Kernel data inpage error 2

poruka: 12
|
čitano: 5.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kernel data inpage error 2

Ima od prije ista tema, ja imam isti problem al nisam uspio rijesit.
Znaci kad god upalim neku zahtjevniju igricu, pocne mi se zamrzavat na 5 sekundi i nakon minute dobijem BSoD koji kaze KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR. Cuo mi se HDD dok mi se vrtila igrica, i to kao da se cijeli disk zaustavlja(bar mislim da je HDD zato jer mi nije spojeno napajanje na przilicu). Probavo sam razne fixove i sta sve ne, dok mi nije puko film i srusim windowse. Evo isti dan, sve drivere instaliram, DX i ostale stvari, upalim igru(WoT u ovom slucaju), i ovog puta mi se opet se samo zamrzne, prestane reagirat i onda moram cekat dok mi se cijeli komp odmrze da bi mogo ugasit proces.
Ovaj stari post: http://www.bug.hr/forum/topic/windows/kernel-data-inpage-error/12374.aspx
E sad, dal ima smisla flashat Bios i dal bi to uopce pomoglo. Bas i nemam volje skurit maticnu, jer da imam para, kupio bi HDD umjesto svega toga.
I postoji li kakvo drugo rjesenje?

 

PC spec:

Maticna: ASRock FM2A75M-DGS

Proc: Quadcore AMD Athlon x4 750K 3.4GHz

Grafa: ATI Radeon HD4800 gb

RAM: G.Skill Ripjaws 1x4GB DDR3
HDD: Western Digital Caviar Blue WD5000AAKX 500GB
Napajanje: neki šrot od 420W al sam poprilicno siguran da nije do njega(dok je jos i radio komp kak treba, bilo je malo zagrijano)

OS: Win 7 Ultimate x64

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 22:59 (dudo626).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kernel data inpage error 2
dudo626 kaže...

Ima od prije ista tema, ja imam isti problem al nisam uspio rijesit.
Znaci kad god upalim neku zahtjevniju igricu, pocne mi se zamrzavat na 5 sekundi i nakon minute dobijem BSoD koji kaze KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR. Cuo mi se HDD dok mi se vrtila igrica, i to kao da se cijeli disk zaustavlja(bar mislim da je HDD zato jer mi nije spojeno napajanje na przilicu). Probavo sam razne fixove i sta sve ne, dok mi nije puko film i srusim windowse. Evo isti dan, sve drivere instaliram, DX i ostale stvari, upalim igru(WoT u ovom slucaju), i ovog puta mi se opet se samo zamrzne, prestane reagirat i onda moram cekat dok mi se cijeli komp odmrze da bi mogo ugasit proces.
Ovaj stari post: http://www.bug.hr/forum/topic/windows/kernel-data-inpage-error/12374.aspx
E sad, dal ima smisla flashat Bios i dal bi to uopce pomoglo. Bas i nemam volje skurit maticnu, jer da imam para, kupio bi HDD umjesto svega toga.
I postoji li kakvo drugo rjesenje?

 

PC spec:

Maticna: ASRock FM2A75M-DGS

Proc: Quadcore AMD Athlon x4 750K 3.4GHz

Grafa: ATI Radeon HD4800 gb

RAM: G.Skill Ripjaws 1x4GB DDR3
HDD: Western Digital Caviar Blue WD5000AAKX 500GB
Napajanje: neki šrot od 420W al sam poprilicno siguran da nije do njega(dok je jos i radio komp kak treba, bilo je malo zagrijano)

OS: Win 7 Ultimate x64

Pozdrav. Skini ovaj alat i sve logove zipaj koje ti da i stavi ih na neki servis za dijeljenje datoteka tipa speedyshare i potom link postaj tu.

14 godina
neaktivan
offline
Kernel data inpage error 2
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kernel data inpage error 2

Jesi li testirao HDD HD Tune-om? Ako nisi, napravi to. Nakon skeniranja napravi screenshot Health taba. Također stavi i SP1.

14 godina
neaktivan
offline
Kernel data inpage error 2

Hard disk -> loši sektori, veoma vjerojatno... {#}

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kernel data inpage error 2
rustweaver kaže...

Hard disk -> loši sektori, veoma vjerojatno... {#}

Slažem se. Zato sam i pitao čovjeka je li testirao HD Tuneom.

14 godina
neaktivan
offline
Kernel data inpage error 2

Napravio error scan(ne quick), sve zeleno.
Ipak sumnjam na napajanje al opet mi je cudno jer mi se nije to prije nikad događalo.

Service pack se jos skida, pa ca cu provjerit sve nakon toga.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kernel data inpage error 2

Našao sam staro napajanje, nažalost isto 420W. Al opet, nista me ne košta da probam, pa sam ga ubacio da vidim hoće li radit. Otvorim igru, sve se učita, odem u bitku, odigram, i radi normalno. Iako ću morat nabavit novo, ovo će morat izdržat neko vrijeme. Hvala za trud i uživajte! :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kernel data inpage error 2
dudo626 kaže...

Našao sam staro napajanje, nažalost isto 420W. Al opet, nista me ne košta da probam, pa sam ga ubacio da vidim hoće li radit. Otvorim igru, sve se učita, odem u bitku, odigram, i radi normalno. Iako ću morat nabavit novo, ovo će morat izdržat neko vrijeme. Hvala za trud i uživajte! :)

Gledaj da uzmeš Seasonic ili XFX. Može i Corsair, ali sa 80+ certifikatom.

14 godina
neaktivan
offline
Kernel data inpage error 2

Ah, bi, samo da imam para :/
Još jedom hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kernel data inpage error 2

Zar ne bi trebao prije svega popraviti boot sector?! Imaš li Repair Disk? Prati upute iz ovog videa i posebno obrati pozornost na komande rebuildbcd, fixboot, fixmbr 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.8.2014 0:07 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kernel data inpage error 2

Pozdrav svima! Pred kojih tjedan dana sam instalirao na komp nove Windowse 8.1 pro 64-bit i danas ujutro (nakon cjelonoćnog rada računala) mi se pojavio BSOD i KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR komp se resetirao i sad imam problem jer ne mogu ući u Windowse, kod bootanja samo stoji crni ekran i ne mogu nikud. Prošlih 5 godina sam koristio Windows 7 pro 32-bit bez i jednog jedinog problema i sad odma na početku problemi s 8-icom. Zanima me da li mogu ovo nekako ispraviti da uđem u Windowse i mogu li nekako saznati što je uzrokovalo ovaj kvar? Konfiguracija je pod Moj PC, unaprijed se zahvaljujem svima na pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2015 9:08 (kramo_17).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice