HDD se ne vidi u Disk manageru/BIOSu

poruka: 4
|
čitano: 929
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
HDD se ne vidi u Disk manageru/BIOSu

Kako naslov kaze,prekjucer sam sklapao novu kantu i instalirao sam najnovije windowse,drivere,flasho BIOS i opet mi ne prepoznaje HDD iz proslog racunala.Znaci glazba,filmovi,sve ne mogu da prebacim dio sto bih gledao na novi HDD u racunalu.Isti sam problem imao i na prosloj konfi jer ga nije prepoznavao u docking stationu al direktno preko sate je.Jedino sto radi je da spojim na satu od ovog novog sto ga je windows prepoznao odmah na instalaciji.probao sam staviti i BIOS na defailt postavke ali opet nista,upomoc!! 

 

Maticna je Gigabyte Aorus Z370 gaming 7,takodjer sam tom hardu u kompu sto radi od pocetka dodjelio slovo I da se ne kosi sa ovima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 11:32 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDD se ne vidi u Disk manageru/BIOSu
Sideswipe kaže...

Kako naslov kaze,prekjucer sam sklapao novu kantu i instalirao sam najnovije windowse,drivere,flasho BIOS i opet mi ne prepoznaje HDD iz proslog racunala.Znaci glazba,filmovi,sve ne mogu da prebacim dio sto bih gledao na novi HDD u racunalu.Isti sam problem imao i na prosloj konfi jer ga nije prepoznavao u docking stationu al direktno preko sate je.Jedino sto radi je da spojim na satu od ovog novog sto ga je windows prepoznao odmah na instalaciji.probao sam staviti i BIOS na defailt postavke ali opet nista,upomoc!! 

 

Maticna je Gigabyte Aorus Z370 gaming 7,takodjer sam tom hardu u kompu sto radi od pocetka dodjelio slovo I da se ne kosi sa ovima.

 to ti baš i nema veze s bios-om. ako je na tom "starom" disku bio sistem, neće ga doživjeti. ako je sve ostalo, hoće ALI, morat ćeš mu NE dodijeliti slovo. preko docka (ili linuxa - bez instalacije) bi ga morao pročitati, da barem spasiš datoteke na nešto. nakon toga ga formatiraj u windowasima tako da mu NE dodijeliš slovo (npr.: D: ili E: ...). dakle, ako ne ide preko docka, mora ići podizanjem sustava u linuxu (live distribucija, samo s CD-a, bez instaliranja). poslije toga je sve trivijalno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
HDD se ne vidi u Disk manageru/BIOSu

Sluzili su samo za pohranu,na SSDu su mi bili windowsi.

 

EDIT:Moze lock,trebalo mi treci dan da sam to rjesavo pajserom  naime iscupo bateriju iz maticne,otpleso kisni ples,vratio,posteko hardove a za dock station me nije ni briga,bitno da se vide sad da mogu prebacit 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 12:20 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: HDD se ne vidi u Disk manageru/BIOSu
Sideswipe kaže...

Sluzili su samo za pohranu,na SSDu su mi bili windowsi.

 

EDIT:Moze lock,trebalo mi treci dan da sam to rjesavo pajserom  naime iscupo bateriju iz maticne,otpleso kisni ples,vratio,posteko hardove a za dock station me nije ni briga,bitno da se vide sad da mogu prebacit 

 a, da, onda pajser. i poneka psovka. tad čudom sve proradi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice