Komp se zamrzne

poruka: 28
|
čitano: 8.044
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

Neznam uzrok problema pa molim pomoć!

 

Pri igranju igre (COD 4 ili Fuel of War, itd) nakon 1,5-2 h slika se zamrzne i kroz zvučnike se čuje "trrrrrrrrrrr". :) Nakon toga moram resetirati PC. Igru mogu opet pokrenuti ali se dešava ista stvar nakon nekog vremena.

Na jednom HDD imam XP Pro SP2, a na drugom je Vista instalirana. Ovaj problem ne pojavljuje se kad koristim PC za inernet, filmove ili slično. Nadam se da sam bio detaljan.

Molim za pomoć!

 

Matična: GA-N650SLI-DS4

HDD: WD 160 GB x 2

DVD: Nec i Pioneer

RAM: Kingmax 800 MHz, 1GB x 2

Grafička: ATI 1650, 256 MB pasivna

Procesor: Intel Core 2 Duo na 2,2 GHz, bus speed 800 MHz

Kućište: Gigabyte Triton 180, vent. 120 mm x 2

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne
To mi više izgleda na pregrijavanje graficke.
Probaj stavit neki vent da puše po njoj pa onda igrat.
Prati malo tamperature graficke kak se krecu
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne
Grafička nema opciju praćenja temperature, barem koliko ja znam. Probao sam sa nekim alatima ali nijedan nije pokazivao temperaturu. Prijedlog?
Pokušat ću sa dodatnim ventilatorom.
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

imao sam slican problem. Zastekala je igra (bilo koja) nakon negdje 30min. Pa sam morao resetirati PC.

Temperature su bile normalne.

Update biosa je rjesio problem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.3.2008 10:59 (Bruno).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne
Zadnja verzija biosa je stavljena, F7. Stavio sam ventilator, koliko god to smiješno izgledalo, od 30 cm. Obični kućni ventilator usmjeren prema PC. Kućište otvoreno, i mogao sam igrati duže nego inače. Ali ista stvar se desila da se zamrznuo.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne

Zbilja izgleda kao pregrijavanje - jer da su drajveri ova metoda ti ne bi pomogla.

 

Možda hladnjak ne leži dobro - ipak je to pasivni hladnjak i jako je bitno da savršeno leži na GPU.

Razmisli o aktivnom hlađenju.

 

Pozdrav

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne
Počeo sam razmišljati o novoj grafičkoj! :)
Ne isplati mi se stavljati aktivno hlađenje.
Valjda će biti bolje.
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

Ubacio sam novu grafičku karticu HD 3870 512 MB i ponavlja se ista stvar (nije pregrijavanje). Svi driveri su osvježeni. OS Vista SP1.

Možda neko zna riješenje, možda bugovci,  help!!

Evo primjera greški:

 

Fuel of War

Problem signature
Problem Event Name:    APPCRASH
Application Name:    FFOW.exe
Application Version:    0.3.0.0
Application Timestamp:    562b029a
Fault Module Name:    d3dx9_31.dll
Fault Module Version:    6.0.6001.18000
Fault Module Timestamp:    4791a7a6
Exception Code:    c0000135
Exception Offset:    00009cac
OS Version:    6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID:    1050
Additional Information 1:    9d13
Additional Information 2:    1abee00edb3fc1158f9ad6f44f0f6be8
Additional Information 3:    9d13
Additional Information 4:    1abee00edb3fc1158f9ad6f44f0f6be8

____________________________________________________

Medal Of Honor-Airborne

 

Problem signature
Problem Event Name:    APPCRASH
Application Name:    MOHA.exe
Application Version:    1.0.1030.0
Application Timestamp:    46c2c5c0
Fault Module Name:    StackHash_f316
Fault Module Version:    0.0.0.0
Fault Module Timestamp:    00000000
Exception Code:    c0000005
Exception Offset:    00000000
OS Version:    6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID:    1050
Additional Information 1:    f316
Additional Information 2:    c445b71e3e5f1c2fa8096c38c417a21b
Additional Information 3:    c9a7
Additional Information 4:    379c072e8a32843e6503b06733591124

 

 

Može li neko objasniti ove primjere?

 

Ovo su samo neki primjeri grešaka koje prijavljuje Vista!

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2008 19:56 (melvi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

Isti problem je imal jedan moj frend s neispravnom memorijom. Probaj testirati memoriju s Memtest-om.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne
hUntEr kaže...

Isti problem je imal jedan moj frend s neispravnom memorijom. Probaj testirati memoriju s Memtest-om.

 

Memorija testirana i ispravna. Može li biti uzrok softwerske priirode?

16 godina
neaktivan
offline
deleted

deleted 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 13:33 (markocacic).
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

Nisi  napisao važnu stvar,kolko ti je jako napajanje i koja firma.Imao sam isti problem sa starim kompom nakon nekog vremena kod nekih igri se rušio.Napajanje ti je najvjerojatnije,jer ti sa vremenom igranja temperatura raste i povečava se zahtjev za strujom,a ako ti napajanje nije dosta jaka i kvalietno(tj. ima prejake oscilacije napona kod viših temperatura) komp ti se ruši.Instaliraj neki program za pračenje i bilježenje napona i temperature u hodu,te češ nakon ponovog dizanja kompa vidjeti kolike su ti te oscilacije bile.Večinu problema kod ne OC kompa ti izaziva nekvalitentno napajanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

Nema to nikakve veze sa hardware-om. To je spyware. ne znam kako se zove, ali neće ti ga skinuti niti Adaware ni Spyboot.Probaj ovo pa javi

http://www.superantispyware.com/

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Komp se zamrzne

Zato mi je kad slazem bilo kome PC kuciste i napajanje na 1 mistu, triba krenit od temelja Cool

Inace, takve indenticne i vrlo slicne errore ima masu ljudi koji igraju te igre.

Malo progooglaj pa vidi ima li rjesenja. Mozda ti tirba zadnji patch ili je do postavki VGA drivera...


madafaka
16 godina
offline
RE: Komp se zamrzne
igggy kaže...

Nema to nikakve veze sa hardware-om. To je spyware. ne znam kako se zove, ali neće ti ga skinuti niti Adaware ni Spyboot.Probaj ovo pa javi

http://www.superantispyware.com/

Moze biti, ali kad tako tvrdis sigurno, napisi i ime uljeza ili si negdi o tome samo cita.. :)

madafaka
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne
melvi kaže...

Fuel of War

Problem signature
Problem Event Name:    APPCRASH
Application Name:    FFOW.exe
Application Version:    0.3.0.0
Application Timestamp:    562b029a
Fault Module Name:    d3dx9_31.dll
Fault Module Version:    6.0.6001.18000
Fault Module Timestamp:    4791a7a6
Exception Code:    c0000135
Exception Offset:    00009cac
OS Version:    6.0.6001.2.1.0.256.1
Locale ID:    1050
Additional Information 1:    9d13
Additional Information 2:    1abee00edb3fc1158f9ad6f44f0f6be8
Additional Information 3:    9d13
Additional Information 4:    1abee00edb3fc1158f9ad6f44f0f6be8

 

 Ovo "Fault Module Name: d3dx9_31.dll" ti je povezana s DirectX-om. Imaš li ti najnoviji DirectX?

Evo malo sam progooglao i našao forum o StackHashu za koji ti javlja grešku u MOHA-i. Možda će ti pomoći...

 

volim jesti metkeeee!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2008 9:31 (i_rambo_plache).
16 godina
offline
RE: Komp se zamrzne

U takvim error logovima cesto biva linija o directx-u iako u biti nije do toga problem.

Ako se kernel srusi on prouzroci niz akcija a jedna od njih je da cesto stavi i directx kao u ovom postu od kolege.

Naravno, mozda je bas i on uzrok, triba pogledati sta kazu ljudi sa istim problemom, a ima ih.


madafaka
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

Napajanje je Asus 450W, malo bučno ali dobro. UPS ima stabilizator napona tako da uvijek dobiva "isti" napon. Što se tiče rušenja dešavalo se i na Visti i XP Pro. Isti problem. Grafička kartica je promijenjena u Powercolor HD3870 512 MB PCS. Pretražio sam internet u vezi tog problema i jaaaaako puno ljudi ima isti problem sa različitim igrama i različitim konfiguracijama PC-a, a nigdje nisam vidio riješenje tog problema! Problem se dešava uglavnom kod novijih igara. Nanovo sam instalirao XP Pro SP2 (znači nema veze sa virusima, itd), sa novim drajverima i DirectX 9.0c  (skinut sa microsoftovih stranica). Problem se opet desio ali nakon dužeg igranja MOHA. Uglavnom nema pravila kada će se to desiti. UPS ima  program krz koji mogu  vidjeti koliko mi PC "vuče struje". Na XP Pro pri nekom većem opterećenju, recimo igrama, otprilike 250 W manje-više.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2008 10:46 (melvi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne
Virty kaže...
igggy kaže...

Nema to nikakve veze sa hardware-om. To je spyware. ne znam kako se zove, ali neće ti ga skinuti niti Adaware ni Spyboot.Probaj ovo pa javi

http://www.superantispyware.com/

Moze biti, ali kad tako tvrdis sigurno, napisi i ime uljeza ili si negdi o tome samo cita.. :)

 Evo pa se zabavljaj
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

koliko može biti kvaka hardwarske naravi, isto tako može biti i softwarske. najbolje nađi kod nekog slične komponente i isprobaj svoje kod njega i njegove kod sebe i bez problema češ naći u čemu je kvaka, a kad nađeš onda mjenjaj.

ja sam imao problem s vindovsima i igranjem nekih igara (npr. toca3 i stranglehold) dolazilo je do zamrzavanja i samim tim do restarta kompa (dok su druge igre radile normalo npr. crysis, cod4, cnc, moh...). nova instalacija windowsa i sve je radilo ok.

možda ti čak pomogne flashanje biosa. ako se bojiš flashanja onda to ostavi kao zadnju opciju

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

Sve dosada što ste rekli može biti problem, ali njemu se kompjuter zamrzne nakon 1,5 - 2 sata igre što nije malo. Pratiš li temperaturu čipseta? Grafička koju imaš, ako na bilo koji način dodatno zagrijava hladnjak čipseta u tome bi mogao biti problem. Kažeš da je memorija ok, a što je s matičnom? Flashanje BIOS-a ne rješava baš uvijek problem. Osim toga, instaliraj Windowse nanovo, osvježi sve drivere.... Zamrzne li ti se samo u tim igrama ili? Pokreni 3DMark2006, ako njega dovrši onda ti je problem vrlo vjerojatno softver. Imaš opcija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne
2029.MN4 kaže...

Sve dosada što ste rekli može biti problem, ali njemu se kompjuter zamrzne nakon 1,5 - 2 sata igre što nije malo. Pratiš li temperaturu čipseta? Grafička koju imaš, ako na bilo koji način dodatno zagrijava hladnjak čipseta u tome bi mogao biti problem. Kažeš da je memorija ok, a što je s matičnom? Flashanje BIOS-a ne rješava baš uvijek problem. Osim toga, instaliraj Windowse nanovo, osvježi sve drivere.... Zamrzne li ti se samo u tim igrama ili? Pokreni 3DMark2006, ako njega dovrši onda ti je problem vrlo vjerojatno softver. Imaš opcija...

 
Kao što sam napisao XP Pro je nanovo instaliran sa svježim driverima, BIOS flashan, itd. Zamrzava se samo u igrama i ništa više. Što se tiče temperatura kod igranja MOHA na high postavkama pri rezoluciji 1280x1024, Everest pokazuje obje jezgre procesora 44-45 °C, grafička je nova i njena temperatura ~50 °C, čipset ~37 °C. Jedino nisam probao sa 3DMark 2006. Javit ću kako je prošlo.
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

Testirao sam sa 3DMark06 i evo rezultata:

 

 

3DMark Score.............................9184 3DMarks

SM2.0 Score...............................4109

HDR/SM3.0 Score.......................4660

CPU Score..................................1915

 

Ima još puno podataka ali bi bilo predugo za čitanje :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Komp se zamrzne

Jel ti se slika zamrzne ili sve postane crno. Ja sam imao prije problem s ovim drugim i problem je bio u pregrijavanju graficke.


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne
Assassin kaže...

Jel ti se slika zamrzne ili sve postane crno. Ja sam imao prije problem s ovim drugim i problem je bio u pregrijavanju graficke.


 

Slika se zamrzne i u 99% slučajeva moram resetirati PC.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se zamrzne

Ovako, nisam siguran, ali mislim da znam što bi moglo biti, jer sam i ja imao skoro isti problem. Javi mi koji čipset imaš.

16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

Koliko vidim naveo si konfiguraciju ali nisi naveo jel imas najnoviji Direct X i imas li novi ATI driver......kad to vidis onda javi..Do hardware-a nije 100%,barem nebi trebalo biti.Mislim da je Direct X..Smijeh


Extreme_Tech
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komp se zamrzne

Mislim da sam riješio problem sa zamrzavanjem igri. Nakon raznih isprobavanja svega i svačega i gubljenja živaca (novaca) izgleda da je bio problem u antivirusnom programu kojeg sam uklonio i stavio novi. Nakon nekoliko dana ispitivanja nemam više problema sa zamrzavanjem. Neću spominjati koji antivirusni program sam uklonio da nebi došlo do rasprave koji je bolji. Riješenje sam primjenio na XP Pro a još slijedi na Visti da probam. Hvala svima na pomoći.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice