Hd se pregrijava

poruka: 14
|
čitano: 3.037
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
hd 7790 se pregrijava

Dakle kao što naslov kaže 7790 se pregrijava.

U igrama,bf3-bf4 temperature se penju na vrtoglavih 85 stupnjeva,pratim putem  msi afterburner (tako sam i primjetio).

U furmarku odmah nakon paljenja ode na 80 stupnjeva.

Igre se ponašaju normalno nemam nikavih problema,dropova i sličnog sve radi uredno osim temperature.

Grafička je potpuno očiščena od prašine.

Senzori rade dobro jer prilikom testiranja sa furmarkom sam opipo grafičku i bila je vruča toliko da ne možeš na njoj prst držat.

U loadu su temperature donekle normalne i vrte se oko 32-37c.

Radi se o ovoj grafičkoj http://www.powercolor.com/Global/products_features.asp?id=463.

Da li može naštetit tolike temperature grafičkoj to me zanima jer u radu se ponaša sasvim normalno.

Trebam savjet kako smanjit temperaturu.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Hd se pregrijava

Imaš li ventilator ugrađen ?

StarChild
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hd se pregrijava
Silwncer kaže...

Imaš li ventilator ugrađen ?

Naravno da ima

14 godina
odjavljen
offline
Hd se pregrijava

Ta se kartica definitivno nebi smjela pržit na tako visokim temperaturama. Kratkoročno nebi trebalo imat posljedica ali dugoročno joj se smanjuje vijek trajanja i prije bi mogla otić u vječna lovišta.

 

Jesi li provjerio dali hladnjak sjedi dobro na kartici ako si možda mjenjao pastu i sl.?

Kako stojiš sa protokom zraka kroz kućište? (pitam jer nisi spomenuo)

 

Znam da možda zvuči glupo ali jesi li provjerio postavke ventilatora od kartice da nisu ostali ručno podešeni umjesto automatski? Ako nije to onda ih malo ubrzaj da bolje hlade, ako već nisi.

There is only one rule in metal, play it F*CKING LOUD!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hd se pregrijava
D.N.R. kaže...

Ta se kartica definitivno nebi smjela pržit na tako visokim temperaturama. Kratkoročno nebi trebalo imat posljedica ali dugoročno joj se smanjuje vijek trajanja i prije bi mogla otić u vječna lovišta.

 

Jesi li provjerio dali hladnjak sjedi dobro na kartici ako si možda mjenjao pastu i sl.?

Kako stojiš sa protokom zraka kroz kućište? (pitam jer nisi spomenuo)

 

Znam da možda zvuči glupo ali jesi li provjerio postavke ventilatora od kartice da nisu ostali ručno podešeni umjesto automatski? Ako nije to onda ih malo ubrzaj da bolje hlade, ako već nisi.

Upravo to ne bi smjela ali eto prži se.

Hladnjak sam provjerio i sve je ok,nisam mijenjo pastu jer grafa je praktički nova (4mjeseca).

Ma ubrzo sam ih malo preko ccc i nakon pola sata bf3 temp se kretala od 70-do 80 max.

Imao sam prije ove 5750 i bila je hladna ko led kako god je gnjavio s ovom nešt ne štima.

Budem sutra probo promjenit pastu pa javim rezultate.

13 godina
offline
Hd se pregrijava

Promjeni pastu, ako to ne pomogne fiksiraj napon od GPU-a na stalan, da ne boosta, pomoću MSI AB postavi profile venta, napona i taktova.

To bi trebalo pomoći.

Mada po meni temp od 80C nije zabrinjavajuća, ništa joj neće biti ni na duge staze.

iclock2much
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Hd se pregrijava
zoharbizo kaže...

Promjeni pastu, ako to ne pomogne fiksiraj napon od GPU-a na stalan, da ne boosta, pomoću MSI AB postavi profile venta, napona i taktova.

To bi trebalo pomoći.

Mada po meni temp od 80C nije zabrinjavajuća, ništa joj neće biti ni na duge staze.

ovo ne znam kako se radi,da ne boosta mislim.

10 godina
odjavljen
offline
Hd se pregrijava

Provjeri disk za greške sa HD Tune  možda disk ima grešaka (ako nisi nikad provjeravao).

StarChild
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hd se pregrijava
Promatrač kaže...
Budem sutra probo promjenit pastu pa javim rezultate.

Ako budes mjenjao pastu , pripazi samo da na šarafima nema nikakvih naljepnica i pazi da ih ne ostetis / izgulis kod rastavljanja , u slucaju da ces grafu morati reklamirati ako se pokvari !

Music As A Weapon !!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hd se pregrijava

kakve veze ima hard disk sa grijanjem graficke? {#} i

14 godina
online
Hd se pregrijava

On misli na HD iz naziva grafičke, AMD Radeon HD npr., ali da, veoma zbunjuje.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Hd se pregrijava

U kojem je kućištu grafička? Koliko je ventilatora na kućištu i kako pozicioniranih?

 

Ne preporučam skidanje hladnjaka grafičke / promjenu paste jer time se gubi jamstvo.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hd se pregrijava
191x7 kaže...

U kojem je kućištu grafička? Koliko je ventilatora na kućištu i kako pozicioniranih?

 

Ne preporučam skidanje hladnjaka grafičke / promjenu paste jer time se gubi jamstvo.

Imam systea kučište vrlo veliko i prozračno.

Ima dva venta ugrađena jedan od 120 i drugi za ispuh 80.

Ma kučište je prostrano i veliko tak da ne bi trebo tu bit problem

 

EDIT: Nešt mi sje....alo naslov teme nije nikak htio prihvatit 7790,ispred hd-a

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2013 20:41 (Promatrač).
13 godina
offline
Re: Hd se pregrijava
Promatrač kaže...

ovo ne znam kako se radi,da ne boosta mislim.

Pomoću MSI Afterburnera i profila, 2D i 3D, postavi ih sam.

Imaš temu na forumu da sada ne pišem.

iclock2much
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice