C izlazak iz "mraka"

poruka: 15
|
čitano: 1.803
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
C - izlazak iz "mraka"

Pozdrav! Nisam nigdje našao sličnu temu gdje bih pitao pa otvaram novu. Znači neko vrijeme na faksu učimo programiranje ( čak mi i ide :D ) Imam jedno pitanje. Kako se izlazi iz onog "mraka" tj. gdje je dio kad se rade  dugmići, prozorčići i sve ostalo? :D

 
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: C - izlazak iz "mraka"
Zoko kaže...

Pozdrav! Nisam nigdje našao sličnu temu gdje bih pitao pa otvaram novu. Znači neko vrijeme na faksu učimo programiranje ( čak mi i ide :D ) Imam jedno pitanje. Kako se izlazi iz onog "mraka" tj. gdje je dio kad se rade  dugmići, prozorčići i sve ostalo? :D

 

Aaaaa, kako slatko {#}.

Taj mrak se inače zove konzola i netko kome "čak ide" bi to trebao znati. {#}

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: C - izlazak iz "mraka"

Koja je svrha sad tog tvog posta? {#}

16 godina
protjeran
offline
C izlazak iz "mraka"

Ovisi na kojem OS-u tipkaš po mraku. Najbolje pitaj profesora ili profesoricu.

Programko http://programko.bloger.hr
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: C izlazak iz "mraka"

windowsi su u pitanju

 

EDIT: i čisti c je u pitanju

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 11:52 (Zoko).
16 godina
odjavljen
offline
Re: C - izlazak iz "mraka"
Zoko kaže...

Koja je svrha sad tog tvog posta? {#}

 

Skupljam TU očitim trolanjem sa odmjerenom dozom humora. Na taj način te ljudi vole, moderatori ti ne daju opomene a oni kojima se obraćaš su ipak isprovocirani. Loše sam odgojen, oprosti mojim roditeljima...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: C izlazak iz "mraka"
Zoko kaže...

windowsi su u pitanju

 

EDIT: i čisti c je u pitanju

Sa C-om ces tesko izaci na svjetlo, ali probaj potraziti nesto sto se zove Win32 API, to bi te moglo malo izvuci iz mraka.

Ako pak se zazelis vise svjetla, morat ces probati C++, pa onda imas bolje opcije, npr. DirectX.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
15 godina
odjavljen
offline
C izlazak iz "mraka"

Ako je konzola mrak, je su li onda WinForms, WPF, qt, wxWidgets i slični vječno svjetlo? {#}

 

Nego, da pomognemo autoru. Ako misliš raditi GUI aplikacije a koristiš C kao pozadinu, ajmo reć da u najboljem slučaju imaš svijeću na raspolaganju - WinAPI

 

No ako se pomakneš na C++, dobiješ onu halogenu žarulju od 500W jer na raspolaganju imaš qt framework, wxWidgets, MFC (ekvivalent baterijske lampe sa placa od 10kn) i slične.

 

[edit] - nevermind

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 12:29 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
C izlazak iz "mraka"

Hahaha "mrak", još uvijek se smijem.... Hahaha

 

Preporučao bi ti rađe neke druge jezike ako misliš doći na svijetlu stranu (C#, C++ (qt))

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: C - izlazak iz "mraka"
Zoko kaže...

Pozdrav! Nisam nigdje našao sličnu temu gdje bih pitao pa otvaram novu. Znači neko vrijeme na faksu učimo programiranje ( čak mi i ide :D ) Imam jedno pitanje. Kako se izlazi iz onog "mraka" tj. gdje je dio kad se rade  dugmići, prozorčići i sve ostalo? :D

 

dado2202 kaže...

Hahaha "mrak", još uvijek se smijem.... Hahaha

 

Preporučao bi ti rađe neke druge jezike ako misliš doći na svijetlu stranu (C#, C++ (qt))

 

Ja sam zabrinut.

 

PS.

ovo je negdje blizu onog programiranja u engleskom jeziku, samo ovo je više tema za zamislit se.

 

 

16 godina
protjeran
offline
Re: C izlazak iz "mraka"
SupremeCommander kaže...
Zoko kaže...

windowsi su u pitanju

 

EDIT: i čisti c je u pitanju

Sa C-om ces tesko izaci na svjetlo, ali probaj potraziti nesto sto se zove Win32 API, to bi te moglo malo izvuci iz mraka.

Ako pak se zazelis vise svjetla, morat ces probati C++, pa onda imas bolje opcije, npr. DirectX.

 

DirectX radi s C-om, barem do verzije 9, za 10 i 11 nisam 100% siguran ali bi po nekoj logici trebao raditi.

Programko http://programko.bloger.hr
15 godina
neaktivan
offline
Re: C - izlazak iz "mraka"
Zoko kaže...

Pozdrav! Nisam nigdje našao sličnu temu gdje bih pitao pa otvaram novu. Znači neko vrijeme na faksu učimo programiranje ( čak mi i ide :D ) Imam jedno pitanje. Kako se izlazi iz onog "mraka" tj. gdje je dio kad se rade  dugmići, prozorčići i sve ostalo? :D

jel ovo boldano bio sarkazam? jer jedino u tom slucaju post ima smisla

http://www.youtube.com/watch?v=o8RsTjjYK7E
12 godina
neaktivan
offline
Re: C izlazak iz "mraka"
Zoko kaže...

windowsi su u pitanju

 

EDIT: i čisti c je u pitanju

WinApi!

15 godina
neaktivan
offline
Re: C izlazak iz "mraka"
royalhero kaže...
Zoko kaže...

windowsi su u pitanju

 

EDIT: i čisti c je u pitanju

WinApi!

Zasto pobogu WinAPI, da ti se mozak naopako okrene {#}

 

GIMP Toolkit, GTK+

 

Glade, UI Designer za GTK+, za one koje neznaju raditi rucno...

 

http://zetcode.com/tutorials/gtktutorial/firstprograms/

 

All problems in computer science can be solved by another level of indirection
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2012 16:21 (drnde).
14 godina
neaktivan
offline
Re: C izlazak iz "mraka"

Ako se ne varam GUI se tek spominje na višim godinama i to kad pređete na OOP i Javu. Što se tiče C-a uglavnom se riješavaju stvari tipa matrice i ostali matematički problemi u konzoli.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice