Random brojevi u C# nisu nimalo random

poruka: 99
|
čitano: 17.702
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Random brojevi u C# nisu nimalo random
Elles D. kaže...

S obzirom da šanse nisu 50-50, uzalud ti trud :)

U ovoj teoriji nema veze kolike su šanse. Teorija je sljedeća:

- uložiš 5 kn i popušiš

- poduplaš i uložiš 10 kn i popušiš (ukupno 15)

- poduplaš i uložiš 20 kn i popušiš (ukupno 35)

- poduplaš i uložiš 40 kn i recimo da ovaj put dobiješ. Nisam siguran koliki je dobitak na boje, parne/neparne ili 1-18/19-36, ali ako dobiješ 75 kn na nuli si (mislim da dobiješ 80 kn za ulog od 40 kn)

 

Kad dobiješ, krećeš opet od 5 kn. Ako s 5 kn dobiješ, opet ulažeš 5kn. Ulog je takav da dobitak u dobitnoj ruci pokriva sve gubitke do te ruke.

 

Na taj način nema veze kolika je šansa, s tim da opet ako je premala veća je šansa da ćeš imati problem zbog kojeg popušiš:

- ostaneš bez love prije dobitka

- dođeš do maksimalnog uloga prije dobitka

 

Sum_of_all_fears kaže...

Radio sam jedan simulatoričić ruleta (testirali smo teoriju jel se duplanjem uloga nakon promašaja može zaraditi) pa sam se sjetio ove teme. Koristi Random klasu (seed je vrijeme u milisekundama) pa ju tu možete vidjeti u akciji.

Ili si krivo shvatio teoriju ili su ti je krivo prijatelji predstavili (ali je oni nisu osmislili jer je ta teorija vjerojatno starija od njih).

Kreće se s minimalnim ulogom i povećeva se kod promašaja.

Kod dobitka se ponovno kreće s minimalnim ulogom.

Igru smiješ završiti samo nakon što dobiješ.

Za simulaciju bi ti još trebali gornji i donji limit stola i buđet kojim raspolažeš (dosezanje gorenjeg limita stola ili buđeta je gubitak).

 

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.6.2012 15:10 (MrBlc).
16 godina
online
Random brojevi u C# nisu nimalo random

Znam kako taj mamac za naivne ide, ali eto, i sam si zaključio da se nećeš obogatiti s njime. Osima ako nisi vlasnik kasina :)

 

S druge strane, to bi i imalo smisla kada bi igre radile 100% slučajnim izborom kuglica/boja/karata/parova/.... Ali ne rade, pogotovo automati. Oni su zakonski naštimani da daju, ako se ne varam, 75% uloženog nazad igračima. Pa sada ti izračunaj koliko možeš osvjoiti na njima i tko ima garantirani dobitak :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Random brojevi u C# nisu nimalo random
MrBlc kaže...
Ili si krivo shvatio teoriju ili su ti je krivo prijatelji predstavili (ali je oni nisu osmislili jer je ta teorija vjerojatno starija od njih)...

 

Radio sam po njihovim uputama tak da...

Elles D. kaže...

Znam kako taj mamac za naivne ide, ali eto, i sam si zaključio da se nećeš obogatiti s njime. Osima ako nisi vlasnik kasina :)

 

S druge strane, to bi i imalo smisla kada bi igre radile 100% slučajnim izborom kuglica/boja/karata/parova/.... Ali ne rade, pogotovo automati. Oni su zakonski naštimani da daju, ako se ne varam, 75% uloženog nazad igračima. Pa sada ti izračunaj koliko možeš osvjoiti na njima i tko ima garantirani dobitak :)

Na ključ - 10-15-35-50% povrata. Ali moj program je "pošten" i šanse su random koliko Random klasa dopušta {#}

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.6.2012 0:32 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
Random brojevi u C# nisu nimalo random

Da ne spamam sa TD-ovima i THX-ovima: vrhunska i interesantna tema - pa da i javno zahvalim osobito Deus Ex-u (odlicni postovi o CPU low-level optimizaciji, to se svakako ne vidja svaki dan), workloadu i Domagoju (zahrdjali mi pointeri, Java ih odnijela) na izvrsnim postovima.

 

Thx jos jednom i keep em coming!

 

P.S. BTW, ova tema pocinje imati karakteristike najboljih tema - ima svoj zivot.....stoga, glasam za rename i ide odmah u bookmarke :)

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Random brojevi u C# nisu nimalo random

In This Topic: Random brojevi   ->   CPU i low level programiranje   ->   Rulet   ->   ????   ->   Profit!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Random brojevi u C# nisu nimalo random

Pa i kod ruleta je problem random?, bar sam tako primjetio. :-)

15 godina
offline
Random brojevi u C# nisu nimalo random

Jel ima neko pametno riješenje za randome u C#-u

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Random brojevi u C# nisu nimalo random
Gajotres kaže...

Jel ima neko pametno riješenje za randome u C#-u

Da! Si čitao it uopće ovu temu? Dakle napraviš si novi objekt tipa Random i iz njega vučeš nasumične brojeve. Jednostavnije nemože.

15 godina
offline
Re: Random brojevi u C# nisu nimalo random
King of Games kaže...
Gajotres kaže...

Jel ima neko pametno riješenje za randome u C#-u

Da! Si čitao it uopće ovu temu? Dakle napraviš si novi objekt tipa Random i iz njega vučeš nasumične brojeve. Jednostavnije nemože.

Zahvaljujem na odgovoru ali je odgovor nepotpun i nažalost ne može pomoć, zato sam tražio allaround  riješenje. Ako napravim  class za random brojeve i iskoristim ga u workflowu, kojeg pozovem  recimo 5 puta, dobit ću 5 istih brojeva, riješenje je eventualno upotrijebiti ne thread safe static varijablu što mi riješava problem ali nisam sretan s riješenjem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 11:56 (Gajotres).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice