BSOD - što, zašto i kako izdvojena tema

poruka: 3.547
|
čitano: 978.322
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

Hvala ti jako puno ... proradilo je Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

Napokon nadjoh forum i temu na kome mogu postaviti pitanje za resenje problema :)

 

Dakle, radi se o BSOD-u. U pitanju je ASUS laptop. OS je Vista 64 SP1. Drajveri instalirani koje sam dobio uz laptop i sve je radilo savrseno 10 meseci.

 

Evo 2 slike koje se pojavljuju.

 

http://img48.imageshack.us/i/dsc00436a.jpg/

http://img379.imageshack.us/i/dsc00438u.jpg/

 

Pokazuje razlicite greske poput:

 

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA 

 

A sto se tice fajlova koje prikazuje isto na plavom ekranu U TEHNICAL INFORMATION, do sada sam uhvatio ova 2:

 

atikmdag.sys

ntfs.sys 

 

Ako neko ima neki savet, bio bih jako zahvalan. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2009 10:57 (Vtec).
15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako
Jesi li probao reinstalirati OS,meni je bio bsod i nakon reinstalla sve radi.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

Nisam probao, iskreno. Prvo bih ako postoji mogucnost da se popravi, posto racunar ima dosta toga na sebi i spremljen je za rad, tako da je veliki posao da sve ponovo dizem :)

15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako
Da,istina.A problem može biti u puno toga,hard disk,RAM,software-ski problem.
Kada bi bio problem u hard disku pisalo bi "run chkdsk".Ne znam,probaj(ako imaš cd od windowsa)pokrenuti repair i napisati chkdsk,pa javi šta piše.
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

OK, probacu i to, veceras. Hvala na trudu!

15 godina
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

0x00000050 (drugi screenshot) -> (Vista SP1), moguće da je RAMa ponestalo

IRQL_ xxxxx -> interupt request -> neka periferija zafrkava proc

PAGE_FAULT xxxx -> adresiranje memorije (swapping, ako se ne varam) -> vjerojatno HDD (povezano sa RAMom)

ntfs.sys -> HDD (inače, ntfs je datotečni sustav)

amd-nešto-nešto - nikad čuo (pogledat ću na googleu)

atikmdag.sys - upućuje na problem sa ATI driverima

 

_______________________________________________

Update HDD drivera.

EDIT: Uptade ATI drivere.

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2009 11:46 (Bukva).
14 godina
neaktivan
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

OK, hvala.

 

Smatrate da je problem ipak softverske prirode?

15 godina
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

-.- Smatrate... Osijećam se ko fosil Namigiva

 

Iskreno, za 0x00000050 Google tako veli, ne ja; IRQL / PAGE je ono koliko ja znam iz arhitektura (faks), ntfs.sys naučio kada sam se osobno susretao sa tim problemom, atikmdag.sys Google smatra.

 

Anyway, ukratko kada se podvuče crta ja bih rekao da je greška u nekim driverima.

 

Sad, što je ne znam. Ali ja bih nekako išao tim redom. Prvo drivere, ako oni nejdu, probat pregazit OS, ako se opet javlja, vjerojatno do hardwarea. Može biti stvarno da su driveri, a može biti da je nešto na procesoru otišlo. 

Every hole is a goal!
15 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Imam ja jedno pitanje koje zahtjeva kratak odgovor. Osmijeh

 

Ovako, prijatelj mi je donio laptop na kojem se nakon startanja pojavljuje BSOD. Jedino što je bilo u mojoj mogućnosti je reinstalacija windowsa koju sam odmah i započeo ali se 15-ak minuta prije kraja instalacije ponovo pojavio plavi ekran.

 

Nakon guglanja shvatio sam da objavljuje pogrešku vezanu za RAM, pa mi samo treba potvrda nekog experta :), da je jedino moguće da je problem hardverske prirode, kako bi prijatelju mogao savjetovat što dalje treba napravit, ili možda postoji još neka mogućnost!?  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako
Champollion kaže...

Imam ja jedno pitanje koje zahtjeva kratak odgovor. Osmijeh

 

Ovako, prijatelj mi je donio laptop na kojem se nakon startanja pojavljuje BSOD. Jedino što je bilo u mojoj mogućnosti je reinstalacija windowsa koju sam odmah i započeo ali se 15-ak minuta prije kraja instalacije ponovo pojavio plavi ekran.

 

Nakon guglanja shvatio sam da objavljuje pogrešku vezanu za RAM, pa mi samo treba potvrda nekog experta :), da je jedino moguće da je problem hardverske prirode, kako bi prijatelju mogao savjetovat što dalje treba napravit, ili možda postoji još neka mogućnost!?  

Možeš li reći što točno piše?

15 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Mislim da sam bio dovoljno jasan u prethodnom postu, nema smisla pisat točnu pogrešku jer ona otvara mogućnost guglanja a to sam osobno već napravio.

 

Treba mi neko sa iskustvom jer nije moj laptop i ne želim ništa zaje*at, a što se tiče google-a tu se dovoljno dobro snalazim i po tom pitanju mi nije potrebna pomoć.

 

U svakom slučaju hvala na pokušaju, ipak bi bio sretniji odgovorom nekog ko je imao sličan problem a ako takvih nema onda ništa, što je tu je.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

Doktore, pacijent uimre!

Što mu je?

Neću vam reći! Mogu i ja googlat.

 

Mislim...

Ako sumnjaš na RAM provuci ih kroz memtest... Ali, sve dokle ne kažeš što mu se dešava, više će ti od pomoći biti vidoviti Milan, nego svi zajedno na ovom forumu.

Napiši da si već googleo i da ti takvi odgovori ne trebaju. Ak ti netko C/P sa Googlea, lupi mu Thumbs down i mirna Bosna.

Every hole is a goal!
16 godina
neaktivan
moderator
offline
BSOD - što, zašto i kako
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA


Makni ATI drivere. Sve su ovo greske drivera graficke ( u ovom slucaju)
PAGE FAULT je definitivno zbog drivera. Ove su greske naizmenicne zar ne?
A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

Mislim da ce pre biti da je ovo u pitanju, nazalost :(

 

http://img34.imageshack.us/i/dsc00441fsx.jpg/

 

Crko ram..

15 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Mda, RAM

 

Ako ti je laptop 10 mjeseci star, vjerojatno je pod garancijom?!

 

MORAJU ti zamjenit RAM. Reklamiraj, reci da ne prolazi memtest (možeš im i pokazat sliku) i moraju ti zamjenit RAM.

 

Sretno!

I find your lack of faith disturbing!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako
Vtec kaže...

Mislim da ce pre biti da je ovo u pitanju, nazalost :(

 

http://img34.imageshack.us/i/dsc00441fsx.jpg/

 

Crko ram..

-da, RAM. Prije odlaska u servis ipak otvori (to se može i smije), izvadi RAM (ako treba obriši ga mekanom gumicom za olovke) i vrati nazad. Nakon ponovnog MemTesta ostaje reklamacija.... Jer moguć je samo loš kontakt ako je notebook recimo tresnuo. (pošto RAM rijetko crkava)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Meni se pojavio BSOD, i piše da u BIOS-u disableam cache i shadow.

Otišao sam u BIOS ali nigdje nisam našao te dvije opcije.

 

Može me netko uputiti u pravom smjeru ili reći u čemu je problem?

www.prisonbreaker.bloger.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

Kaže da isključiš cache i memory shadow. to ti je kod postavki za RAM ali ti to neće niš pomoć. ako možeš, daj crash dump da vidimo što to točno uzrokuje BSOD i da to središ. Ovako napamet, nešto ne valja sa RAMom (ja sam dobivao tu grešku na starom kompu - jedna pločica je crkla). Provjeri sa Memtestom, možda imaš isti problem...

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Dok sam imao svoje RAM-e, to se pojavljivalo i sad sam te RAM-e poslao u servis upravo zbog toga, i od frenda posudio njegove RAM-e da mogu na net dok ne dobijem svoje, i opet isti BSOD. Nije vrag da sad i njegovi RAM-i nevaljaju, a kod njega savršeno rade? Da li je moguće da je nešto drugo osim RAM-a?

 

I kako da ti dam Crash Dump?

www.prisonbreaker.bloger.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

Onda neš ne valja sa matičnom... Teško je ovako napamet odredit. crash dump se nalazi u C:\Windows\minidump\ uploadaj ga na neki servis tipa mediafire da možemo do njega pa da ga analiziramo (pogledaj prvi post u temi, sve će ti bit jasno)

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Evo ga, pratio sam uputstva sa prvog posta i ovo sam dobio:

 

 

Znači, koliko vidim, ovaj ntkrpamp.exe radi probleme.

Eh, kako sad to riješiti?

www.prisonbreaker.bloger.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2009 1:24 (Prison Breaker).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

hmmm... ntkrpamp.exe se spominje kao dio kernela (ima veze sa driverima) ili tako nešto. jesi što mijenjao na kompu, dodavao neki hardver, updateao drivere i sl? izgleda kao neki problem sa driverima. stavi najnovije - redom - za čipset, grafičku, zvuk i ostalo čega se sjetiš... tako su barem radili na drugim forumima i nekima je uspjelo.

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
15 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Mijenjao sam procesor. Aha, e sad mi je sve (možda) jasno.

 

Jer flashao sam BIOS, i stavio novi procesor, i nakon toga mi se BSOD počeo pojavljivati stalno, ali drivere za maticnu sam instalirao one koje sam dobio s njom jos prije godinu dana. Znaci sad bi trebao naci noviju verziju drivera i to instalirati ako sam stvari dobro pokopcao.

www.prisonbreaker.bloger.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Iam jedan dosta velki problem...

Krenuo sam instalirat windows xp jer sam imo vistu i pri početku instalacija sve krene normalno i odjenom se komp sam od sebe ugasi i prikaže BSOD... Onda ne mogu ni uć u komp ni ništa... A kad krenem intalirati windowse mi se nakon nekog vremena komp samo ugasi tj. laptop... Sad ne znam kako da to riješim i šta je problem...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Vjerojatno je problem u SATA modu. Vista ima ugrađene drivere za SATA kontroler, XP nema.

 

Rješenje je isključiti SATA u BIOS-u. Kao primjer vidi sliku (može biti različito, ovisno o tipu BIOS-a i proizvođaću laptopa. Isključi SATA i to će ti vjerojatno riješiti problem

Pokušaj isključit SATA native u BIOS-u Pokušaj isključit SATA native u BIOS-u
I find your lack of faith disturbing!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako
Nikola5 kaže...

Iam jedan dosta velki problem...

Krenuo sam instalirat windows xp jer sam imo vistu i pri početku instalacija sve krene normalno i odjenom se komp sam od sebe ugasi i prikaže BSOD... Onda ne mogu ni uć u komp ni ništa... A kad krenem intalirati windowse mi se nakon nekog vremena komp samo ugasi tj. laptop... Sad ne znam kako da to riješim i šta je problem...

Ti stvarno misliš da će netko na osnovi te 3 rečenice neš znat o tvom problemu? Prvo - nema konfiguracije. Drugo - uopće nisi napisao što se pokaže na BSODu. Treće - boldano - komp se ugasi, pokaže BSOD a ni Windowsi nisu instalirani? A kad počeš instalaciju (dalje rečenica) to neko vrijeme radi pa se komp ugasi? Imaš problema sa pregrijavanjem (vjerojatno - al prvo reci što piše na BSODu) ili sa SATA kontrolerom. Pokušaj ga onesposobit u BIOSu.

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2009 13:39 (Sum_of_all_fears).
14 godina
neaktivan
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

Jeste, moj je problem bio u vezi prve poruke jer sam nabrzaka napisao... Idem sad korak po korak :D

Ovako: Krenuo sam instalirat windows xp na vistu i sve je bilo u redu dok se komp nije sam od sebe ugasio. To se i prije događalo dok se pojavio MS Visual i onda se ugasio. Tako i sada... I kad sam krenuo instalirat windows, on se opet sam ugasio... Nisam mogao ni u komp uć jer se pojavio BSOD, al sam ga pustio koji dva sata i sad mogu ući u njega.

Al' još uvijek želim instalirat xp pa ne želim ić sad prenaglo, radije tu pitam! ;)

 

 

OBAVLJENO

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2009 14:34 (Nikola5).
16 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Ovdje sam već napisao moj problem:

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/komp-se-resetira-bez-razloga/37932.aspx?page=0&jumpto=592326&sort=asc&view=flat

 

Pa bih zamolio OVERLORDA da pogleda moje minidump fileove i kaže što da radim:

Ovdje su 2 mini dumpa za koje sam postao i BsoD:

http://www.megaupload.com/?d=AMI09ZBI

Ovdje su svi mini dumpovi koje imam (od zadnjih tjedan dana):

http://www.megaupload.com/?d=27ISOKYS

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BSOD - što, zašto i kako

Na frendovom laptopu mi se jutros pojavia ovi BSOD (BAD_POOL_CALLER)i ne može bootat Windowse (ne može ni u niti jednu F8 opciju), zna li neko šta uzrokuje ovi problem ?

Ovo je STOP Code

STOP: 0x000000C2 (0x00000040, 0x00000000, 0x80000000, 0x00000000)

Surfajući nisam uspija nać kvalitetno rješenje !

Ne mogu postati dump jer ne mogu uć u WIN ni na koji način !

Život me naučio da nikad ne prekidam ženu dok šuti!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice