Popravak matične u pećnici

poruka: 207
|
čitano: 143.368
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Fake_Alert kaže...
Haker_x kaže...

Sta li bi bilo sa HDD-om kada bi ga "isprzio" ?

Znam da ako ga stavis u hladnjak da ce kasnije raditi nekoliko minuta da bi mogao spasiti podatke, ali przenjem... hehehe treba i to probat :P

Moze jos informacija?

Za stavljanje HDD-a u hladnjak?

Ne znam, googlaj ali znam da postoji ta metoda i popraviti ti HDD na nekoliko minuta da mozes spasiti sa njega bitne podatke...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
14 godina
offline
Popravak matične u pećnici

http://en.kioskea.net/faq/7111-myths-putting-your-hard-disk-in-a-freezer

Mislio sam da radi, posto imam disk externi od 100 gb podataka gore bitnih za spasit a neznam kako..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Fake_Alert kaže...

http://en.kioskea.net/faq/7111-myths-putting-your-hard-disk-in-a-freezer

Mislio sam da radi, posto imam disk externi od 100 gb podataka gore bitnih za spasit a neznam kako..

Ja nisam nikada imao potrebu pa tako da nisam ni probavao, ne bi znao ni da li radi ali sudeci po broju istih tema po internetu valjda radi nekad...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
14 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Pozdrav!

Evo imam problem sa matičnom,zapravo sa dvije matične.

Radi se o starijim modelima,za PC.

Jedna je asus a7s333 a druga je neka za P4.

Dali i njih "standardno" peći 10 minuta na 180 ?

Kolike su šanse da mi barem jedna proradi?

Bolje biti pijan nego plav xD
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
rfbios kaže...

Pozdrav!

Evo imam problem sa matičnom,zapravo sa dvije matične.

Radi se o starijim modelima,za PC.

Jedna je asus a7s333 a druga je neka za P4.

Dali i njih "standardno" peći 10 minuta na 180 ?

Kolike su šanse da mi barem jedna proradi?

Zašto ne isprobaš ispeći i nakon pečenja isprobaš dali radi ili ne? Sve je to rizik kod pečenja. Nismo vidovidi da će tvoja ploča proradit. No sretno ti bilo.

Nenad
11 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Evo da vam se pohvalim da je i moja matična ploča proradila. U pitanju je HP ProBook 4515s, stavljeno je u rernu na 180 stepeni 10 min, kao što je napisano u uputstvu, odstojalo na sobnoj temperaturi jedno 2 sata i sklopio i radi {#}

E sad da vas pitam kako to održavati, obavezno ću kupiti donji hladnjak, tj. postolje sa kulerom, i šta dalje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Popravak matične u pećnici
blaks157 kaže...

Evo da vam se pohvalim da je i moja matična ploča proradila. U pitanju je HP ProBook 4515s, stavljeno je u rernu na 180 stepeni 10 min, kao što je napisano u uputstvu, odstojalo na sobnoj temperaturi jedno 2 sata i sklopio i radi {#}

E sad da vas pitam kako to održavati, obavezno ću kupiti donji hladnjak, tj. postolje sa kulerom, i šta dalje.

A čuj nije loše na dnu kućišta probušit koju rupu, da više zraka ulazi u kućište, samo na taj način onda će ulazit i više prašine pa je potrebnije i češće čišćenje.

 

A drugo ništa, redovito čistit i mjenjat pastu na procesoru i to je to. Ako rikne opet kupi na ebay novu matičnu i miran si.

 

Možeš probat i ovo, ali na svoju odgovornost.

 

http://blog.dnevnik.hr/zekoservisi/2007/08/1623031060/poliranje-baze-hladnjaka.html

 

Ovo pomaže, samo ako se dobro napravi, treba pazit na odabir brusnog papira i na način rada, da se nebi oštetila baza.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.11.2012 15:33 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

Hvala druže. Imam isti model i isto mi ploča otišla i predložili su mi da ga bacim. Onda sam slučajno naišao na ovaj video ali bio sam skeptičan al probao sam i uspjelo mi je. Za sad radi a dokle će neznam.

13 godina
online
Re: Popravak matične u pećnici
boki22 kaže...

Hvala druže. Imam isti model i isto mi ploča otišla i predložili su mi da ga bacim. Onda sam slučajno naišao na ovaj video ali bio sam skeptičan al probao sam i uspjelo mi je. Za sad radi a dokle će neznam.

A da baš tako, može riknut sutra a može radit godinama, kloni se igranja igrica i radit će.

Valentin
16 godina
offline
Popravak matične u pećnici

27.11 mi "krepala" matična na HP6735s tj. poznati problem s grafičkim čipom, ispekao i proradilo.

5.12 mi opet "krepalo", ispekao i proradilo.

Danas oko 10h opet krepalo i već po 4. put već pečem, ali sada 2minute duže.

Koristim hladnjak, ali 27.11 nisam bio koristio te je zato razlog što je krepalo.

Previše oživljavanja je prošla moja matična.

 

Nadopuna: popravljeno, a dokad će trajati ćemo vidjeti. Nema matičnoj u EOL dok ja ne kažem da može {#}

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2012 14:07 (Najbrži).
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

u koliko posto slucaje to upali ?

ja sam ja
14 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
fantom007000 kaže...

u koliko posto slucaje to upali ?

Recimo da su sanse 50/50, ali mislim da vise prorade nego sto ne prorade...

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Najbrži kaže...

27.11 mi "krepala" matična na HP6735s tj. poznati problem s grafičkim čipom, ispekao i proradilo.

5.12 mi opet "krepalo", ispekao i proradilo.

Danas oko 10h opet krepalo i već po 4. put već pečem, ali sada 2minute duže.

Koristim hladnjak, ali 27.11 nisam bio koristio te je zato razlog što je krepalo.

Previše oživljavanja je prošla moja matična.

 

Nadopuna: popravljeno, a dokad će trajati ćemo vidjeti. Nema matičnoj u EOL dok ja ne kažem da može {#}

Nedavno sam ja popravio HP 6735s a prije kvara blinkalo samo jednim blinka a kad sam tražio pisalo da je to greška CPU a CPU testiro na drugi komp pa je sve OK. Ispeko sam i proradilo je.

Taj heatsink što povezuje grafa i CPU, a kod grafe ima termalpad to sam maknuo i stavio termopaste i zasad super radi i dulje. Razlog termapad loša rješenja jer se slabo odvodi toplina ali bolje da bez termalpad onda bolje odvodi toplinu i manje kvari.

 

Isto tako u proljeće sam popravio HP 6735b a dijagnoza je bila3 blinka tj memori, a memorija testirana ispravna, ispeko ploču i nije proradila ali mi nešto mi nije dalo mira da probam drugi CPU pošto nisam imao i tražio preko njuški i našio za 75kn Amd athlon 64 xa QL-60 kupio sam i stavio i laptop proradilo. Jer prvi CPU neispravna jer daje znakove da radi ali kad sam surfao na netu za cpu ta taj model QL-60 u sebi ima memori controler pa sam zaključio prvotni cpu neispravna.  Ako ploča više puta ispečena postoji šansa da se sve više kvari. 

 

Puno laptopa se kvari zbog loše izvedbe heatsinka na grafu i CPU. Poznato je heatsink povezan grafu i cpu sa jednim ventom- loša rješenja.

Nenad
12 godina
online
Popravak matične u pećnici

popravci hladnih lemova po pecnicama traju od 2 do 30-40 dana, ovisno o vremenu provedenom u pecnici,.. meni se nije dalo grafu pec po 38smi put i maticnu po nti put i sikno samsve u smeće

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
fantom007000 kaže...

u koliko posto slucaje to upali ?

U više od 10 slučajeva "popravljanja" samo mi jedanput nije uspjelo jer sam na krivu stranu okrenuo matičnu (naopako) i sve se odlemilo :P

 

Autor sam ovog videozapisa, po komentarima možeš isto vidjeti da je mnogima proradilo :)

 

Laptop sada radi 0-24h, nema mu gašenja.

 

 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 18:11 (Najbrži).
12 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

imam ja jedan monitor .... prvo se povremeno gasio, blinkao, dok nije skroz umro.... valjda otišli kondenzatori .... jel ima smisla probat njegov chipset staviti u pečnicu?

(mislim da li pečenje takve kvarove rješava?)

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
West kaže...

imam ja jedan monitor .... prvo se povremeno gasio, blinkao, dok nije skroz umro.... valjda otišli kondenzatori .... jel ima smisla probat njegov chipset staviti u pečnicu?

(mislim da li pečenje takve kvarove rješava?)

Ako ti je CRT moze biti da je katodna otisla, a tu nema popravke

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Haker_x kaže...
West kaže...

imam ja jedan monitor .... prvo se povremeno gasio, blinkao, dok nije skroz umro.... valjda otišli kondenzatori .... jel ima smisla probat njegov chipset staviti u pečnicu?

(mislim da li pečenje takve kvarove rješava?)

Ako ti je CRT moze biti da je katodna otisla, a tu nema popravke

 

 

LCD ... pretpostavljam da su kondenzatori. Vidio sam već slične kvarove i vidio jednog kolegu kako je samo zamjenio 3-4 sumnjiva kondenzatora i sve je proradilo.

Sad ne znam koliko je teško nabaviti odgovarajuće kondenzatore .... chipoteka?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
West kaže...
Haker_x kaže...
West kaže...

imam ja jedan monitor .... prvo se povremeno gasio, blinkao, dok nije skroz umro.... valjda otišli kondenzatori .... jel ima smisla probat njegov chipset staviti u pečnicu?

(mislim da li pečenje takve kvarove rješava?)

Ako ti je CRT moze biti da je katodna otisla, a tu nema popravke

 

 

LCD ... pretpostavljam da su kondenzatori. Vidio sam već slične kvarove i vidio jednog kolegu kako je samo zamjenio 3-4 sumnjiva kondenzatora i sve je proradilo.

Sad ne znam koliko je teško nabaviti odgovarajuće kondenzatore .... chipoteka?

Chipoteka ili Elmatis u Zagrebu.

Nenad
13 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Imam Intel DP55KG Extreme ploču koja s vremena na vrijeme ( u zadnje vrijeme sve češće ) ne želi bootati ( upali se te restarta nakon sekundu i tako u krug ) .
Zanima me da li bi pećnica riješila taj problem ?

Danas i jučer ploča radi savršeno bez problema, no prekjučer je ne bi nikako upalio i da isprve radi , konstantno je bacala restart .  

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
mstaglicic kaže...

Imam Intel DP55KG Extreme ploču koja s vremena na vrijeme ( u zadnje vrijeme sve češće ) ne želi bootati ( upali se te restarta nakon sekundu i tako u krug ) .
Zanima me da li bi pećnica riješila taj problem ?

Danas i jučer ploča radi savršeno bez problema, no prekjučer je ne bi nikako upalio i da isprve radi , konstantno je bacala restart .  

Probaj,ništa ne košta, ali svejedno uvijek ima rizika jel bu radila ili ne. Ovisi kakav kvar ima.

Nenad
12 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

evo ja danas stavio peci maticnu koja nije radila.. btw nije dizala dalje od biosa.. kda je trebalo hdd pokrenuti.. upravo se hladi.. pa cu vidjeti rezultate za par minuta.... 
javim rezultate i stavim slike za par minuta ... xD

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Popravak matične u pećnici
Dodek kaže...

evo ja danas stavio peci maticnu koja nije radila.. btw nije dizala dalje od biosa.. kda je trebalo hdd pokrenuti.. upravo se hladi.. pa cu vidjeti rezultate za par minuta.... 
javim rezultate i stavim slike za par minuta ... xD

 

Samo daj, baš da vidimo, možda bude sreće.

Valentin
15 godina
offline
Popravak matične u pećnici

Prvo grafička, pa matična još malo pa neću ni jednu komponentu morat nosit na poravak, samo ubacim u pećnicu i deri :D

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Popravak matične u pećnici
AmonZero kaže...

Prvo grafička, pa matična još malo pa neću ni jednu komponentu morat nosit na poravak, samo ubacim u pećnicu i deri :D

A čuj nije to loše, ali u većini slučajeva ne radi dugo i opet dolazi do problema.

Valentin
12 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

evo ljudi maticna pecena... i da se pohvalim uspjesno je proslo.. radi sve kako treba.. prvi puta sam to radio i uspio.. 
zagrijao pecnicu na 200stupnjeva ubacio maticnu na 8 min unutra.. ohladila se i proradila... btw nije radila dalje od biosa.. samo crni ekran.. a nekd ni bios nije otvarala..

nisam ju mogo  slikati kada je bila u pecnici jer nema otvor za gledati .. pecnica posebna specijalana.. sutra cu staviti sliku pecnice ako vas zanima ;) prava mr.ina xD

 

Edit: ne zeli mi prebaciti slike pokusat cu sutra ili malo kasnije

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 21:27 (Dodek).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Popravak matične u pećnici

A sta radite sa onih plastika od vga/ram utora? Jel se tope one?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

ne, ne otope se.. i ja sam se bojao za to...  ali nista se ne otopi... samo poslje nemoj nista dirati sve dok se ne ohladi da se ne opeces :P kao ja.. -.-

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 21:34 (Dodek).
14 godina
offline
Popravak matične u pećnici

A vidim ti si to radio u nekoj specijalnoj pecnici, da li ima kakvih nuspojava na hranu u koliko bi se to radilo u nekoj koja koristi za pecenje hrane upravo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 21:40 (pirat01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
pirat01 kaže...

A vidim ti si to radio u nekoj specijalnoj pecnici, da li ima kakvih nuspojava na hranu u koliko bi se to radilo u nekoj koja koristi za pecenje hrane upravo.

Hrana bude bogatija željezom.
Koristio sam doma min 5x i u VŽ-u isto nekoliko puta u stanu i nikakvih nuspojava na hranu nema, bar ne kratkoročno.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 21:47 (Najbrži).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice