Comp se gasi u samo u nekim igrama!

poruka: 23
|
čitano: 6.618
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Comp se gasi u samo u nekim igrama!

Pozdrav svima, kupio sam polovan racunar preko willhaben at i skoro ga donio kuci sve sredio. Instaliran je bio win 7 ali njem i ja sam instalirao novi ultimate i to 2x iz razloga jer sam s compom kupio i dzojstik xbox one sa wlan adapterom koji nije radio tj ne radi nikako n w7 (s tim forsiraju win 10 valjda) i tako da sam prvi put u zivotu instalirao win 10 pro 64 skinut direktno od microsofta.

 

E sad specifikacije su sljedece:

 

CPU: AMD FX 8320 Black Edition 3.5 GHZ - 4.0

GPU: Asus Geforce GTX 780 3GB DX11 DDR5 (ona stara 780 grafa)

MB: Asus M5 A99X EVO

RAM: 16 GB HYPER X 1866 

PSU: 650 W (pise na njemu rasurbo.com)

 

Dobio sam svu tu specifikaciju u kucistu Cooler Master CM 690 II Advanced Case (provjerio sam na netu imam identicno kuciste) kuciste je cisto otvorio sam i zatovrio nema prasine.

 

Platio sam sve to 300 eura.

 

I sad da vam opisem dalje instalirao sam prvu igru Witcher 3 Wild Hunt Full DLC i radi nemam problem (pokrenuo MSI Afterburner) na rezo FULL HD 1920x1080 vrti na 40 d0 60 FPS na nekim komibnovano MEDIUM DO HIGHT detaljima. Isto tako temp GPU je oko 78 do 80 C ... CPU je na nize on je oko 50-55 C. 

 

E sad posto sam ja bas zato kupio i DZOJ hocu fifu 18 igrati i pes s drustvom i taj reciver za xbox one dzojstike jer vec jedan dzoj imam otprije 2 sada da mogu s prijateljem igrat i volimo i fifu i pes i prvo je krenulo od fifa 18 skinuo instalirao sve uredu krece onaj pocetak utakmica u tijeku (ko zna ovu igru razumjet ce) comp se resetuje na rezo 1920x1080 a fps zakucan na 60 FPS (jer ukljucen mi je 60 FPS lock jer monitor mi je 60 HZ) i poslije kada kreiram save file resetuje comp. Prvo bude kratko plava slika i comp se ponovo pokrene. Isto mi se desilo i u pes igri prilikom igranja utakmice isto to se desilo. Kasnije sam instalirao STYX Master of Shadows igra radi na ultra detaljima u full hd na 60 FPS zakucano i nma problem. NISAM VISE IGARA TESTIRAO. Sumnjam u grafiku ali nije mi jasno ako radi witcher 3 koji je znatno zahtjevniji od fife 18 i pes 18 ali sta jos moze da bude meni nije jasno jer doticna igra je zahtjevnija nego ove dvije. Trazio sam po netu protekla 3 dana mnogi ljudi kazu da moze problem i napon biti (ja nisam dobio niakkve kablove) pa sam od starog compa prebacio napojno kablo hdmi sam prikljucio u tv a dvi u svoj stari monitor i nekad sliku stavim na tv nekad na monitor.

 

Ne znam sta bi se moglo predlozit .... ja cu naglasiti da imam neko starije kablo za napon da li bi mozda moglo biti i to ja se ne razumjem previse u racunare ali nije sad i da ne znam nista. Ovo mi je prvi malo bolji racunar do neki dan sam bio na raucnaru starom 9 godina koji je jos u funkciji savrseno radi.

 

 

EDIT: Video o kako izgleda unutrasnjost i sve je u funkciji nista ne izgleda osteceno neispravno i sl. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 12:53 (casanovaZL).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!

Mijenjaj napajanje.

 

BeQuite, Enermax, Leppa, FSP, XFX, Corsair, Seasonic, ta su sigurno dobra i radit ce bez frke.

 

Dobar deal je 300€ za konfiguraciju, ali jos trebas dobro napajanje.

9 godina
odjavljen
offline
Comp se gasi u samo u nekim igrama!

Imao sam Rasurbo napajanje, nikad nikakvih problema sa njim, a i ne čini se kao problem sa napajanjem.

Na tvom mjestu bih probao napraviti update Windowsa, probaj maknuti drivere/usb od joysticka.

 

Slično mi se događalo pred koji mjesec, ne znam šta sam točno napravio, ali znam da su windowsi (10) bili u pitanju.

Pogledaj u Event Log-u šta piše u vrijeme kad se resetirao komp.

 

 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
Čitatelj kaže...

Mijenjaj napajanje.

 

BeQuite, Enermax, Leppa, FSP, XFX, Corsair, Seasonic, ta su sigurno dobra i radit ce bez frke.

 

Dobar deal je 300€ za konfiguraciju, ali jos trebas dobro napajanje.

 

Jos mi nije rjesenje samo da zamjenim napon ako 100% ne mogu utvrdit da je to i ne znam od koliko da uzmem napon cak i ako bi mjenjao.

 

El Munjoko kaže...

Imao sam Rasurbo napajanje, nikad nikakvih problema sa njim, a i ne čini se kao problem sa napajanjem.

Na tvom mjestu bih probao napraviti update Windowsa, probaj maknuti drivere/usb od joysticka.

 

Slično mi se događalo pred koji mjesec, ne znam šta sam točno napravio, ali znam da su windowsi (10) bili u pitanju.

Pogledaj u Event Log-u šta piše u vrijeme kad se resetirao komp.

 

 

Pokusat cu ovo i vidjeti taj log danas cim dodjem s posla. Ni meni se ne cini s napajanjem problem pogotovo ako u igri koja je zahtjevnija radi bez problema ... jedan mi je prijatelj reko uradi ram test moguce da ti je ram neispravan al i to mi ne ide u glavu ako radi u jednoj igri koja i vise uzima rama kako da ne radi u dvije druge koje manje uzimaju rama. U svakom slucaju probat cu update i drivere dzojstika maknut. Provjerit cu i taj event log.

7 godina
protjeran
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!

I promjeni ovaj tvornicki ventilator na procesoru, to sigurno ne moze ohladiti kako spada procesor,

jer to ni nije tvornicki od FX-a, nego je netko ocito imao vodeno hladnjenje,

pa ga nije prodao tebi nego stavio taj tvornicki za Athlone.

13 godina
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
casanovaZL kaže...

Svakako hladnjak procesora nadogradi na LC CC 120 za početak, ako ne pomogne, 

onda negdje posudi kvalitetno napajanje od min. 400W i isprobaj s njime.

Napajanje koje koristiš je loše, svakako to zamjeni za FSP Hyper 600W.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 19:28 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
Čitatelj kaže...

I promjeni ovaj tvornicki ventilator na procesoru, to sigurno ne moze ohladiti kako spada procesor,

jer to ni nije tvornicki od FX-a, nego je netko ocito imao vodeno hladnjenje,

pa ga nije prodao tebi nego stavio taj tvornicki za Athlone.

 vidjet cu ali sumnjam da to ista utice na problem jer temp je ispod 50

Valentin17 kaže...
casanovaZL kaže...
 

Svakao hladnjak procesora nadogradi na LC CC 120 za početak, ako ne pomogne, 

onda negdje posudi kvalitetno napajanje od min. 400W i isprobaj s njime.

Napajanje koje koristiš je loše, svakako to zamjeni za FSP Hyper 600W.

 

probat cu to ram sam testiro preko memory fiagnostic 15ak sati testiranja bios test znaci nista ... grafika bi mogla biti mozda ali tjera witcher 3 to me jako buni 

 

 

evo jucer malo pokrenuo fifu i da pokazem 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 10:28 (casanovaZL).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!

Skini AMD Overdrive i tamo prati koliki je termal margin od tog procesora, tamo ćeš najbolje vidjeti jel se pregrijava il ne.. što je margin niži to je lošije... meni je na stock cooleru od FX6300 znao pasti na 5, a kad sam prešao na LC-CC-120 ni po overclockom nije padalo ispod 30. 

13 godina
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
casanovaZL kaže...

Po meni tebi se pregrijava procesor, a niti grafičkoj kartici nije lako jer 80 stupnjeva je dosta.

Trebalo bi tu i koji ventilator u kućište ubaciti, npr. na bočnu stranicu ako možeš, a slab je protok i od naprijed

jer kavezi za HDD blokiraju prolaz zraka prema kartici i procesoru.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 21:08 (Valentin17).
11 godina
offline
Comp se gasi u samo u nekim igrama!

Slazem se sa kolegom iznad. Bez obzira dali je problem u tome ili ne nebi bilo lose da malo sredis airflow i hladjenje za procesor. LC-CC-120 za 180kn, barem Thermaltake Smart RGB 500w 80+ 60mj garancije za 350kn i par ventova, za tih 600kn spustis fino temperature i vrlo vjerojatno rijesis i problem koji imas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 21:34 (ibme74).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
Khadgar kaže...

Skini AMD Overdrive i tamo prati koliki je termal margin od tog procesora, tamo ćeš najbolje vidjeti jel se pregrijava il ne.. što je margin niži to je lošije... meni je na stock cooleru od FX6300 znao pasti na 5, a kad sam prešao na LC-CC-120 ni po overclockom nije padalo ispod 30. 

 Kad pokrenem primetest i taj AMD Overdrive spusta se na oko 20 termal margin evo i slika prvo na normalno sve iddle 

 
full+load+pola+sata+i+prikazana+margine full+load+pola+sata+i+prikazana+margine
 

Valentin17 kaže...
casanovaZL kaže...

Po meni tebi se pregrijava procesor, a niti grafičkoj kartici nije lako jer 80 stupnjeva je dosta.

Trebalo bi tu i koji ventilator u kućište ubaciti, npr. na bočnu stranicu ako možeš, a slab je protok i od naprijed

jer kavezi za HDD blokiraju prolaz zraka prema kartici i procesoru.

 hmm mislim da ta grafika radi inace na 80 tako na loadu to je stara gtx 780 ventilatora ima gore jedan ima klip koji sam postavio ima na procesoru taj stok gdje je hard disk jedan kuler postavljen na gornjem dijelu kucista isto kuciste zaista dobro je ohladjeno jer osjetim da hladi stavljo sam ruku na plocu i sl ali moguce da opet nije dovoljno ne znam toliko dovoljno o tome

ibme74 kaže...

Slazem se sa kolegom iznad. Bez obzira dali je problem u tome ili ne nebi bilo lose da malo sredis airflow i hladjenje za procesor. LC-CC-120 za 180kn, barem Thermaltake Smart RGB 500w 80+ 60mj garancije za 350kn i par ventova, za tih 600kn spustis fino temperature i vrlo vjerojatno rijesis i problem koji imas.

 vjerovatno i jeste problem napon pokretao sam prime95 znaci max load za cpu i nema problema nakon 2 3 sata tako nista ... medjutim stavio sam i furmark za gpu pokrenuo tada se comp resetovao osjetio sam u kucistu da napon mjenja zvuk kao da je oslabio i po tom se desilo to da se comp resetovao ... isto tako kasnije sam pokrenuo taj furmark samo njega bez prime-a opet se comp resetovao sto znaci problem je ili PSU ili grafika ali radije mislim da je PSU kao sto svi vi kazete ovih dana jedino cu to probat negdje u servisu da testiram da li je to i onda tek cu u kupovinu napojne i boljeg kulera CPU 

FULL+load+CPU+prije+pokretanja+furmarka+i+poslije+15ak+sekundi+desio+se+restart FULL+load+CPU+prije+pokretanja+furmarka+i+poslije+15ak+sekundi+desio+se+restart
 

 

 

Zamolio bi isto objasnjenje za testove sta je sve ovdje lose i sta ustvari nije lose od svega sto sam ja napravio i da li je konacno da je meni 99% PSU problem.

 

PS EDIT 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 23:34 (casanovaZL).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
Čitatelj kaže...

Mijenjaj napajanje.

 

BeQuite, Enermax, Leppa, FSP, XFX, Corsair, Seasonic, ta su sigurno dobra i radit ce bez frke.

 

Dobar deal je 300€ za konfiguraciju, ali jos trebas dobro napajanje.

 A di je Antec

7 godina
protjeran
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!

Isto gdje i Chieftec i CoolerMaster - previse novaca za premalo muzike.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
Čitatelj kaže...

Isto gdje i Chieftec i CoolerMaster - previse novaca za premalo muzike.

 Prekratko jamstvo... 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
Khadgar kaže...
Čitatelj kaže...

Isto gdje i Chieftec i CoolerMaster - previse novaca za premalo muzike.

 Prekratko jamstvo... 

 Meni jamstvo neznaci nist nekad nesto s manje jamstva moze bit bolje nego nesto sto ima vise!

 

Recimo kaufland daje 3godine kupis tv crkne u 2mjeseca dok u Pevecu s 1god jamstva tata i mama uzeli tv se nije kvario niti u jednom u 5god iako znam da nema veze s napajanjem al eto!

 

Ovaj tvoj Antec Khadgar ja sam prezadovoljan ;) s jacim procom i grafom ok slabijom super radi dok nedode jaca :)

 

Moje napajanje radi dok necrkne kad crkne ond kupujem novo ko ce stalno svake 2god il 4 kupovat za stariju konfu davat silne pare 300-500kn hehe za novo mah briga me vi kupujte ja ne ;)

11 godina
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
dragec0 kaže...

 Meni jamstvo neznaci nist nekad nesto s manje jamstva moze bit bolje nego nesto sto ima vise!

 

Recimo kaufland daje 3godine kupis tv crkne u 2mjeseca dok u Pevecu s 1god jamstva tata i mama uzeli tv se nije kvario niti u jednom u 5god iako znam da nema veze s napajanjem al eto!

 

Ovaj tvoj Antec Khadgar ja sam prezadovoljan ;) s jacim procom i grafom ok slabijom super radi dok nedode jaca :)

 

Moje napajanje radi dok necrkne kad crkne ond kupujem novo ko ce stalno svake 2god il 4 kupovat za stariju konfu davat silne pare 300-500kn hehe za novo mah briga me vi kupujte ja ne ;)

Ovo što si napisao za tv nema veze s vezom. O ovoj logici da kupis nesto s kracom garancijom jer smatras da ce raditi duze da ne govorim 

 

Nema smisla kupiti taj antec sa 2 godine garancije i bez ikakvog certifikata o efikasnošću za 380kn pored boljih izbora za istu cijenu kao FORTRON Hexa 85+ 450W, 80+ Bronze 60mj garancije , Thermaltake Smart RGB 500W, 80+ 60mj garancije te Fortron Hyper K 500W, 80+ 60mj garancije

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Comp se gasi u samo u nekim igrama!

Pozdrav jos jedno pitanje ... posto sam odlucio u nabavku kvalitetnijeg napona ... naletio sam na ponudu ovdje gdje zivim

 

FORTRON FSP HYDRO 700, 700 W, aktivni PFC, Hlađenje 120mm ventilator, 24-pinski konektor 1, ATX12V 1, SATA 10, FDD 1, PCIe 4, Molex 3

 

Kakvo je ovo napajanje da li je preporucljivo za gore navedenu konfiguraciju ... razlog sto mislim kupiti ovo je garancija od 5 godina po cijeni 90 eura dok imam i opciju

 

 

CORSAIR RMx Series 650W 80 GOLD po cijeni 125 eura ali ovaj prodavac samo daje 2 godine garancije iako je na kutiji 7 godina fabricka i nije u mjestu gdje zivim nego nekih 40ak kilometara od mene.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
casanovaZL kaže...

 

 

CORSAIR RMx Series 650W 80 GOLD po cijeni 125 eura ali ovaj prodavac samo daje 2 godine garancije iako je na kutiji 7 godina fabricka i nije u mjestu gdje zivim nego nekih 40ak kilometara od mene.

 za to napajanje Corsair daje 10 godina garancije : http://www.corsair.com/de-de/rmx-series-rm650x-650-watt-80-plus-gold-certified-fully-modular-psu

imam ga i mogu reći da je kvalitetno,nečujno i prednost mu je što je modularno (fortron nije sudeći prema slikama na proizvođačevim stranicama) tako da možeš stavit samo kablove koji ti trebaju i smanjit šumu kablova u kućištu

13 godina
neaktivan
offline
Comp se gasi u samo u nekim igrama!

ibme nije da vrijedam al meni to nema veze jamstvo ja imam komp od 700kn mozd a ti od 3000kn a mozd i vise naravno da kad bih imo komp od 5000kn+ i vise da bih uzimo s vise gare!

 

Za ove igre netreba mi nist bolje i jace!

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2017 15:39 (dragec0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!

Bože svašta, kakve veze ima jel imaš komp od 700kn ili od 7 000kn, ako imaš 380kn za napajanje zar niej logično da ćeš uzeti najbolji omjer uloženo/dobiveno?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
ibme74 kaže...

Bože svašta, kakve veze ima jel imaš komp od 700kn ili od 7 000kn, ako imaš 380kn za napajanje zar niej logično da ćeš uzeti najbolji omjer uloženo/dobiveno?

 Dobro frende tu si upravu jbg istina je da ulazes u komp novce i da stavis recimo MS napajanje meni je naletilo s 380kn Antec na 220kn od Kadhara i cinilo mi se super cijena pa sam uzo dobro miran sam 2god kasnije vidit uzeo sam proc i tu neku grafu cisto onak za pocetak!

 

Za 2god ak naleti opet neko kvalitetno s garom i povoljno uzet ;) na Njusci uvijek ima Crosair s garom 2+ il 3+ ili neko drugo!

11 godina
offline
Re: Comp se gasi u samo u nekim igrama!
dragec0 kaže...
ibme74 kaže...

Bože svašta, kakve veze ima jel imaš komp od 700kn ili od 7 000kn, ako imaš 380kn za napajanje zar niej logično da ćeš uzeti najbolji omjer uloženo/dobiveno?

 Dobro frende tu si upravu jbg istina je da ulazes u komp novce i da stavis recimo MS napajanje meni je naletilo s 380kn Antec na 220kn od Kadhara i cinilo mi se super cijena pa sam uzo dobro miran sam 2god kasnije vidit uzeo sam proc i tu neku grafu cisto onak za pocetak!

 

Za 2god ak naleti opet neko kvalitetno s garom i povoljno uzet ;) na Njusci uvijek ima Crosair s garom 2+ il 3+ ili neko drugo!

BOLDANO - to je druga stvar ako si uezo rabljeno za 220kn, ja pričam ako uzimaš novo i ako imaš 350-400kn nećeš uzeti tog anteca kraj ona  tri napajanja

13 godina
neaktivan
offline
Comp se gasi u samo u nekim igrama!

ibme naravno ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice