Proc za igre

poruka: 16
|
čitano: 2.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Proc za igre

Ovako, imam 1 pitanjce....

 

Moja konfiguracija je: X2 4000+

                                : 2x 1gb kingmax ddr 2, 800 mhz

                                : Zotac 8800 gt, 512, g 92

                                : Barcuda 320 gb, 16 mb...

 

E sad mene zanima koji proc da uzmem od X2 ili moguće X3 (*Note: If you install AMD AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MHz) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM2+ CPU will not be impacted. Please refer "CPU Support List" for more information.   ) ponude tako da budem mogao u potpunosti ili barem većim djelom iskoristiti grafu...

 

Ciljao sam između: X2 5000+ ( obićan)

                            : x2 5200+

                            : x2 5400+

                          ili : X3 8450...

 

 

neznam kaj da napišem,,,,,
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Proc za igre

koju matičnu imaš, dal podržava AM2+

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Proc za igre
brezonja kaže...

koju matičnu imaš, dal podržava AM2+

 Ako ima proc 4000+ to znaci da ima maticnu koja podrzava am2
OMG!
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
15 godina
neaktivan
offline
Proc za igre

Što se tiče X3 na AM2, u VIDIju od svibnja su radili test procesora sa AM2+ na matičnim sa AM2 socketom.  U prosjeku su svi rezultati Phenoma, nekim čudom,  bolji na AM2 nego na AM2+ matičnoj ploči. Jedini bolji rezultati na AM2+ ploči su u nekim testovima u Sandri, Everestu, te u Wprimeu.  Moraš provjeriti podržava li tvoja matična ploča AM2+ procesore,odnosno je li proizvođač izdao novu verziju BIOS-a s podrškom za Phenome.

I moraš pripaziti na još jednu stvar: najnoviji najjači Phenomi imaju preveliku disipaciju topline, pa tako imaju TDP od ukupno 125W. Pokazalo se da to baš i nije bilo planirano, ali kako je AMD povećao radni takt ovih procesora, tako se povećala i disipacija. U prijevodu, procesor "vuče" više struje i previše se zagrijava. To je za sobom povuklo jednu, prilično nepredvidivu, posljedicu. Proizvođači nekih matičnih ploča su jednostavno odabirali komponente na granici specifikacija, pa one tako podnose nešto manje disipacije; točno toliko da ne podnose 125W. Preciznije, radi se o MOSFET tranzistorima koji isporučuju struju procesoru. Procesor povuče previše struje, tranzistor se pregrije i jednostavno pregori. Nema tu manifestacije vatre, no dogodi se ono što se događa sa svim elektroničkim komponentama kad ih se natjera da rade predugo ili previše izvan svojih specifikacija.
I kako sa pouzdanošću znati hoće li vaša (potencijalna) ploča preživjeti uparivanje sa Phenomom? Čini se da je trenutno najbolji pokazatelj toga popis podržanih procesora na web stranicama proizvođača. Dakle, ako procesor postoji na popisu na stranici proizvođača, tada ga komotno možete staviti u vašu ploču. Ako nije, tada ne možete i bolje je ni ne pokušavati trošiti novac na procesor za koji skoro sa sigurnošću znate da vam neće raditi.

X3 8450 troši 95W, tako da s njim ne bi trebalo biti takvih problema, ali provjeri prije kupnje, ako se odlučiš za njega, podržava li ga tvoja matična i podržava li ti BIOS AM2+.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2008 10:47 (klimama).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Proc za igre
brezonja kaže...

koju matičnu imaš, dal podržava AM2+

  Matićna je AM2 al podrava X3 proce, al im smanji fsb.... sve je provjereno...Namigiva
neznam kaj da napišem,,,,,
16 godina
protjeran
offline
Proc za igre

Ako imas para uzmi X4 9850 black edition a inace uzmi 6000+ ili 6400+

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Proc za igre
natan13 kaže...

Ako imas para uzmi X4 9850 black edition a inace uzmi 6000+ ili 6400+

  He he, teško....
X2 5400 ili X2 5200 najvjerojatnije, ako ne sjedne koja neoćekivana para na račun...Cool 
neznam kaj da napišem,,,,,
16 godina
neaktivan
offline
Proc za igre

Neznam koja je ploca ali po citatu mi se cini da je neka s AMD-ovim novim chipsetom.

Da bi iskoristio punu propusnost te sabirnice (HT3) treba ti Phenom u paru s ATI grafom iz serije HD3xxx ili HD4xxx.

Igre jos nisu u stanju iskoristiti vise od dvije jezgre tako da ti je trenutno vazniji takt procesora (vise je bolje) ali nemoj davati novce bezveze za neki proc samo zbog veceg nazivnog takta.

Mozda da razmislis o Athlonu 5000+ Black Edition i uz njega uzmes Scythe Zipang, bez problema ide preko 3GHz.

A od Phenoma ti najjeftiniji X3 prelazi cijenu ovog Athlona i Zipanga.

Kako neznam koju plocu imas neznam sta tocno da savjetujem ali s tom konfiguracijom neces imati puno problema u igrama, bar do rezolucije od 1440x900 ili cak 1680x1050.

 

Sretno...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Proc za igre

5200.

U 16ercu se nije dobro za.......frkavat xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Proc za igre
brainiac kaže...

Neznam koja je ploca ali po citatu mi se cini da je neka s AMD-ovim novim chipsetom.

Da bi iskoristio punu propusnost te sabirnice (HT3) treba ti Phenom u paru s ATI grafom iz serije HD3xxx ili HD4xxx.

Igre jos nisu u stanju iskoristiti vise od dvije jezgre tako da ti je trenutno vazniji takt procesora (vise je bolje) ali nemoj davati novce bezveze za neki proc samo zbog veceg nazivnog takta.

Mozda da razmislis o Athlonu 5000+ Black Edition i uz njega uzmes Scythe Zipang, bez problema ide preko 3GHz.

A od Phenoma ti najjeftiniji X3 prelazi cijenu ovog Athlona i Zipanga.

Kako neznam koju plocu imas neznam sta tocno da savjetujem ali s tom konfiguracijom neces imati puno problema u igrama, bar do rezolucije od 1440x900 ili cak 1680x1050.

 

Sretno...

  Ploća je ovaj šrot.... Gigabyte GA-MA69VM-S2
neznam kaj da napišem,,,,,
16 godina
neaktivan
offline
Proc za igre

Ploca nije losa ali ipak nije nesto na sto bih stavio proc od tisucu vise kuna.

Kako vec imas odlicnu grafu mislim da ti je kupovina Phenoma bacanje para jer nemoze iskoristiti HT3 u potpunosti a bilo koji Athlon X2 u paru s tom grafom ce ti biti vise nego dobar za igranje.

 

Ako bas moras uzeti novi proc onda ti je moja preporuka 5000+ BE i neki cooler (Zipang).

 

Pozz...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Proc za igre
brainiac kaže...

Ploca nije losa ali ipak nije nesto na sto bih stavio proc od tisucu vise kuna.

Kako vec imas odlicnu grafu mislim da ti je kupovina Phenoma bacanje para jer nemoze iskoristiti HT3 u potpunosti a bilo koji Athlon X2 u paru s tom grafom ce ti biti vise nego dobar za igranje.

 

Ako bas moras uzeti novi proc onda ti je moja preporuka 5000+ BE i neki cooler (Zipang).

 

Pozz...

  Znam ja da ploća je za k.... al hebga dok je bila kupovina nije se bilo šuše....Smijeh 
Možda ja rađe upiknem HD 4850....  
neznam kaj da napišem,,,,,
16 godina
offline
RE: Proc za igre

nemas potrebe za 4850 vec imas   odlicnu grafu rade uzmi proc i ja ti preporucam 5000+be ak zelis oc-at ak ne onda 6000+.   stavrno NEMAS potrebe kupovat 4850 jer su preformanse malo vece od 8800gt

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx
16 godina
offline
RE: Proc za igre
benko kaže...

nemas potrebe za 4850 vec imas   odlicnu grafu rade uzmi proc i ja ti preporucam 5000+be ak zelis oc-at ak ne onda 6000+.   stavrno NEMAS potrebe kupovat 4850 jer su preformanse malo vece od 8800gt

 Taj malo se prevodi u duplo! :D
AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz HD3850 512 MB OC 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
neaktivan
offline
Proc za igre

Prije par dana sam sastavljao jedan komp i u njega sam stavio najjeftiniju HD3850 koju sam nasao (Club 3d HD3850 OC edition, 699kn u HGŠrotu) i mogu ti samo reci da sam ostao "zabezeknut" kad sam pokrenuo Crysis na very high/1024x768 i u Frapsu dobio 41 FPS... Ostatak konfe je na slici dole.

 

Uglavnom pokusavam ti reci da ti netreba high end konfa za danasnje igre i od ovih preseravanja po forumu koja citam nekad mi bude muka.

Ako radi nediraj. Pogotovo ako si u stisci s lovom (radije odvedi curu u kino i na pizzu)...

 

Pozz.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Proc za igre
Psiho246 kaže...
benko kaže...

nemas potrebe za 4850 vec imas   odlicnu grafu rade uzmi proc i ja ti preporucam 5000+be ak zelis oc-at ak ne onda 6000+.   stavrno NEMAS potrebe kupovat 4850 jer su preformanse malo vece od 8800gt

 Taj malo se prevodi u duplo! :D
 gluposti i to teske gluposti.  4850 je brza od 8800gt ali ti sa 8800gt igras sve igre(osim crysisa) na 1680x1050 i detalje na high tak da ti apsolutno 100% netreba mijenjat graf za 4850(mozes je zamjenit sam onda kupi mrcinu da osjetis dobitak performansi) tako da rade kupi proc
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice