Termalne paste - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.420
|
čitano: 448.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Trebam neku pastu do 3$ max ni cent vise da nabacim na ovaj laptop...

Ova tenutna nije razmaziva na dodir..

Moze neka preporuka a da je u ovom rangu..

Btw nije bakreni ak kaj znaci

I kaj nije ovo malo prdebelo namazano? To je oko 1mm paste ...stock

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
410 kaže...
Trebam neku pastu do 3$ max ni cent vise da nabacim na ovaj laptop...

Ova tenutna nije razmaziva na dodir..

Moze neka preporuka a da je u ovom rangu..

Btw nije bakreni ak kaj znaci

I kaj nije ovo malo prdebelo namazano? To je oko 1mm paste ...stock

 Da to nije možda thermal pad a ne termalna pasta?

Paste cjenovnog ranga koji navodiš niti koristim niti preporučam da se koriste pogotovo na laptopima gdje su ionako temperature povečane.

CPU: i7 2600k 4.4Ghz CPU HLADNJAK: CORSAIR H100i MBO: ASUS P8Z68-V PRO VGA: Gygabite R9 290 s Asus R9 290x biosom 1030/1250Mhz VGA HLADNJAK: ACCELERO HYBRID RAM: CORSAIR XMS3 2x4GB CORSAIR Vengeanc
8 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Vrlo vjerovatno je jer ne izgleda ko pasta...

Cital sam stare teme i vidim da kupuju one as5 i te neke bolje marke pasta za 20kn, a ja nemogu nac nis ispod 50 kn na ebayu..

Jel se moze taj thwrmal pad zamijenit pastom il opet ima nekipadovi na ebayu..

Ovo kaj ima kad uzmem komadic mogu ga razmrvit..
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
410 kaže...
Vrlo vjerovatno je jer ne izgleda ko pasta...

Cital sam stare teme i vidim da kupuju one as5 i te neke bolje marke pasta za 20kn, a ja nemogu nac nis ispod 50 kn na ebayu..

Jel se moze taj thwrmal pad zamijenit pastom il opet ima nekipadovi na ebayu..

Ovo kaj ima kad uzmem komadic mogu ga razmrvit..

 Imaš termal padova i u našim dućanima kao npr. Links

CPU: i7 2600k 4.4Ghz CPU HLADNJAK: CORSAIR H100i MBO: ASUS P8Z68-V PRO VGA: Gygabite R9 290 s Asus R9 290x biosom 1030/1250Mhz VGA HLADNJAK: ACCELERO HYBRID RAM: CORSAIR XMS3 2x4GB CORSAIR Vengeanc
8 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Ma nema zurbe a i jednostavnije ebay i blize hhaha..

Sad kojo valjaju ak si koristil?
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
410 kaže...
Ma nema zurbe a i jednostavnije ebay i blize hhaha..

Sad kojo valjaju ak si koristil?

 S Ebay-a nisam nikad naručiva te stvari a koristio sam nedavno ove iz Linksa od 0.5mm.

CPU: i7 2600k 4.4Ghz CPU HLADNJAK: CORSAIR H100i MBO: ASUS P8Z68-V PRO VGA: Gygabite R9 290 s Asus R9 290x biosom 1030/1250Mhz VGA HLADNJAK: ACCELERO HYBRID RAM: CORSAIR XMS3 2x4GB CORSAIR Vengeanc
8 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Hvala
16 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Razmišljam si isplati li se pored MX-4 naručivati skuplju Noctua NT-H1?

Noctua je navodno zericu bolaj što se temperatura tiče, no skuplja je i navodno je manje trajnosti (MX-4 kažu 8 godina, NT-H1 kažu 3).

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Ne isplati se, neces apsolutno nista dobiti sa skupljom pastom od MX-4, po meni je sve iznad MX-4 bacanje para.

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Trebam staviti pastu na procesor a imam staru od prosle godine koju sam do pola iskoristio. Da li se smije staviti ako je stajala godinu dana otvorena ili nece biti nikakvih problema.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
gamer18 kaže...
Trebam staviti pastu na procesor a imam staru od prosle godine koju sam do pola iskoristio. Da li se smije staviti ako je stajala godinu dana otvorena ili nece biti nikakvih problema.

 Ovisi koja je, neke gube svojstva stajanjem a neke ne.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
gamer18 kaže...
Trebam staviti pastu na procesor a imam staru od prosle godine koju sam do pola iskoristio. Da li se smije staviti ako je stajala godinu dana otvorena ili nece biti nikakvih problema.

 Ako se nije stvrdnula ne vidim zašto ne bi valjala.

Ako je neka liva marka radije uzmi novu kvalitetnu (MX-2, MX-4 su mi najdraže).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Vidjet cu da li se stvrdula ali mislim da nije. Na slici se vidi koja je to pasta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
gamer18 kaže...
Vidjet cu da li se stvrdula ali mislim da nije. Na slici se vidi koja je to pasta.

 Ne vidi se na slici (barem kod mene), napiši kako se zove.

Kako si uspio toliko poruka istih poslat?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Neka greska mi se pojavila pa mi je poslo vise poruka a uglavnom spire 420 pasta, vodljivos t je vald 2 W/m-K
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
gamer18 kaže...
Neka greska mi se pojavila pa mi je poslo vise poruka a uglavnom spire 420 pasta, vodljivos t je vald 2 W/m-K

 Ta pasta je smeće i dok je nova stoga ti savjetujem da kupiš MX-2 ili MX-4 koje su vrhunske i sigurno će ti valjat i nagodinu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Stavit cu ju svejedno pa cu probat nac takvu neku bolju i promjenit. Kako cistim procesor i hladnjak od stare paste
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
gamer18 kaže...
Stavit cu ju svejedno pa cu probat nac takvu neku bolju i promjenit. Kako cistim procesor i hladnjak od stare paste

 Ja staru uklanjam papirnatim ručnicima ili WC papirom a ako je tvrđe dodam malo medicinskog alkohola al dobra je i domaća lozovača.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Ok hvala na odgovorima tako sam i mislio da se cisti malo s alkoholom ak ide teze
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Termalne paste - pitanja i odgovori

Imam pitanje. 

 

Rastavio sam od frenda staru HD 6870, idem ju peć. E sad, ona na jednom dijelu ima heatsink za nešto (neznam, valjda VRM ili tako nešto, nisam siguran) i ispod heatsinka je poveći komad thermal pada. Mene zanima, pošto sam ga "jako nježno" odvojio i sad je u komadićima, jel se može stavit pasta umjesto tog pada?

 

Imam MX-4 pastu koja koliko čitam nije vodljiva tako da nebi smjelo bit problema, čak i ako je previše stavim.

Noob na koob ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori

Nemoj stavljat pastu, radije uzmi pad ima ga u Linksa u nekoliko debljina.

Pasta ako je u debljem sloju i nije najbolje rješenje.

Ajme ljudi puka san ka kokica
13 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Jel se isplati uzesti Thermal Grizzly Kryonaut 140kn umjesto ARCTIC COOLING MX-4 50kn? Je da je ova prva nešto bolja ali je 100 kn skuplja. Klockan mi je CPU i7-4820k na 4.8 i temperatura mi zasad ne prelazi 85 pod punim opterećenjem usred ljeta u zatvorenoj sobi. Pastu nisam dirao 3 godine i sad čistim PC. Nemam baš puno iskustva sa pastama pa me zanima ima li ovih 100kn više smisla platiti za koji stupanj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
planety kaže...

Jel se isplati uzesti Thermal Grizzly Kryonaut 140kn umjesto ARCTIC COOLING MX-4 50kn? Je da je ova prva nešto bolja ali je 100 kn skuplja. Klockan mi je CPU i7-4820k na 4.8 i temperatura mi zasad ne prelazi 85 pod punim opterećenjem usred ljeta u zatvorenoj sobi. Pastu nisam dirao 3 godine i sad čistim PC. Nemam baš puno iskustva sa pastama pa me zanima ima li ovih 100kn više smisla platiti za koji stupanj?

 Ja sam ju uzeo i testirao u odnosu na MX

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/termalne-paste-pitanja-odgovori/115462.aspx?page=37&jumpto=4896860&sort=asc&view=flat

Ajme ljudi puka san ka kokica
13 godina
neaktivan
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Hvala uštedio sam novce 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Koje su opcije dobre za čišćenje stare paste ako doma nemam trenutno alkohola?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
joze kaže...

Koje su opcije dobre za čišćenje stare paste ako doma nemam trenutno alkohola?

 Rakija domaća isto dobro skida. Akad zapekne dobro dođe i razrijeđivač ali u osnovi u većini slučajeva dovoljna je obična krpa

14 godina
offline
Termalne paste - pitanja i odgovori

Sutra uzimam CM MasterGel Maker Nano, delidat ću 6700K, usporedit je s MX-4 pa javim rezultate.

Moj PC  
4 0 hvala 4
10 godina
neaktivan
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Koliko je pametno zagrijati fenom pastu na grafičkoj ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
LogicusMPS kaže...

Sutra uzimam CM MasterGel Maker Nano, delidat ću 6700K, usporedit je s MX-4 pa javim rezultate.

Osobno da idem to raditi, onda bih stavio vjerojatnu najbolju termalnu pastu koju novci mogu kupiti danas.

 

http://www.ebay.com/itm/Thermal-Grizzly-Conductonaut-Flussigmetall-Warmeleitpaste-1-Gramm-/152110308409?hash=item236a7b1c39:g:V3MAAOSwM4xXYYcz

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Re: Termalne paste - pitanja i odgovori
Valentin17 kaže...
LogicusMPS kaže...

Sutra uzimam CM MasterGel Maker Nano, delidat ću 6700K, usporedit je s MX-4 pa javim rezultate.

Osobno da idem to raditi, onda bih stavio vjerojatnu najbolju termalnu pastu koju novci mogu kupiti danas.

 

http://www.ebay.com/itm/Thermal-Grizzly-Conductonaut-Flussigmetall-Warmeleitpaste-1-Gramm-/152110308409?hash=item236a7b1c39:g:V3MAAOSwM4xXYYcz

 Neda mi se čekat mjesec dana dok dođe, a i pošto proc nije pod vodom trenutno, nema nekog smisla. Mislin da će i ova temperature spustit brutalno. Mislia sam uzet Kryonauta onog od 140 kuna, al ga nema na lageru u Splitu. Ako slučajno bude, njega uzimam.


Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice