VB 2005 i baze podataka

poruka: 4
|
čitano: 1.506
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
VB 2005 i baze podataka
pitanje

Radim u Visual Studiu 2005 i imam problem s konfiguriranjem DataGridViewa. DataGridView mi prikazuje jednu tablicu, a ja bi htio  da umjesto jedne šifre koje je foreign key na drugu tablicu prikazuje naziv koji se krije iza te šifre, a taj naziv je normalno u toj drugoj tablici. Mogao bi napraviti novi pogled koji bi mi prikazivao potrebne padatke u DataGridViewu,  ali problem je taj što za view ne mogu napravit metode  za update i delete, a trebaju mi da mogu pomoću tog DataGridViewa unosit zapise u bazu. Nadam se da sam bio dovoljno  jasan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
VB 2005 i baze podataka

moraš napraviti query koji spaja te dvije tablice (s tim da je između tablica ispravno podešen Relationship) i onda iz tog query-a čitati podatke

 

napiši koju bazu koristiš, tako da ti ljudi mogu konkretnije odgovoriti

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
VB 2005 i baze podataka
prihvaćeno rješenje

Neznam tocno kako bi to rijesio preko WinFormsa, posto ja radim sa WebFormsima, ali mislim da je princip isti; uglavnom ne bi radio inster/update unutar tog gridview-a ako se nemogu customizirati polja za unos - zbog toga sto ovo polje koje je foreign key (one-to-many relacija) u insert/edit unosu treba biti dropdownlist kontrola, tako da koristik izabere Text, a za Value se uzima Id od te druge tablice...

Znaci, za pregled tablice koristi view (ili od baze, ili dataset...), a za update/insert bi se trebala pozvati neka tvoja metoda koja onda preslozi te podatke u valjani sql insert/update.

#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: VB 2005 i baze podataka
autorov komentar

da uspio sam na taj način al sam morao promjenit to polje u combo box posto nisam to uspio pomocu textboxa

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice