IT posao Njemačka izdvojena tema

poruka: 1.113
|
čitano: 618.960
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
neutrino kaže...
Entry Point kaže...

Napomenuo sam da neću privatne detalje ostavljati, a kamoli poslovne detalje.

 

 Nitko te ne traži ni osobne podatke, ni poslovne tajne. Ali da nisi u stanju napisati što radiš je BS. Tehnologije koje koristiš ionako nisu tvoje, niti pripadaju tvojoj firmi.

 Ne razumijem što ti želiš od mene i zašto bi ti detalji bili bitni. Dovoljno ti je da je cloud/security arhitekt. Baš ću tu raspisivati što sve to uključuje, pa nismo djeca. Ako ne razumiješ što podrazumijeva ta pozicija (pozicije) onda jbg. Nemam ni najmanju namjeru ti raspisati sad cijelu arhitekturu.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 16:59 (Entry Point).
14 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
Ranko Kukumar kaže...
neutrino kaže...

Moja iskustva s Austrijancima su upravo suprotna. Pri zadnjem traženju posla sam imao cca 19-20 godina iskustva i aplicirao na C++ software engineer pozicije. Ciljao samo svoju nišu, tako da to iskustvo bude i relevantno iskustvo. Interesa je bilo, ali plaća je bila uvijek zavarena na €45000 bruto godišnje. U jednom trenutku mi je to već išlo na jetra, pa sam znao u početku procesa pitati koliko mogu očekivati love ako prođem do kraja, odgovor je opet bio famoznih 45000 uz napomenu da ako na tehničkom dijelu pokažem da sam top-top-top-topova, da bi moglo ići do €55000. Obzirom da ne vidim sebe kao nikakav top-top-top-topova, summa summarum je €45000, što je bijeda od €3750 bruto/month. Ako to uključuje i 13-u/14-u plaću, onda je bijeda još veća. Meni je bez karikiranja onda bolje puniti police u Lidlu ili Konzumu, nego ići u Austriju.

 

Fakat me zanima jel svi vi u Austriji imate po 5 PhD-ova s MIT-a, CalTecha, itd... ili koji kurac.

 

Čisto za usporedbu, apliciranje na poslove istog tipa na zapadu izvan Austrije diže plaću do 100%.

 45K u Irskoj je junior pozicija sa 3 godine retardiranog fakulteta i 0 dana staža (ok,eventualno nešto prakse). Trebao si tražiti pismenu ispriku od recruitera za ponuđenih 45k. 


Koliko znam Austrija (narocito Bec) ima hrpu stanova u drzavnom vlasnistvu koji drze cijenu rente u nekoj normali. Kad sam se selio iz Dublina prije kojih 7 godina - prosjecna cijena "one bedroom apartment"-a bila je 1950EUR. Ako uzmes u obzir i da je renta u DACHu najcesce takozvana warm (ili ti topla - vecina rezija je ukljucena unutra kao sto je npr. grijanje) onda je razlika u renti izmedju Austrije i Irske jos veca.

Nije sve ni u samoj placi, racuna se i koliko na kraju mjeseca imas viska te koliko si zadovoljan kvalitetom zivota.

Toliko o razlici placa medju zemljama. Sa druge strane 45K godisnje za nekoga sa toliko iskustva zvuci stvarno malo, cak i da je neki mali prekogranicni grad u Austriji.

10 godina
offline
Re: IT posao Njemačka
neutrino kaže...

.......

 

Ja sam gledao kako doći do H1B vize za USA, ali to je mission impossible. Prije ćeš sjest na krivi bus koji stoji na Marsu, nego doći do H1B.

Tamo je tržište dovoljno veliko da se još uvijek može pronaći posao u niši u kojoj si dobar (zajebi one pizdarije s izlaskom iz comfort zone).

 

 

Nisam dugo bio na Forumu, al sam povremeno pratio što se ovdje radi...ovo tvoje mi je ostalo upečatljivo.

 

E, frendač, gleč.....ostavi se ti H1B vize i drugih viza, tj. ne lutaj. Nađi dobroga imigracijskog odvjetnika, zakaži termin, koji može tvoj "slučaj" (tvoj specifičnu situaciju, znači obrazovanje, radnu karijeru, godine,...) uzeti u obzir i ponuditi ti najbolji put ka U.S.A..

 

Gle, koliko sam vidio ti imaš realne šanse da se završiš preko Bare.

Naravno,  nije to ništa jedostavno, brzo i jefitno, al imaš šanse.

 

A i ništa te ne košta da igraš i svake godine Lutriju.

dzg
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice