Popravak matične u pećnici

poruka: 207
|
čitano: 143.646
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Liverpool1892 kaže...

Danas matična od laptopa ide u pećnicu, javim kako je prošlo, nadam se da će proraditi!

Evo da javim rezultate.

1. put, laptop se neće da upali, 5x zasvjetli tipka Caps Lock.
Odnesem ga na servis i kažu da je do matične i rekli su ju da će ju probati zagrijati sa Fenom. Javljaju oni meni da su uspjeli i da je proradila.

2.put, Nakon 15-tak dana, ponovo ista stvar, neće da se upali, 5x zasvjetli Caps Lock.
Odnesem ga na servi i isto naprave kao 1. put.

Bilo mi je čudno to što ju nisu stavili u pećnicu, već su radili fenom, što Vi mislite o tome?On je fenom išao dio po dio zagrijavati, a da ju je stavio u pećnicu automatski bi se cijela zagrijava.

3. put, ista stvar, nakon 15 dana neće da se upali.
Danas ga rastavim, stavim u pećnicu, prema svim uputama iz 1.posta.
Nakon 30-tak min kad se oladila, spojim ju i radi laptop. 
Nadam se da će sada duže potrajati. {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.5.2012 3:01 (Liverpool1892).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Liverpool1892 kaže...
Liverpool1892 kaže...

 

moram te razočarati ali mislim da od toga nema  ništa ja imam lenovo g555 koje sam jednom grijao sa fenom i 4 puta sam ga pekao u rerni i stalno ista stvar radi par dana i gotovo.

 

Da malo opišem šta sam sve probao kad sam ga kupio tu na forumu nije radio (ali to sam znao) prvo što sam napravio grio sam ga sa fenom  i proradio  ja sav sretan,odlazim na teren u Njemačku u nadi da će to raditi barem dva mjeseca ali ništa od toga nakon par dana neće da se upali lampice sve rade ali nema slike znači otišla grafika, odlazi u servis da oni probaju nešto riješiti ali tu baš i nisu normalni i traže me 400 eura za servis vraćam se na stan sa setom odvijača i aluminiskom folijom,rastavljam ga jer jednostavno nemam šta izgubiti i zamotajem aluminiskom folijom (iz tog razloga što nisam imao lemilicu da odlemim bateriju) žiletom iskružujem foliju gdje je grafika i stavljam ga u rernu na 200 stupnjeva 10 min.naravno svi cimeri se lagano koče od smjeha jer niko ne vjeruje da će to uspjeti čak ni ja sam nisam  vjerovao da će to uspjeti nakon 10 min ide van i i na hlađenje par sati i gle čuda radi ali na kratko 7 dana i  opet sve iz početka i tako 4 puta isti postupak samo je sad drukčije to što se cimeri više ne čude toliko nego samo pitaju "kaj opet pečeš pizzu" sad pišem sa njega a do kad to je ????????

kao dokaz tome evo par fotki od 3 pečenja 

faza rastavljanja faza rastavljanja
još jedan pokušaj prije pečenja još jedan pokušaj prije pečenja
nakon pečenja sastavljen na stolu i radi  nakon pečenja sastavljen na stolu i radi
Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 8:47 (CANABIS).
14 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

nije sve stalo evo još koje 

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
CANABIS kaže...

moram te razočarati ali mislim da od toga nema  ništa ja imam lenovo g555 koje sam jednom grijao sa fenom i 4 puta sam ga pekao u rerni i stalno ista stvar radi par dana i gotovo.

 

Da malo opišem šta sam sve probao kad sam ga kupio tu na forumu nije radio (ali to sam znao) prvo što sam napravio grio sam ga sa fenom  i proradio  ja sav sretan,odlazim na teren u Njemačku u nadi da će to raditi barem dva mjeseca ali ništa od toga nakon par dana neće da se upali lampice sve rade ali nema slike znači otišla grafika, odlazi u servis da oni probaju nešto riješiti ali tu baš i nisu normalni i traže me 400 eura za servis vraćam se na stan sa setom odvijača i aluminiskom folijom,rastavljam ga jer jednostavno nemam šta izgubiti i zamotajem aluminiskom folijom (iz tog razloga što nisam imao lemilicu da odlemim bateriju) žiletom iskružujem foliju gdje je grafika i stavljam ga u rernu na 200 stupnjeva 10 min.naravno svi cimeri se lagano koče od smjeha jer niko ne vjeruje da će to uspjeti čak ni ja sam nisam  vjerovao da će to uspjeti nakon 10 min ide van i i na hlađenje par sati i gle čuda radi ali na kratko 7 dana i  opet sve iz početka i tako 4 puta isti postupak samo je sad drukčije to što se cimeri više ne čude toliko nego samo pitaju "kaj opet pečeš pizzu" sad pišem sa njega a do kad to je ????????

kao dokaz tome evo par fotki od 3 pečenja 

Lijepo je ispečit ploču ali kod mene Acer aspire 5520 kad sam u proljeće tj lani u travnju ispekao i radila do Badnjak i opet morao ponovno ispeć ali se ipak svejedno dogodi novi isti kvar. Kod pečenja sve ovisi dali se grafa jaće zagrije i evo zašto se događa?

 

Kad sam istraživao i došao do zaključka, glavni i najveći krivac je Heatsink to što su loše napravili i zato crka na čipset od koji daje internu sliku. Heatsink su loše napravljen a heatsink najviše pokriva CPU a GPU djelomićno i us njega sama jedan cooler. Zato mislim da jako teško hladit kad grije CPU i GPU u jednom heatsink pa mislim mogli su napravit da ima zasebno heatsink da može odvojeno hladit CPU i GPU, znači GPU imo svoju hetasink s coolerom CPU takođe imo svoju heatsink s coolerom tad nebi došlo do kvarova laptopa.

 

I mislim da su namjerno napravili milion laptopa pa kad pokvare pa traže da kupite drugi tako i radi ok neko vrijeme i opet novi kvar i tako vrti u krug.

 

Savjetujem da ako budete išli ispeč ploču i ako proradi i morate OBAVEZNO instalirate SPECCY i u programu možete vidjet jel se zagrijava grafa, ako piše 60 stupnjeva i možete očekavit pojava novi isti kvar! Najvažnije da nekako morate hladit grafu.

 

 

Evo lik poklonio laptop HP Compaq 6735b, i išo ispečit ploču ali nema slike ali se blinka 3 ledice a kad sam išo vidjet šta to znači piše Memorija a ja memoriju stavio ( isprobano od 512mb, 1gb i 2gb ) i nema slike a situacija ostala ista dakle 3 blinka, dakle negdje u ploči pokvarila čip za memoriju. 

Sam svoj majstor. :)
13 godina
online
Re: Popravak matične u pećnici
Nello kaže...
CANABIS kaže...

moram te razočarati ali mislim da od toga nema  ništa ja imam lenovo g555 koje sam jednom grijao sa fenom i 4 puta sam ga pekao u rerni i stalno ista stvar radi par dana i gotovo.

 

Da malo opišem šta sam sve probao kad sam ga kupio tu na forumu nije radio (ali to sam znao) prvo što sam napravio grio sam ga sa fenom  i proradio  ja sav sretan,odlazim na teren u Njemačku u nadi da će to raditi barem dva mjeseca ali ništa od toga nakon par dana neće da se upali lampice sve rade ali nema slike znači otišla grafika, odlazi u servis da oni probaju nešto riješiti ali tu baš i nisu normalni i traže me 400 eura za servis vraćam se na stan sa setom odvijača i aluminiskom folijom,rastavljam ga jer jednostavno nemam šta izgubiti i zamotajem aluminiskom folijom (iz tog razloga što nisam imao lemilicu da odlemim bateriju) žiletom iskružujem foliju gdje je grafika i stavljam ga u rernu na 200 stupnjeva 10 min.naravno svi cimeri se lagano koče od smjeha jer niko ne vjeruje da će to uspjeti čak ni ja sam nisam  vjerovao da će to uspjeti nakon 10 min ide van i i na hlađenje par sati i gle čuda radi ali na kratko 7 dana i  opet sve iz početka i tako 4 puta isti postupak samo je sad drukčije to što se cimeri više ne čude toliko nego samo pitaju "kaj opet pečeš pizzu" sad pišem sa njega a do kad to je ????????

kao dokaz tome evo par fotki od 3 pečenja 

Lijepo je ispečit ploču ali kod mene Acer aspire 5520 kad sam u proljeće tj lani u travnju ispekao i radila do Badnjak i opet morao ponovno ispeć ali se ipak svejedno dogodi novi isti kvar. Kod pečenja sve ovisi dali se grafa jaće zagrije i evo zašto se događa?

 

Kad sam istraživao i došao do zaključka, glavni i najveći krivac je Heatsink to što su loše napravili i zato crka na čipset od koji daje internu sliku. Heatsink su loše napravljen a heatsink najviše pokriva CPU a GPU djelomićno i us njega sama jedan cooler. Zato mislim da jako teško hladit kad grije CPU i GPU u jednom heatsink pa mislim mogli su napravit da ima zasebno heatsink da može odvojeno hladit CPU i GPU, znači GPU imo svoju hetasink s coolerom CPU takođe imo svoju heatsink s coolerom tad nebi došlo do kvarova laptopa.

 

I mislim da su namjerno napravili milion laptopa pa kad pokvare pa traže da kupite drugi tako i radi ok neko vrijeme i opet novi kvar i tako vrti u krug.

 

Savjetujem da ako budete išli ispeč ploču i ako proradi i morate OBAVEZNO instalirate SPECCY i u programu možete vidjet jel se zagrijava grafa, ako piše 60 stupnjeva i možete očekavit pojava novi isti kvar! Najvažnije da nekako morate hladit grafu.

 

 

Evo lik poklonio laptop HP Compaq 6735b, i išo ispečit ploču ali nema slike ali se blinka 3 ledice a kad sam išo vidjet šta to znači piše Memorija a ja memoriju stavio ( isprobano od 512mb, 1gb i 2gb ) i nema slike a situacija ostala ista dakle 3 blinka, dakle negdje u ploči pokvarila čip za memoriju. 

1. Problem: Ljudi laptope koriste za igranje igara, laptop nije za igre nego za office, autocad, internet, gledanje filmova, recimo slučaj s mojim laptopom, temperature u radu s autocad-om, office paketom, gledanje filmova i serija su max. 50*C, većinom do 47*C, vent. radi bešumno. Dok recimo pokreneš MW2 temp. grafičke kartice idu do 75*C, procesora do 70*C, hlađenje je čisto.

 

2. Problem: Ljudi laptope koriste na dekama, koljenima i tako zatvaraju prolaze za zrak i dolazi do pregrijavanja i uništavanja matičnih ploča.

 

3. Problem: Prolazi za zrak na heatsinku su najčešće zatvoreni (prašina) a termalna pasta skorena i ne vrši svoju funkciju. ljudi većinom laptope ne znaju raskopat ili se ne usude ili im se neda i onda dolazi do izgaranja.

 

Moja sestra koristi HP 6715b već 5 godina, pravi laptop, nikakvih problema nema, temperature idu do 50*C max, većinom do 45*C.

 

Svakih godinu dana se laptop potpuno rastavlja, čisti se vent i heatsink, stavlja se nova termalna pasta (ARCTIC COOLING MX-4) i sve radi ko podmazano.

Valentin
14 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

Već sam pisao o tome, malo sam naišao na negodovanje nekih neistomišljnika ali prije ili poslije ćete shvatiti da sam bio u pravu

Problem nastaje visokim temperaturama, ali problem se ne može za stalno riješiti pećnicom iz više razloga a ponovit ću ih

200 stupnjeva je jednostavno premalo, temperatura mora bit minimum 225.

Taj proces mora biti kontroliran i nije samo "ajd zagrijala se pećnica baci to unutra".

Heatgun također samo po sebi je neprikladan jer da podigneš s njim čip na tu temp prije ćeš spržit ćip i otpuhat sve elemente nego bilo što napravit.

Nije da to pišem zato jer tako mislim nego pišem iz iskustva, otklanjam takve kvarove svaki dan s opremom koja je namjenjena tome i sve ovo su činjenice

Lemilica s kojom to radim ima 5KW dakle 5000w, a temperatura za lemljenje bga čipova u peaku iznosi i do 240c

Osobno nemam ništa protiv toga da ako netko hoće i želi pokušat popravit svoj laptop ili grafičku ovom metodom ali ekipa je to shvatila kao posao koji naplaćuju, odnosno takve laptope prodaju što ja smatram prevarom. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2012 12:07 (lucco85).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Nello kaže...
CANABIS kaže...

moram te razočarati ali mislim da od toga nema  ništa ja imam lenovo g555 koje sam jednom grijao sa fenom i 4 puta sam ga pekao u rerni i stalno ista stvar radi par dana i gotovo.

 

Da malo opišem šta sam sve probao kad sam ga kupio tu na forumu nije radio (ali to sam znao) prvo što sam napravio grio sam ga sa fenom  i proradio  ja sav sretan,odlazim na teren u Njemačku u nadi da će to raditi barem dva mjeseca ali ništa od toga nakon par dana neće da se upali lampice sve rade ali nema slike znači otišla grafika, odlazi u servis da oni probaju nešto riješiti ali tu baš i nisu normalni i traže me 400 eura za servis vraćam se na stan sa setom odvijača i aluminiskom folijom,rastavljam ga jer jednostavno nemam šta izgubiti i zamotajem aluminiskom folijom (iz tog razloga što nisam imao lemilicu da odlemim bateriju) žiletom iskružujem foliju gdje je grafika i stavljam ga u rernu na 200 stupnjeva 10 min.naravno svi cimeri se lagano koče od smjeha jer niko ne vjeruje da će to uspjeti čak ni ja sam nisam  vjerovao da će to uspjeti nakon 10 min ide van i i na hlađenje par sati i gle čuda radi ali na kratko 7 dana i  opet sve iz početka i tako 4 puta isti postupak samo je sad drukčije to što se cimeri više ne čude toliko nego samo pitaju "kaj opet pečeš pizzu" sad pišem sa njega a do kad to je ????????

kao dokaz tome evo par fotki od 3 pečenja 

 

 

I mislim da su namjerno napravili milion laptopa pa kad pokvare pa traže da kupite drugi tako i radi ok neko vrijeme i opet novi kvar i tako vrti u krug.

 

Savjetujem da ako budete išli ispeč ploču i ako proradi i morate OBAVEZNO instalirate SPECCY i u programu možete vidjet jel se zagrijava grafa, ako piše 60 stupnjeva i možete očekavit pojava novi isti kvar! Najvažnije da nekako morate hladit grafu.

 

 

 

ok-e ali kako vidjeti temperaturu integrirane grafičke u laptopu ???????????????? ja mislim da se to ne može izmjeriti.

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
15 godina
odjavljen
offline
Popravak matične u pećnici

Pa, moguće je jer imaš 2 tipa integrirane grafike.

 

1. u čipsetu - najpoznatije - Intel GMA (to uključuje i ove nove koje su u procesorima)

2. na ploči kao izdvojeni čip (ali i dalje "integrirana", ne da se izvaditi) - skoro sve M verzije od ATIja i nvidije

 

I onda ostaju one MXM ili kako se već zovu grafičke za laptope koje idu u mini PCI(X) slot i mogu se izvaditi...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
CANABIS kaže...
Nello kaže...
CANABIS kaže...

moram te razočarati ali mislim da od toga nema  ništa ja imam lenovo g555 koje sam jednom grijao sa fenom i 4 puta sam ga pekao u rerni i stalno ista stvar radi par dana i gotovo.

 

Da malo opišem šta sam sve probao kad sam ga kupio tu na forumu nije radio (ali to sam znao) prvo što sam napravio grio sam ga sa fenom  i proradio  ja sav sretan,odlazim na teren u Njemačku u nadi da će to raditi barem dva mjeseca ali ništa od toga nakon par dana neće da se upali lampice sve rade ali nema slike znači otišla grafika, odlazi u servis da oni probaju nešto riješiti ali tu baš i nisu normalni i traže me 400 eura za servis vraćam se na stan sa setom odvijača i aluminiskom folijom,rastavljam ga jer jednostavno nemam šta izgubiti i zamotajem aluminiskom folijom (iz tog razloga što nisam imao lemilicu da odlemim bateriju) žiletom iskružujem foliju gdje je grafika i stavljam ga u rernu na 200 stupnjeva 10 min.naravno svi cimeri se lagano koče od smjeha jer niko ne vjeruje da će to uspjeti čak ni ja sam nisam  vjerovao da će to uspjeti nakon 10 min ide van i i na hlađenje par sati i gle čuda radi ali na kratko 7 dana i  opet sve iz početka i tako 4 puta isti postupak samo je sad drukčije to što se cimeri više ne čude toliko nego samo pitaju "kaj opet pečeš pizzu" sad pišem sa njega a do kad to je ????????

kao dokaz tome evo par fotki od 3 pečenja 

 

 

I mislim da su namjerno napravili milion laptopa pa kad pokvare pa traže da kupite drugi tako i radi ok neko vrijeme i opet novi kvar i tako vrti u krug.

 

Savjetujem da ako budete išli ispeč ploču i ako proradi i morate OBAVEZNO instalirate SPECCY i u programu možete vidjet jel se zagrijava grafa, ako piše 60 stupnjeva i možete očekavit pojava novi isti kvar! Najvažnije da nekako morate hladit grafu.

 

 

 

ok-e ali kako vidjeti temperaturu integrirane grafičke u laptopu ???????????????? ja mislim da se to ne može izmjeriti.

Pa neznaš da se može instalirat Speccy na laptopu unutar windowsa a  sam unutar programa piše ti koja je grafa pa uz njega piše koliki je stupnjeva!  Evo slike iz mog acera 5520!

Grafa u laptopu! Grafa u laptopu!
Sam svoj majstor. :)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Nello kaže...
CANABIS kaže...


ok-e ali kako vidjeti temperaturu integrirane grafičke u laptopu ???????????????? ja mislim da se to ne može izmjeriti.

Pa neznaš da se može instalirat Speccy na laptopu unutar windowsa a  sam unutar programa piše ti koja je grafa pa uz njega piše koliki je stupnjeva!  Evo slike iz mog acera 5520!

a zašto meni ne mjeri temperaturu grafičke ????????????

nema temperature graf. nema temperature graf.
Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
CANABIS kaže...

a zašto meni ne mjeri temperaturu grafičke ????????????

To ovisi kod laptopa kako koga prikazuje temperature kod grafe.

 

Postoje još programi. Everest ili AIDA64,  Hw monitor i sl.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
CANABIS kaže...

 

Onda sa HWMonitorom mjeri.

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Nello kaže...
CANABIS kaže...

a zašto meni ne mjeri temperaturu grafičke ????????????

To ovisi kod laptopa kako koga prikazuje temperature kod grafe.

 

Postoje još programi. Everest ili AIDA64,  Hw monitor i sl.

evo ga AIDA64 je nešto izmjerila ako je to tem.graf. dali su todobre temperature sa obzirom da ništa ne radi osim foruma 

Uvijek budi nezadovoljan onim što jesi ako želiš postati ono što još nisi; jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo ćeš i ostati.
11 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

pozzz zanima me dali je netko probo peci maticnu ali ne s laptopa nego sa kompa...ja imam pokvarenu asus motherboard p5pl2-e e sad me zanima sta bi ja trebo sve poskidat s nje...od djelova??

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2012 14:14 (nikobayt).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
nikobayt kaže...

pozzz zanima me dali je netko probo peci maticnu ali ne s laptopa nego sa kompa...ja imam pokvarenu asus motherboard p5pl2-e e sad me zanima sta bi ja trebo sve poskidat s nje...od djelova??

 

Samo skineš bateriju, i onda peć mora zagrijat na 200 stupnjeva, pa kad se nako zagriješ peć pa ubaciš matičnu u rol. A tepsiju staviš alufoliju a napraviš kuglice od alufolije pa na njega staviš ploču i zagrije se jer nogice od alufolije na pločama radi cirkulacije vruć zraka. Kad se nakon što peče onda ugasiš peć s tepsijom polako van ili ostaviš unutra sa otvoren vrata role.

 

I nakon toga probaš jel se oživio. Prije toga moraš nanesti termopastu za cpu. Eto nadam se da sam pomogao.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

hvala jesi,znaci samo bateriju skinem..tj izvadim...a one plastike se nece otopi?? znaci samo bateriju trebam skinut i nista drugo??

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
nikobayt kaže...

hvala jesi,znaci samo bateriju skinem..tj izvadim...a one plastike se nece otopi?? znaci samo bateriju trebam skinut i nista drugo??

 

Plastika izdrži veliku temperaturu, da samo vadiš bateriju i dok pečeš treba gledat dali je sve ok kao da gledaš meso kako se peče.  Isto ti meso paziš da ne pregori skoro ista stvar.

14 godina
offline
Popravak matične u pećnici

Znaci mogla bi i ploca od PC-a da se tako popravi...

Graficku sam pravio ovako radi bolje nego nova...

A sada cu da probam i sa maticnom :D

http://www.speedtest.net/result/1987106167.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

da se i ja pohvalim, upravo pišem sa svježe pečenog hp pavilion-a dv9000, kojemu je blank screen boljka kao i modelu dv6000, nakon temperatura u mirovanju od 85-90c je i on podlegao. Ona spužvasta glupost koju hp-ovci stavljaju na heatsink i koja jedva dodiruje gpu ne funkcionira najbolje (nikako) :) a temperaturama je pripomoglo još to da na cpu-u nije bilo ni zrna termalne paste (toliko o aljkavosti) prvo sam matičnu stavio u pećnicu na 200c 9 minuta (rekoh, nemam što izgubiti) i vidi čuda radi. Da nebi ona spužvasta glupost prije navedena opet napravila štetu, sam je zamjenio s komadićem bakra iste debljine, malo termalne paste i temperature su sada u mirovanju oko 50c, nadam se da će me komp još služiti. Poz

14 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
exe kaže...

da se i ja pohvalim, upravo pišem sa svježe pečenog hp pavilion-a dv9000, kojemu je blank screen boljka kao i modelu dv6000, nakon temperatura u mirovanju od 85-90c je i on podlegao. Ona spužvasta glupost koju hp-ovci stavljaju na heatsink i koja jedva dodiruje gpu ne funkcionira najbolje (nikako) :) a temperaturama je pripomoglo još to da na cpu-u nije bilo ni zrna termalne paste (toliko o aljkavosti) prvo sam matičnu stavio u pećnicu na 200c 9 minuta (rekoh, nemam što izgubiti) i vidi čuda radi. Da nebi ona spužvasta glupost prije navedena opet napravila štetu, sam je zamjenio s komadićem bakra iste debljine, malo termalne paste i temperature su sada u mirovanju oko 50c, nadam se da će me komp još služiti. Poz

Zar nisu HP Pavillion laptopi?

http://www.speedtest.net/result/1987106167.png
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

to je i moj problem....otvori tastaturu i na hladilniku (obliku kocke podmetni silikonski cep da pritsne maticnu malo....ja sam tako stavio i radi kourica....poz i odgovori mi na email:pikozver@hotmail.com da vidim dali sam ti pomogo....bok

piko
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici

probaj staviti pastuispod cipa jer ako se on u startu pregrije maticna se neupali to je jedno a sto se tice skidanja skini bios cip i prodaj ga nekome sta treba a imas mali kondic boje sv sive on ti je power swič njega pokusaj zamjeniti i maticna ce se probuditi jedino ako nisi bios mijenjao poz

piko
11 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

evo spremam se ići peč matičnu od hp6730s pa da pitam dal treba izvadit cpu s matične prije nego stavim u peč {#} 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
karlo_0095 kaže...

evo spremam se ići peč matičnu od hp6730s pa da pitam dal treba izvadit cpu s matične prije nego stavim u peč {#} 

Pa naravno da treba!

Tražim starije BUG-ove...na PP...Inače gledam samo nedjeljom u kristalnu kuglu(xxx-man ne radi tada), i vidim vaše komponente :D
16 godina
offline
Popravak matične u pećnici

29. lipnja sam oživio po drugi puta svoj HP6735s laptop ^_^ Koji sam ja doktor! Jedini problem je što sam spržio CMOS bateriju, zaboravio ju izvaditi prije pečenja matične -.-"

 

@karlo CPU se naravno vadi van.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2012 11:38 (Najbrži).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Popravak matične u pećnici

da li kod stavljanja matične u pećnicu treba skinuti i one crne folije s donje strane?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
mladjoo kaže...

da li kod stavljanja matične u pećnicu treba skinuti i one crne folije s donje strane?

Imas li kakve slike?

Skini sve sto se moze skinuti a mislis da ce se ostetiti ili skaliti prilikom przenja u pecnici

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
14 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak matične u pećnici
mladjoo kaže...

da li kod stavljanja matične u pećnicu treba skinuti i one crne folije s donje strane?

Netreba ništa skinut folije i on isto drži. Samo moraš rastavit bateriju i sve što se da, Onda pećeš. Sretno!

Nenad
14 godina
offline
Popravak matične u pećnici

Sta li bi bilo sa HDD-om kada bi ga "isprzio" ?

Znam da ako ga stavis u hladnjak da ce kasnije raditi nekoliko minuta da bi mogao spasiti podatke, ali przenjem... hehehe treba i to probat :P

http://www.speedtest.net/result/2082576031.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Popravak matične u pećnici
Haker_x kaže...

Sta li bi bilo sa HDD-om kada bi ga "isprzio" ?

Znam da ako ga stavis u hladnjak da ce kasnije raditi nekoliko minuta da bi mogao spasiti podatke, ali przenjem... hehehe treba i to probat :P

Moze jos informacija?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice