Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instalirat

poruka: 23
|
čitano: 2.090
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instalirat

Dakle imam matičnu msi x470 gaming plus i esports 34 duo i iza na matičnoj je neki backplate i kada na taj backplate zašarafim 4 šarafa od coolera sve se klima, ova 4 šarafa od collera uopce ne drže taj backplate a zašarafljeni su do kraja.. jel mi moze netko objasnit kako se to zašarafi..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
njuskac kaže...

Dakle imam matičnu msi x470 gaming plus i esports 34 duo i iza na matičnoj je neki backplate i kada na taj backplate zašarafim 4 šarafa od coolera sve se klima, ova 4 šarafa od collera uopce ne drže taj backplate a zašarafljeni su do kraja.. jel mi moze netko objasnit kako se to zašarafi..

 Pa jesi dobio backplate uz cooler?

11 godina
offline
Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instalirat

Nisam, a na kutiji piše da podržava am4, gledam youtube video i nitko nema backplate sa coolerom, backplate sam dobio sa matičnom koji ne odgovara za ovaj cooler jer kad se zašarafi ima pola centimetra lufta. evo ovako sam pokusao instalirat 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 13:03 (njuskac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
njuskac kaže...

Nisam, a na kutiji piše da podržava am4, gledam youtube video i nitko nema backplate sa coolerom, backplate sam dobio sa matičnom koji ne odgovara za ovaj cooler jer kad se zašarafi ima pola centimetra lufta. evo ovako sam pokusao instalirat 

 Jesi stavio ove standoffove od coolera? Prvo moraš skinit tvornički bracket kao na videu i onda zašarafit standoffove koji su ti došli uz cooler

11 godina
offline
Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instalirat

Naravno, točno kako je na videu, skinem dve plastike i onda zašarafim 4 šarafa na backplate i luft je oko pola centimetara evo ovako 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
njuskac kaže...

Naravno, točno kako je na videu, skinem dve plastike i onda zašarafim 4 šarafa na backplate i luft je oko pola centimetara evo ovako 

 Izvadi sva 4 šarafa, stisni backplate uz ploču i dok ga držiš ponovno stavi šarafe, backplate mora bit uz matičnu ploču dok stavljaš šarafe

8 godina
offline
Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instalirat

Sorry, glupo pitanje, ali...da slucajno vijci nisu pomijesani, da nisi koristio od intela vijke? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instalirat

Probao sam sve vijke i nema nikakve razlike ,luft je i dalje pola centimetara jer je navoj na vijcima iste duzine 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
ray_OGF kaže...
njuskac kaže...

Naravno, točno kako je na videu, skinem dve plastike i onda zašarafim 4 šarafa na backplate i luft je oko pola centimetara evo ovako 

 Izvadi sva 4 šarafa, stisni backplate uz ploču i dok ga držiš ponovno stavi šarafe, backplate mora bit uz matičnu ploču dok stavljaš šarafe

 backplate je skroz uz maticnu kada sarafim i to nema nikakve veze 

11 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
njuskac kaže...
ray_OGF kaže...
njuskac kaže...

Naravno, točno kako je na videu, skinem dve plastike i onda zašarafim 4 šarafa na backplate i luft je oko pola centimetara evo ovako 

 Izvadi sva 4 šarafa, stisni backplate uz ploču i dok ga držiš ponovno stavi šarafe, backplate mora bit uz matičnu ploču dok stavljaš šarafe

 backplate je skroz uz maticnu kada sarafim i to nema nikakve veze jer šaraf nejde dalje jer backplate viri previse na drugu stranu van

 

15 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
njuskac kaže...

Probao sam sve vijke i nema nikakve razlike ,luft je i dalje pola centimetara jer je navoj na vijcima iste duzine 

 Moraš držat backplate uz matičnu ploču dok stavljaš standoff vijke, inače ne možeš backplate dobro zašarafit

11 godina
offline
Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instalirat

evo mozda sam ja lud ali ja ne kuzim 

 ,backplate viri van sa druge strane previse i koliko god zasarafio nejde vise uvijek je luft pola cm

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
Cek, tebi ti vijci uopce ne stisnu backplate uz maticnu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instalirat

ne stisnu nista.. luft je pola centimetara jer backplate viri pola cm na drugu stranu i koji god saraf stavis ne stisne, pogledaj video

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
Samo provjeravam jesam dobro skuzio...

Jbt, a da backplate nema na sebi vec nesta zasarafljeno?

Jer gledam svoj bp, i on je u ravnini s rupama kad se montira, nista ne viri van rupe?
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 14:09 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instalirat

backplate su drzale one dvije plastike od maticne original, to se mora skinuta da se montira cooler..  ne kuzim kako da montiram cooler a da nema lufta ,jer sa luftom cooler ne dodiruje procesor, probao sam okrenut backplate iza i onda je sve u redu ali navoj od standalone sarafa ide samo milimetar u backplate i to ce sve otpast

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
Znam da moras skinuti plastike, ali mislio sam da sam backplate nema mozda jos kakav distancer radi tih plastika koje moras skinuti ako ne koristis taj sistem montiranja coolera.

Kako rekoh, backplate nebi smio proci kroz rupe na samoj maticnoj, barem kod mene ne prolazi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
njuskac kaže...

backplate su drzale one dvije plastike od maticne original, to se mora skinuta da se montira cooler..  ne kuzim kako da montiram cooler a da nema lufta ,jer sa luftom cooler ne dodiruje procesor, probao sam okrenut backplate iza i onda je sve u redu ali navoj od standalone sarafa ide samo milimetar u backplate i to ce sve otpast

 Pa to nema nikakve veze jer ćeš ga stegnut sa drugim šarafom koji dolazi nakon što montiraš komplet kuler.

13 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
njuskac kaže...

Samo ti fino stavi hladnjak na procesor i stegni ga, vidjet ćeš da će stajati sve čvrsto.

Ovo kaj sami šerafi sada klimaju je normalno skroz.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
Valentin17 kaže...
njuskac kaže...

Samo ti fino stavi hladnjak na procesor i stegni ga, vidjet ćeš da će stajati sve čvrsto.

Ovo kaj sami šerafi sada klimaju je normalno skroz.

 izgleda da je tako, malo je zahebano jer svaki video ima mbo na stolu pa nista neispadalp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.4.2019 16:30 (Stjepanj).
11 godina
offline
Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instalirat

Eto to je bilo to.. mislim stvarno je zbunjujuce ako nisi nikad stavljao taj cooler na am4..kad pogledas sve se klima i nije ti jasno zasto ima lufta,trebalo je stavit cooler i zategnut kako ste i rekli... eto ako ce netko imati isti taj problem bar moze vidjeti na ovom postu rješenje.. Hvala svima na pomoći

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
njuskac kaže...

Ništa čudno i nije vezano samo za taj hladnjak istu stvar imaš na više zračnih i vodenih hlađenja,

ne samo na AMDu, već i na Intelu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Esports duo 34 na msi x470 mbo ne mogu instali
Tako je za vecinu hladnjaka..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice