Delid i7 7700k - okolica Zadra

poruka: 24
|
čitano: 4.699
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Delid i7 7700k - okolica Zadra

Pozdrav,

 

evo opet sto se tice delida... Znaci da li ima netko (ili ako poznajete nekog) da radi delid procesora u Zadru ili okolici Zadra ? Zvalo se dosta servisa/ducana u Zadru i niti jedan to ne radi pa eto...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
hahhaajaads kaže...

Pozdrav,

 

evo opet sto se tice delida... Znaci da li ima netko (ili ako poznajete nekog) da radi delid procesora u Zadru ili okolici Zadra ? Zvalo se dosta servisa/ducana u Zadru i niti jedan to ne radi pa eto...

 namjesti ga pred ležećeg policajca tamo prije žmirića, delidam ti ga ja sa svojom toyotom i novim gumama točno pri 85 km/h 

10 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
picajzla0707 kaže...

 namjesti ga pred ležećeg policajca tamo prije žmirića, delidam ti ga ja sa svojom toyotom i novim gumama točno pri 85 km/h 

 Bilo je i to u planu  Kad je vidio da mu vjerovatno nit sa noctuom nece bit dobre temperature odma je skocio tlakic 

 

 Uglavnom procesor je bruka, provjerio sam mu voltazu koja je ok, ima neko vodeno sa 1 ventom koje je iz 2017 i nedavno mu se valjda vent prestao vrtit (ali temperature su iste i kad je radio i kad je sad prestao radit) ali temperature tokom gaminga mu su oko 90 i na najtoplijoj jezgri 95 stupnjeva... Nekidan je dobio par puta BSOD, u biosu mu je temperatura bila po 80-85 stupnjeva ali sta je najgore je to da je sve ispravno postavljeno ali opet nista... Maloprije je narucio noctua nh d15s pa ce vidjet sta ce bit, ak ne nadje delidera onda ce bacit jos 5k kn na i7 9700k/maticnu/kuciste i ventove. Onda je opet problem da on ne zeli to klokat jer se boji da ce nesta ostetit, tak da bi taj 9700k stajao na stocku, ali ako ne kloka onda je djabe bacao tolke pare na taj procesor.

6 godina
neaktivan
offline
Delid i7 7700k - okolica Zadra

Pa probaj nabavidi negdje delid tool i tekuci metal imas na pc axe kanalu kod duleta kako se to radi

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
BRKO1KROZ0 kaže...

Pa probaj nabavidi negdje delid tool i tekuci metal imas na pc axe kanalu kod duleta kako se to radi

 

 Sve znam, to sam mu prvo spomenuo no on ne zna stavit nit cooler na proc a kamoli delidat procesor... 

13 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
hahhaajaads kaže...
BRKO1KROZ0 kaže...

Pa probaj nabavidi negdje delid tool i tekuci metal imas na pc axe kanalu kod duleta kako se to radi

 

 Sve znam, to sam mu prvo spomenuo no on ne zna stavit nit cooler na proc a kamoli delidat procesor... 

Jesi ziher da je do delida, da ga neko nije predugo držal na previsokoj voltaži....?

10 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
Zver kaže...

Jesi ziher da je do delida, da ga neko nije predugo držal na previsokoj voltaži....?

Ma nije do voltaze. Procesor NIKAD nije klokan, znaci sve stock tak da nema sta onda nabijat voltazu. Ali ne radi to samo njegov, nego svaki post sa 7700k se spominju ti problemi sa temperaturom bilo da imas cooler/vodeno od 200 ili 1500kn. U pon mu najvjerovatnije dolazi noctua pa cu vidjet kakva ce onda bit temperatura...

8 godina
offline
Delid i7 7700k - okolica Zadra

Čudno, imam i ja isti proc, al temp ne idu niti na 60 u igranju, u idleu oko 25-29, radi na 4.7ghz evo već drugu god.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
Taraba kaže...

Čudno, imam i ja isti proc, al temp ne idu niti na 60 u igranju, u idleu oko 25-29, radi na 4.7ghz evo već drugu god.

 Ja sam gore mislio za 4.8 ili 4.9ghz, jer on ga na tolko misli podic ako budu normalne temperature...

13 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
hahhaajaads kaže...
Taraba kaže...

Čudno, imam i ja isti proc, al temp ne idu niti na 60 u igranju, u idleu oko 25-29, radi na 4.7ghz evo već drugu god.

 Ja sam gore mislio za 4.8 ili 4.9ghz, jer on ga na tolko misli podic ako budu normalne temperature...

 

Kad je cpu na 90C, jel se opečeš na hladnjak?

 

Ako da, onda banana... ili je loše hlađen, ili ga je MB overvoltala...

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 19:15 (Zver).
8 godina
offline
Delid i7 7700k - okolica Zadra

ne znam o kojoj se mbo radi ali sve overvoltaju po defaultu, mora se to ručno podesiti, moj radi na 1.23v

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Delid i7 7700k - okolica Zadra

ja sam svoj 3770k delido na malom škripcu bez problema, kakvi delid toolovi..

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 9:57 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Delid i7 7700k - okolica Zadra

imam ti ja rockitcool alat za deli i relid LGA1155 socket prcesora (sandy/ivy bridge LGA1155) ako tvoj proc fizički stane u alat mogu ti ja to odradit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
hahhaajaads kaže...

Pozdrav,

 

evo opet sto se tice delida... Znaci da li ima netko (ili ako poznajete nekog) da radi delid procesora u Zadru ili okolici Zadra ? Zvalo se dosta servisa/ducana u Zadru i niti jedan to ne radi pa eto...

 Evo prodat cu mu ja delid tool za 35-40€ ako mu bas treba tako hitno 

10 godina
offline
Delid i7 7700k - okolica Zadra

Ljudi, njemu treba netko tko ce to napravit, znaci u okolici zadra ili zadru. Ne misli slat procesor dalje jer mu je potreban

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
hahhaajaads kaže...

Ljudi, njemu treba netko tko ce to napravit, znaci u okolici zadra ili zadru. Ne misli slat procesor dalje jer mu je potreban

 Izgleda da su svi presli na ryzen u zadru i okolici 

10 godina
offline
Delid i7 7700k - okolica Zadra

Jap, nemam drugog posla nego zvat intelase da mi fotosopiraju svoje hw monitore... 

 

 

 

Aj sad stvarno neko pametan, jel valja sve ovdje sto se tice voltaza i sl. ?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
hahhaajaads kaže...

Jap, nemam drugog posla nego zvat intelase da mi fotosopiraju svoje hw monitore... 

 

 

 

Aj sad stvarno neko pametan, jel valja sve ovdje sto se tice voltaza i sl. ?

 

 

 

 Sve je ok sto se tice voltaze ali je problem u cooleru dali ima uopce cooler.Kad bi saznali sto mu je to tmpin3 mozda bi i dosli do zakljucka zasto su mu visoke temperature evo kod mene to stoji na 27°C.moguce je da je northbridge koja je maticna ploca u pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 15:09 (dreadmoore).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...

Jap, nemam drugog posla nego zvat intelase da mi fotosopiraju svoje hw monitore... 

 

 

 

Aj sad stvarno neko pametan, jel valja sve ovdje sto se tice voltaza i sl. ?

 

 

 

 Sve je ok sto se tice voltaze ali je problem u cooleru dali ima uopce cooler.Kad bi saznali sto mu je to tmpin3 mozda bi i dosli do zakljucka zasto su mu visoke temperature evo kod mene to stoji na 27°C.moguce je da je northbridge koja je maticna ploca u pitanju.

 Maticna je Asus Prime Z270-A , imam ovo vodeno (EVGA CLC 120 Liquid) i ne radi mi ventilator.
http://prntscr.com/qeahyd
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 15:16 (etna1337).
14 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
etna1337 kaže...
dreadmoore kaže...
hahhaajaads kaže...

Jap, nemam drugog posla nego zvat intelase da mi fotosopiraju svoje hw monitore... 

 

 

 

Aj sad stvarno neko pametan, jel valja sve ovdje sto se tice voltaza i sl. ?

 

 

 

 Sve je ok sto se tice voltaze ali je problem u cooleru dali ima uopce cooler.Kad bi saznali sto mu je to tmpin3 mozda bi i dosli do zakljucka zasto su mu visoke temperature evo kod mene to stoji na 27°C.moguce je da je northbridge koja je maticna ploca u pitanju.

 Maticna je Asus Prime Z270-A , imam ovo vodeno (EVGA CLC 120 Liquid) i ne radi mi ventilator.
http://prntscr.com/qeahyd

 Pa eto ustanovio si sam znaci ventilator na radijatoru ti nije radio zato i jesi imao tako visoke temperature zamjeni ventilator i vozi mani se delidanja.Jedino ako ti je bitna tišina onda uradi delid, stavi noctua nh-d15 kod mene je 14 pasivno ga moze hladiti na stock postavkama i naponi do 1.2V tad ventilator uopce netreba.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 17:04 (dreadmoore).
10 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
dreadmoore kaže...

 Pa eto ustanovio si sam znaci ventilator na radijatoru ti nije radio zato i jesi imao tako visoke temperature zamjeni ventilator i vozi mani se delidanja.Jedino ako ti je bitna tišina onda uradi delid, stavi noctua nh-d15 kod mene je 14 pasivno ga moze hladiti na stock postavkama i naponi do 1.2V tad ventilator uopce netreba.

To sam i ja mislio, zajedno sa tim da mu je otisla pumpa. No njemu je slicna temperatura bila kad mu je i radio taj ventilator tak da...

14 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...

 Pa eto ustanovio si sam znaci ventilator na radijatoru ti nije radio zato i jesi imao tako visoke temperature zamjeni ventilator i vozi mani se delidanja.Jedino ako ti je bitna tišina onda uradi delid, stavi noctua nh-d15 kod mene je 14 pasivno ga moze hladiti na stock postavkama i naponi do 1.2V tad ventilator uopce netreba.

To sam i ja mislio, zajedno sa tim da mu je otisla pumpa. No njemu je slicna temperatura bila kad mu je i radio taj ventilator tak da...

 A neznam onda jedna sumnja ide ili na vodenu pumpu ili na cooler drugih stavri nema mozda ona pokazuje brzinu onako kako treba a veliko je pitanje da voda uopce ne kruzi  kroz sistem navodim primjer 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.12.2019 17:17 (dreadmoore).
10 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
dreadmoore kaže...

 A neznam onda jedna sumnja ide ili na vodenu pumpu ili na cooler drugih stavri nema mozda ona pokazuje brzinu onako kako treba a veliko je pitanje da voda uopce ne kruzi  kroz sistem navodim primjer 

 Budemo vidjeli sutra kad dodje noctua, valjda bude sve dobro onda... 

 

 Jel uopce ima kakav nacin da se testira vodeno dal uopce kruzi sistemom ? Ima hrpa videa na yt ali to je sve aljkavo i nerazumljivo

14 godina
offline
Re: Delid i7 7700k - okolica Zadra
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...

 A neznam onda jedna sumnja ide ili na vodenu pumpu ili na cooler drugih stavri nema mozda ona pokazuje brzinu onako kako treba a veliko je pitanje da voda uopce ne kruzi  kroz sistem navodim primjer 

 Budemo vidjeli sutra kad dodje noctua, valjda bude sve dobro onda... 

 

 Jel uopce ima kakav nacin da se testira vodeno dal uopce kruzi sistemom ? Ima hrpa videa na yt ali to je sve aljkavo i nerazumljivo

 Ma samo rastavi vodeni blok nemas nikakvih problema, najveci problem je sto je to aio ako nema garancije rezi crijeva

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice