Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

poruka: 68
|
čitano: 68.589
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Lijep pozdrav svim forumasima.

 

Imam jedno pitanje od malih nogu uvijek sam zudio sa svojom nekom velikom firmom ili svojim biznisom i sanjario kako cu biti svoj gazda i zaradivati kako poslujem,odnosno poslovanjem cijeloukupne firme i zelio bi si to ostvariti .E sad sto me interesira postoji tu uvijek jedan problem nemam pocetnog kapitala ( 20.000kn)+ 4.000-5.000kn za osnivanje papira znaci nemam nista  sto bi mogao stvoriti svoju firmu.Po tom zakonu kad bi imao novaca nebi ni osnivao firmu odnosno kako cu nesto osnivati kad nemam novaca ugl.cudna je nasa politika u Hrvatskoj.

 

Sad me zanima da li ja moguce krenuti preko internetske stranice pa ako netko prepozna krenuo bi onda za otvaranjem svojeg prostora.Znam da sad to sve zvuci zbunjujece i smotano ,zaboravio sam reci da to nije neka prodaja informaticke opreme ili u vezi informatike nego se radi o necemu drugom sto ne postoje u hrvatskoj cak nisam ni uspio naci u americi nego u Australiji necu dati vise informacija o cemu se radi da nebi netko uzeo moju ideju Smijeh

 

 

Dosta je ljudi krenulo od 0 i sada ima milione kao Todoric itd. ali uglavnom ako netko je tako zapoceo od nicega i sad ima neku svoju tvrtku ili agenciju nemora imati gomile novaca Smijeh bilo sto bio bi zahvalan da me malo uputi u to sve ,odnosno kako bi bilo najbolje krenuti tj. sto poduzeti.

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Deeeee znam na što ciljaš ali mnogo projekata nije uspjelo u tome

Zbog malo početnog kapitala npr. Startupa,oglašavanja,prodaja preko neta...nec nebum išlo

 

Ako misliš da ti je ideja neka tajna idi na google pa napiši tu svoju ideju pa ceš vidjet kako mnogo ljudi se trudi takvo nešto napravit

I ja se osobno time bavim kao hobi ali želio bi to svesti na profesionalnu razinu,a i u ovoj J****** državi nemožeš ni štand otvorit bez 5000kn i javnog bilježnika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Ako stvarno želiš pokrenuti vlastiti posao i dovoljno si odlučan, informiraj se o poticaju poduzetnicima u sklopu predpristupnih fondova Europske unije.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Pa znate sto ako nemogu stvoriti biznis ajmo tako nazvati ima i drugih zemalja osim hrvatske koji ce postivati moje pravo odnosno moju volju i zelju za trudom i radom imam par ideja da se javim ljudima vani u americi npr ili drugim zemljama pa tko zna mozda se pokrene pokret moje ideje.

 

 

Dosta imam prijatelja nisu iz Hrvatske nego npr. iz Slovacke koji su cak bez srednje skole stvorili svoju firmu i zaradivaju lijepu svotu novaca koji ce sigurno rijesiti pitanje svoje dijece sto se tice financija.

 

Nije mi u planu uopce sada da budem miljarder ili neznam sto nego zelim imati postenu firmu gdje cu posteno zaradivati,jer nazalost nakon sada ove recesije koja je dosla i krize tesko zadrzati posao i biti siguran da ces ostati na svome poslu.

 

 

Macak ovo sto si rekao bas cu provijeriti ,sk 8 forlife kako mislis da upisem na google ,da li mozda postoji neka  stranica gdje se moze izdati svoje ideje ?

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
16 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Treba ti puno više od 20,000 kapitala. Trebaš minimalac za direktora, 500 minimuma za knjigovođu....

C# je fantastičan jezik, .NET neopisivo dobar framework, ali WebForms model je definitivno jedna od najružnijih stvari u posljednjih 10 godina IT-a.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Sve je to tako lijepo ali najgore je u tome svemu moje financijsko stanje.

Moje financijsko stanje je kao kokoš bez perja da slikovito opisem .Interesira me da li ima koja hrvatska ili strana stranica gdje mogu napisati moju zamisao ?

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
15 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Poštujem tvoju ideju i tvoju volju za rad ali prvo dođi do love nađi si sponzora ako je neka dobra ideja u tvojoj glavi

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

1. raspitaj se o poticaju - inace su dosta veliki - i moja obitelj ti dobiva veliki poticaj - bavimo se vinogradarstvom inace

2. bilo bi lijepo kada bu mogao dignuti barem jedno 50000kn kredita to bi ti bilo ok

3. nadji ljude u koje imas povjerenja i za koje si siguran da ce raditi i ako placa bude malo nekada srezana

4. oglasavanje - trebao bi puno reklame na pocetku jer to pridonosi uspjehu

5. i za jedno 1.5 ili 2.god. bi mogao zgrtati velike sume novca

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

AmD ti je dao sve opcije važne ali pogledaj po netu ima dosta blogova u kojem ljudi pišu cake kako doči do love na brz načinne moraš odma iskoristit tu ideju prvo na neki drugi način dođi do love pa onda otvori vrata tvojoj ideji no nisam siguran o čemu se radi tako da ne znam koliko ti love treba pa mi reci otprilike koliko bi ti min. love trebalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Kredit necu dizati  jer znam da cu ga tesko otplatiti  jedino da sam u drugoj poziciji i da je veca placa odnosno mogucnost pomoci od dobrih ljudi onda bi nesto skemijao ,a ovako bi se uvalio u govn.

 

Slusaj neznam ni sam koliko bi mi trebalo novca jer sam prvi puta u opticaju sa otvaranjem svog posla .Ovo sto ja planiram ti je pr.kao iznajmljivanje auta evo skroz slican primjer.

 

Prvo sam promislio oglasivanja putem web adrese nije mi problem napraviti wew stranicu neku pocetnu pa kasnije se krene u realizaciju i osavrsavanje moje ideje.

 

Volio bi da me netko uputi sa svojim primjerima jer ovo sto sad planiram to prvi puta radim i totalno sam novi u tome svemu zato sam probao naci pomoc ljudi sa bug foruma.

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Otvori obrt-treba ti oko soma kn da središ papire.Za d.o.o. ti treba min 20000kn... pogledaj si malo na www.legalis.hr

16 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Prouči malo i otvaranje offshore firmi, radi poreznih olakšica i drugih povlastica.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

to rent a car ti je na netu rent a web prostor ali to je PRE SKUPO!!!

Ma probaj sa nekim malim webom pa se usavršaji u tome evo ja baš sad radim neki projekt za mene na dreamweaveru

 

Sve u svoje vrjeme !! skupi love a onda u biznis

 

 

Ljepo je vidjeti kako u Ljepoj našoj ima ambicioznih ljudi!!!!!Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Prijatelju dragi ima dosta ambicioznih ljudi u Hrvatskoj ali nema mogucnosti da iskazemo svoju mogucnost ,znanje i zelju za radom .Nazalost moji roditelji htijeli su otvoriti firmu  i kad su vidjeli koliko treba sve novaca da se realizira jednostavno su odustali jer nemoju mogucnosti i puno se trazi,umjesto da pruzimo ljudima ,pogotovo mladim ljudima da rade da se skoluju ali ovdje sve kod nas obrnuto kak zagorci kazu ni vrit ni mimo.

 

 

Nije mi jasno samo kako oni ljudi koji su krenuli sa 0 i dogurali da su sada bogatuni evo volio bi se sa tom osobom naci uz kavu da popricamo i da mi odgovori svoju tajnu odnosno sto je napravio.

 

 

Danas sam gledao na oprah na tv-u decko sa 16 godina napustio srednju skolu ,nakraju je napravio ideju i preko interneta poceo nesto prodavati zaboravio sam sto i sada ima 18 godina koliko sam skuzio i uglavnom sada vrijedi milione dolara pa rekao sam sebi ,hebemu sve ako on moze mogu i ja .Imam ruke ,imam noge ,hvala bogu zdrav sam ,znam komunicirati i u cemu je stvar ali dobro Hrvatska nije Amerika ,ako necu naci mogucnost normalnog rada i zivota ovdje onda kupim stvari i idem trbuhom za kruhom.

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
15 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Amazon.com ima svoj doi za ljude sa idejama pa malo tzv. surfaj i vidi o čemu se radi.Reci dali išta znaš o izradi web-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Budem si bas pogledao amazonu.Nisam neki strucnjak za izradu web stranice poput nekih ljudima na ovom forumu ali znam napraviti prosjecanu stranicu ali sad za neku vecu izradu poput animacija itd ne dosta sam i toga zaboravio,zasto?

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

WEB stranica ti je najbolji način da zaradiš npr. pogledaj Google adsense sorry ako sam pogreši napisat ili hrv. oglašivače Xclaim!!!!!!!!!!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?
cro_denis kaže...

Nije mi jasno samo kako oni ljudi koji su krenuli sa 0 i dogurali da su sada bogatuni evo volio bi se sa tom osobom naci uz kavu da popricamo i da mi odgovori svoju tajnu odnosno sto je napravio.

 

 

  Imali su ono što se tada tražilo, pogodili su vrijeme i prepoznali priliku.     (Kerum, Bill Gates, Todorić, HG Spot...)

prouči njihove početke 
Only God (& mod) can judge me
15 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Ako misliš o nekom izumu onda kvragu,pogrješio si život kompa moj!?Izlanuo se

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

https://www.google.com/adsense/login/hr/?hl=hr

 

Evo vam ljudi pa se informirajte o zaradi na kojoj ja sad želim radit Nećete požalit!!!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Nije nikakav izum evo imam jedan primjer koji bi volio ostvariti tj jedan od njih.

 

 

Ako netko zna kako i sto da krenem i zapocnem.

 

Volio bi napraviti stranicu za pronalazenje dadilja u cijeloj Hrvatskoj .Imam taj koncept koji bi omogucio odnosno olaksao mladim majkama koji su zauzeti i voljele bi pronaci sigurnu pouzdanu dadilju da cuva njihovo dijete.Napravio bi tako da bi nasao ljude koji su voljni da cuvaju dijete ili da oni sebe registriraju na tu stranicu i da napisu kratku biografiju o sebi i koliko traze za cuvanje dijeteta,koji danom bi cuvali i koliko godina zele da je dijete staro itd.

 

Malo sam istrazivao po internetu nema to u hrvatskoj tako nesto pa rekao zasto nebi ja to napravio i naravno uz pomoc neke reklame ili neznam cega jos ja sebi stvarao doprinos e sad kako to napraviti nemam pojma.

 

 

Pogledao sam xclaim  i  adsense ,da li imas kakva iskustva sa tim stranicama ,da li su povjerljivi da ne bi bila to neka mucka ?

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Čojvječe pa to adsense je GOOGLE !!!!!!!!!!!no oni će uzeti svoj postotak za tvoj profit jer su ti našli oglašivača nema tu mučke to su ogromne firme ovaj Hrvatski Xclaim ima oko 1milion partnera !!

 

Btw uzmi još postotak "neku svoju cifru npr. 100 kn za svaki ogals majki" od onog tko se oglašava majka ili tata heh i postotak od tragača "dadilje" isto nekih 100kn

 

Nice idea samo tako!!!!!!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?
sk8 4 life kaže...

Čojvječe pa to adsense je GOOGLE !!!!!!!!!!!no oni će uzeti svoj postotak za tvoj profit jer su ti našli oglašivača nema tu mučke to su ogromne firme ovaj Hrvatski Xclaim ima oko 1milion partnera !!

 

Btw uzmi još postotak "neku svoju cifru npr. 100 kn za svaki ogals majki" od onog tko se oglašava majka ili tata heh i postotak od tragača "dadilje" isto nekih 100kn

 

Nice idea samo tako!!!!!!

 100kn od svakog i imat ćeš ravno 0 članova... To tako definitivno neće proć...
Ali ugledaj se na recimo kupiprodaj.net. Otvorili su stranice, sve je na njima besplatno za ljude koji nude i traže (jedino tako i možeš privući ljude), uložili su dosta u reklamu (bilo je dosta i plakata i letaka i svačega), financirali su se isključivo iz oglasa (što je posjećenija stranica to više imaš potencijalnih oglašivača, a tim više možeš i naplaćivati za oglas) i nakon koje godine prodali su se oglasniku po dosta velike pare... Dakle čovjek je krenuo od 0 (vjerojatno je i on, kao i Kerum i Todorić morao skupiti tih 20000kn i otvoriti firmu, ne možeš ništa bez firme) i za koju godinu skupio ljepe novce... Ti imaš ideju, imaš želju. Skupi novac kako god znaš za otvorit poduzeće (pa tih 20000kn i nije tolko puno ako ćeš zarađivat višestruko više...) i kreni s realizacijom...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Dajem ti primjer:oglašivać"roditelji"-100kn*500 članova=50000kn

                          tragac"dadilja"-100kn*500 Članova=50000kn

 

Xclaim ti uzme po 60% zarde znači od 100000kn ti dobiješ 60000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Moga si mi ovo na privatno da ti ne ukradu ideju jer je fenomenalna!!!!!!!Namigiva

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Sto bi ja sad trebao napraviti da krenem u tu realizaciju ako nije problem da napises ?

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Rekao je da nema za početni kapital a reklame na netu su skupe DEEEEEEEEEEEEEE

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?
cro_denis kaže...

Sto bi ja sad trebao napraviti da krenem u tu realizaciju ako nije problem da napises ?

 A u biti za otvoriti takvu web stranicu, nisam siguran je li moraš imati firmu. A da li ti misliš otvoriti agenciju za to ili samo webstranicu? Možda se web može otvoriti i bez firme...
sk8 4 life kaže...

Rekao je da nema za početni kapital a reklame na netu su skupe DEEEEEEEEEEEEEE

 

 Pa za njega je i bolje da se skupe ako on naplaćuje drugima reklamiranje... Što ti je posjećenija stranica to više ljudi će htjeti staviti svoj oglas ili banner na tvoju stranicu... A što više ljudi to želi, biti će spremni i više platiti...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

Hehe nadam se da mi nece nitko ukrasti ideju ali dobro imam jos jednu ali to ce ipak biti tajna ,mene samo zanima sto bi ja trebao napraviti da npr. krenem sa idejom za dadilju sto sam rekao ?

Amd athlon 64 x2 6000+ 3.14 ,2gb kingmax,ati radeon hd 4550 512mb ddr3,gigabyte m52l-s3,fortron PNF 350w,seagate 500Gb
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?

imaš pravo. Web stranica sa oglašavanjem se može naprviti bez firme

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 16:17 (sk8 4 life).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zelio bi otvoriti svoju firmu trebao bi pomoc?
sk8 4 life kaže...

Dajem ti primjer:oglašivać"roditelji"-100kn*500 članova=50000kn

                          tragac"dadilja"-100kn*500 Članova=50000kn

 

Xclaim ti uzme po 60% zarde znači od 100000kn ti dobiješ 60000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Moga si mi ovo na privatno da ti ne ukradu ideju jer je fenomenalna!!!!!!!Namigiva

 

 Dadilja se nade na 1000 000 nacina, a ovo 100 kuna je daleko previse! Mislim razumijem tebe, imas 15 godina pa ti je sve to lijepo i krasno...

Savjet autoru - samo dobro razradi ideju, ideja je ono sto nas vodi kroz zivot!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice