Greska sa emulatorom - android programiranje

poruka: 5
|
čitano: 1.505
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Greska sa emulatorom - android programiranje

Pozdrav svima,

 

Novi sam tako da mozda krsim neka pravila, itd. izvinite.

Uglavnom prije par dana sam krenuo programirati android aplikacije, skinuo sam android studio, javu itd... i sada kada pratim tutoriale non stop me zeza jedna stvar, odnosno nece mi izbaciti mobitel kao emulator kada odem na AVD Menadzer, odnosno izbaci ovaj error 

 

[code]ERROR: Could not initialize OpenglES emulation, use '-gpu off' to disable it.[/code],

 

kako da rijesim to, da li je to do nekog programa koji treba instalirat ili?

 

i da usput, da pitam da li mi neko moze dati svoj fb / viber profil ko bi mi bio voljan pomagati ovako neka pitanja, recimo da poznajem covjeka koji zna programirati vjerovatno ne bih imao potrebu otvorati temu zbog ove "sitnice", jako bih mu bio zahvalan... hvala... ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Greska sa emulatorom - android programiranje

Stackoverflow - vec ima odgovore na 99.9% pitanja takvog tipa. Odlicna stranica ako negdje "zapne" :)

 

LINK

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Greska sa emulatorom - android programiranje

instaliraj odgovarajući OGL driver (ako VGA podržava) ili isključi.. piše ti i odgovor

programiranje i sl. prvo provjeri requirementse softwarea koji planiraš koristiti (i prilagodi se), google+neka riječ i imaš sve što tražiš, daleko brže od foruma. Lako za pravila, moraš biti snalažljiviji :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Greska sa emulatorom - android programiranje
Ljudi moze li nesto na hrvatski jezik odnosno konkretno sta da uradim da rijesim taj problem?
13 godina
offline
Re: Greska sa emulatorom - android programiranje
almir97 kaže...
Ljudi moze li nesto na hrvatski jezik odnosno konkretno sta da uradim da rijesim taj problem?

Mislim da učenje stvari bez znanja engleskog neće biti niti malo jednostavno. Kolega ti je gore dao link na Stacku gdje ti eksplicitno kaže što da napraviš.

pod a) Instaliraj najnovije drivere ili pod b) u postavkama virtualnog uređaja isključi opciju da za renderiranje koristi GPU.

 

Ja bih ti svakako preporučio da, ako možeš, koristiš stvarni uređaj za testiranje i neki emulator poput Genymotiona (besplatan za osobnu uporabu) ili alternativnog.

 

Što se tiče pitanja za Android development, vjerojatno za sva tvoja pitanja postoje odgovori na Stacku jer većinu pitanja koja imaš kada počinješ su ljudi ondje već postavili. Što se tiče materijala na hrvatskom, prevedena ja Gargentina knjiga "Naučite Android", a znam da neki faksevi i škole imaju materijale na HR pa možeš pokušati to nabaviti. Svakako se što prije prebaci na eng.

 

Mislim da čak na forumu i postoji tema oko Android razvoja pa možeš tamo pitati, potraži malo  - samo opet, prije ćeš dobiti odgovor na Stacku.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice