Koliko obrnete u 'fušu'?

poruka: 37
|
čitano: 19.099
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koliko obrnete 'u fušu'?

Imali smo jednu duuuugu temu o plaćama (koja zapravo još uvijek traje), pa se nekako automatski nameće i tema o fušu, tj. koliko se u IT industriji da zaraditi 'sa strane' te koji se poslovi tog tipa najviše traže / nude. VAŽNO: tema je naravno čisto INFORMATIVNOG i EDUKATIVNOG karaktera, pa nikako ne bi bilo zgodno (čitaj: korektno) da spominjete konkretne tvrtke / pojedince ponaosob. Namigiva Dodatno pitanje je svakako i kako recesija utječe na poslove 'sa strane', odnosno podiže li potražnju ili se generalno (loše) stanje preslikava i na ovo područje? Navalite.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Koliko obrnete u 'fušu'?

U deset dana sam sa starim zaradio za hd 5870

xxx
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Koliko obrnete u 'fušu'?

ja sta radim u mjesec dana bez beda mogu za jednu HD5970 mogu, cuj kada je jedan covjek u jednom manjem gradu od 1000 stanovnika ima se para

z v o n e x p
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko obrnete u 'fušu'?

Poprilicno...

 

Odrzavam par mreza, par servera, nesto webova radim. Uglavnom da se lijepo zaradit. U prosjeku skoro jos jednu placu mjesecno.

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Koliko obrnete u 'fušu'?

prijasnjih godina se dalo, 1000-1500 kn mjesecno, u zadnje vrijeme jako slabo....

Everything should be made as simple as possible, but not simpler.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
sale786 kaže...

U deset dana sam sa starim zaradio za hd 5870

Stari ti radi u IT industriji? Sta ste radili?

:)
16 godina
online
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
logic kaže...
sale786 kaže...

U deset dana sam sa starim zaradio za hd 5870

Stari ti radi u IT industriji? Sta ste radili?

Vjeroatno baustea, tamo se najbolje zaradi.

 

 

OT: slabo ovu godinu, poslje posla se bas i nema nesto vele za ucupati. morat cu nesto traziti

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
15 godina
neaktivan
offline
Koliko obrnete u 'fušu'?

Prošli mjesec oko 1000kn, ovaj oko 800kn najviše, neke još imam za naplatiti. Kako kad. Nekad stvarno ima posla, nekad samo pijem iza posla. Cool

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
Smooth Operator kaže...

Prošli mjesec oko 1000kn, ovaj oko 800kn najviše, neke još imam za naplatiti. Kako kad. Nekad stvarno ima posla, nekad samo pijem iza posla. Cool

Ma meni je dopiydilo... imam jos par projekata i uziman pauzu... Vec skoro godinu dana radim od jutra pa do kasno u noc. Vrijeme za sebe nadjem od 23h - 3/4h ujutro. I onda budjenje u 6. :(

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
tnakir kaže...
Smooth Operator kaže...

Prošli mjesec oko 1000kn, ovaj oko 800kn najviše, neke još imam za naplatiti. Kako kad. Nekad stvarno ima posla, nekad samo pijem iza posla. Cool

Ma meni je dopiydilo... imam jos par projekata i uziman pauzu... Vec skoro godinu dana radim od jutra pa do kasno u noc. Vrijeme za sebe nadjem od 23h - 3/4h ujutro. I onda budjenje u 6. :(

 

U 6 ujutro? Brrrrr.... Mršti se Ja sam danas došao na posao u 9:30. Ubio bi nekog da se moram dizati u 6 svaki dan.

 

Inače, što se tiče fuša, zadnji posao je bio za cca. 8h rada (svaki dan po 2h / 4 dana) 700 kn. To je bilo prije jedno 2 tjedna, a kako idem na godišnji uskoro odlučio sam ne uzimati više poslova sa strane jer godišnji = zen = ne dirajte me.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
vlad0 kaže...
tnakir kaže...
Smooth Operator kaže...

Prošli mjesec oko 1000kn, ovaj oko 800kn najviše, neke još imam za naplatiti. Kako kad. Nekad stvarno ima posla, nekad samo pijem iza posla. Cool

Ma meni je dopiydilo... imam jos par projekata i uziman pauzu... Vec skoro godinu dana radim od jutra pa do kasno u noc. Vrijeme za sebe nadjem od 23h - 3/4h ujutro. I onda budjenje u 6. :(

 

U 6 ujutro? Brrrrr.... Mršti se Ja sam danas došao na posao u 9:30. Ubio bi nekog da se moram dizati u 6 svaki dan.

 

Inače, što se tiče fuša, zadnji posao je bio za cca. 8h rada (svaki dan po 2h / 4 dana) 700 kn. To je bilo prije jedno 2 tjedna, a kako idem na godišnji uskoro odlučio sam ne uzimati više poslova sa strane jer godišnji = zen = ne dirajte me.

Radim od 8, dok se probudim, popijem kavu,dodjem na posao... Nije problem. Pon - Petak odspavam max 20h, ali zato subotom i nedjeljom nadoknadim :)

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
Koliko obrnete u 'fušu'?

Ja sam više jutarnji tip. Izjutra uvijek napravim najviše posla, dok popodne pijem kave samo da ne bi zaspao. A što se spavanja tiče, spavam, oko 8 sati svaku noć. Ne bih mogao drukčije. Vikendom i duže.

 

Što se tiče satnice i naplate, prošli mjesec sam naplatio za 4 sata, oko 500kn, danas ću za sat posla koji sam odradio kući (ponio laptop), 400kn.

 

Zavisi što točno radiš.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Koliko obrnete u 'fušu'?

Ma boli vas, ja svako jutro moram u 6 na noge, a uvecer ne sjecam se kada sam legao prije 12 obicno u 1 :D

 

jbg naviknes na takav zivot, subotom sam obicno na selu radim nesto, a nedjeljeom nekad spavam duze.

 

A sto se satnica tice, zavisi sta se radi i kada se radi.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?

Kum ima firmu i dogovori kuću pod krov za nekih 20 000 on radi temelje i korov a ja i stari zidamo nama ide oko 8 tisuća meni stari dao 3 i neš sitno on sam zida ja mu dodajem blokove mješam malter i te gluposti. Sad je dogovorio još jedan poso tak da će bit i za monitor

xxx
16 godina
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
sale786 kaže...

Kum ima firmu i dogovori kuću pod krov za nekih 20 000 on radi temelje i korov a ja i stari zidamo nama ide oko 8 tisuća meni stari dao 3 i neš sitno on sam zida ja mu dodajem blokove mješam malter i te gluposti. Sad je dogovorio još jedan poso tak da će bit i za monitor

Vi napravite kucu za 20 000 kn ? Ja sam tolko potrosil na podrum...

 

Mjesecno zasluzim 3000-4000 kn, kako kad... (samo fush i radim, nisam zaposljen - jos)

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?

Kum ima firmu i dogovori kuću pod krov za nekih 20 000 on radi temelje i korov a ja i stari zidamo nama ide oko 8 tisuća meni stari dao 3 i neš sitno on sam zida ja mu dodajem blokove mješam malter i te gluposti. Sad je dogovorio još jedan poso tak da će bit i za monitor

xxx
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko obrnete 'u fušu'?
vlad0 kaže...

Imali smo jednu duuuugu temu o plaćama (koja zapravo još uvijek traje), pa se nekako automatski nameće i tema o fušu, tj. koliko se u IT industriji da zaraditi 'sa strane' te koji se poslovi tog tipa najviše traže / nude. VAŽNO: tema je naravno čisto INFORMATIVNOG i EDUKATIVNOG karaktera, pa nikako ne bi bilo zgodno (čitaj: korektno) da spominjete konkretne tvrtke / pojedince ponaosob. Namigiva Dodatno pitanje je svakako i kako recesija utječe na poslove 'sa strane', odnosno podiže li potražnju ili se generalno (loše) stanje preslikava i na ovo područje? Navalite.

 

sale786 kaže...

Kum ima firmu i dogovori kuću pod krov za nekih 20 000 on radi temelje i korov a ja i stari zidamo nama ide oko 8 tisuća meni stari dao 3 i neš sitno on sam zida ja mu dodajem blokove mješam malter i te gluposti. Sad je dogovorio još jedan poso tak da će bit i za monitor

Ovo bas i nije vezano osim ako gradite neki DATA centar ;)

:)
14 godina
protjeran
offline
Koliko obrnete u 'fušu'?

Mjerljivo u tisućama kuna.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliko obrnete u 'fušu'?

kako koji mjesec, nekad soma-dva, nekad par mjeseci niš (predobro napravim pa se ne kavari)........solo pisijadu ne diram nego samo servere, mrežice i nekad neko kabliranje i tako..........al kad sve skupa zbojim smatram da ne znam cijenit svoj rad  

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
cekpi kaže...

kako koji mjesec, nekad soma-dva, nekad par mjeseci niš (predobro napravim pa se ne kavari)........solo pisijadu ne diram nego samo servere, mrežice i nekad neko kabliranje i tako..........al kad sve skupa zbojim smatram da ne znam cijenit svoj rad  

Nista novo :)

 

Kad vidim koliko konkurencija naplacuje svoj "rad" i kad vidim koliko ja naplatim svoj dodje mi za plakat :)

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
Koliko obrnete u 'fušu'?

ma tu mislim i na hrpu susjeda u zgradi kojima malo-malo pa "daj mi pogledaj laptop" pa niš ne naplatim do natezanja s plaćanjem kod xy firmica

 

enivej, koliko cijenite svoje znanje i rad?

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
cekpi kaže...

ma tu mislim i na hrpu susjeda u zgradi kojima malo-malo pa "daj mi pogledaj laptop" pa niš ne naplatim do natezanja s plaćanjem kod xy firmica

 

enivej, koliko cijenite svoje znanje i rad?

Znanje jako, rad nemogu nikada naplatit koliko zapravo dodje. Ljudima je rad na racunalu igra, bez obzira programirao nesto, postavljao mrezu, reinstalirao windowse (sto vise ne radim jer mi se gadi). kabliranje je ipak fizicki posao koji se "vidi" pa eto tu mozes nesto naplatit ali sve sto radis na racunalu ljudi ne uzimaju za ozbiljno.

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
cekpi kaže...

ma tu mislim i na hrpu susjeda u zgradi kojima malo-malo pa "daj mi pogledaj laptop" pa niš ne naplatim do natezanja s plaćanjem kod xy firmica

 

enivej, koliko cijenite svoje znanje i rad?

 

Jako. Ali u smislu da mogu vrlo dobro procijeniti koliko će mi vremena i energije trebati za neki posao. I ako se s klijentom ne mogu dogovoriti za poštenu cifru (nikad ne pretjerujem, stvarno realno postavim cijenu), odbijam takav posao. Davnih dana sam naučio da su jedna od najvrijednijih stvari koje čovjek ima njegovi živci. Nema tih novaca koji ti to mogu zamijeniti.

 

Druga stvar je ako nisi financijski osiguran - onda nažalost ne možeš birati poslove.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
vlad0 kaže...
cekpi kaže...

ma tu mislim i na hrpu susjeda u zgradi kojima malo-malo pa "daj mi pogledaj laptop" pa niš ne naplatim do natezanja s plaćanjem kod xy firmica

 

enivej, koliko cijenite svoje znanje i rad?

 

Jako. Ali u smislu da mogu vrlo dobro procijeniti koliko će mi vremena i energije trebati za neki posao. I ako se s klijentom ne mogu dogovoriti za poštenu cifru (nikad ne pretjerujem, stvarno realno postavim cijenu), odbijam takav posao. Davnih dana sam naučio da su jedna od najvrijednijih stvari koje čovjek ima njegovi živci. Nema tih novaca koji ti to mogu zamijeniti.

 

Druga stvar je ako nisi financijski osiguran - onda nažalost ne možeš birati poslove.

Nisu tu ni zivci bitni koliko vrijeme. Jucer sam nakon posla dosao doma u 5 i isao dalje radio na fushu do 9 navecer. Znaci u pogonu od 7 ujutro do 9 navecer. Toga mi je vise puna kapa. Radije malo manje novaca i vise vremena nego obratno :(

I'm going woo woo
15 godina
offline
Koliko obrnete u 'fušu'?

Poslije posla za koji se dižem u 6 ujutro znam odfušariti nekome nekakve instalacije, sređivanje kompova i ostalo što obično rade Štefice za sve. Do sad sam u nekih 20 i kusur godina od kakao se bavim računalima u fušu zaradio valjda manje od soma eura, i to pola toga u poslu-dva. Ja to onako karitativno kad imam volju poslije 8 sati gnjavaže na poslu Namigiva

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.7.2010 11:11 (deckard).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
tnakir kaže...
Radije malo manje novaca i vise vremena nego obratno :(

Respect.

Deckard
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
tnakir kaže...

Toga mi je vise puna kapa. Radije malo manje novaca i vise vremena nego obratno :(

 

Pa to i kažem - štedi živce... Trebat će ti. Smijeh

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?
deckard kaže...
tnakir kaže...
Radije malo manje novaca i vise vremena nego obratno :(
Respect.

U pocetku mi to nije smetalo, mogao sam raditi po cijeli dan, spavati 4 sata i to je to.

 

Danas imam druge prioritete, radije odem sa curom na kavu, prosetat sa pasima nego da zaradim koju tisucu vise. Sada mi netreba toliko novaca.

vlad0 kaže...
tnakir kaže...

Toga mi je vise puna kapa. Radije malo manje novaca i vise vremena nego obratno :(

 

Pa to i kažem - štedi živce... Trebat će ti. Smijeh

Vec se gubim lagano :)

I'm going woo woo
16 godina
offline
RE: Koliko obrnete u 'fušu'?

Igras li IO (ImperiaOnline)? Smijeh

 

# sve sto zaradim, zaradim sa strane Smijeh

sʌǝ ɾǝ ʞɹǝunןo uɐodɐʞo :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 17:30 (Nix).
15 godina
neaktivan
offline
Koliko obrnete u 'fušu'?

tnakir ima nas više.

Od 6- pa do15do8 jedan posao honorarno onda od8-16h na poslu pa opet honorarno do nekih 18h i onda dođem kući, presvučem se, jedem pa u vinograd do mraka. Problem je u tome što imam još par ispit ana faxu no toliko me to ubije da jednostavno ne mogu učiti. Moram raditi oba posla jer na prvom imam auto i telefon koje koristim i u privatne svrhe pa mi je žao odustati od toga (plačeno gorivo i pretplata). Jedva čekam zimu da malo odahnem, ne mogu više. Godišnji ne koristim jer je previše posla.

...i onda nakon tog ame vikendom cura napada da idemo van a ja bi jednostavno ležao i gledao u plafon i zaustavio vrijeme.

Ev za sat vremena kući pa u vinograd. Sve ukupno zaradim cca 5500kn al opet kažem da imam auto, gorivo i besplatni telefon.

Banana je što sve više i više pušim (nažalost mogu na poslu) pa mi na to i na hranu i kave pukne oko 2k kn mjesečno.

To me najviše pati. Moram prestat pušit i pravit si užinu kod kuće al to mi onda još 15min manje spavanja dok odem u trgovinu po pecivo i napravim si nešto.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice