučnost da ti je izgorila matična ili nešta na njoj... jer ima svijetla, ikakvih znakova života, jer boota makar bios menu ?

Ramovi su stari i novi Kingmaxovi od 2 GB 800 mhz, samo ovaj noviji je malo drugaciji izgledom(pa je moguce da su mozda latencije drugacije ili napon za jedan i za drugi)
Nemoze se uopce upalit, nedođe do biosa, tj. onog texta pri paljenju, samo se vrte ventilatori unutar i opet se sam pali i tada kao stoji upaljen ali nema slike ni nista na ekranu, samo se vrte ventilatori od coolera, grafe i sl. nepali se.

Itko???

15 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se nezeli upalit

Problem koji opisujes govori da je MBO u nekom sranju. Ili je riknula ili neki konflikt.

 

Probaj ostavi samo jednu plocicu RAM memorije s kojom je prije sve radilo a zatim resetiraj CMOS i pokusaj....

Danas Pobrao 2x zuti karton ,ufff :| Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se nezeli upalit

probaj barebone pa vidi oce radit

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice