[Preporuka] Knjiga o Javi

poruka: 9
|
čitano: 9.843
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
[Preporuka] Knjiga o Javi

Pozdrav,

 

zamolio bih da mi netko preporuči dobru knjigu o Javi, da je po mogućnosti na hrvatskom i da je dobavljiva kod nas.

 

Dvoumim se za sad između ove dvije

 

http://www.profil.hr/knjiga/misliti-na-javi/26312/

 

http://www.profil.hr/knjiga/java-6/3609/

 

Obje imaju istu cijenu, samo što je Thinking in Java skoro duplo deblja, dakle ima više stvari i Bruce Eckel je dosta poznat autor pa se čini isplativije, ali u njoj nema ništa o servletima i spajanju na baze podataka što je dosta bitno, dok ova druga ima to ali fale joj neke druge osnovne stvari i nije toliko detaljna.

 

Najrađe bih uzeo nešto od O'Reilly media izdavača, ali kod nas nisam naišao na njihovu knjigu o Javi, pa ako netko zna di ima za kupit ili ako ima neku preporuku neka napiše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
[Preporuka] Knjiga o Javi

drži se eckela...

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: [Preporuka] Knjiga o Javi

Thinking in Java sam pročitao prije svojih 10 godina, dobra knjiga ali možda malo preopširna, za servlete i JDBC je nekada postojala i Thinking in Entreprise Java od istog autora.

Ako tek počinješ s javom preporuka je:

http://www.amazon.com/Head-First-Java-Kathy-Sierra/dp/0596009208/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1281510423

16 godina
neaktivan
offline
RE: [Preporuka] Knjiga o Javi
Trazio sam tu knjigu kod nas ali je nema nigdje, a ne da mi se izvana naručivat. Kod nas općenito ima dosta malo knjiga izdavača O'Reilly Media što je šteta jer imaju široku ponudu kvalitetnih knjiga. Naručio sam Thinking in Java 4th edition. Nisam baš početnik u Javi i dobro je imat opširnu knjigu kad zapnem negdje;)

Hvala na pomoći
16 godina
neaktivan
offline
[Preporuka] Knjiga o Javi

@Wedran Dev

zasto TD???

imas neko pametno objašnjenje? šta fali eckelovim knjigama? thinking in java ili c++?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[Preporuka] Knjiga o Javi
I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: [Preporuka] Knjiga o Javi
sasa kaže...

@Wedran Dev

zasto TD???

imas neko pametno objašnjenje? šta fali eckelovim knjigama? thinking in java ili c++?

 On je mislio da si rekao excel, a ne eckel.

Nikad nisam igrao nijedan cod multiplayer.
12 godina
neaktivan
offline
[Preporuka] Knjiga o Javi

Evo da oživim dosta staru temu.

 

Volio bi da mi netko preporuči knjigu o Javi. Totalniii sam početnikk, ako je moguće knjiga na hrvatskom (može govoriti tko god hoće što god hoće, ali materinski jezik je materinski jezik).

I volio bi da mi netko kaže koliko su šanse da naučim programirati u Javi, stim da mi je 14 godina (programiranje me jako zanima, pa bi volio to naučit (na kraju krajeva planiram i upisati srednju školu za programere).

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[Preporuka] Knjiga o Javi

nije na hrvatskom al Head First Java Second Edition .. ja sam krenuo s tim i ide pomalo XD

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice