MBO 1150 pokidan pin - prodavač tvrdi da radi

poruka: 5
|
čitano: 1.495
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
MBO 1150 pokidan pin - prodavač tvrdi da radi

Pozdrav.

Našao sam na Njuški povoljnu MBO ali fali joj jedan pin. Prodavatelj kaže da radi i bez tog pina.

Guglao sam i vidio da je to moguće jer taj pin , recimo, može biti 1 od 10-ak pinova za uzemljenje pa ostali preuzmu posao.

Neki lik je čak naveo da mu je radio neki AMD FX-55 bez jednog pina koji je kontrolirao utore 2 i 4 za RAM (koristio je samo utore 1 i 3).

 

Što vi kažete na to? Kupiti tu ploču ili ne?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MBO 1150 pokidan pin - prodavač tvrdi da radi
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Našao sam na Njuški povoljnu MBO ali fali joj jedan pin. Prodavatelj kaže da radi i bez tog pina.

Guglao sam i vidio da je to moguće jer taj pin , recimo, može biti 1 od 10-ak pinova za uzemljenje pa ostali preuzmu posao.

Neki lik je čak naveo da mu je radio neki AMD FX-55 bez jednog pina koji je kontrolirao utore 2 i 4 za RAM (koristio je samo utore 1 i 3).

 

Što vi kažete na to? Kupiti tu ploču ili ne?

 Sve je moguće ali ja to nebih kupovao. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
13 godina
offline
Re: MBO 1150 pokidan pin - prodavač tvrdi da radi
Spiridon kaže...

Našao sam na Njuški povoljnu MBO ali fali joj jedan pin. Prodavatelj kaže da radi i bez tog pina.

Odeš sam do prodavača i isprobaš ili pošalješ nekog poznanika da isproba.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
7 godina
protjeran
offline
MBO 1150 pokidan pin - prodavač tvrdi da radi

Pa istina je da se ne koriste svi pinovi sa svim procesorima, neki su rezerni overflow,

neki su samo mase, a neki su planirani za nesto trece i OEM ih moze implementirati za nesto trece.

 

E sad, moze biti da sa njegovim procesorom sve radi, i da rade i svi DIMM-ovi, svi PCI-e, USB, SATA i ostale sabirnice,

a moguce da nesto od toga ne radi a nije provjerio, jer recimo ima jedan disk, jedan DIMM itd.

 

A moze biti da sa tvojim procesorom uopce nece raditi, ili da ce raditi, ali odredjena komponenta nece, tipa

jedan DIMM slot ti nece raditi, ili dual-chanell nece htjeti raditi, mozda jedan SATA port ne radi, ili PCI-e 16x radi kao 8x.

 

Ne znas dok sve ne probas, a cisto sumnjam da ce ti netko dozvoliti da 2-3-4 sata sve istestiras.

 

Moj osobni savjet - ako cijena nije uzasno dobra, preskoci. I kad je cijena dobra, ima razloog tome.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
MBO 1150 pokidan pin - prodavač tvrdi da radi

Ako znaš koji je pin, uvijek možeš provjeriti i po pinoutu...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice