Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed.?

poruka: 21
|
čitano: 4.819
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed.?
Slažem si konfiguraciju i uparit ću AMD Phenom II X4 965 Black Edition, MSI GTX460 1GB Hawk i HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1Tb 7200rpm 32MB cache Serial ATA II.

Zanima me koja matična i kojih 2x2gb ddr3 ram bi bilo super za ovo?


Malo me mota kompatibilnost svega toga, čitao sam da ti Phenomi poržavaju do 1333 mhz ddr3 ram, nigdje nisam našao podržavaju li samo CL9 ili i CL7, te sve matične koje sam našao ili su 1600 mhz, ili podržavaju sata 6 gb/sec, a ja neznam kako će se 1333 mhz i ovaj sata 2 hdd ponašat na njima, tj. jel backwards compatible? Volio bih uzet matičnu koja je spremna za više od 1333 mhz i za sata 6 gb/sec za neki kasniji upgrade možda, no neznam kako će se 1333 mhz i sata 2 hdd ponašati na njoj...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed

Imam ja 1600 MHz CL7 RAM, tako da ne bi trebao imati problema s tim, jedino što ćeš možda morati sam postavljati postavke za RAM u BIOS-u. Sa SATA ne bi trebao imati problema, koliko znam je potpuno backward kompatibilan.

 

Usput, i ako zbog nečega nećeš moći iskoristiti punu brzinu RAM-a, uvijek mu možeš malo spustiti clock i radit će sve normalno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2010 14:45 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed.?
Kakve postavke bi to bile npr.? Ja sam tu noob...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed
Delmogeny kaže...
Kakve postavke bi to bile npr.? Ja sam tu noob...

 

Ja sam morao sve u vezi RAM-a sam upisivat, voltazu, frekvenciju, i latencije. Nije strasno koliko zvuci :)
13 godina
protjeran
offline
Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed.?

Uzmi Asrock 870 Extreme3 i 2gb corsairovog rama (onaj od 250kn) X2

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed.?

Kaj se tiče radne memorije amd 965be x4  ima lošiji memorijski kontorler od recimo novih x6 procesora, pa je njemu max 1800mhz, makar bi bilo najidealnije 1600mhz.

Za latencije naravno da je bolji cl7 od cl9, ali ako ne misliš klokati tak ti je svjedno kaj uzmeš. Uz 965be uzmi nove g skill flare memorije koje su napravljene za x6 i baš za amd-e pa u budućnosti će ti dobro doći ili malo zastarijele corsair dominatore sa dhx i bemp podrškom (bemp je kao nešto podrška za black edition procesore ubiti više marketinški trik)

 

za 965 najbolje uzeti ploču sa 8+2 regulacijom napona, ipak sigurno je sigurno pa potegneš recimo na asrock 880g extreme3 ili 890gx/fx extreme4, bolje za te novce nećeš naći.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2010 19:44 (AsaHayyim).
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed
AsaHayyim kaže...

za 965 najbolje uzeti ploču sa 8+2 regulacijom napona, ipak sigurno je sigurno pa potegneš recimo na asrock 880g extreme3 ili 890gx/fx extreme4, bolje za te novce nećeš naći.

 

 

ovo je meni pre high-tech XD...

15 godina
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed

Asrok je pomeni danas bes buy pa možda OVA kao ti je kolega već gore preporučio, ja imam takodjer aSroka i matična je šow imo sam prije blekija 550 i bez beda sam otključao druge dvije jezgre i kloknuo ga do 3,8 x 4 a full su jednostavne za koristiti imaš čak i one šeme za auto klok i uštedu energije ma ono sve što treba nekom mao zahtjevnijem korisniku kvaliteta ista a za manje love nego Asus {#}

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
14 godina
offline
Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed.?

I onda fino kad to sve zmontiraš, navrati na forum pa ti pomognemo da podesiš frekvu i latencije. {#}

 

I u principu svejedno ti je koja je frekva RAMa jer koliko spustiš frekvu toliko ćeš zategnuti latencije što ti opet dođe na isto kao i da je viša frekvencija.

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed
Minoza kaže...

I onda fino kad to sve zmontiraš, navrati na forum pa ti pomognemo da podesiš frekvu i latencije. {#}

 

I u principu svejedno ti je koja je frekva RAMa jer koliko spustiš frekvu toliko ćeš zategnuti latencije što ti opet dođe na isto kao i da je viša frekvencija.

Uzmi ASRock 890GX Extreme 3 ploču jer nema velike razlike između nje i Extreme 4!(830)

Za RAM hm najbolje zelene dominatore ako ih ima u ADM a i Hyper X radi na 1600Mhz na CL7 latencijama :)(820kn)

 

"The war is in your blood.Don't fight it!"-John Rambo
14 godina
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed
pandza94 kaže...
Minoza kaže...

I onda fino kad to sve zmontiraš, navrati na forum pa ti pomognemo da podesiš frekvu i latencije. {#}

 

I u principu svejedno ti je koja je frekva RAMa jer koliko spustiš frekvu toliko ćeš zategnuti latencije što ti opet dođe na isto kao i da je viša frekvencija.

Uzmi ASRock 890GX Extreme 3 ploču jer nema velike razlike između nje i Extreme 4!(830)

Za RAM hm najbolje zelene dominatore ako ih ima u ADM a i Hyper X radi na 1600Mhz na CL7 latencijama :)(820kn)

 

 

+1

 

To bi moglo ići na CL5 na 1333, ja svoje na CL6 držim čisto zato jer mi se nije dalo testirati stabilnost na manje, a inače su 1600 CL7.

3D Designer
13 godina
neaktivan
offline
Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed.?

Kad već postoji ova tema, jedno pitanje. Dal se ovaj procesor, može clockat na 5Ghz? Ja sam vidio da je neki tip na yubitou, potego s njim i preko 7Ghz. Normalno dugoročno je to previše, pa me zanima kolika je potrošnja ovog procesora pri povećanju takta za 1,6 Ghz jer TDP na 3,4Ghz je 125W. I kolika mu je temperatura, pri 5Ghz korištenju 24/7. Pretpostavljam da netko ima takav overclocking s njim, pa nek mi malo sa mnom podjeli te informacije. {#}

Diablo 3, I'm still waiting!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed.?

Napomena: nevidim zašto bih uopće dirao te latencije i to kad ću ja svoj 1333 mhz cl9 ram držat onakvim kakav i dođe u kutiji? Stvarno mi zasad nema potrebe, nit se previše kužim u overlockiranje bilo čega, to možda kad budem imao dulji period vremena eksperimentirat s time...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed
Ruža kaže...

Kad već postoji ova tema, jedno pitanje. Dal se ovaj procesor, može clockat na 5Ghz? Ja sam vidio da je neki tip na yubitou, potego s njim i preko 7Ghz. Normalno dugoročno je to previše, pa me zanima kolika je potrošnja ovog procesora pri povećanju takta za 1,6 Ghz jer TDP na 3,4Ghz je 125W. I kolika mu je temperatura, pri 5Ghz korištenju 24/7. Pretpostavljam da netko ima takav overclocking s njim, pa nek mi malo sa mnom podjeli te informacije. {#}

1. Može

2. TDP rekao bih da je nesto preko 200W zbog potrebe za velikim povecanjem napona

3. Temperatura, hmm... a nekih -196*C

4. 24/7 hmmm e sad neznam, to moras vidjeti koliko tekuceg dusika treba po satu i jel ti se da svakih par minuta dosipati,

pa si najbolje kupi nekoliko kanistara da ne moras svaki cas trcati po novi LN2.

5. {#}

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed
drnde kaže...
Ruža kaže...

Kad već postoji ova tema, jedno pitanje. Dal se ovaj procesor, može clockat na 5Ghz? Ja sam vidio da je neki tip na yubitou, potego s njim i preko 7Ghz. Normalno dugoročno je to previše, pa me zanima kolika je potrošnja ovog procesora pri povećanju takta za 1,6 Ghz jer TDP na 3,4Ghz je 125W. I kolika mu je temperatura, pri 5Ghz korištenju 24/7. Pretpostavljam da netko ima takav overclocking s njim, pa nek mi malo sa mnom podjeli te informacije. {#}

1. Može

2. TDP rekao bih da je nesto preko 200W zbog potrebe za velikim povecanjem napona

3. Temperatura, hmm... a nekih -196*C

4. 24/7 hmmm e sad neznam, to moras vidjeti koliko tekuceg dusika treba po satu i jel ti se da svakih par minuta dosipati,

pa si najbolje kupi nekoliko kanistara da ne moras svaki cas trcati po novi LN2.

5. {#}

A zašto moraš zaje.avat, kad čovjek lijepo pita? I da se ne radi o meni, opet mi je pun k vas koji krenete s podjebavanjem kad netko nešto pita. Ako sam nešto pito, očito postoji razlog zašto sam to pito!

Diablo 3, I'm still waiting!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed
Ruža kaže...

Pa nije li ti odgovorio na pitanje?

 

S vodom bi mogao vjerujem do 4.5 ili nešto, ali za 5 sumnjam.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed
Mirko935 kaže...
Ruža kaže...

Pa nije li ti odgovorio na pitanje?

 

S vodom bi mogao vjerujem do 4.5 ili nešto, ali za 5 sumnjam.

Ček ovaj dušik šta li već, on to ozbiljno za te kante misli? Ako je tako onda nek ignorira moju kritiku, mislio sam da me podjebava s time. Znači po tebi ne može do 5 giga, ovaj proc al nije mi jasno kako je ovaj navuko do 7 giga onda? Ili misliš da s vodenim hlađenjem ne može do 5, a s zračnim može? {#}

Diablo 3, I'm still waiting!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed
Ruža kaže...
Mirko935 kaže...
Ruža kaže...

Pa nije li ti odgovorio na pitanje?

 

S vodom bi mogao vjerujem do 4.5 ili nešto, ali za 5 sumnjam.

Ček ovaj dušik šta li već, on to ozbiljno za te kante misli? Ako je tako onda nek ignorira moju kritiku, mislio sam da me podjebava s time. Znači po tebi ne može do 5 giga, ovaj proc al nije mi jasno kako je ovaj navuko do 7 giga onda? Ili misliš da s vodenim hlađenjem ne može do 5, a s zračnim može? {#}

Za 5 GHz ti vrlo vjerojatno treba dušik ili barem suhi led, tako da i ako je bilo malo šaljivo, a sigurno nije ništa loše mislio u tom slučaju, je u pravu.

 

Sa zrakom bi stabilno mogao do 4 na koliko moj radi, možda 4.1 ako odličan primjerak imaš, ali tako i tako ne znači puno tih 100 MHz. Sa dobrim vodenim mislim da bi mogao doći do 4.4-4.5 GHz, a za više ti treba neko ekstremno hlađenje poput gore navedenih suhog leda i tekućeg dušika, koji nikako nisu za 24/7 korištenje iz očitih razloga.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed
Mirko935 kaže...
Ruža kaže...
Mirko935 kaže...
Ruža kaže...

Pa nije li ti odgovorio na pitanje?

 

S vodom bi mogao vjerujem do 4.5 ili nešto, ali za 5 sumnjam.

Ček ovaj dušik šta li već, on to ozbiljno za te kante misli? Ako je tako onda nek ignorira moju kritiku, mislio sam da me podjebava s time. Znači po tebi ne može do 5 giga, ovaj proc al nije mi jasno kako je ovaj navuko do 7 giga onda? Ili misliš da s vodenim hlađenjem ne može do 5, a s zračnim može? {#}

Za 5 GHz ti vrlo vjerojatno treba dušik ili barem suhi led, tako da i ako je bilo malo šaljivo, a sigurno nije ništa loše mislio u tom slučaju, je u pravu.

 

Sa zrakom bi stabilno mogao do 4 na koliko moj radi, možda 4.1 ako odličan primjerak imaš, ali tako i tako ne znači puno tih 100 MHz. Sa dobrim vodenim mislim da bi mogao doći do 4.4-4.5 GHz, a za više ti treba neko ekstremno hlađenje poput gore navedenih suhog leda i tekućeg dušika, koji nikako nisu za 24/7 korištenje iz očitih razloga.

Šteta, bio sam uvjeren da se s ovim procom može do pet giga. Iako kažem, 4gigaherca je sasvim ok ja sam trenutno na toliko. Nego sam mislio, pošto ima jako visok takt na 3,4 giga da može do 5 bez beda. A dobro, ionako za 99 posto igara i više nego dovoljno 4 gigaherca. Hvala svejedno, jebiga mislio sam da me podjebava pa sam planuo.

Diablo 3, I'm still waiting!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed
Ruža kaže...
Šteta, bio sam uvjeren da se s ovim procom može do pet giga. Iako kažem, 4gigaherca je sasvim ok ja sam trenutno na toliko. Nego sam mislio, pošto ima jako visok takt na 3,4 giga da može do 5 bez beda. A dobro, ionako za 99 posto igara i više nego dovoljno 4 gigaherca. Hvala svejedno, jebiga mislio sam da me podjebava pa sam planuo.

Ionako ti ne treba 5 GHz u stvarnom životu, tako da nema potrebe da oko toga razbijaš glavu. 4.0 je više nego ok za zračno hlađenje, tako da fino uživaj na tom taktu. Za par godina možda bude proceva koji će ići na 5 na zraku pa se i ti usrećiš napokon. ;)

13 godina
neaktivan
offline
Matična i ram za AMD Phenom II X4 965 Black ed.?

Pozz svima..  imam malih problema šta se tiče ovog proca.

 

Dakle konfiguracija je sljedeća:

 

- AMD Phenom II X4 965 BE

- Asus M4A785T-M

- 2x2 GB Kingmax Mars DDR3 1333MHz (FLFE)

- ATI XFX HD5750

- Coolmaster 550 W napajanje

 

 

Komp se konstantno ruši nakon bootanja, zna zablokirat prilikom ulaska u BIOS.

Prvo sam mislio da je nešto s napajanjem i grafičkom no ista stvar se događa s drugim napajanjem i on-board grafičkom.

BIOS je zadnja verzija (2206), čitao sam okolo da može biti do radnog takta memorije pa ako mi možete reć koje bi bile postavke unutar BIOSa.

 

 

tnx unaprijed {#}

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice