CPU se jako grije i trese PC

poruka: 6
|
čitano: 1.829
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
CPU se jako grije i trese PC

Pozz..

 

Kao sto sam naveo u naslovu.

 

CPU mi jako grije, i dok radi doslovno trese PC... Sve je doslo nakon sto sam zanijenio neko žnj napajanje od 550W sa Cooler masterom od 650W ( G650M ) staro napajanje je bilo 4- pinsko ovo je 8 pinsko. 

 

Konfiguracija: GPU: 7950 3gb power color 

 

            CPU: FX 6300 3.5 Ghz ( six core ) 

 

            RAM: 8 GB 

 

            MBO: ASRock 970 PRO3 R2.0 

 

Sto bi moglo biti ? Hvala unaprijed. 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU se jako grije i trese PC

Moguće je da si prilikom zamjene napajanja rukom nekako pomaknuo hladnjak procesora pa više dobro ne naliježe na površinu procesora. Sama zamjena napajanja inače ne bi smjela nikako utjecati na temperaturu procesora.

Isključi PC, pa pokušaj skinuti CPU hladnjak, očistiti ga od prašine, očistiti staru termovodljivu pastu i nanijeti novu, i ponovo montirati hladnjak.

KaeR
15 godina
neaktivan
offline
CPU se jako grije i trese PC

Ako se cijelo kučište trese definitivno nije u redu ventilator. Ili je otišao ležaj (osušio se ili dobio luft-zazor) na ventilatoru, ili je pokidano krilca (otkinuto) od ventilatora, ili je nakupina prašine na jednoj strani krilca. Čim je ventilator u disbalansu on se sporije vrti i slabije hladi. Normalno, ako je sve na broju, podmaži ventilator i zamijeni termalnu pastu na procesoru...ako ni to ne pomaže, zamijeni vent. , pastu....

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2016 18:03 (Mac_os).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: CPU se jako grije i trese PC
Mac_os kaže...

Ako se cijelo kučište trese definitivno nije u redu ventilator. Ili je otišao ležaj (osušio se ili dobio luft-zazor) na ventilatoru, ili je pokidano krilca (otkinuto) od ventilatora, ili je nakupina prašine na jednoj strani krilca. Čim je ventilator u disbalansu on se sporije vrti i slabije hladi. Normalno, ako je sve na broju, podmaži ventilator i zamijeni termalnu pastu na procesoru...ako ni to ne pomaže, zamijeni vent. , pastu....

 Zamijenio Cooler i to je to . Sad je sve ok isto sa 4 zice. 

 

Cooler master hyper 212 evo 

Finger Up :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: CPU se jako grije i trese PC

možda ti žica udara o ventilator ja sam imao isti problem samo ja sam komp samo pomaknuo a možda si zamjenio 8 pinski pcie konektor (za gpu) sa 8 pinski cpu konektor

10 godina
offline
Re: CPU se jako grije i trese PC
martinocko9 kaže...

možda ti žica udara o ventilator ja sam imao isti problem samo ja sam komp samo pomaknuo a možda si zamjenio 8 pinski pcie konektor (za gpu) sa 8 pinski cpu konektor

 8 pinski PCI-e konektor nije isti kao 8 pinski cpu konektor i nemoguće ih je zamijenit osim čekićem.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice