C# - Problemi i rješenja izdvojena tema

poruka: 2.151
|
čitano: 612.381
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Pero Dinamit kaže...

Uči li netko od vas preko Pluralsighta C# ili nešto drugo?

 

Meni sada istječe 6 mjeseci koliko sam imao besplatno pa važem uzeti možda pretplatu ili ne... Ima li nekoga zainteresiranog pa da ju podijelimo možda?

Zašto pluralsight uz vagone besplatne literature i primjera na CodeProject, Stackoverflowu i na samom MSDNu? Po meni, najbolje učiš tako da kreneš raditi neki projekt i googlaš kako nailaziš na probleme...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Ne znam zašto...

 

Tamo mi je sve fino strukturirano i uglavnom ide nekim redom. Ako bi sam išao nešto raditi, ne bi znao gdje početi.

Dosta dobro sve objasne zašto se nešto koristi i slično, dok recimo na asp.net stranici samo stave neku funkciju/metodu bez nekog objašnjenja zašto se baš to koristi i koja je njena svrha. Ne znam, moram još malo guglati.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Sum_of_all_fears kaže...
Pero Dinamit kaže...

Uči li netko od vas preko Pluralsighta C# ili nešto drugo?

 

Meni sada istječe 6 mjeseci koliko sam imao besplatno pa važem uzeti možda pretplatu ili ne... Ima li nekoga zainteresiranog pa da ju podijelimo možda?

Zašto pluralsight uz vagone besplatne literature i primjera na CodeProject, Stackoverflowu i na samom MSDNu? Po meni, najbolje učiš tako da kreneš raditi neki projekt i googlaš kako nailaziš na probleme...

 Zato što su daleko kvalitetniji i strukturiraniji i uz to imaš ergelu, ajmo ih nazvati, zvijezda tamo - Jon Skeet, Scott Alan, John Papa, Sahil Malik.

Mrvicu se osjeti razlika kad ti predaje onaj koji je stvarao tu tehnologiju ili je vodeći stručnjak na tom polju od literature koju je neki entuzijast posložio.

 

Pluralsight i Stackoverflow nisu ista stvar i ciljao različite probleme.

MSDN zna biti pomalo neintuitivan i usko je vezan uz Microsoft.

 

Ja otvoreno mogu reći da nema Pluralsighta da bih bio poprilično gluplji nego što jesam :)

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
offline
C# - Problemi i rješenja

Pozz decki.

 

Vec 8 mjeseci radim u C# (pravim video igre) i sada zelim praviti normalne aplikacije. Uglavnom, mozete li mi preporuciti neke pocetnicke tutorijale na youtubu da su noviji ? Zelim preci malo pocetnicke stvari jer nemam pojma biblioteke. 

Darko
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Pa par postova iznad piše... Pluralsight, MSDN, CodeProject, Stackoverflow za specifične probleme...

 

I zašto baš yt tutoriali? Mene prvo što otjera od toga je prepisivanje sourcea...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
11 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Ima besplatno ono po 3 mjeseca

https://www.visualstudio.com/en-us/products/visual-studio-dev-essentials-vs.aspx -> access your benefits

 

Ako si vec iskoristio, ili kad iskoristis hoces jos, samo napravis novi outlook racun i radi

12 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Sum_of_all_fears kaže...

Pa par postova iznad piše... Pluralsight, MSDN, CodeProject, Stackoverflow za specifične probleme...

 

I zašto baš yt tutoriali? Mene prvo što otjera od toga je prepisivanje sourcea...

 Vise mi odgovara video sadrzaj od pisanog. Kontam da neko mozda zna nekog youtubera koji se bavi slicnom problematikom.

Darko
12 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
DarkoKwon kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Pa par postova iznad piše... Pluralsight, MSDN, CodeProject, Stackoverflow za specifične probleme...

 

I zašto baš yt tutoriali? Mene prvo što otjera od toga je prepisivanje sourcea...

 Vise mi odgovara video sadrzaj od pisanog. Kontam da neko mozda zna nekog youtubera koji se bavi slicnom problematikom.

 Preporučujem Microsoft Virtual Academy  tu imaš besplatne kurseve sa video predavanjima plus ispite nakon svakog poglavlja. Takođe u kombinaciji sa dvlup-om imaš Challenge koji uključuju C# gdje dobijaš bodove koje možeš koristit za ponuđene nagrade.

 Ja sam na ovaj zabavan način "besplatno" dobio licencu za Windows 10 Pro, mislim da još uvijek imaju u ponudi. Što se tiče youtube sadržaja, može poslužiti samo za neke osnovne stvari. 

 Preporučujem ti knjigu ali najbolje da kreneš sa pisanjem koda i učiš na praktičnim primjerima. 

 Kreni sa nekim malim projektom i vremenom povećaji kompleksnost, vjeruj mi kako budeš radio ideje će ti same dolazit. Ja sam krenuo na taj način i za par sedmica sam radio na manjim freelance projektima (s tim da sam kao i ti već imao podlogu iz programiranja)... 

16 godina
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
neo.gz kaže...

Ima besplatno ono po 3 mjeseca

https://www.visualstudio.com/en-us/products/visual-studio-dev-essentials-vs.aspx -> access your benefits

 Jučer sam to probavao pa mi nije nudio ništa, sada mi radi. Hvala!

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
10 godina
neaktivan
offline
Taglib search i edit mp3 tagova

Pozdrav. Pokušavam napraviti sljedeće:

Pretraživanje user defined foldera koji sadrži većinom .mp3 datoteke na osnovu tag-ova. Ukoliko mp3ica sadrži user defined search keyword, aplikacija file kopira u opet user defined folder.

U priliku jednostavna procedura, ali...

 

                try
                {
                    FolderBrowserDialog folder = new FolderBrowserDialog();
                    DialogResult result = folder.ShowDialog();
                    string genre = "Test";
                    var matchingFiles = Directory.GetFiles(folder.SelectedPath, "*.mp3", SearchOption.AllDirectories).Where(x =>
                        {
                            var f = TagLib.File.Create(x);
                            return (((TagLib.Id3v2.Tag)f.GetTag(TagTypes.Id3v2)).Comment != null && ((TagLib.Id3v2.Tag)f.GetTag(TagTypes.Id3v2)).Comment.Contains(genre));
                        }
                    );
                    foreach (string f in matchingFiles)
                    {
                        System.IO.File.Copy(f, Path.Combine(UserDefinedSavePath, new FileInfo(f).Name));
                    }
                    MessageBox.Show("Ukupno pronađeno i kopirano: " + matchingFiles.Count().ToString());
                }
                catch (Exception ex)
                {
                    MessageBox.Show(ex.Message);
                }
            }

Aplikacija uspješno pronađe prvi zapis, te nakon toga završi sa izvođenjem!

Može neka pomoć gdje program zapne?

 

EDIT: Uspio sam riješiti, rješenje je nadodano

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 13:47 (hycer).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

Pozdrav,

 

ima li ovdje neki freelancer ili netko tko zna dobro C# i WCF? Trebao bih uslugu vezano uz jedan projekt koji radim, za nekog tko dobro zna navedene tehnologije posla vjerojatno nema previše pa ako netko ima malo vremena i želi nešto zaraditi neka se javi ili neka proslijedi nekoga na privatne poruke.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 8:42 (partybreaker5).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
C# - Problemi i rješenja

Decki pokusavam provaliti sta je singleton<T> ili nesto na taj fazon, je li to ima neki naziv, zelim naci neku dokumentaciju ? Uglavnom znam sta je singelton, koristim dok pravim igre kako bih mogao isti kod koristiti u vise scena, ali ne znam sta je to <T> i primjetio sam da iskusni programeri to koriste. 

Darko
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Singleton<T> je C# generic. Generics se tipično koriste za kolekcije (kao npr. u ovom uvodu), a singleton<T> je vjerojatno pokušaj da se napravi univerzalni singleton za bilo koju klasu.

12 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

Pozdrav dečki, ovako imam sljedeći problem, koristim Selenium API sa PhantomJS browserom, želim da sakrijem konzolu (konzola se pojavljuje deklaracijom drivera za PhantomJS)  radi boljeg korisničkog iskustva. Imam kod koji radi:

var driverService = PhantomJSDriverService.CreateDefaultService();
driverService.HideCommandPromptWindow = true;
IWebDriver driver = new PhantomJSDriver(driverService);

Međutim problem mi pravi var jer ne mogu deklarisat kao globalnu varijablu što mi je i cilj. Čitao sam malo dokumentaciju za PhantomJS ali ništa korisno. Ukoliko ostavim ovako kako jest svaki put kad pozovem metod novi driver će biti deklarisan tu bi izgubio dosta na vremenu. Da li ima netko ideju kako da ovo koristim globalno ili da samo jednom deklarišem pa poslije koristim u drugim metodama ako je to moguće ? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Pa sto te sprecava da deklariras phantomjsdriverservice service = null; i onda service = new ...
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Sum_of_all_fears kaže...
Pa sto te sprecava da deklariras phantomjsdriverservice service = null; i onda service = new ...

 Hvala, riješeno. 

12 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

Ima li igdje ikakva literatura na hrv koja objašnjava šta su to delegate metode u C#? Čitao sam na engl. literaturi ali neshvatljiv mi je opis takvih funkcija?

Ako netko može objasniti u kratkim crtama čemu to služi kad ih je dobro koristiti i koja je njihova svrha u programiranju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Delegati.

 

Obično se koriste za podizanje evenata i njihovo hendlanje.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
C# - Problemi i rješenja

Ima netko mozda kakav dobar tutuorial za linq? (neki koji objasnjava i na koji nacin funkcionira ispod te maske, bitno mi je shvatiti koncept)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

Radim na jednostavnom programu koji prima odredjeni tekst i daje rezultat u obliku hash-a za jedan od 3 moguca algoritma: MD5 , SHA1 i SHA256

 

Problem je u tome sto mi svaki put kao rezultat izbaci vrednost u formatu Base64 umesto u obliku hash-a koji sam odabrao.

 

Kako ovo mogu da popravim? 

 

Kod:

static string EncryptMD5(string value)
{
using (MD5CryptoServiceProvider md5 = new MD5CryptoServiceProvider())
{
UTF8Encoding utf8 = new UTF8Encoding();
byte[] data = md5.ComputeHash(utf8.GetBytes(value));
return Convert.ToBase64String(data);
}
}

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Zadnja linija, toBase64String(). To makni i zamijeni sa necim drugim.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Reseno, hvala ti na pomoci. :))

8 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja

Pozdrav, da li mi moze neko pomoci, radim nesto u C# za faks, tacnije nekakav mali BMI kalkulator. 

Ovako napravio sam program sa Windows formama i radi, problem je sto ne znam tacno formatirati rezultat uvijek dobijam ovako nesto 0.0022152... itd, a trebalo bi da dobijem 22.1 (recimo ispred decimalnog znaka da budu jedna ili dvije cifre i tako iza isto zavisno od rezultata). Evo postavicu kod, pa vidite. Ako ima kakvih besmislica u kodu, nemojte zamjeriti, poceo sam prije 2 mj. i ovo je samo za neki seminarski da zavrsim. Pozdrav, hvala :D 

 

 

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;
using System.Windows.Forms;

namespace bmi_calc
{
public partial class Form1 : Form
{
double v;
double t;
double r;

public Form1()
{
InitializeComponent();
}

private void textBox2_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{
// empty method, accdently cliked on object
}

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
// empty method, accdently cliked on object
}

private void button2_Click(object sender, EventArgs e)
{
txtTezina.Clear(); //Btn that resets height and weight field values.
txtVisina.Clear();
txtBmiRez.Text = "";
}

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
if (String.IsNullOrEmpty(txtTezina.Text)) // Check if values are set
{
MessageBox.Show("Morate upisati vrijednosti u polja", "Error", MessageBoxButtons.OK);
}
else
{
v = Double.Parse(txtVisina.Text);
t = Double.Parse(txtTezina.Text);

r = t / (v * v);

txtBmiRez.Text = String.Format.Math("{0:F9}", r);
}

}

private void button3_Click(object sender, EventArgs e)
{
Application.Exit(); // Zatvori aplikaciju
}

private void label3_Click(object sender, EventArgs e)
{
// empty method, accdently cliked on object
}

private void label1_Click(object sender, EventArgs e)
{
// empty method, accdently cliked on object
}

private void label2_Click(object sender, EventArgs e)
{
// empty method, accdently cliked on object
}

}
}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Jednostavno postavi:

 

txtBmiRez.Text = r.ToString("F2"); // F2 za dva decimalna mjesta, F3 za tri i td....

 

Primjer ako postavis da je visina covjeka 1.76 tezina 100 dobit ces 32.28 sto je tacno po tvojoj formuli.

8 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Hvala na odgovoru, uspio sam rijesiti na sledeci nacin 

 

txtBmiRez.Text = Convert.ToString(Math.Round(r, 2) + Environment.NewLine + "PREDEBEO SI BRATE");

 

Problem je sto sam u Text.Box upisivao vrijednost u vidu cm, ( 185) umjesto u metrima (1.85) zato je rezultat bio nekoliko decimalnih mjesta iza nule.

16 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
Gogee kaže...

Hvala na odgovoru, uspio sam rijesiti na sledeci nacin 

 

txtBmiRez.Text = Convert.ToString(Math.Round(r, 2) + Environment.NewLine + "PREDEBEO SI BRATE");

 

Problem je sto sam u Text.Box upisivao vrijednost u vidu cm, ( 185) umjesto u metrima (1.85) zato je rezultat bio nekoliko decimalnih mjesta iza nule.

 Zašto ne makneš te event handler metode koji ti ne trebaju. U design view klikni na objekt, u properties prozoru objekta klikni na event karticu i pobriši taj event. Tako izbrišeš i taj event handler metod i pretplatu na event.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2016 16:25 (Floki).
10 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja
Pozz,

Kako bi trebalo izgledati code za button da prebacim text iz listbox1 u listbox2? Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja
tireN1337 kaže...
Pozz,

Kako bi trebalo izgledati code za button da prebacim text iz listbox1 u listbox2? Hvala

 Ovako:

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
foreach (var item in listBox1.Items)
{
listBox2.Items.Add(item.ToString());
}
}

 

ILI

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
listBox2.DataSource = listBox1.Items;
}

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: C# - Problemi i rješenja

Zato sto sam noob :D Salim se, ne radim sa C# profesionalno, vise sam orijentisan ka web-u PHP JS i tako to, pa mi je C# i Visual Studio dosta nepoznat i ovo samo neki rad za faks imam zavristi, bitno je da aplikacija ispravno funkcionse. Toliko. Hvala i pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 11:56 (Gogee).
7 godina
neaktivan
offline
C# - Problemi i rješenja
Da li neko zna uraditi ove zadatke?
1. Napisati program u kojem je definisan jedan tip podataka i onda ga prikazati kroz sve formatere, uraditi to za sve proste tipove podataka

2. Napisati program koji predstavlja ASCII tabelu na ekranu

3. Napisati program koji definise svoj tip podatka (typedef) i pomocu tog tipa podatka izracunava Zapreminu nekog objekta

4. Napisati program koji jednom varijablom prolazi kroz sve operatore sa bitima (redoslijed nije bitan) i objasniti rezultate

5. Napisati program koji pretvara unatrag redom definisani podatak koji zauzima najvise memorije (cast operator)
 
0 9 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice